Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hány éves kortól adjunk a gyereknek mobiltelefont? Egyáltalán adjunk neki? fórum

Hány éves kortól adjunk a gyereknek mobiltelefont? Egyáltalán adjunk neki? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2008. szept. 3. 08:01

Nekem már tavaly is volt az elsősnek,akkor 6és fél éves volt.Amiatt adtam neki egy használt de működőképes készüléket,mert edzésekre járt,volt mikor elmaradt úgy hogy csak aznap tudták meg,és akkor félórát-1órát várhatott rám a suli előtt télen a sötétben....eléfg érdekes tanulók szoktak oda verbuválódni és volt hogy sirt a fiam a takaritónéni mellett mire értementem...így kapott egy telót,és haza tudott szolni hogy hamarabb menjek érte.Csak a szülők telszáma van benne,3000ft simán bejár neki egy tanévet,sőt...amiatt töltünk néha hogy le ne járjon a kártya:))

Amíg ilyen formában marad ez addig nem látom károsnak...

2008. szept. 3. 07:58
.. szerintem nem korfüggő. Szükség van-e rá? Különórák... távoli iskola... Csak azért, mert mindenkinek van, azért nem kell. Nekem egyik gyereknek sincs (már) mobilja, a fiú 13 éves, a lányka 16 éves... és nem néznek furcsán rájuk. MI megtapasztaltuk, hogy van veszélye rendesen.
29. Tipke (válaszként erre: 27. - C066a749d7)
2008. szept. 2. 18:24
Dettó! Én is 7.es koromban kaptam az első mobilom, mert elkerültem városba gimibe...De akkor sem rögtön hanem karácsonyra nagymamámtól... Az osztályban csak 2 embernek volt még...aztán lett mkinek! S mien fura ez kb 6-7 éve volt... már én is mondhatom 19 éves fejjel, " Bezzeg a mi időnkben ez még nem igy volt..."
28. Cszsuka (válaszként erre: 25. - 2ce679405c)
2008. szept. 2. 17:55

Örülök, hogy egy véleményen vagyunk!

A különbség az, hogy nekem már 14 éves a lányom, s bizony nem egyszerű ellenállnom. Szegény gyerekre mindenki úgy néz (még a tanárok is), mintha valami idegen bolygóról jött volna, mert nincs mobilja. Ennek ellenére kitartok, csak gondoltam, elmesélem, mi vár rád, merthát ugye, minimum 15 év kell ahhoz, hogy legyen egy 14 éves gyereked (gondolom), s már most sem könnyű, a világ nagyon gyorsan változik.

Mi is megvoltunk nemhogy mobil, de vonalas telefon és autó nélkül is, mostmeg gonosz vagyok, ha a gyereket nem viszem le a buszra- pedig nem sűrűn viszem le..

2008. szept. 2. 17:01
én 7es koromban kaptam karácsonyra az első mobilomat, akkor még a téglafone volt a menő. Akkor azért kaptam met elkerültem gimibe,igy össze visza jártam haza.
26. mint
2008. szept. 2. 16:58
Az en fiam 7 eves es mar megemlitette,hogy szeretne egy mobilt.Mi par evet meg biztos varunk vele.Szerintem egy 7 evesnek meg abszolut nem valo telefon.Talan 10 eves kor felett mar nem gond.
2008. szept. 2. 16:47

Azért az durva, hogy egy ilyen pici gyereknek mobilt adnak a kezébe. Ha vissza gondolok amikor mi voltunk ennyire picik a francnak sem kellett!Jó-jó, baromira irigyeltem annak akinek van, de megoldottam máshogy! Megoldottuk a saját problémánkat egyedül.Így viszont egyből ott van apuci és anyuci ha hívja a gyerek, ezért nulla önállóságot fog tanulni.

Az én gyerekem bizony mondom max. 14 éves korában fog kapni először de csak akkor ha más városba megy tovább tanulni. Ha nem, akkor dolgozzon meg érte.

Ez olyan, mint egy friss jogosítványt szerzett embernek 20 millás autót adni alá!-nem baj fiam, ha összetöröd vagy ellopják, majd kapsz másikat!

Nem vagyok maradi, de itt az internet, tessék megtanulni olvasni és írni, s levelezzenek!

Elképesztő!!!

2008. szept. 2. 16:46
Rossz ez a világ.
23. Cszsuka (válaszként erre: 21. - F21c875467)
2008. szept. 2. 16:44
Hát ez az, s én úgy gondolom (férjemmel együtt), hogy egy fejlődő szervezetnek nem pont a mobil hullámaira van szüksége. (De idesorolhatnám a számítógépet, tv-t, MP3-at, stb.)
2008. szept. 2. 16:42

Hát, tényleg mindenki másként vélekedik...

Most tervezzük, hogy veszünk egy számot, mert telefon van dögivel, aztán, ha elutaznak, kirándulnak, akkor arra az időre megkapják, mert úgy legalább tudjuk, mi van velük, nincs-e gondjuk útközben.

2008. szept. 2. 16:42
Már lassan a csecsemőknek is van.
20. 2ce679405c (válaszként erre: 19. - 3cf80f2b78)
2008. szept. 2. 16:38
És most hány éves?
2008. szept. 2. 16:37
Lányomnak 7 éves kora óta van!!:-)
2008. júl. 25. 20:28
Az én nagyobbik fiam már 9 évesen mobilt akart. Nem kapott, ezért úgy gondolta, elkobozza a tanárnője mobilját. Most 10 és fél éves, még mindig nincs mobilja, bár már nincs annyira oda érte, de azt hiszem majd olyan 14-15 éves kora körül kap egyet. Addig semmi esetre sem, mert még az egyszerű játékjaira sem képes vigyázni.
2008. ápr. 30. 21:25
Az én kiskeresztlányom most lesz hét éves de már van neki:)
2008. ápr. 30. 10:51
Az én kislányom másodikos és már az első osztályba sok oosztálytársának volt telefonja,emiatt kicsit furán néztek rá,hogy neki még nincs.Nem gondoltuk,hogy egy elsös gyereknek fontos a telefon,most másodikos és bizony kellett neki venni,amit valahol nem bánok de szerintem nem az a legfontossabb.
2008. ápr. 28. 20:49

Sziasztok!

Köszönöm a hozzászólásaitokat! Látom, nem vagyok egyedül a dilemmával, azért ez egy kicsit megnyugtat. Sajnos már a kisebbik lányom osztályában is van mindenkinek, rajtunk kívül. (Ők negyedikesek)

Azért nem bánom, ha még érkezik néhány vélemény, talán mindenki tud egy pici példát kiragadni belőle magának!

Üdv: Zsu

2008. ápr. 28. 18:49

A lányom negyedikben kapott ajándékba a nagymamától mobilt,ha rajtam múlt volna,még 1-2 évet vártam volna.Viszont iskolába nem engedem neki vinni,csak ha valami suli-buli van vagy ilyesmi,hogy haza tudjon szólni,hogy mikor van vége.Leginkább azt nem szeretem,hogy a tanulás helyett zenét hallgat rajta...párszor előfordult már,olyankor kicsit eltiltom...

A kisfiam elsős,neki sem lesz ennél hamarabb,az biztos.Talán 1-2 osztálytársának van már.

13. McKenzi (válaszként erre: 6. - McKenzi)
2008. ápr. 28. 17:23
telefonra sajnálom a pénzt, inkább bútorra költöm :))) amúgy ha nagyobb lesz, előbb lesz egy jó laptopja vagy számítógépe mint szuper mobilja
2008. ápr. 28. 17:23
én már annyi mobilt vettem,hogy egy asztal teljesen tele lenne...
11. Donyta
2008. ápr. 28. 17:19

Az én fiamnak 10 éveskora óta van mobilja. Azóta már jó párat átcserélgetett mindig jobbra.


A legkisebb lányommal együtt volt duo telónk, ő akkor 14 évesen kapta szülinapra az elsőt.

10. rózi70 (válaszként erre: 1. - Cszsuka)
2008. ápr. 28. 15:21
A nagobbik lányom tavaly a ballagására kapott telefont először, addig egyáltalán nem volt neki.14,5 éves volt akkor. Ő volt egyedül az osztályban, akinek még nem volt. A kicsi most kap az idén ( 13 év) a szülinapjára. Ő 6. osztályos, szintén az egyetlen,akinek még nincs.
9. 01c8755c79 (válaszként erre: 1. - Cszsuka)
2008. ápr. 28. 13:55
Az én gyerekeimnek volt mobiltelefonjuk, 11-14 éves korukig. (eddzések, különóra stb. miatt) Most 16 a lányom 13 a fiam, és megmondtam, hogy legközelebb 18 éves korukban lesz telefonjuk. Nem tudtam kontrollálni a dolgokat olyan szinten, ahogy kell. Lányka rossz társaságba keveredett. Most csak rajtam keresztül tudják elérni őket.
2008. ápr. 28. 13:55
Mikor szükségesnek tartom akkor tuti h kapnak , sajat magam megnyugtatására
2008. ápr. 28. 13:46
Két nagyobb gyermekemnek 12 és 10 évesek jó ideje van telefonja, de csak akkor viszik magukkal, ha valahova elmennek, pl. osztálykirándulás.25 km-re tanulnak, a falunkban nincs iskola már, így az idősebb mindennap viszi magával az iskolába. Nekem ez megnyugtató, ha baj van (pl. nem érik el a buszt) haza tud telefonálni.Nevelés kérdése szerintem, ki mennyire tartja fontosnak, ki mire használja a telefont.
2008. ápr. 28. 13:41
ezzel még nem foglalkoztam, annyi viszont valószínű, hogy nem veszek drága telefont. Még magamnak is a legegyszerűbbet veszem, hisz csak telefonálni használom.
2008. ápr. 28. 13:40

Az én fiam még nagyon kicsi, 2 éves sincs, így egy darabig nem foglalkoztat élesben a kérdés.

Szerintem a gyerekeim majd akkor kapnak mobilt, amikor egyedül jönnek-kelnek iskolábamenet.

Engem biztosan megnyugtat majd, hogy ha kell el tudom érni, és fordítva is.

Viszont a pénzköltése korlátolva lesz, nem játszunk havonta x-enezer forintot el.

:)

2008. ápr. 28. 13:33
Elhatároztam, 10 éves koráig, tehát 4. osztályig nem kap a gyerek mobilt, ha van mindenkinek, akkor sem. aztán nem tudom. Lehet kitolom a határt, bár elsős gyerekek közül már 3-nak van mobilja.
2008. ápr. 28. 13:30
Ez a téma engem is érdekel, mivel hogy a 9.éves gyerkőcöm kb. már 3.hónapja azzal nyaggat,hogy neki kell mobiltelefon mert az osztálytársainak van! És nem tudom,hogy mitévő legyek????
2. 7004ca251b (válaszként erre: 1. - Cszsuka)
2008. ápr. 28. 13:14
Nem hülyeség,szerintem.Bár nekem nincs gyerekem.Ugyanakkor lasan a lányodnak is egyre több programja,hobbija,és barátja lesz,tehát számos indok amikor egyedül jön megy majd a városban..Nekem biztos megnyugtatóbb lenne,ha tudnám,bármi történik,ott a mobil.És szerintem ha most kap egyet,amig még ennyire hallgat rád(még nem uralkodik el rajta a tini kor:)) addig könnyebben megszokja és megtanulja,hogy amobil nem a könnyelműség eszköze,és nem is arra van,hogy napi 55smst elküldjünk horror pénzekért,hanem ,hogy használjuk ha valóban szükséges.Azért is jó,ha ezt most tanulja meg,mert igy később,ha jön a diák munka,vagy bármilyen más pénz bevétele,már nem a telefon fog rá hatni az újdonság erejével,és nem arra foja elszórni minden pénzét.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook