Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Hallottátok, hogy már a saláta is hízlal? fórum

Hallottátok, hogy már a saláta is hízlal? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
2009. ápr. 16. 12:33

Ja és még valami: nagyon fontos a kölcsönös tolerancia, hogy ne szóljunk be egymás étkére. Párom húsevő és azon vagyok, hogy megtanuljam a kedvenc húsos kajáit elkészíteni. Mert imádom, ahogy eszi a főztömet és senkitől el nem várom, hogy csak azért, mert én vega vagyok, a társaságomban csak zöldségeket egyen vagy húsmentes kaját.

Egyébként a főzős műsorokra pozitív példát is fel szeretnék hozni (na meg Sylvi ellenére a vegák védelmében:)), emlékeztek arra, mikor Joshi Bharat főzött húsos kaját, rajta kívül mindenki húsevő volt, ő meg születésétől nem eszik húst, kóstolni se kóstolt főzés közben, állítólag mégis jó ízű volt. :)

És amúgy ha én fogom a húsevő barátaimat vendégül látni majd, természetesen én is húsos ételeket fogok csinálni (de azért egészségesen elkészítve). :) Mert a vendéglátás lényege, hogy mindenki elégedett, jóllakott és boldog legyen. :)

106. 6ebf587766 (válaszként erre: 105. - 9cb8f8c741)
2009. ápr. 16. 12:32
En pl a sult szalonnat+fott sonkat szeretem,sot.Szoval en vega nemtudnak lenni.De amiota kevesebb hust/szinte semmit/ nem eszem jobban erzem magam.Furi.
105. 9cb8f8c741 (válaszként erre: 103. - Marjann)
2009. ápr. 16. 12:27

Igen, a stílusával valóban volt probléma, tehát ahogy előadta magát... ha én ilyet csinálok valahol, akkor simán mosolyogva közlöm és nem nézek a vendéglátóra úgy, mint a véres húsra (hogy stílusos legyek:)).

Egyébként le a kalappal előtted, ha ennyire tolerálod a vega vendégeket. Kevés ennyire segítőkész húsevő vendéglátó van, úgyhogy gratulálok. Ne tudd meg milyen jó érzés egy vega emberkének, amikor végre nem leszólják vagy kiröhögik vendégségben, hanem igyekeznek tényleg a kedvére tenni...

Amúgy múltkor Győrben voltunk párommal, beültünk ebédelni egy tökjó kis étterembe, gusztálom a menüt, keresem a vega szekciót, kiszúrom a kapros juhtúróval töltött gombafejeket, kihozzák, erre nem baconszalonnával van körbetekerve minden egyes gomba?? :S természetesen ezek után képtelen voltam megenni, és mivel konfliktuskerülő vagyok, nem szóltam a pincérnek, hogy azért a vegák kedvéért feltüntethették volna azokat a baconszalonnákat az étlapon...

104. 6ebf587766 (válaszként erre: 100. - Marjann)
2009. ápr. 16. 12:23

Elszor csak a vadhustol kezdtel el irtozni,mas az illata mint a nem vad husnak.Kiskoromban nem tudtam kulonbseget tenni hus es hus kozott,most mar tudok.Anyum multkor porkoltet csinalt a fozelekhez-azt imadom,marmint a főzeléket pörkölt level..tudom hogy a hus leve az de azt ugy megeszem es csak disznóból nem vadbol.Es mikor mar mentem a konyhaba kerdeztem hogy milyen husbol van,erre hogy sima diszno de en mondtam hogy tuti nem.Szóval nem lehet átvágni.Egyszerűen forog a szamban..

Aztan volt olyan is hogy vlhol ettem toltott disznóhúst es nem volt rendesen megsütve,na azota eszem keves disznóhúst.De csibétől is voltam mar rosszul mert hat azt sem sütötték meg rendesen.De ezek nem itthon történtek hanem vendéglőben vagy ismerősöknél.Ha en netan eszem hust akkor azt szint szénné égetem nehogy nyers legyen:)

Szoval en nem tartom magam veganak csak keves hust eszem es azt is megválogatom.

103. Marjann (válaszként erre: 101. - 9cb8f8c741)
2009. ápr. 16. 12:19

Kösz a választ!


Most, hogy mondod, valószínűleg én is Sylvikét láttam:) Ettől függetlenül tartom a véleményemet, hogy ezt meg lehet normálisan mondani (amit viszont meg kell érteni), és nem kell hisztériázni. Ha mondjuk nálam egy vendég közölné, hogy bocs, de ezt nem eszem meg, akkor biztos az lenne a legnagyobb problémám, hogy na jó, de akkor mit találunk a konyhában, amit megeszel?! Nekem az az ősi parám, hogy valaki éhen marad nálam vendégségben:)


(Múltkor csináltam vega pizzát, persze kiderült, hogy a vega csaj épp lisztet sem ehet, vmi diéta miatt...felvásároltam a fél boltot, hogy valamit csak tudjak neki adni, végül maradt a főtt krumpli, paradicsom, cukkíni kombó)

102. 52d3e0b8a8 (válaszként erre: 94. - E71af41436)
2009. ápr. 16. 12:17

Mit? Hogy terhes? Talán akkor nem ugrotok neki. ;)


Egyébként azt nem értem, hogy itt mindig megy valami műbalhé. :( Mondjuk általában nők vannak a portálon..... :)))


Leírta a véleményét, vagyis feltett egy kérdést... jó a vékonyakra tett megjegyzést, de gondolom ez amolyan túlzás szeretett volna lenni, hogy hangsúlyozza, ha már a saláta is hízlal, akkor mi lesz azokkal akik pont azért eszik, mert fogyni szeretnének. :)


Egyébként múlkor valaki indított olyan fórumot, amiben azt a kérdést feszegette, hogy miért csak a ronda, vagy átlagos csajoknak van pasijuk? Naná, hogy erre mindenki nekiugrott, hogy beképzelt...szóval érdekesek az emberek (és főleg a nők!) reakciói! :)

101. 9cb8f8c741 (válaszként erre: 97. - Marjann)
2009. ápr. 16. 12:15

Nos, én is ilyen kényeskedős vega vagyok. Ezt egy húsevőnek nehéz lesz megértenie, de egy vega nem kívánja sem a húst, sem annak járulékait (mócsingdarabkák, zsírpöttyök, porcdarabkák). Az íz nagyon átható tud lenni és ha egyszer nem kívánom az ízét és odaért valamihez, akkor én azt már nem tudom megenni. Gondolom az említett műsorban Bódi Sylvire gondoltál, én is láttam. :) Csak én örültem neki, hogy ezek szerint nem csak én vagyok ilyen kis finnyás hülye. :D Ráadásul egy vegának általában kifinomultabb az ízérzékelése és gondolom azt te se szeretnéd, ha inkább megenné azt a részt is,amihez hozzáért a hús, majd végig a vacsi alatt hányingerrel feszengve ülné végig.Ilyen esetben én is konkrétan megmondom, hogy ezt így nem tudom megenni és igen, inkább éhes maradok. És kb nem érdekel ki mit mond vagy mit gondol erről, figyelmen kívül hagyom.

A kérdésedre a tömör válasz tehát: igen, lehet ennyire irtózni a hústól.

100. Marjann (válaszként erre: 99. - 6ebf587766)
2009. ápr. 16. 12:15

És ez mitől "jött elő" nálad? (pusztán érdeklődésből kérdezem).


Én nagyon szeretem a húst, minden félét és fajtát, de olyan állatot nem tudnék megenni, aminek neve volt, vagyis ismertem, mint te a nyulaidat. Szóval ezt a részt megértem:)

99. 6ebf587766 (válaszként erre: 97. - Marjann)
2009. ápr. 16. 12:11

Bizony lehet ennyire irtózni,van hogy anyu főz es hányás kapkod..es nem azért mert terhes lennek:)siman ilyet valt ki belőlem.Pedig en huson nőttem fel,olyan szinten hogy apum vadasz es az őztől kezdve a vaddisznóig mindent megettem napi szinten..most meg max a csibe+pulyka,nagyon kivetélés esetben disznó.De kb egy hónapban 1-2x.Van olyan hust amit alapbol nem enenk meg pl nyuszi hus,vannak nyuszijaim es rosszul vagyok ha vlki azzal jon hogy le kene őket vagni meg milyen jo pörkölt lenne belole.

De van aki divatbol nem eszik hust,na azok kepmutatoak.

2009. ápr. 16. 12:05
Ja és bocs, ha kicsit eltértem a témától.
2009. ápr. 16. 12:04

Nekem volt olyan ismerősöm, aki fél év "vegaság" után napérzékeny lett, hullott a haja stb, és az orvos mondta, h azonnal kezdjen húst enni. Na ne értsétek félre, nekem semmi bajom a vegákkal, egyenek amit szeretnének, csak tényleg ne divatból csinálják. Gondolom nem úgy működik, hogy na akkor holnaptól nem eszek húst, hanem nagyon kell figyelniük arra, hogy mégis minden fontos dolgot bevigyenek a szervezetükbe (ahogy spagi írta pl a kefírrel)


Engem egy valami irritál, kíváncsi lennék ezt hogy látják a vegák. Ha meghívok magamhoz egy társaságot ebédre, ahol tudom, hogy van vega, akkor természetes, hogy olyan kaját (is) főzök, amiből ő is ehet. De számomra elég felháborító volt látni valamelyik tvs főzős-vendégeskedős showban, amikor az egyik vega vendég az orrát húzta és fujjolt, mert pl abból a krumpliból kapott, ami a hússal volt egy tálon (nem összekeverve leve, nem is érintkeztek). Szerintem ez nem étkezési szokáson múlik, hanem a neveltetésen. Jó, nem pont ugyanaz, de személy szerint én a nyers paradicsomtól undorodok, nem tudnám megenni, de vendégségben nem várom el, hogy ezt tudják rólam és simán kikotrom a kajából. Nem mondom, hogy minden vega ilyen (szerencsére nem), de mondjátok meg: tényleg lehet ennyire irtózni a hústól?

96. 9cb8f8c741 (válaszként erre: 80. - 6c5f346e46)
2009. ápr. 16. 11:49

Hát ehhez annyit, hogy én vega vagyok és azt gondolom, hogy ha valaki nem kívánja a húst, esetleg undorodik is tőle, mint én, az álljon le vele és ne kapja meg folyamatosan azt, hogy egészségtelen. Abszolút nem egészségtelen. Én azóta nem voltam orvosnál, mióta nem eszem húst. Nyilván nagyon ízletes, egészséges és változatos étrendet lehet összeállítani hús nélkül. Talán a vegán életmódnak lehetnek hiánybetegségei, magam lakto-ovo vega vagyok és mint ilyen tök egészséges. Magam választottam ezt az életmódot, de voltak példaképeim, akiken azt láttam, hogy energikusabbak és jobb egészségi állapotnak örvendenek azután, miután áttértek a vegizmusra. Az egy félreértés, hogy valaki attól lesz csontkollekció, hogy elhagyja a húst. Akkor én most nem fogyóznék . :)

A nevelt lányod esetében sem ártana egy nagy beszélgetés, amiben el lehet neki magyarázni, hogy még növekszik, szüksége van a húsra (mondjuk nem pont a legzsírosabbakra-csak csirke, szárnyasok, sok hal), de majd ha már nem kell neki, akkor nyugodtan elhagyhatja. Lényeg, hogy legyen döntési szabadsága a későbbiekben, ahogy érik. Én 20 évesen tettem le a húst, azóta is a frász kiráz tőle és nagyon nem szeretném, ha bárki is erőltetné. Azt is butaságnak tartom, hogy a húsos étrendet kell erősíteni a gyerekben mindenáron. Anno nálam is ezt csinálták a szüleim, iszonyat gyomorontások lettek a végei az ilyen műsornak. Szóval nem kell a gyerekben elültetni azt, hogy aki vega, az biztos beteg (vagy az lesz) és nem tud ízleteseket enni és csontkollekció lesz belőle, mert ez egyszerűen nem igaz. Minden (!!) kaját meg lehet csinálni húsmentes változatban és minden vitamin és ásványi anyag elérhető húsmentes étkezéssel is. Legfeljebb bizonyos tápanyagok kisebb dózisban érhetőek el (pl B12 vitamin a kefírben is van-nemcsak a húsevők által erőltetett marhahúsban), dehát abból akár lehet többet enni, semmi baj nem lesz belőle. Úgyhogy objektíven kell tájékoztatni a gyerkőúcöt és ahogy nő, úgy majd ő kiválasztja mit szeretne enni. Természetesen nem helyes, ha a kislány (aki most van élete legbefolyásolhatóbb időszakában) majmolásból nem eszik húst, de mi van, ha most meg csak azért eszik, mert a szülei erőltetik? Az meg a másik véglet, de az indok ugyanaz.

Amúgy a shaolin kung-fus gyerkőcök hatévesen esznek utoljára húst, de semmi bajuk, sőt.

Ja a saláta nem hízlal annyira, ha nem nyomjuk tele öntetekkel.Magam (szintén a vegizmusnak köszönhetően) ráéreztem a növények és gyümölcsök eredeti ízére és rákaptam. Azóta még ecetet se teszek a salira, csak amúgy vizesen nyomom. :) Sőt a mindenféle ízesített trutyitól undorodom, mert elnyomja az ízét. Ha salátaízt akarok érezni, akkor eszek salátát, ha joghurtöntet ízt akarok érezni, akkor eszek azt önmagában. Nem kell elnyomni a természetes ízeket.

95. 40163fd81d (válaszként erre: 94. - E71af41436)
2009. ápr. 16. 11:13
Jó kérdés?:))))
94. e71af41436 (válaszként erre: 92. - 52d3e0b8a8)
2009. ápr. 16. 11:09
ezt nem értem....miért kéne kihangsúlyozni?
93. 40163fd81d (válaszként erre: 30. - 6c5f346e46)
2009. ápr. 16. 10:56

"inkább megyek a falnak ezektől a 40 kilós csirkéktől, akik csak arra gyúrnak, hogy olyanok legyenek, mint a ropi, de már alig él, alig eszik, de még mindig kövér. . . jaaaaaaaaaaaj."


Hát ebből nem ez tűnik ki!:)))

92. 52d3e0b8a8 (válaszként erre: 12. - E71af41436)
2009. ápr. 16. 10:47

És kismama is, légyszi úgy beszélni róla!


Meezy: most kezdi a párom a méhészkedést!


Amúgy a kérdésre válaszolva szerintem azért mondhatnak ilyet a salátáról, mert nem mindegy mivel eszi az ember. Ha pl. jól nyakonöntik majonézzel, sok felvágottat, és egyéb nem épp lightos dolgot tesznek hozzá akkor tényleg sok kalória.

2009. ápr. 16. 10:46
Na akkor most meg van a tettes! :)))
90. 6ebf587766 (válaszként erre: 88. - Mimmo33)
2009. ápr. 16. 10:46
Á,nem vagyok terhes ha arra gondolsz:)vagyis nemtudok rola.Mar par eve igy megy hogy par hónapra megundorodom a hustol aztan eszem egy ideig aztan ujbol.Most pl megint húsmentesen étkezem.Most is sult krumplit eszem zöldséggel.
89. 52d3e0b8a8 (válaszként erre: 4. - Marjann)
2009. ápr. 16. 10:42
:DDDD
88. mimmo33 (válaszként erre: 87. - 6ebf587766)
2009. ápr. 16. 10:41

;)

Lehet, hogy valami más oka van, ami miatt rosszul vagy mostanában...?!

2009. ápr. 16. 10:39
en is a hus szagatol vagyok mostanaban rosszul...pedig minden ugyanaugy van elkeszitve.
86. emagdi (válaszként erre: 85. - 6c5f346e46)
2009. ápr. 16. 10:38
csak nem érzed:)
85. 6c5f346e46 (válaszként erre: 82. - Emagdi)
2009. ápr. 16. 10:31
hát te aztán nem vagy semmi:(((...dög szag...én nem érlelem napokig a húst,hogy dög szaga legyen...nálunk nincs dögszaga az ételnek...
84. 6c5f346e46 (válaszként erre: 83. - Mimmo33)
2009. ápr. 16. 10:29
jóóóóóóóóó,ezt most ne úgy képzeld el,hogy fenyegetve van,hanem szoktam mondani neki,hogy ha nem eszel,akkor infúzión keresztűl fogod kapni a bundáskenyeret...:))
83. mimmo33 (válaszként erre: 80. - 6c5f346e46)
2009. ápr. 16. 10:26
Látod, egy kis rábeszélés segített, de az orvossal való fenyegetőzést akkor sem tartom jó dolognak
82. emagdi (válaszként erre: 81. - 6c5f346e46)
2009. ápr. 16. 10:26
én nem haragszom:)
81. 6c5f346e46 (válaszként erre: 78. - Emagdi)
2009. ápr. 16. 10:25
dög szag???de gusztustalan vagy,már ne is haragudj...akkor aki húst eszik,az dögevő????ugyan máááááááááááááááááár....menj már valahova...
80. 6c5f346e46 (válaszként erre: 76. - Mimmo33)
2009. ápr. 16. 10:23
akkor erre mondok valamit...otthon az exférjem egy húsevő oroszlán volt,a kislányával együtt...imádta,húst hússal...de tényleg...aztán elváltam,összejöttem a jelenlegi párommal,akinek van egy 11 éves lánykája,aki már "érti az életet",és látja a tvben,az interneten,hogy hogy néznek ki,ezek az állitólag modell alkatú csontkollekciók,és ő is olyan szeretne lenni,meg is tesz érte mindent,egyáltalán nem hajlandó húst enni,és felvágottat,és semmit jó formán,és rendessen beteg is mindig...de ezt az én lányom sajna megpróbálta lekoppintani a nagylányról és azóta nem nagyon hajlandó húst enni,de már belátta,hogy ez hülyeség,és egy kis rábeszélés kellet,hogy nem kell a nagylányt utánozni,és érdekes,azóta megint szereti a húst,egyik napról a másikra lemondott róla és utána ugyan igy vissza is szokott rá....
79. Gine (válaszként erre: 76. - Mimmo33)
2009. ápr. 16. 10:22

Tesóm kisfia 4 éves,Ő nem ette meg a vajat,a sajtot,lekvárt,mézet...,mert kitalálta,hogy az Neki nem kell,nem ízlik,pedig a vajat,mézet nem is kóstolta,aztán szép lassan rávezettük,hogy hú de jó,meg minden,azóta megeszi:)


Pl.imádja a pizzát,amin ubár sajt van,de ha melegszendón akartuk Neki adni,rögtön rávágta,hogy Ő a sajtot nem szereti:D

78. emagdi (válaszként erre: 75. - 6c5f346e46)
2009. ápr. 16. 10:21

"de tényleg ne monja nekem senki,hogy nem csikizi egy jó étel,amiben hús is van,az orrukat...és inkább a salátát választják"


de. "csikizi", és utána egyből jön is a hányinger a dögszagtól...


ennyire nehéz elképzelni, hogy valaki esetleg másképp gondolja, mint te? :) (mondjuk igen, tudom, hogy nehéz, nekem sem mindig megy)

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook