Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hány óránként egyen a 6 hónapos szoptatás mellett hozzátáplált babám? fórum

Hány óránként egyen a 6 hónapos szoptatás mellett hozzátáplált babám? (beszélgetős fórum)


2009. dec. 4. 16:29
Nálunk szopi után kapott gyümölcsöt délelőtt és délután, mert 6 hónaposan csak gyümölccsel kell kezdeni a hozzátáplálást, a zöldség és a többi később jön majd. Ugyanúgy kell szoptatni, mert a gyümölcstől nem hízik, ezt a doktornőnk mondta ( Lilla délelőtt és délután is 3-3 almát evett meg és csak a 300 gramm jött fel rá hó végére). Most 9 hónapos és magától hagyta abba a szopást délelőtt és délután, reggel, délben és este szopik, délben a szopi után még főzeléket is kap hússal és nem hízott el, de éjjel már nem eszik. Szóval szerintem nyugodtan megtarthatod a 3 órát.
12. ében11 (válaszként erre: 9. - Fbogi)
2009. dec. 3. 18:33
ez nem teljesen igaz-hozzá tud szokni hogy sűrűn kap,és a mennyiséghez is-az enyém rendszeresen túlette magát-pl. 2 alma volt egy adag,vagy két üveg bébiétel-aztán meg fájt a pocija-de akkor is megette volna ha még adok neki.
11. ében11 (válaszként erre: 1. - Csibefalat2008)
2009. dec. 3. 18:31

minden szopi után kap valamit?

mi lenne ha egy szopi helyett kapna főzeléket vagy gyümölcsöt+vízet.és akkor még maradna a többi szopi.az enyém nem evett ilyen gyakran.ilyenkor délelőtt gyümölcsöt délután főzeléket kapott és reggel este délben anyatejet.így lehet tovább bírná. aztán a déli maradt el nálunk-helyette főzelék és a reggeli meg esti még sokáig megmaradt-még akkor is amikor reggelizett és vacsorázott is mellé.

10. Ildi^^ (válaszként erre: 7. - Csibefalat2008)
2009. dec. 3. 15:20
én is csak most kezdtem hozzátáplálni eddig anyatejes volt mégis jó húsba van. dokinönk szerint már csak 4 óránként kéne ennie de szegény nem bírja ki addig.
9. fbogi (válaszként erre: 7. - Csibefalat2008)
2009. dec. 3. 15:13

Szia :)!

Nem fog elhízni, ha a hozzátplálásban is a baba igényeit nézzük, akkor csak annyi ételt fog elfogadni, amire szüksége van, itt sem kell a könyvekben megadott milikra, grammokra figyelni, és megetetni, mert ez az előírt adag. Most még, ahogy írod, fő tápláléka az anyatej, és 6 hónapos kor után is igaz, hogy anyatejtől nem lehet elhízni. Ahogy eddig is igény szerint szopott, most is tegyetek így. Majd meglátod, hogy amikor elkezd csúszni-mászni, szaladgálni, akkor azért fogsz aggódni, hogy esetleg 1 hónapig stagnált a súlya! Legyél csak magabiztos, ahogyan eddig is, figyeld a babád jelzéseit. Olyan ügyesen csináltátok eddig is, hogy ezután sem lesz semmi gond!

8. Ildi^^ (válaszként erre: 7. - Csibefalat2008)
2009. dec. 3. 15:01
hát az enyém is cicifüggő :) azért is vagyunk ekkorák.
2009. dec. 3. 13:23
Hát igen mi is 9 kg körül vagyunk,de ő még eléggé tejfüggő, ez az előétel minden mást csak ezután hajlandó enni.
6. Ildi^^ (válaszként erre: 1. - Csibefalat2008)
2009. dec. 3. 13:02
én is elkezdtem hozzátáplálni mert szerintem már nem elég e tej neki mivel 9kiló fölött van. de így is 3-4 órát bír ki nappal.
2009. dec. 3. 12:39
néztem a képet, gyönyörű gyermek, azért ő sem soványka :)
2009. dec. 3. 12:38

Szia! Ha jól emlékszem mi 6 hónaposan - a hozzátáplálás kezdésekor - még 3óránként ettünk.

Most 9 hónapos a kisfiam és most már 4óránként eszik.

Szerintem babafüggő is.

Esetleg próbáld ki, hogy 3,5 óránkét esztek, mennyire bírja.

Úgyis látod, ha éhes és kell neki a tej.

Súlyban hogy álltok?

3. gabb
2009. dec. 3. 12:36

ameddig csak tudsz, szoptass!

ebben az időszakban nincs annál jobb!

örülj, hogy van még anyatejed!!!!!!!!!!

2. gabb
2009. dec. 3. 12:35

kb. 4 óra, de hagyd hogy Ő jelezzen!

tömni nem kell!

2009. dec. 3. 12:32
Sziasztok, nemrég kezdtük a hozzátáplálást, még szopik mellette, minden evés előtt. Jelenleg kb 3 óránként eszik, de igy hogy már nem csak tejet kap mennyire húzzam ki az etetéseket?Nem akarom hogy elhizzon, bár remélem majd lemozogja. Egyenlőre nem akarom a tejet teljesen kiváltani más étellel, csak mellékesen kap bébiételeket, ha még éhes lenne szopi után. Előre is köszi.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook