Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hány év után "időszerű" feljebb lépni a ranglétrán? fórum

Hány év után "időszerű" feljebb lépni a ranglétrán? (beszélgetős fórum)


19. Csillagszem38 (válaszként erre: 18. - _Berry_)
2022. aug. 26. 14:07
Na ez tetszik, igen ezzel egyetértek.
18. _Berry_ (válaszként erre: 16. - Csillagszem38)
2022. aug. 26. 13:50
Többféle helyzet és szituáció van, mindenki előbb-utóbb úgyis szembesül azzal, hogy adott helyen mi működik, vagy mi nem, ha figyeli a főnök és a többi munkatárs közötti viselkedést. Mindenesetre a tanulás, képzés a legjobb, mert ha nem az adott helyen, de egy új munkahelyen még megtérülhet és előrébb vihet.
17. Csillagszem38 (válaszként erre: 16. - Csillagszem38)
2022. aug. 26. 07:47
*lelkiismeretes
16. Csillagszem38 (válaszként erre: 15. - _Berry_)
2022. aug. 26. 07:44
Sztem ezt inkább ne fejtsd ki tovább :) értem mire gondolsz, sőt, sima lelkiismeret munkával nem jut előrébb az ember, meg akkor sem, ha ő a legratermettebb. De sok főnök nem szereti, ha nyalnak.
15. _Berry_ (válaszként erre: 13. - Csillagszem38)
2022. aug. 25. 16:55
Pont, hogy nem általánosítottam. Akkor általánosítottam volna, ha azt írom, hogy csak úgy lehet feljebb jutni, ha valaki nyal. Sokan vannak, akik a tanulás és az asztalra letett eredményes munkájuk által hívják fel magukra a figyelmet, ilyen embereknek még csak azt sem kell számításba vennie, hogy egyáltalán érdemes, vagy lehet-e nyalni egy felsőbb vezetőnek az előbbre jutásért.
2022. aug. 25. 16:29

Nem lehet általánositani és recept sincs rá.


10 év után lettem vezető. Nyelvvizsgám is van, diplomám is. Becsületesen, tisztességesen dolgoztam, dolgozom azóta is. Nem nyaltam senkinek, nekem sem senki mert tudják, hogy nem csipem az ilyet. Dolgozzon rendesen. Álljon oda a munkához, legyen jó csapatjátékos, lehessen rá számitani. Ennyi.

13. Csillagszem38 (válaszként erre: 9. - _Berry_)
2022. aug. 25. 16:08

Nem érted. Te azt írtad, hogy feljebb lehet jutni, ha tanulsz, vagy ha segget nyalsz.


Általánosítottad a főnököket. Sokan nem szeretik, ha nyalják a seggét!

12. _Berry_ (válaszként erre: 11. - LBO)
2022. aug. 25. 13:06
Nem is írta senki, hogy mindenhol nyalni kell. Van, ahol a tudás számít és hogy valaki mit tett le a munkájában az asztalra.
11. LBO (válaszként erre: 7. - _Berry_)
2022. aug. 25. 13:03
Szerencsére nem mindenhol kell nyalni azért hogy valaki vezető lehessen. 😉
2022. aug. 25. 12:38
Vezető vagyok, nem szeretem ha nyaliznak.
9. _Berry_ (válaszként erre: 8. - Csillagszem38)
2022. aug. 25. 12:24
Az általánosítás az lenne, ha azt mondanám, hogy mindenkire egy út érvényes. Pont, hogy azt mondtam, hogy nem. Lehet tanulással is feljebb jutni, de van, amikor az adott körülmények olyanok, hogy tök mindegy hány diplomád, nyelvvizsgád van, mert a feljebb jutást nem a tudás eredményezi, hanem, hogy a feljebb lévő főnökkel milyen a kapcsolat. Van bizony, hogy alacsonyabb végzettségű ember irányít magasabb végzettségűt.
8. Csillagszem38 (válaszként erre: 7. - _Berry_)
2022. aug. 25. 06:51

Ez jó nagy hülyeség, amit írtál a végén!

Nekem a legtöbb főnököm utálta ha a segget nyalták! Ne általánosits!

7. _Berry_ (válaszként erre: 4. - Fórumnyitó (anonim))
2022. aug. 24. 14:38
Ha beszélsz angolul és ezek szerint túl vagy már pár próbálkozáson, akkor azt is tudod, hogy melyik részén bukik a vizsga. Na azt kell gyakorolni, erősíteni és akkor sikerülni fog. De vannak, akik a szakmájukhoz tartozó egyéb hosszabb-rövidebb tanfolyamok, iskolák elvégzésébe is befektetnek időt. Ha magasan fent akarsz lenni a polcon, akkor az egyik út a folyamatos tanulás, a másik meg a nyalizás.
2022. aug. 24. 14:24
20. éve vagyok itt, ahol vagyok. Nekem sikerült egyet visszalépni a ranglétrán 9 év után. :D Azóta sokkal nyugodtabb az életem. Nem vágyom felfele, nincs bennem semmi törtetés. A fizu picivel lett kevesebb, de nem kell túlórázni, s ha mégis, kivehetem a plusz órát. Nyugi van, s jó ez így. Látom mit szívatják azt, aki a helyemre került. :D Amúgy minden képesítésünk teljesen ugyanaz, akkor pofára ment, fordult a kocka, a beosztottból lett kisfőnök, belőlem meg beosztott. Még harag vagy sértődés sincs bennem, azóta is kijövünk egymással.
5. Napsugár8 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. aug. 24. 07:53
Nem csak a nyelvvizsgán múlik szerintem. A munkavégzés során mutatott hozzáértés, aktivitás, az elvégzett munka minősége, a munkatársakhoz való viszony, megértés, hasonlók is. Vagyis: ezen a téren valahogy kimagaslani, kitűnni a többi közül, hogy felfigyeljenek rád, a teljesítményedre, a hozzáállásodra. Azt, hogy van-e nyelvvizsgád, csak akkor fognak utána nézni, ha valami pozitív dolog miatt felfigyelnek rád. Nem nyalizni kell, hanem a munka terén "letenni az asztalra" valamit.
4. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Timycat)
2022. aug. 24. 07:13

2x futottam neki, nem mentem át.

Tudom, tudom. "Megérdemled akkor; hülye vagy; buta vagy" stb.


Már én ezt feladom, tényleg hülye vagyok ehhez. Beszélek angolul, de a papírt nem bírom megszerezni.

2022. aug. 23. 23:40
ez attól függ mennyire vagy ügyes, milyen végzetséged van, meg lehet más opció is
2. timycat (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. aug. 23. 23:06
Ott van a megoldás az előrelépéshez, le is írtad, kell egy nyelvvizsga.
2022. aug. 23. 22:38

Egy multinál dolgozom, az osztályon kb. 80-an vagyunk. 3 nagy csoportra vagyunk osztva: 3 supervisor, 5 csoportvezető, 3 manager, 2 ügyvezető. Van aki 20 év után lépett előre, van aki 2 év után. Van több olyan, aki meg 10-15-20 év után sem.


Én 5 éve vagyok a cégnél, néha eljátszom a gondolattal, hogy milyen jó volna előre lépni. Mert van akivel együtt kezdtünk, és ő már a 3. munkakörét csinálja (neki van nyelvvizsgája, nekem nincs és ez követelmény). Nem vezető, de lépked fel. Pár év és lehet neki kell majd riportálnom. Szóval egy kicsit vacak érzés, hogy én meg évek óta ugyanazt csinálom.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook