Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hány óránként eszik a ti babátok? fórum

Hány óránként eszik a ti babátok? (beszélgetős fórum)


15. mandy (válaszként erre: 13. - Zuzmika)
2009. júl. 29. 20:38

Így azért más a helyzet ha tápit is kap. Ahhoz nem értek, szerencsére nekem mindhárom gyereknél volt elég tejem.

De szerintem tápinál se kell annyira komolyan ragaszkodni ahhoz, hogy mennyit 'kell' enni. A babák is olyanok mint a felnőttek, egyik kevesebbel is jóllakik, a másiknak többre van szüksége. Lényeg hogy szépen fejlődjön :)

14. Gligi (válaszként erre: 13. - Zuzmika)
2009. júl. 29. 20:21

Szia!

A Humana-nak van egy antireflux tápszere én is azt használom!

Mi kisfiunk csak tápszeren éldegélt mikor megszületett, és 3 óránként kapta ugyanazt a mennyiséget. Hogy ez a mennyiség mekkora adag azt neked kell kitotoznod és akkor nem különböző idönként, különböző mennyiséget eszik. A tápszernek első csepptől az utolsóig egyforma sűrűségű és tápanyagú tehát ha ugyanazt a mennyiséget adod a kicsinek mindig akkor be tudod állítani, hohgy azonos időközönként egyen.

2009. júl. 29. 19:38

Köszi mindenkinek!

sajnos nem szoptatom, csak annyi tejem van hogy egy nap 2x kap azt, a többi tápszer.Nem az zavar hogy nem tartjuk be a 3 órát / nem is ragaszkodom annyira hozzá/ hanem hogy így nincs rendszer.Most evett meg 90- et, erre azt mondja a védőnő az kevés, de előtte bevágott 125 őt...szóval már írnom kell hogy mikor mennyit evett, mert belekavarodok.Ráadásul refluxos, így aztán még résen is kell lenni, hogy nehogy túletessem, mert anélkül is kijön a kaja

12. barkrisz (válaszként erre: 1. - Zuzmika)
2009. júl. 29. 15:53

Nem kell szigorúan a tankönyvi számokhoz ragaszkodni, ha nem bírja ki, hát nem bírja ki!!Adj neki akkor amikor éhes!!

Bár, ha ezt az én védőnőm hallaná falra mászna, de én mindig így csináltam!!A fiam 3 éves a lányom 6 hónapos!!!Akkor esznek amikor éhesek!!!

Neked is ezt javaslom!!

2009. júl. 29. 15:43

Én is szerettem volna igény szerint szoptatni, de az én kisfiam olyan mohó volt, hogy egy óra múlva már újra teli akarta tudni a pocakját. Ennek folyton az volt a következménye, hogy a még emésztetlen tej feljött a friss tej tetejére és azt büfizte fel. Ettől gondolom megfájdult a hasa és sírt. Így vagy azért sírt mert éhes volt, vagy azért mert rosszul esett neki a visszabüfizett félig emésztett tejcsi.

Így én vizet adtam neki, hogy legalább a 2 órát húzzuk ki és akkor már megemésztette a pocijában lévő tejcsit.

Szóval néha rákényszerül arra az ember lánya, hogy kordában tartsa mohó babáját, de én is az igény szerinti szoptatást javaslom. Ami már 3 hónapos korára működött is. TÜRELEM!

2009. júl. 29. 15:42

az enyemek se birtak ki sose a 3 orat, 1,5-2 ora volt a max...

etesd meg ha hamarabb ehes, hisz azert keri mert ehes...

nem lehet konyvbol se etetni, se neveleni, te latod mikor kell neki, hiaba is mond barki barmit is...

2009. júl. 29. 15:38

Ez enyém is másfél óránként evett.

Nem is volt annyi tejem,hogy 3 óráig kitartson.Ráadásul,ha vártam volna 3 órát sikeresen az apadás útjára tértünk volna.Minél ritkábban szopik annál kevesebb termelődött volna,legalábbis nálam igen.

Sokan ezekben a régi dogmákban élnek és megpróbálják egy tárgyként kezelni a gyereket,hogy szabályt szabályra halmoznak.

Ha enni kér akkor szoptassad meg,mert lehet,hgy ritkább a tejed és ezért nem húzza ki a 3 órát.

Sok egészséget Nektek!

2009. júl. 29. 15:35
Az én fiam 2 óránként szopizott eleinte.Aztán áttért a 3 órára.Mindig igény szerint szoptattam,soha nem néztem az órát.:)
7. mandy (válaszként erre: 1. - Zuzmika)
2009. júl. 29. 15:33

De miért kell betartani a 3 órát?

Az én kislányom az első hónapban 1-1.5 óránként evett, és csak kb két hónappal később állt be a három órára.

Igény szerint kell etetni szerintem, aztán a baba majd beáll egy idő múlva. Addig meg tedd cicire amikor kéri. Ha gyakran szopizik, legalább több lesz a tejed :)

6. nicolekeg (válaszként erre: 4. - Ibuska1990)
2009. júl. 29. 15:33
Hello:) Alszik Zolika??:)) Beni is:)
2009. júl. 29. 15:32
Az én fiam 2.5 hónapos korában sokkal gyakrabban evett, olyan 1.5- 2 óráként. Én az igény szrintietetés híve vagyok. Akár a tejed is kevesebb lehet, ha 3 óránként eteted szigorúan. Amúgy mikor ezt az időre etetéses módszert kitalálták, tápszerrel kísérleteztek, és az sokkal nehezebben emészthető. Tudom, hogy nehéz (mert az egész nap egy etetés) deszerintem tedd annyiszor cicire a picit, ahányszor csak kér. Anyatejes babát nem lehet túletetni. Az én picimmost 6 hónapos, és tök jól beállt ciciügyileg, most kezdtüka szilárdkajcsit, és mindent nagy kedvvel kóstolgat:)
4. ibuska1990 (válaszként erre: 1. - Zuzmika)
2009. júl. 29. 15:28
Az én kisfiam is 2,5 óránként evett kb 3 hós koráig. Ha 2,5 óránként eszik, akkor add neki úgy. Ezután magától ráált a 3 órára. Most 6 hósak vagyunk, és azt veszem észre, hogy ebéd után 3 órával nem nagyon akar enni, ezért hólnaptól megpróbálom 4 óra elteltével etetni.
3. lego
2009. júl. 29. 15:28
én örűlnék a 2,5-nek is.nagyon össze vissza eszik az én lánykám
2. Dorottya84 (válaszként erre: 1. - Zuzmika)
2009. júl. 29. 15:27
Nekem ugyan lassan 1 éves lesz a kislnyom de nálunk szinte végig 3 óránként evett kivéve az első 3 hónapot mert akkor bizony volt hogy egész nap a cicin volt és csak szopizott,stzóval nyugi ez nem baj
2009. júl. 29. 15:25
Sziasztok! Kérlek írjátok meg hogy hány óránként eszik a babátok.Az én lányom 2,5 hónapos és nagyon nehezen , sőt alig tudom betartatni vele a 3 órát.Inkább 2, 5 óránként eszik.Sokan vagytok így?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook