Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Hallottátok, hogy már a saláta is hízlal? fórum

Hallottátok, hogy már a saláta is hízlal? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
137. c42aaaac41 (válaszként erre: 132. - 9cb8f8c741)
2009. ápr. 16. 13:42
Köszi-köszi-köszi!Lelkesen várom!:DD
136. 9cb8f8c741 (válaszként erre: 134. - 6ebf587766)
2009. ápr. 16. 13:41
Igen, köszönöm!! :)
135. c42aaaac41 (válaszként erre: 133. - Marjann)
2009. ápr. 16. 13:41
Hát ja! A párizsi egy érdekes cucc.Én anno tanultam,hogy miből csinálják.Elég undorító,de én azért imádom.És van benne hús!
134. 6ebf587766 (válaszként erre: 132. - 9cb8f8c741)
2009. ápr. 16. 13:39
elküldtem priviben:)
133. Marjann
2009. ápr. 16. 13:37
Nekem ami bejött vega kaja nagyon az a leveles tésztában sült párolt cukkini volt (tejfölös szósszal). Meg imádom a belga palacsintát (spenótos, márványsajtos töltelék van benne). Ez utóbbit vega kajaként dobta ki a kereső, igaz van benne egy rakat gépsonka, bár azt el lehet hagyni. Ámbár sokszor hangoztatom, hogy szerintem a parizer simán lehetne vega kaja, húst úgysem lát:D
132. 9cb8f8c741 (válaszként erre: 129. - C42aaaac41)
2009. ápr. 16. 13:34
Én már gondolkoztam rajta, hogy fogok feltenni recepteket, de idő kérdése, mert nekem rengeteg fincsi vegareceptem van + húsos kaják vega változatban. Ahogy időm engedi pötyögök be párat. :)
2009. ápr. 16. 13:33

egyébként vettem a zöldségesnél salátát és tojásos nokedli lesz salátával :)

ha nagy marad a fenekem az csakis a saláta bűne lesz! :))))

130. Marjann (válaszként erre: 129. - C42aaaac41)
2009. ápr. 16. 13:33
Lehetne nyitni egy ilyen fórumot.
2009. ápr. 16. 13:30
Leírhatnátok a kedvenc recepeteteket kedves vegák!Ugyan én húsevő is vagyok,de szeretem a hústalan kajákat is és egy-pár jó ötlet igazán jól jönne!Nektek biztos nagyobb ezen a téren a tapasztalatotok!:DD
128. e71af41436 (válaszként erre: 102. - 52d3e0b8a8)
2009. ápr. 16. 13:29
szerintem azért mert valaki babát vár,még nem enyhítő dolog amikor ilyen megjegyzést tesz.De amúgy te mit vártál volna?hogy csorda módjára beálljunk mögé és szidjuk a vékonyakat???
127. 6ebf587766 (válaszként erre: 124. - Marjann)
2009. ápr. 16. 13:25
En nemreg ettel sült krumplit sült zöldségekkel..de megéheztem:)
126. 9cb8f8c741 (válaszként erre: 120. - Marjann)
2009. ápr. 16. 13:24
A fantáziátlanság is teljes mértékben igaz. Sajnos nem túl fejlett a magyarok gasztrokultúrája. Aki tényleg komolyan veszi a főzést és azt, hogy ételt készít, azt inkább visszariasztja a kulináris merénylet, ami manapság megy... teszem azt Hal a tortán és akkor xy-ka celeb a kezére húzza a húst és bábozik vele a kamerának és senki se szól neki, hogy öcsém ízléstelen vagy...
125. 6ebf587766 (válaszként erre: 122. - 9cb8f8c741)
2009. ápr. 16. 13:24

hmmm meg is éheztem,a tésztákat imádom..kedvenc a túros tészta sok tejföllel:)

Amugy most krumpli fogyókúrán vagyok...jo mert nem kell mindenfele marha hust ennem.


Anyut leinformálom aztán leírom...

124. Marjann (válaszként erre: 122. - 9cb8f8c741)
2009. ápr. 16. 13:23

Én megyek:) De kérlek a csilis csokiból dupla adaggal számolj:D (talán a ratatpullet kihagyom a paradicsomfóbiám miatt, de szószban jöhet, és decemberben rájöttem, hogy az aszalt is:) Szerintem az állagával lehet a problémám, nekem ez a fő finnyám)


Hinnya, de éhes lettem pedig nemrég volt ebéd!

123. 9cb8f8c741 (válaszként erre: 118. - 6ebf587766)
2009. ápr. 16. 13:21
Oké, ha nem problem, várom a receptet. :) és köszi! :)
122. 9cb8f8c741 (válaszként erre: 116. - Marjann)
2009. ápr. 16. 13:19

Grillezett zöldségek provence-i módra fűszerezve, igazi ratatouille (azaz francia lecsó), lilahagymás juhtúróval töltött nagy gombafejecskék, előételnek padlizsánkrém fehérborssal pikánsan, penne napsugarak által aszalt paradicsommal és kecskesajttal, spagetti dupla paradicsomos salsával, tejszínes-gombás mártás leheletnyi citrommal és fusillivel, desszertnek chillis csoki vagy málna fehércsokis fondüvel... na ki szeretne hozzám jönni ebédelni?? :)

Amúgy mindennek a titka a jó fűszerezés és a válogatott alapanyagok. Ez úgy hangzik, mint egy Knorr reklám, de igaz. Én még ha csak egy minimál lecsót csinálok, akkor is összeválogatom a legszebb zöldségeket. És akkor már semmi nem menti fel attól, hogy isteni étel készüljön belőle valami finom borral. :)

121. 6ebf587766 (válaszként erre: 119. - 9cb8f8c741)
2009. ápr. 16. 13:19
En is hianyolom a husmentes kajakat,annyia keves hogy multkor nem vega letemre felvoltam haborodva.Es egy eleg jo etteremben voltunk es akkor is a husmentes korszakomat eltem,ja es meg hozza kell tennem hogy en allandoan fogyozom szoval mire talaltam vlmit akkor rajottem hogy ahhoz kell ennem krumlpit mert a gyomrom kikeszul.
120. Marjann (válaszként erre: 119. - 9cb8f8c741)
2009. ápr. 16. 13:17
Szerintem ez nem a "könnyű megoldás" miatt van, hanem a fantáziátlanság miatt. Nyilván több a húsevő, de ők (mi) sem zárkóznak el attól, hogy ez ízléses, jól hangzó zöldséges, gyümölcsös, tésztás ételt kipróbáljanak. Nálam egyáltalán nem kizáró ok, ha egy kajában nincs hús:) Sőt, ha azt vesszük, hogy pár vega étellel be lehet csalogatni a vegát, aki hozza a családját és valószínűleg visszatérő vendég lesz (hisz máshova nem tud menni); vagy arra gondolunk, hogy a turisták (nyugatiak) között is biztos sokan vannak, akik preferálják a könnyebb (ha nem is feltétlen csak vega) kajákat, akkor elég nagy piacot tulajdonítanék a vega kajáknak.
119. 9cb8f8c741 (válaszként erre: 116. - Marjann)
2009. ápr. 16. 13:12
Ez teljesen így van és tényleg nehéz jó éttermeket választani ez ügyben. Mondjuk én pesti vagyok, itt van viszonylag sok vega étterem, de ezek közül pár indiai amit úgy inkább neeem.. nem mintha bajom lenne az indiai kajákkal, de a kemény fűszerezést nem tolerálja a gyomrom. :) Ha el akarunk Párommal menni egy jó étterembe, akkor én szortírozok neten az étlapok közt, ez egy egészen speciális procedúra vegák számára. :) Én speciálisan az olasz ételekért rajongok, egész pontosan rabja vagyok, és el akartunk menni párommal itt Bp-en egy igényes és ízléses olasz étterembe, hát végignéztem neten pár étlapot, mire sikerült olyat találni, ahol sok vega kaja van. Még nem mentünk el, de ki fogjuk próbálni a helyet. Amúgy igaz, sok helyen megáll a fantázia a rántott sajt/rántott gombánál. :) Pedig annyi de annyi imádnivalóan kreatív vega kaja van. Gondolom a könnyebbik megoldás a húsevőknek alátenni, úgyis ők vannak többen és valszeg így ők is hagyják ott a több pénzt. :)
118. 6ebf587766 (válaszként erre: 115. - 9cb8f8c741)
2009. ápr. 16. 13:11
Anyu isteni vadast tud csinalni,ha gondolod megkerdem es leirom a receptet...
117. Marjann (válaszként erre: 115. - 9cb8f8c741)
2009. ápr. 16. 13:06

Akkor mégsem tőled kérek tofureceptet:)


Vadas isteni, de én sem tudom megfőzni:) Nekem még a zsemlegombóc is kihívás...

116. Marjann (válaszként erre: 113. - 9cb8f8c741)
2009. ápr. 16. 13:05

Akkor kérek szépen jó és bevált tofu recepteket, mert tényleg ki szeretném próbálni! Én úgy vagyok vele, hogy sokmindet megeszek, sokat nem, de minden újat igyekszek kipróbálni (legutóbb a Kínából kapott selyemhernyó-lárva konzervtől öklendeztem fél napig:). Ilyen szinten még örülnék is, ha egy "hardcore" vega megvendégelne, mert biztos ismer sok olyan finom ételt, amit én nem és szívesen is fogyasztanám. Sajnos, vagy nem sajnos, de nálunk a husi az alap, pl nem tudnék főzeléket hús feltét nélkül megenni. Épp ezért nagyon kevés olyan kimondott zöldségételt ismerek, amit a mindennapokban ehetnék, pedig igyekszek változatosan étkezni.


Egyébként nem tudom ti, vegák, hogy tudtok étteremben enni. Én nagyböjt pénteken tartom a hústalanságot és rájöttem, hogy nagyon kevés hely van, ahol simán ehetnék, pl gyorsételek közül egyedül a falafel fér bele. Bementem a kedvenc éttermembe és rájöttem, hogy egyetlen olyan főételük van, amiben nincs hús. Ugyanígy fájlalom azt is, hogy -legalábbis itt Pécsen- nincsenek igazi salátázó helyek, akkor összerakhatnék magamnak egy finom salátát. Nagyon érdekes, hogy a legtöbb étterem le van ragadva a rántott sajtnál/gombánál. Szerintem teljesen alapnak kéne lennie, hogy egy vega is választhasson legalább 3-4 féle étel közül, illetve, hogy az étlapon egyértelműen látszódjon mi az, amiben nincs hús. (én nem vegaként is sokszor vagyok úgy, hogy csak valami könnyűt ennék, amibe max a csirkemell fér bele)

115. 9cb8f8c741 (válaszként erre: 114. - 6ebf587766)
2009. ápr. 16. 13:04

Így van. Én például nem szeretem. :) Hiába vagyok vega. Nem zárom ki, hogy valaha rászokjak, hisz a karfiolt is csomó ideig utáltam, aztán egyszercsak legjobb barátnőm rittyentett olyan karfiolos kaját, hogy megszerettem. :)

Mindenesetre lehet kihívásként is értékelni a tofukészítést, utánanézni neten egy jó receptnek és azt mondani, hogy márpedig ha ez a feladat így elémjött, akkor megoldom csillagos ötösre. Én így vagyok Párom kedvenc kajájával a vadassal. Egyelőre lövésem nincs, hogy fogom neki elkészíteni, de mivel szeretném az örömöt látni ar arcán, mindenképpen meg fogom neki csinálni.

114. 6ebf587766 (válaszként erre: 113. - 9cb8f8c741)
2009. ápr. 16. 12:59
En meg soha nem ettem tofut,elkesziteni sem tudom:)de vlhogy csak meg kuzdenek vele.Meg amugy az sem biztos hogy a vendegem aki vega szereti a tofut,nem?
113. 9cb8f8c741 (válaszként erre: 110. - Marjann)
2009. ápr. 16. 12:57

Egyértelmű, hogy ha valaki vendégségbe megy, akkor ne előre összeírt cetlivel menjen, hogy mit szeretne enni (tofus példa), hanem bízza szépen a vendéglátóra. Ha valami konkrét vágya van, akkor menjen vele étterembe. :) Dehát ez ugyanúgy áll szerintem a húsevőkre is, azaz se bizti venné ki jól magát, ha egy húsevő vendég alapjáraton úgy menne vendégségbe, hogy "kérem a rostélyosomat!".

Ha én vendégségeb megyek, akkor rábízom magam a vendéglátóra, arra vagyok kíváncsi, hogy ő személyesen mit alkotott. Ezért nem prekoncepciókkal állítok be, de az szerintem eleve bunkóság. Azt persze megmondom, hogy vega vagyok, de azt is hozzáteszem, hogy nem kötelező még ehhez se alkalmazkodnia. Úgysem csak az ételért megyek, hanem a jó hangulatért és a társaságért, amellett meg már simán elvagyok csak köreten is.

Mindamellett persze az ember azon inkább csak nyer, ha tudja, hogyan kell elkészíteni a tofut. ;)

2009. ápr. 16. 12:51
Az unokatesom vega,fiu es soha nem gondoltam volna rola hogy 1x az lesz.Ugy kezdodott nala hogy köszvénye lett.Emlekszem hogy ki volt akadva hogy kevesebb hust ehet.Most meg mar a huslevest sem eszi meg,semmi hust.Tojast igen.Rejott hogy neki igy jo es kesz.Nemreg volt a lagzija es ott is külön foztek neki.A mi csaldunk eleg fura felfogasu ilyenben,szoval en is kapom a megjegyzéseket hogy maniás vagyok,kenyes valogatos de nemlehet vlkire ráerőszakolni a hust ha nem keri.
111. 9cb8f8c741 (válaszként erre: 109. - 6ebf587766)
2009. ápr. 16. 12:49

Azt én se szeretem,mármint a kényeskedést... vegáknál se, de húsevőknél se. Konkrétan tudom, hogy számtalan húsételt még a hardcore húsevők se tolerálnak, pl ilyen az általam említett pacal vagy a többi belsőség. Lehet, hogy hallgatnak olyankor, amikor picit erőteljesebben lefujjolom a pacalt és beszólnak a salimra, de attól még ők is úgy gondolják, hogy nem minden hús tolerálható. :)

Bennem is megvan, hogy melyik húsétel volt jó ízű és melyik nem. A csirkével én is úgy voltam sokáig, hogy kamaszkoromban imádtam a töltött csirkét, az ízét, illatát, aztán egyszer anyu csak a tölteléket tálalta fel, külön nekem elkészítve, aztán rájöttem, hogy valószínűleg csak az volt az oka mindennek. :)Már hogy annak az íze. :)

110. Marjann (válaszként erre: 107. - 9cb8f8c741)
2009. ápr. 16. 12:46

Az utolsó mondatoddal nem értek egyet:) Sarkított dolog, de tőlem egy vega ne várja el, hogy tofut csináljak neki, hiszen az én étrendemben nem szerepel tofu, nem ismerem, nem tudom milyennek kell lennie stb. Csinálok neki olyan kaját, amiben nincs hús persze, de nem fogok egy új menüt rittyenteni, pl ha a többiek rántott húst kapnak, akkor ő kap gombát. Pizzára mondjuk nem nehéz hústalan feltétet tenni. Ez mind csak apró figyelmesség, de nekem eszembe nem jutna elvárni egy vegától, hogy húst csináljon nekem. Igen, nagy húsevő vagyok, de van egy csomó nagyon finom zöldségétel is. Én személy szerint még örülnék is, ha tofut tennének elém, legalább kipróbálom.:) Tudom, hogy sok a finnyás, de biztos van ezeregy olyan vega étel, amit bárki megeszik (rántott sajt, gomba, rizottó stb).


Pont a Sylvi féle vegáktól lesznek intoleránsak az emberek! Akit én ismerek vega, ő is simán megfőzi a férjének a húsos kaját (ez nekem nagyon pozitív), meg is kóstolja, de nem szereti. Rendben, az ő választása, tiszteletben tartom (ahogy mindent igyekszek tiszteletben tartani bizonyos határok között). Ugyanakkor a vegának (és mindenki másnak) kutya kötelessége tiszteletben tartania a vendéglátó ízlését. Meg lehet mondani, hogy ne haragudj, ezt nem szeretem, de nem kell fujjogni azon, hogy más meg szereti.


Engem simán át lehet verni a húsokkal:) Képtelen vagyok megkülönböztetni őket egymástól (jó, a disznót a csirkétől igen, de hogy vad, vagy sem...pedig nagyon sok vadat eszek)

109. 6ebf587766 (válaszként erre: 108. - 9cb8f8c741)
2009. ápr. 16. 12:44
Régen imádtam a rántott csirkét jó kis ropogós panírban..most meg ha süti mar végem van:)az illat ami engem befolyasol.Foleg a friss bontott csirke latvany+illat ami leblokkol.De hat nemvagyunk egyformak,sot.En magam sem ertem sajat magamat hogy ennyire nem kívánom a húst.Azt meg nemszeretem mikor elkezdenek ízetlenkedni hogy mert kényes vagy stb.
108. 9cb8f8c741 (válaszként erre: 106. - 6ebf587766)
2009. ápr. 16. 12:37
Nyugi, múltkor én is elismerő szavakkal illettem egy húsos kaját(már nem tudom konkrétan mi volt az, anyu csinálta római tálban)és mndtam is neki, hogy ahhoz képest, hogy húsos, isteni illata van... persze ebben a rafinált fűszerezés is közrejátszott. Szóval azért, mert valaki vega, e játssza az eszét, hogy a finom ételillatot is lecikizi, csak mert hús van benne. A jó illatot meg kell érezni és meg kell dicsérni, akkor is, ha hús van benne. Arról nem volt szó, hogy belekóstolok, de egy jó ételt igenis megdicsérek, mert nem higany folyik az ereimben és képes vagyok értékelni a jót. :) Persze nem mindennel vagyok így, sok hús illatát nehezen tolerálom, mondjuk nálam ilyen a sülő zsír szaga és a pacal... az borzasztó. Mikor kimegyek a konyhába, megkérem anyut, hogy amíg ott tartózkodok ne emelje fel a fedőt róla, mert azzal minimum két napos masszív hányingert okoz nálam...
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook