Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ha valakiről tudom, hogy jogtalanul lett nyugdíjas, azt hol jelezzem? fórum

Ha valakiről tudom, hogy jogtalanul lett nyugdíjas, azt hol jelezzem? (tudásbázis kérdés)

262. 5e48d37001 (válaszként erre: 258. - Briell)
2009. febr. 18. 08:04

Ne foglalkozz a rosszindulatú emberekkel.Sokan csak azért generálnak feszültséget,mert annyira sivár és ingerszegény éleztet élnek,hogy ide a virtuális világba menekülnek kiélni magukat.Szomorú és sajnálatra méltó emberek.Csak azért kötnek bele valakibe,hogy egy kicsit feldobják az életüket.


Szerintem tedd azt amit jónak látsz,nehogy már jól érezzem magát valaki mással azzal a rendszeres jövedelemmel ,amit Te kapartál ki neki.De csak addig menj el,ameddig a gyerkőcök nem látják ennek a kárát.Ez az én véleményem.

261. csókica (válaszként erre: 260. - Csókica)
2009. febr. 18. 07:56
Mert ha az ember keze benne volt egy elintézett ügyben,felülvizsgálhatják,és bizony visszafele is elsülhet,de nem jól hanem rosszul.
260. csókica (válaszként erre: 259. - Csókica)
2009. febr. 18. 07:40
Lépjél tartásdíj ügyben!!
259. csókica (válaszként erre: 258. - Briell)
2009. febr. 18. 07:36
Az "jelbe tett mondat,tartalmilag negatív:))Mert ha visszakarom vonatni a nyugdijat,magyarul "a saját fészkembe sz...ok"ha akarják a nagy fejek felülvizgálhatják,és ha elveszik a nyugdijat,nem követelhetek semmiféle tartásdijat.Az én válaszaim lehet,hogy kötözködésknek tünnek,de nem az ,csak alapból határozott tipús vagyok,és lehet kicsit keményebbnek tünnek a válaszok.
258. briell
2009. febr. 18. 07:11

Ez pld nem egy egyszerű negatív válasz szerintem:

"elintéztem a férjemnek egy jó zsíros nyugdíjat, erre évekig büszke is voltam, de most nem akarja megosztani velem, ezért már csalásnak minősült, és szeretném feljelenteni" Ez piszkálódás. Az is hogy Ritának a másik fórumon már válaszoltam hogy nem az a típus vagyok aki nem akar dolgozni, de azért továbbra is fújja a magáét!

2009. febr. 18. 06:49
Ha feltesz valaki egy kérdést,általában azért teszi fel,mert ugy gondolom segitséget kér.De sokszor nem csak pozítiv válaszok jönnek,hanem kiséri őket sokszor negatív válasz is,amelyből a kérdező eldöntheti,hogy mit választ.Mert ugy gondolom talán végig gondolja a negatv válaszokkal együtt,hogy tényleg jó amit akarok,vagy ez fordítva is elsülhet?Most a negatív válaszokat,nem kötözködésekre értettem,vagy a veszekedésekre,hanem arra hogy rosszul is elsülhet amit az ember végre akar hajtani.
256. briell (válaszként erre: 255. - Emagdi)
2009. febr. 17. 18:33
emagdi: én azokra a kérdésekre válaszoltam amiket felvetettetek, ezért lett ennyire nyílt az életem ebben a fórumban. A hangnem azoknál volt durva, akik szintén durván szóltak hozzám. Lehet olyanok is elolvasták akikhez nem szántam, és ők is magukra vették. De ezért van ez, hogy válasz ennek és annak a hozzászólásához, mert így gondolom elsősorban ahhoz szólok, akinek szánom a választ.
255. emagdi (válaszként erre: 253. - Briell)
2009. febr. 17. 18:28

nézd, azzal, hogy felvetettél nyilvános fórumban egy problémát, és leírtad részletesen mi a helyzeted, óhatatlanul magával hozza azt is, hogy az emberek megírják a véleményüket, azt, hogy ők mit tennének ebben a helyzetben.

ezt elfogadhatod, vagy sem.

de ahogy olvastam a fórumot én úgy érzem te sem válaszoltál talán a legmegfelelőbb hangnemben azoknak, akik vették a fáradságot, és hozzászóltak ahhoz a kérdéshez, amit feltettél.


biztosan nem tudja rajtad kívül senki sem teljesen átérezni a történeted, de azért lehet, hogy el kellene gondolkodni azon, hogy az emberek 90%-a ugyanazt írta arról, hogy szerinte mi lenne a legjobb megoldás.

hidd el, ezzel csak te járnál jól.

254. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 253. - Briell)
2009. febr. 17. 18:25
De ide sem rosszul kezdték legtöbben!!A blogod is csak jószándékbol jegyezte meg aki olvasta és ismeri kicsiszilvi sztoriját,hogy ilyen adatokkal ne irj nyilvánosan!Nem így látod?
253. briell (válaszként erre: 251. - 9ea67a7a1c)
2009. febr. 17. 18:24

Judit, erre csak azt válaszolom, ki milyen stílust alkalmaz azzal viszonzom. Én nem az vagyok aki megalázkodik vagy megfutamodik...

Azt mondom mindig amit gondolok, ha tetszik, ha nem. Ha valaki így áll hozzám, én is úgy! Ha nem tetszik valakinek, nem az én dolgom.

252. briell (válaszként erre: 250. - Emagdi)
2009. febr. 17. 18:21
Nem értem mire írtad. De én nem kértem segítséget itt egyáltalán, csak egy kérdést tettem fel. Viszont aki ismer tudja, hogy segítőkész vagyok!
251. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 249. - Briell)
2009. febr. 17. 18:20
Ha ide is olyan stílusban jönnél mint hogy tegnap priviben lehet többet érnél el...tényleg sokan ajánlottak segitséget,tippeket....Akinek van füle hozzá,hallja meg:)
250. emagdi (válaszként erre: 249. - Briell)
2009. febr. 17. 18:17
az szuper. de tudod, van az a mondás, hogy segíts magadon.... :))
249. briell (válaszként erre: 247. - E71af41436)
2009. febr. 17. 18:12
Én ahol tudok segítek...
248. briell (válaszként erre: 247. - E71af41436)
2009. febr. 17. 18:11
:) :) :) :)
247. e71af41436 (válaszként erre: 246. - Briell)
2009. febr. 17. 18:06

semmi gond,remélem egyszer tényleg csak a fontos dolgokra fogsz koncentrálni és megleled a lelki békédet.

már a gyerekeid érdekében is...


további szép fröcsögést,pont az ilyen "emberek" miatt nem szoktam segítőkész lenni...minek?úgyis félreértik...

246. briell
2009. febr. 17. 18:01
Egyébként az veszi magára, aki találónak érzi a leírást... Volt egy későbbi írásom a blogban, de azt már nem látjátok.
245. briell (válaszként erre: 243. - E71af41436)
2009. febr. 17. 17:53
Uramisten.. nem akarok csak úgy ok nélkül kötekedni én is.. de pitzburg még te beszélsz nekem?? Megnéztem a fórumkiírásaidat.. és még én velem nincs rendben valami, mert a pánikbetegségnél is hozzászóltam.
244. briell (válaszként erre: 243. - E71af41436)
2009. febr. 17. 17:51
Igen a nagy bátor asszony eldugta az ilyen kötekedő-kíváncsiskodók elöl a blogot. Már megszűnt :)
243. e71af41436 (válaszként erre: 215. - **Rita**)
2009. febr. 17. 17:27

liba vagyok,hogy egyáltalán próbáltam megérteni valamit...és kétszínű seggnyaló...


de azért a nagy bátor asszony csak titkosította a blogját...

242. csókica (válaszként erre: 203. - **Rita**)
2009. febr. 17. 13:57
Igen,most olvastam el,visszafelé sült el a dolog.
241. MelisUK (válaszként erre: 240. - Briell)
2009. febr. 17. 13:03
A 10%-os kedvezmény tényleg jó, ha diák az ember, de amit a gyerkekekre fizetnek, az kevesebb a minimálbérnél, szóval nem annyira jó. Forintban nagynak hangzik az összeg, mert ugye így havonta (4 hetente) 180ezer forintot kap egy egyedülálló anya, ha diák, de a minimálbér ettől magasabb, kb 240ezer forintnyi összeg mostani árfolyam szerint. Szóval nem olyan hejde jó pénz ez, de mindenképp sok segítség.
240. briell (válaszként erre: 236. - MelisUK)
2009. febr. 17. 12:55
Semmi baj, sejtettem is, hogy nem olvastad az előzményeket, de addigra már én is leírtam a véleményemet. Skóciába kéne menni ezek szerint, ott értékelik ha az ember gyerekek mellett dolgozi, tanul. Nem úgy mint itt.
239. briell (válaszként erre: 238. - MelisUK)
2009. febr. 17. 12:53

Ingyen tankönyv: használt könyvek, így van amit (munkafüzet) újonnan meg kell venni.

Étkeztetés az alsó tagozatosoknak ingyenes, nekünk felsőben 50%, de az amíg együtt voltunk is így volt, nem az számított hogy egyedülálló e az ember, csak hogy nagycsaládos.

238. MelisUK (válaszként erre: 234. - Briell)
2009. febr. 17. 12:43
Már nem jár ingyen vagy kedvezményes ebéd az iskolában, óvodában? És tankönyv? Még régebben voltak ilyenek.
237. MelisUK (válaszként erre: 234. - Briell)
2009. febr. 17. 12:41

Nálunk kissé több kedvezmény jár (Skócia), főleg, hogy az anyuka főiskolára jár. Heti 45ezer forintot kapnak - ha nem lenne diák, akkor heti 15ezer járna -, plusz ezen kívül a diákigazolvány felmutatásával élelmiszeren kívül mindenre 10% kedvezmény jár. Plusz pl. a tanév megkezdése előtt kaptak 60ezer forintnyi számítógép vásárlási utalványt is.


Aki följelentette őket, az bizonyítani tudta, hogy a srác a lány számlájáról is fizet vagy vesz ki róla pénzt, hogy együtt laknak, stb.

236. MelisUK (válaszként erre: 233. - Briell)
2009. febr. 17. 12:36

Nem, egyáltalán nem rátok vonatkozott, nyugi, és bocsi, ha esetleg megbántottalak, nem állt szándékomban.

Azokra gondoltam, akik egyáltalán nem dolgoznak és nem is dolgoztak, azért szülnek, hogy a segélyekből éljenek meg, ezért már akár 14-16 évesen belevágnak a "nagyüzemi gyerekgyártásba".


Összességében csak a kérdésre válaszoltam (Ha valakiről tudom, hogy jogtalanul lett nyugdíjas, azt hol jelezzem?), erre írtam le a véleményem. Bár utána olvastam az első néhány hozzászólást is, nehéz lehet nektek, főleg, hogy még a képedbe is röhög, hogy milyen jól kijön abból a pénzből... Biztos bennem is felmenne a pumpa és próbálnék tenni valamit, főleg első nekirugaszkodásra.

235. briell (válaszként erre: 234. - Briell)
2009. febr. 17. 12:28
1000 ft-al több a CSP gyerekenként ***
234. briell (válaszként erre: 232. - MelisUK)
2009. febr. 17. 12:27
Szerintem az rosszindulatúbb ember lehetett aki a párod munkatársát feljelentette. Mert gondolom nem a feljelentő hozzájárulásával kapta meg a gyerekekre a kedvezményt. Egyébként elárulom, mint egyedülálló nem sok kedvezmény jár. 1000 ft gyerekekenként a CSP és a gyermekvédelmi kedvezmény keretén belül évi kétszer talán 20 ezer ft.
233. briell (válaszként erre: 232. - MelisUK)
2009. febr. 17. 12:25

Ezt most úgy értsem, hogy a férjem aki 39 évesen megkapott 180 ezer ft nyugdíjat -nem tudom nem hansúlyozni- az én közben járásommal, az tisztességes ember, de én mivel 4 gyereket kipotyogtattam- (bár olyan könnyen nem születtek, sajnos) a te szavaiddal élve.. én nem vagyok jogosult semmire, lopom az államot? Vagy félreértettem?

Ez most nem a mi példánkra vonatkozott?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook