Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hajléktalanok fórum

Hajléktalanok (beszélgetős fórum)


1 2 3
36. dca7af89ee (válaszként erre: 34. - Pancsipanna)
2009. szept. 29. 16:04
Egyetértek!!
35. 00346cf747 (válaszként erre: 30. - Alfoldi13)
2009. szept. 29. 16:04
Ez igaz, és azok, akik pl. a házastársuk nyakán élősködnek évtizedekig, esetleg ütik-verik is, ugyanerre hivatkoznak, valamit fel kellene mutatni érte cserébe. Például hajlandóságot a javulásra...
2009. szept. 29. 16:03
Csak az a bibi nem igazán lehet kiszűrni a tenni akarót a tömegekből
2009. szept. 29. 15:59
ehhez jó lenne az álam is a miliárdos helyett és legtöbbben az akarat meg van
32. dca7af89ee (válaszként erre: 30. - Alfoldi13)
2009. szept. 29. 15:58

befejezem a mondatodat:

1.de ehhez az ő akaratuk is kell a jobb életre

2.de ehhez a milliárdos jóindulata is kell

2009. szept. 29. 15:58

A vénkerti sulinál fetrenget egy a múltkor szőlő szegény flkon a feje alatt a sulisok ott szivatták , de annyira be volt álva azt sem tudta merre van.

Jó példa a gyerekek számára ha már suli után is ezt látják

2009. szept. 29. 15:56

nekem az a véleményem nem emberhez méltó ételre ruhára fütésre lakásra ivo és fürdővizre mindenkinek joga van.. csak egy milliárdos fele vagyona elég lenne ehhez...

mindenkinek joga lehetne emberi modon élnie ,én sok idézőjelben mondott szerencsétlent látok az utcán kik ha tudnának nem igy élnének de ehhez...

2009. szept. 29. 15:55
Ezt én is igy látom
28. dca7af89ee (válaszként erre: 26. - Pancsipanna)
2009. szept. 29. 15:54
Ige, pont emiatt kerüli őket mindenki.. Ha akarnának, tudnának javítani a helyzetükön, pl nem italt vennének a pénzből, hanem kg kenyeret,vagy egy kiflit..
2009. szept. 29. 15:52
Mi beengedtünk egyet télen, a szemétledobóba tanyázott be, jó meleg, és tiszta. Az volt egészen a második reggelig, amíg nem kezdett el rongyokat felhordani, flakonokat, ételmaradékot szórni, és sarokba vizelni, kilincset kívülről leszedte, az ajtót belülről bezárta. Mostantól ő szabta meg, hogy mikor mehetünk ki. Kértünk kulcsot, bezártuk a helyiséget, később visszajött, és a szomszéd lábtörlőjére vizelt. Ezt antiszociálisnak hívják, direkt ellenkezőjét teszi az elvártnak.
26. pancsipanna (válaszként erre: 25. - Dca7af89ee)
2009. szept. 29. 15:52
Ez a baj nekik nem munka kell hanem pénz italra ,hogy legyen mitől őrjőngeni
25. dca7af89ee (válaszként erre: 12. - Christineee)
2009. szept. 29. 15:49
Szia!! Én is így jártam!! Ajánlottam neki munkát, és még ő volt felháborodva... szép, mondhatom....
2009. szept. 29. 15:49

Nem minden hajléktalan hajléktalan.

Van,aki csak annak adja ki magát,hogy pénzhez jusson.

Hallottam olyan "hajléktalanról" is,akinek hatalmas háza van,sőt láttam már olyant is a saját környezetemben,hogy egyik nap rongyokban jár,másik nap tiszta,és rendes ruhában van.Rá sem lehet szinte ismerni.

Ha kéregetnek,akkor viszont sajnos italra kell nekik a pénz.

2009. szept. 29. 15:48
Nem mindegyik egyforma!ugyyan ugy mint más téren itt is van aki küzd,vagy bizonyitani akar,bár hogy,és bár mi áron is.nekem is volt olyan ismerősőn mint utobb megtudtam tőle 8évig volt hajléktalan,igaz a saját hibájából került utcára.ivott,játékgépezett és mindene rá ment!de felküzdötte magát a semmiből!dolgozik,kocsit lisingel,nem iszik,nem gépezik,több tanfolyamot elvégzett.igaz munkásszállon lakik,de ha igy folytatja onnan is kikerül,és megáll a lábán mint régebben!egy müvelt,korekt 40-es ffiról van szó aki látja a jobb életet,és ezt segitség nélkül érte el,hogy saját lábára álljon újra!becsülöm is érte még ha már nem is tartsuk a kapcsolatott!
22. Christineee (válaszként erre: 21. - Pancsipanna)
2009. szept. 29. 15:47

Elhiszem hogy nagyon szarul érintett. Én fel nem fogom hogy viselkedhetnek így mikor valaki szóba áll velük hoyg segítsen:-((((

Na ezért kerüli őket az emberek jó része. Nem ok nélkül.

21. pancsipanna (válaszként erre: 19. - Christineee)
2009. szept. 29. 15:46

Ezzel egyet értek.Jártam úgy hogy nekem állt mert neki nincsen szüksége ételre zenget az egész utca.

Még én éreztem magam szarul.

2009. szept. 29. 15:45
Sajnos én azt látom hoyg nagyon nagyon kevés olyan van aki akar is a helyzetén változtatni:-(
2009. szept. 29. 15:44
Na igen. Ha kéregetnek adnál nekik kaját az nem kell nekik ők pénzt akarnak mert a akjából nem lesz pia:-(((
18. pancsipanna (válaszként erre: 16. - Panini)
2009. szept. 29. 15:44
Mi a Jerikón lakunk elég gáz a helyzett itt züllenek a padokon és az a bűz. Meg kérdezte a lányom hogy anya kinek van ilyen kaka szaga? Na erre mit mondjak?
17. 00346cf747 (válaszként erre: 6. - Panini)
2009. szept. 29. 15:41
Ők megpróbálnak változtatni, elfogadnak minden segítséget. A többség beéri, ha megvan a napi liter bora, nem piszkálják, és meleg helyen aludhat.
16. panini (válaszként erre: 13. - Pancsipanna)
2009. szept. 29. 15:40
Ja igen és egyre többen vannak!!! A múlt héten sétáltam a belvárosban (ráadásul jobb helyeken) és mozdulni sem lehetett tőlük!!!
2009. szept. 29. 15:40

én olvastam olyanról aki elment dolgozni egy helyre portásként, aztán kiderült mennyire ért a növényekhez, jobb munkát kapott. Fél évvel később már albérletbe tudott menni.


De sajnos 1000- ből 1 ilyen van, és még optimistán írtam.

14. mamma2
2009. szept. 29. 15:37
Szerencsétlen emberek, akik részben önmaguk is tehetnek a rossz helyzetükről. MEGÉRDEMELNÉNEK EGY KICSIT TÖBB TÖRŐDÉST AZ ÁLLAMTÓL,és megértést az emberektől. Ha a szociális háló működne,/ami egyáltalán nem működik/ talán egy csomó embert meg lehetne menteni a hajléktalanság borzalmaitól!! Van akit már sajnos nem lehet kimozdítani jelenlegi helyzetéből, de nagyon sokat meg lehetne menteni! Ha megnyerném az ötöst, most nagy részét ráfordítanám a megsegítésükre...sokan megérdemelnék
2009. szept. 29. 15:37

Ez engem is elszőrnyít de mindennek van határa.

Debrecenben a Petőfi térre már a gyereket közel sem lehet engedni a szőkőkúthoz mert oda járnak fürdeni és tiszta trutyi az egész hely tölük

12. Christineee (válaszként erre: 4. - 00346cf747)
2009. szept. 29. 15:37
Sajnos nagyon sok iylen van. Nálunk is volt olyan hogy egy családtagunk munkát ajánlott egynek mikor az kunyerál, erre megsértődőtt hiyg ő nem akar dolgozni. Na ennyit erről.
11. panini (válaszként erre: 8. - Pancsipanna)
2009. szept. 29. 15:37
Az tényleg undorító lehetett. Én nem az ilyenekre gondoltam. Amit még utálok, mikor a bevásárlóközpontokban jönnek kunyerálni, aztán nem hagynak békén. Pofátlanul követnek mindenhova, és ha nem adsz pénzt nekik, akkor megátkoznak...
10. andrea721024 (válaszként erre: 1. - Pancsipanna)
2009. szept. 29. 15:36
aranyosak ragaszkodóak volt egy barátom nagyon szeretem imádtam sajnos nem tudom mere van
2009. szept. 29. 15:34
Van, akit sajnálok én is, de némelyik, aki ordenáré módon üvöltözik és viselkedik, azt nem. Sokszor eszembe jut viszont, hogy bárki kerülhet sajnos ilyen helyzetbe a mai világba :(
2009. szept. 29. 15:34

Egy párat gusztustalannak tartok.

A minap lementünk hintázni a gyerköcökkel és a hinta háta mögött van egy kis bokros rész az egyik éppen ott végezte el a napi nehéz dolgát ha értitek mire gondolok

2009. szept. 29. 15:33

Az önhibájából kimaradt, bocsi :)

szóval önhibáján kívül

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook