Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ha valaki telefonon szám nélkül zaklat, mit lehet tenni? fórum

Ha valaki telefonon szám nélkül zaklat, mit lehet tenni? (tudásbázis kérdés)

1 2
2008. szept. 9. 13:50
A telefonos zaklatás ez év januárjától bűncselekmény, ami 2 év szabadságvesztéssel is büntethető. De ahhoz el kell menned a rendőrségre, és ismeretlen zaklató ellen feljelentést tenni, utána elindul az eljárás. Gondolom figyelni fogják hatósági engedélyekkel a bejövő hívásaidat. Eddig kevés ember éltszerintem ezzel a lehetőséggel, de ha zavar a zaklatás, szerintem tedd meg.
2008. szept. 8. 10:36

Mobiltelefonban is van ilyen?


A számcserével csak az a gáz, hogy muszáj odaadnom a számot, másképp nem talál meg senki, aki tetováltatni szeretne.


Pitzburg, köszönöm a linket, találtam benne pár hasznos információt. Szerintem el fogok menni a rendőrségre. Nem hagyom annyiban a dolgot.

2008. szept. 7. 16:52
Én is jártam már így.Olyan telefont kell venni ami kijelzi a hívó számát és akkor csak akkor veszed fel ha ismerősőd számát jelzi ki a telefon.
15. NOA
2008. szept. 7. 14:32

Számot cserélsz sajnos más megoldás nincs.

Engem évekig zaklattak azillető még környezet tanulmányra is kijött.

Tettem felejelentést de minek?

Rendőrség semmit nem tesz addig amíg nem fenyegetnek meg.

14. arafat
2008. szept. 7. 12:18
Én az imeretlen számú telnél,mindíg azt mondom:ez itt a vízművek kék száma ha ezt-vagy azt a szolgáltatást kéri nyomja meg ezt-vagy azt a gombot.A lényeg,hogy ne hagyd szóhoz jutni,majd kiálts bele a kagylóba és tedd le! Tuti siker.
13. emagdi (válaszként erre: 12. - E71af41436)
2008. szept. 7. 11:33

de ha belegondolsz, csak magának árt vele, ha foglalkozik ezzel, rendőrségi ügyet kreál, utánajárás, idegeskedés...

csak a saját bosszúsága lesz több, de megoldás nem lesz, mert ilyen ügyekkel nem foglalkoznak. (nyilván felveszik a jegyzőkönyvet, aztán ahogy alább is elhangzott, a "nyomozási idő" után kiküldik, hogy megszüntették az eljárást, sajnos eredmény nélkül)


szerintem a legjobb megoldás, ha próbál nem foglalkozni vele, és türelmesen kivárni amíg a zaklató megunja a dolgot

2008. szept. 7. 11:27

[link]


ebből többet megtudhatsz,de szerintem ne hagyd annyiban.a hangposta üzeneteket ne töröld,mert azok is bizonyítékok.

11. d9d8721118 (válaszként erre: 9. - Mothertiger)
2008. szept. 7. 11:19

Egyszer mostohaapám nője ellopta az ékszereimet ( kb. 150-200 ezer ft értékű )


Én elmenetem a rendőrségre és feljelentettem, kiderült hogy a núnek volt már priuxa, nem is egy. Felvették a jegyzőkönyvet, és elköszöntek azzal hogy majd elkapják... Nah, kaptam pár hét múlva egy levelet azzal hogy a nyomozást bizonyíték hiányában lezárták. Most vagy azért mert a rendrök alapból sem tudnak semmit, vagy kedves mostohaapűm intézte el a dolgot. Ugye kis város...

Szóval amíg nem ölsz embert addog tojnak magasan a bajodra.

Engem is jó pár éve zaklattak napi szinten telefonon. Nagyon elegem volt már belőle... De pár hónap után feladta. Felvettem a telefont és volt hogy negyed óráig nem tette le. Végülis nem én fizettem :)

10. emagdi
2008. szept. 7. 11:17

igen, én is azt hallottam, hogy amíg nincs gyilkosság, vagy valami hasonló bűntény, akkor az ilyen "tyúkperekkel" senki sem foglalkozik.

persze értem én , hogy nagyon zavaró lehet, dehát ha számot sem cserélhetsz, akkor csak az van, hogy próbálod túltenni magad rajta.

vagy vedd fel a telefont mindig, de ne szólj bele bosszankodva, vagy ilyesmi, aztán egy idő után csak megunja a zaklató. (ha úgy gondolja, hogy téged ezzel nem is zaklat, mert te nem veszed magadra a zaklatást, és nem törődsz vele)

2008. szept. 7. 11:10

Egyszer régen volt egy ilyen, csak akkor vezetékes telefonon zaklatott valaki. Felhívtam a rendőrséget, és azt kérdezte a rendőr úr, hogy komolyan gondolom-e a feljelentést? Mondom neki, hát hogy a fenébe ne gondolnám komolyan, hiszen már élni nem tudok a zaklatástól! Erre azt felelte, hogy ez az eljárás nagyon sokba fog kerülni NEKEM, mert az ügyintézést és a nyomozást nekem kell fizetnem, ráadásul sosem tudom meg, hogy ki volt a zaklatóm...


Ez tényleg így megy???

2008. szept. 7. 11:08
A posta a rendőrség kérésére kiadja a számot, és bizony kemény büntetésre is számíthat az illető
7. e71af41436 (válaszként erre: 6. - Mothertiger)
2008. szept. 7. 11:05
ha fogadod a hívást akkor annak nyoma van a rendszerben.a számnak is,még ha titkos is.menj el rendőrségre,ott tudnak majd tanácsot adni.és tegyél feljelentést.ha jól emlékszem ez már zaklatásnak számít....
2008. szept. 7. 10:54
Nem szoktam felvenni, gondolom erre jött rá, hogy lehet nekem hangpostát is hagyni, ha már nem vagyok képes felvenni...:(((
2008. szept. 7. 10:53
Emagdi, tetoválok, muszáj a számomat tartanom, hogy el tudjanak érni. Ez a számom már kb. 7 éve megvan. Tehát jóformán a fél világ tudja...:(
2008. szept. 7. 10:52
vagy: nem veszed fel a telefonod olyanoknak akik nem küldik a számukat, és remélhetőleg egy idő után megunja a zaklató. (éjjelre meg kikapcsolod, hogy ne tudjon felkelteni)
2008. szept. 7. 10:52

Napok óta tart, a nap különböző óráiban, és most ocsmány hangpostaüzenetet is hagyott. Félek, és dühös is vagyok.

A hangját nem ismertem fel, még csak nem is rémlik, hogy ki lehet az illető. Hogyan járhatnék a végére?

2008. szept. 7. 10:52
számot cserélni:(
2008. szept. 7. 10:51
Ha valaki telefonon szám nélkül zaklat, mit lehet tenni?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook