Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Halottak napja és hulladékhegyek. fórum

Halottak napja és hulladékhegyek. (beszélgetős fórum)


1 2
45. cilabogyó (válaszként erre: 44. - Epresturmix)
2021. okt. 9. 19:05
Azt hittem ez csak borsodi szokás. Soha nem voltam a kifelé mutogatásnak a híve. Csak azért csinálni valamit, hogy más lássa és elmondja, hogy Te Margit, láttad, hogy a Zsuzsi mekkora csokrot hozott?
44. Epresturmix (válaszként erre: 37. - Cilabogyó)
2021. okt. 9. 18:10
Igen. Abban a faluban is szokás ahová mi járunk. Milyen ez már? 🤨
43. VendrinerPiroska (válaszként erre: 27. - Libikóka)
2021. okt. 9. 18:07
Régen mi is összetalálkoztunk a sírnál. Még szállóige is volt, hogy a nagymamám mindig összehozza a családot. Az utóbbi években viszont többen lettek a családból odaát, mint ideát, úgyhogy nem túl szórakoztató egyedül temetőzni. :((((
42. cilabogyó (válaszként erre: 41. - ,zumba)
2021. okt. 9. 16:30
Viszont otthon mindig gyújtok gyertyát halottaknapján és csendben, halk zene mellett csendesen emlékezem elhunyt rokonaimra.
41. ,zumba (válaszként erre: 40. - Cilabogyó)
2021. okt. 9. 16:09
Jól teszed.Mi sem egy napon megyünk, hanem már korábban megkezdjük.S azt tartjuk:egy szál virág és egy mécses is elég, a megemlékezés a fontos(máskor is, nem csak ekkor) így mi nem hozunk létre nagy hulladékhegyet.
40. cilabogyó (válaszként erre: 39. - ,zumba)
2021. okt. 9. 15:59
Én már hamarább el szoktam menni az apukám sírjához, mert még azért is megszólnak a faluban (33 éve nem lakom már ott), hogy milyen ruha van rajtam.
39. ,zumba (válaszként erre: 37. - Cilabogyó)
2021. okt. 9. 15:13
De de, máshol is így van. Egész évben nem megy ki, de ilyenkor a lefedett síremlék borítva van élő virággal....szánalmasak.Illetve figyelik, hogy melyik hozzátartozó mit visz megemlékezésül...áhh
38. globus (válaszként erre: 18. - BeauIieu)
2021. okt. 9. 14:42
Nincs értelme, de hát elöl nem maradhat :)
37. cilabogyó (válaszként erre: 34. - Epresturmix)
2021. okt. 9. 14:37
Sajnos falun nagy divat, hogy végig járják a temetőt és nézik ki mit vitt a sírra. De ugyanezt csinálják temetés után is. Mikor apukám meghalt, temetés utáni nap kimentünk a sírhoz, hát a falu hírmondói nézehették a koszorúkat, olvasták a szövegeket és ítélkeztek, ki milyen koszorút vitt. Ez egy borsodi kis falu, lehet, hogy máshol nem így van.
36. Epresturmix (válaszként erre: 35. - Panna.33)
2021. okt. 9. 07:20
Ez így van. Pontosan így van.
35. Panna.33 (válaszként erre: 34. - Epresturmix)
2021. okt. 8. 21:19
Az a szánalmas, amikor olyannak hordják tele a sírját ezekkel a giccses vackokkal, akit előtte, míg élt, le se tojtak.
34. Epresturmix (válaszként erre: 29. - Panna.33)
2021. okt. 5. 10:21
Ààà hát mit szól hozzá a falu népe? Nem szeretted eléggé…😜🤯
33. Epresturmix (válaszként erre: 26. - Aszparagusz)
2021. okt. 5. 10:21
Kb. 🥲
32. semleges (válaszként erre: 1. - Papája)
2021. okt. 5. 09:53
élő virág, mécses a temetőben és otthon is gyújtunk
31. libikóka (válaszként erre: 30. - Papája)
2021. okt. 5. 09:24
Valóban jó csak ennek nem a környzetvédelem az oka:))
2021. okt. 5. 09:09

Jó, hogy a fiatalabb korosztály már nem akar tömegével mécsest és egyéb kacatot kihelyezni.

...és hogy mit szól a nép, hát amit akar, kit érdekel...


Az élővirág viszont tényleg nagyon szép, - ha le nem fagy.

29. Panna.33 (válaszként erre: 25. - Epresturmix)
2021. okt. 5. 08:24
Anyósnál ugyanez. Mintha nem lehetne huszonszáz csetresz nélkül gyászolni/emlékezni.
2021. okt. 5. 08:24
Két helyre megyek, annyi mécsest és annyi szál virágot viszek ahányan ott el vannak temetve. Engem abszolút nem érdekel kinek mi a véleménye.
27. libikóka (válaszként erre: 26. - Aszparagusz)
2021. okt. 5. 08:21

Lehet:))Anyósoméknál ,szintén falun,is ez volt:)Reggel kikerültek a virágok, koszorúk,stb.este pedig gyertya gyújtás.De ez ott ilyen találkozási esemény is volt,meg lehetett nézni mások unokáit ,menyét ,vejét.Aztán utána még órákig beszélni róla:))))KIs pletyi ,na:)))


Hozzáteszem gyönyörűséges egy ilyen temető,,de itt tényleg ipari mennyiségű hulladék van.

26. aszparagusz (válaszként erre: 24. - Epresturmix)
2021. okt. 5. 08:11

Mindegyik sírra, amit felkerestek 10-15 mécsest tesztek?

Egy sírt általában többen meglátogatnak, akkor mi van ezeken a sírokon? Mécseserdő?

2021. okt. 5. 07:56

Ja mamáéknàl előző esti program megtisztítani mind a 600 mécsest, gyertyát kicserélni benne, aztán bepakolni a kocsiba…felemelő! 🤦‍♀️

Egyébként ő nem jön, neki nincsen vele gondja. Csak mit szól a falu 1 mécsessel? 🤯

2021. okt. 5. 07:52
Amikor itthon mondtam, hogy vigyünk mindenkire 1 mécsest meg egy szál virágot, mindenki lehurrogott, hogy dehát az hogy néz már ki? De neeem…mama 10-15 db-ot tetet velünk/ sír+virág, ott vagyunk egy sírnál órák hosszát mire az fel van pakolva, meggyújtva….legszívesebben ki se mennék! Pont emiatt!
23. libikóka (válaszként erre: 22. - Cilabogyó)
2021. okt. 5. 07:49
Nekem mindíg az motoszkál hogy ezek talán a múlt évi megmaradtak,még lusta voltam megnézni a szavatosságot.Persze biztos jók ,,de,,,,na
22. cilabogyó (válaszként erre: 20. - Aszparagusz)
2021. okt. 5. 07:45
Már a múlt héten az Aldi-ban ki voltak téve a karácsonyi kekszek, sütemények. Mi még rövidujjúban vásároltunk.
2021. okt. 5. 07:37

Ez egy "tradíció" amit vagy őrizgetünk vagy nem.

Szerintem mindenki csinálja úgy, ahogy akarja.


Nem vagyok a giccsek híve, én pl. a normál méretű mécseseket szoktam megvenni, ami kb.8-10 magas. És azért veszem azt, ami üvegben van, mert az ég egy darabig.


Annyi mécsest veszek, ahány halottunk van és mindenkinek egy szál élő virágot.

20. aszparagusz (válaszként erre: 11. - Babyapocakban)
2021. okt. 5. 06:59

Még le se szedik a mécseseket, de már ott virít a karácsonyi cucc.

Két éve az obi-ban október közepén a mécsesek, művirágok mellett már ott világítottak a karácsonyi égők.

Kint meg kb. 25 fok volt.

19. VendrinerPiroska (válaszként erre: 1. - Papája)
2021. okt. 4. 23:48
Én lehet, hogy csak teamécsest viszek ki, mint régen, de rendest, akkor is csak kicsit. Távol állnak tőlem a nagy, giccses mécsesek. Csak valódi növényt vagyok hajlandó kivinni. Néha cserepest, néha csokrot. Utálom a mű cuccot.
18. BeauIieu (válaszként erre: 1. - Papája)
2021. okt. 4. 20:33
A temetesnek sincs ertelme, de ha valakit szerettunk akkor temetjuk vagy hamasztuk, akogy o szerette volna. Tiszteletben tartjuk az utolso akaratat, es az eletebe vitt hitet.
17. globus (válaszként erre: 11. - Babyapocakban)
2021. okt. 4. 20:31
Idén a tanszerek nem augusztusban, hanem júliusban ki voltak állítva. Sosem értettem, miért kell a gyerekek szünetének felét ezzel stresszelni. Jövőre júniusban lesz tanszervásár?
16. globus (válaszként erre: 1. - Papája)
2021. okt. 4. 20:27
Ugyanígy. Kizárólag utántöltőt veszek évek óta. Abból sem bőröndnyit.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook