Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Halottak napja és hulladékhegyek. fórum

Halottak napja és hulladékhegyek. (beszélgetős fórum)


1 2
15. papája (válaszként erre: 6. - Vigyefene)
2021. okt. 4. 20:26
Ez nagyon tetszik. Jó lenne, ha itt is ilyenek lennének a temetők és emlékhelyek.
14. 5236d12e25 (válaszként erre: 5. - Bless the child)
2021. okt. 4. 20:25
Én szintén.
13. papája (válaszként erre: 11. - Babyapocakban)
2021. okt. 4. 20:24

Ez az, évről évre egyre több "szemét" kerül a sírokra, mintha versenyeznének az emberek ki vesz többet, szebbet. Utána mind szemét lesz, amit megsemmisíteni többe kerül, mint előállítani.


Életükben költsünk és adjunk a szeretteinknek, utána az emlékeinkben őrizzük őket.

2021. okt. 4. 20:22
Én tavaly decemberben az unokabátyám temetésén vettem részt. Addig a szóróparcellás temetésről meg volt a véleményem. Nagyon rossz volt, amikor a szökőkút lefolyójába elmerültek a hamvak, de utólag már másként értékelem.
2021. okt. 4. 19:22
Tényleg szomorú, hogy mennyi szemét marad ezután. Én azt sem értettem, miért kellett már szeptemberben, rögtön az iskolai holmik lecsengése után a képünkbe tolni a mécseseket a boltokban.
10. BeauIieu (válaszként erre: 5. - Bless the child)
2021. okt. 4. 19:06

Szinten. Teamecsest vagy egy gyertyat a nagymamam es a dednagymamam szuletesnapjan, mert ez a szokasunk az apammal.

De iden mikor vegre hazajutottam, apammal elmentem az orszag masik vegebe, ahova o egyszer egy evben megy. Sirko sincs, csak faval korbe keritve. Kiszedtuk a gazt, es ultettunk egy viragot, ill. megtyujtottunk egy-egy mecsest, ahova 3-4 ember van temetve. Nem hiszem hogy ezzel teszem tomre a foldet, meg akkor sem, ha az elegetett benzint is szamoljuk. Ha apam nem lesz, mar nem is fogunk a sirhoz jarni.

Szerintem amugy is hulyeseg ez a szokas, de apamnak fontos, ahogy a velem toltott ido is. O meg a vilag vegere elmenne ertem, es barmiben segit, ugyhogy persze, hogy mentem.

2021. okt. 4. 18:38
Mécses és élő csokor.
8. vigyefene (válaszként erre: 6. - Vigyefene)
2021. okt. 4. 17:56

Helyesbítek.

A sirkövek alacsonak, leginkább lapos táblák.

2021. okt. 4. 17:47
A mécsesek is egyre giccsesebbek, a művirágok között is vannak borzasztóak. A vázába tavaly is sikerült szép művirágot tennem, de csináltattam fekete szalagrózsákkal dobozdíszt, az nagyon sokáig bírta.
6. vigyefene (válaszként erre: 1. - Papája)
2021. okt. 4. 17:47

Elcsodálkoztam a kérdéseden, mert nálunk Május 31-én van.

Miután a feleségem elhúnyt, pár hétig élővirágokat vittem, de azok pár nap múlva elhervadnak. Azóta művirágot teszek állandóan, vannak nagyon élethűek, sokáig tartanak/szépek.

Mivel nagyon sokszor útbaesik, gyakran megállok.

Itt nem divat a sírkő, van pár, de ritka.

Képek... [link]

5. Bless the child (válaszként erre: 1. - Papája)
2021. okt. 4. 17:43
Őszintén? Nem járok temetőbe, itthon gyújtok egy gyertyát
2021. okt. 4. 17:40

Koszorú ,mécses, sírdísz is amit kidobok ,de a virágok megfagynak/hervadnak,szeretem ha karácsonyig szép a sír.Van művirág is ,,bár nem kedvelem túlzottan,igazán lehet szépet kapni .Ritkábban látogatott helyen inkább az mint a barnára kornyadt valami.

Nem csinálok díszkivilágítást,a mécses mérete ízlésfüggő,,,4 db-ot szoktam anyura ,anyósomékra,másoknál 2.

3. andi6020 (válaszként erre: 1. - Papája)
2021. okt. 4. 17:32
Különösebben sehogy. Nem foglalkoztat a halottak napja mint olyan.
2021. okt. 4. 17:23
koszorú és mécses
2021. okt. 4. 17:20

Közeleg a halottak napja és hegyekben áll az üzletekben a kellék. Egyre nagyobb mécseseket árulnak üvegből, műanyagból. Műanyag virágok, csecsbecsék tömege kapható. Mindez a megemlékezés után a szemétben végzi. Évről-évre elrettent a mécsesek tömege, méretének növekedése. Baleseti halálozásnál mécsesek százait helyezik el a helyszínen, utána a szemétbe.


Én a halottaimnál 1-1 mécsessel emlékezek, amit később hazaviszek, megtisztítom és máskor újra felhasználom. Természetesen csak élővirágot helyezek el.


Ti hogyan emlékeztek?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook