Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ha valaki egyáltalán, soha nem akarja beoltatni magát, mikor jöhet el az az idő, hogy ugyanúgy éljen, mint vírus előtt? fórum

Ha valaki egyáltalán, soha nem akarja beoltatni magát, mikor jöhet el az az idő, hogy ugyanúgy éljen, mint vírus előtt? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
178. timycat (válaszként erre: 177. - Canisminor)
2021. ápr. 24. 22:44
Pl, ugye a britek fordultak 180 fokot. Ne a mostani helyzetet nézd.
177. canisminor (válaszként erre: 88. - Timycat)
2021. ápr. 24. 22:42
Pl. a brit ?
176. 71ddaa07fa (válaszként erre: 174. - Timycat)
2021. ápr. 24. 22:25
Kollégám testvére elsőosztályú röplabdás volt, pár napja jött ki a kórházból, pedig a 40-es éveinek a végén jár. Én is ezért írtam, hogy nem lehet kijelenteni semmit erről a vírusról.
175. globus (válaszként erre: 159. - Timycat)
2021. ápr. 24. 22:25
Persze, így lesz. Minden bolt nyitás napján tömve, idővel normalizálódik.
174. timycat (válaszként erre: 171. - 71ddaa07fa)
2021. ápr. 24. 22:22

Nem lehet tudni előre kire hogy hat a vírus. Ezért nagyképű dolog hagyatkozni arra, hogy erős az immunrendszerem.


Csak 2 példa, húgom volt anyós jelöltje bőven túlélve a jósolt időt kissejtes tüdőrákkal alig érezte meg a vírust, míg húgom akkori párja aki egészséges fiatal olyan beteg volt, hogy fontolgatta hogy kórházba vonul.


Munkatársaméknál a 3 gyereket és a 2 szülőt totál ledöntötte lábról a vírus, a náluk lakó, szinte magatehetetlen, vak nagyi pedig meg sem érezte.

173. canisminor (válaszként erre: 67. - 3c253ca4d3)
2021. ápr. 24. 22:19
Mostmár többedszerre jelentesz ki dolgokat, amiből az látszik, hogy fogalmad nincs a covidról. A covid nem jelent feltétlenül köhögést, sőt, nagyon sokaknál ki sem alakul. Egészen eltérő tünetei vannak, és különböző lefolyása. És amennyiben az oltott tud fertőzni, akkor tőle is megkaphatod. Attól, hogy covid ellen oltanak, nem biztos, hogy nem fogsz taknyos, köhögős emberekkel találkozni, akik nem a covidtól taknyosak és köhögnek. És te sem leszel mostantól fogva minden betegségtől mentes és óvott.
172. timycat (válaszként erre: 170. - King86)
2021. ápr. 24. 22:16
Ha olyan bika az immunrendszered és állítólag tünetek nélkül is ki lehet hordani, honnan tudod hogy még sosem fertőződtél meg?
171. 71ddaa07fa (válaszként erre: 170. - King86)
2021. ápr. 24. 22:02

Azt ki vagy mi garantálja neked, hogy nem kaphatod el a vírust és esetleg az oltási reakcióknál nem okoz majd nagyobb problémát számodra?

Novemberig én is azt gondoltam sérthetetlen vagyok, és ha elkapom majd három nap alatt kifekszem, mint eddig az összes betegséget.


Én rájöttem tisztelni kell ezt a vírust, benned ezt sajnos nem érzem. Remélem nem fog emiatt csúnya meglepetés érni.

170. King86 (válaszként erre: 169. - Timycat)
2021. ápr. 24. 21:49

Nincs benne semmi logikátlan. Az oltás nem kötelező, ezáltal jogellenes bárkit aki nem él vele, hátrányba hozni az oltottakkal szemben. Ennyi.


Én is járok dolgozni, mégsem kaptam el egyszer sem. Sőt, tömött buszon/ villamoson stb is utaztam rendszeresen, mégse kaptam el.


Ezek mellett ki garantálja, hogy megéri e vállalni esetleg egy vérrögképződést az oltás miatt? Vagy valami extra súlyos oltási reakciót. Ki garantálja, hogy nem lesznek további korlátozások, munkahelyek elvétele, kötelező szájkosár stb. Senki nem tud semmit, de azért zsarolnak , hogy oltassák magukat az emberek. Számomra ez taszító.

169. timycat (válaszként erre: 168. - King86)
2021. ápr. 24. 21:30

Hűha. Logikailag ezt gondold át.


Tehát gonosz dolog hogy az oltatlanokat korlátozzák (ami nem igaz, fordítva ülsz a lovon), az oltatlanok is mehessenek bárhova, de közben a csúnya beoltottak, akik mehetnek, miatt sose lesz vége a járványnak.

Színtiszta logika!


A megfertőződés nem döntés kérdése. Én a munkahelyemen fertőződtem meg. Igaz h.lyék vagyunk, hát minek is mentem dolgozni?

Erős az immunrendszerem, ezért nem döntött le lábról. Nem 2+ éve, hanem mióta az eszemet tudom, de ez sem döntés kérdése. Egy helyből rossz immunrendszert (pl autoimmun) etethetsz vitaminnal nem sokra mész vele, sőt van hogy ellenjavalt.

168. King86 (válaszként erre: 157. - Timycat)
2021. ápr. 24. 21:19

Én annyit teszek, hogy nem fertőződöm meg, sem az elmúlt 1+ évben, se ezek után.

2+ éve erősítem az immunrendszerem, egészségesebben eszem, mozgok, vitaminokat szedek tudatosan, ilyenek. + Nem megyek rendezvényekre, moziba, étterembe, koncertre, sehova. Maszkot pedig akkor is fogok hordani boltban/ tömegközlekedésen, ha nem lesz kötelező. 1+ éve egy kis megfázásom se volt.

Nincs szükségem vakcinára. Bízom a szervezetemben.

Csak az általános véleményemet írtam le, miszerint egy nem kötelező oltás miatt embereket büntetni, hátrányos helyzetbe hozni a többihez képest jogellenes és diszkrimináció.

Sehol nem volt hiszti abban amit írtam. Felőlem mehetnek az oltottak ahova akarnak, nem izgat, akkor is ha ők is elkaphatják és fertőzhetnek, így valójában SENKI nem lesz soha VÉDETT, hiába oltott.

167. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 142. - 71ddaa07fa)
2021. ápr. 24. 21:19

[link]


Ezt nézd meg.

166. be95e6ff22 (válaszként erre: 159. - Timycat)
2021. ápr. 24. 21:11

Az egész elmúlt évben bekirándultuk a Pest környéki településeket-de nem a legnépszerűbb helyeket.Étterem eszünkbe sem jut, én csinálok szendvicset.(Egyébként is otthon főzök, zsömlét is itthon sütök, úgyhogy az éttermek maximálisan hidegen hagynak.) El kell kerülni a heringtelepeket, kicsit gondolkodni, hogy mi van a legnépszerűbb turistadesztinációkon kívül-ennyi.

Viszont ne, hiszek abban, ha nyílt téren, természetben elmennek mellettem mások, akkor megfertőzzük egymást.Akkor szerintem már kihaltunk volna.

165. Amaunet (válaszként erre: 164. - Pteri)
2021. ápr. 24. 21:11
👍😂
164. pteri (válaszként erre: 12. - Soyle74)
2021. ápr. 24. 21:06
Én olvastam, hogy aki gyerekkorában megkapta a Sabin cseppet, annak visszafejlődnek az agysejtjei. Ez jól látható a közösségi oldalak hozzászólásaiból.
163. Amaunet (válaszként erre: 156. - King86)
2021. ápr. 24. 21:04

De előfordult már eddigi életed során, hogy valamilyen gyógyszert - akár egy fájdalomcsillapítót is bevettél?

Azért sem vállalt senki garanciát.

Az orvosod felelőssége, hogy mit ír fel és a te felelősséged, hogy beszeded-e.


Mindenkinél más reakciókat vált ki az influenza elleni oltás is.

De ezt a vírust már ismerik és évek óta hatékonyan tudunk az ellen védekezni, hegy ebbe a fertőzésbe belehaljunk.

Ennek is az a lényege, hogy megkönnyítse a betegség lefolyását.


A covid vakcinák persze, joggal nevezhetitek kísérletinek, mert emberekre nem alkalmaztak még a korona víruscsoportra ilyesmit.


Állatoknál már igen és az állatok közti terjedést is elkülönítéssel, vakcínálással és rosszabb esetben leöléssel tudják csak megakadályozni.

162. e60897a118 (válaszként erre: 161. - E60897a118)
2021. ápr. 24. 21:00
magukat helyette.
2021. ápr. 24. 21:00
Ha majd mások beoltatják
160. timycat (válaszként erre: 158. - Bözsi néni)
2021. ápr. 24. 20:38

Ha nem regisztrált akkor nem lesz oltva, az tuti. Ha regisztrált akkor lehet. De rajta maszk is lesz.


Nem azért mehet csak az oltott pl moziba, mert az oltottat védeni kell az oltatlantól, hanem hogy több oltatlan ne üljön be a moziba.


A tömegközlekedés meg az anomália.


Tényleg várjuk meg mit írnak elő. Kár ezen előre vitatkozni.


De mindenki nézzen magába, ha neki kellene ilyen kérdésében döntéseket hozni nem biztos hogy ő is meg találná a helyeset, pláne olyat ami mindenkinek tetszik is.


Elég megnézni a Hoxat, valaki azt se tudja eldönteni mit főzzön másnap, vagy olyan triviális dolgokban megoldásképtelen hogy csoda hogy a lélegzés nem veszi el a teljes agyi kapacitását. Persze a hurrogás, hiszti, vergődés az mindenkinek megy.

159. timycat (válaszként erre: 154. - Globus)
2021. ápr. 24. 20:30

Ma akartunk menni túrázni. A falu kiépített parkolója full tele, ideiglenes úgyszintén, árokpart, útszéle mimden tele autóval. Általában kisgyerekes családok.


A túraút olyan keskeny, hogy max 2 ember fér el egymás mellett. Tehát valószínű volt egy libasor arra és egy másik visszafele, egymás fenekében. Szép is az úgy 🤦‍♀️

Kihagytuk a túrát.


2 étteremnél álltunk meg, hogy akkor inkább ennénk. Mindkettő tömve, asztalok zárásig lefoglalva. Gondolom akik túráztak ennének is.


Mindegy, kerültünk egyet, ettünk máshol, onnan távolabb már akadt hely.


Azt megjegyezem, hogy ez olyan túravonal (már többször voltunk) ahol a normális világban jó ha 4-5 emberrel találkozol.


Meglátjuk mi lesz. Remélem kezdeti fellángolás ez a roham, aztán mindenki marad otthon a tv, xbox, számítógép stb előtt, mint ahogy tette az elmúlt években. Mi pedig újra tudunk túrázni úgy mint rég.

158. Bözsi néni (válaszként erre: 141. - Aszparagusz)
2021. ápr. 24. 20:20

És kérdés, hogy azok a dolgozók oltva vannak-e?


Legfeljebb te is elkéred az oltási igazolványukat 😊

157. timycat (válaszként erre: 140. - King86)
2021. ápr. 24. 20:16

Egyetlen gyógyszert vagy vakcinát mondj, amiért felelősséget vállal a gyártója!


Az hogy az oltott fertőződik és fertőzhet. A mértékét, esélyt mindig lefelejtitek. Mert nem biztos, de ha mégis sokkal kisebb eséllyel mint oltás nélkül.


Te mit teszel azért, hogy megszűnjön a járvány, normalizálódjon az élet?

A hiszti, toporzékolás ez esetben is kevés.

156. King86 (válaszként erre: 150. - Amaunet)
2021. ápr. 24. 20:09

Elég szomorú, hogy nem vállalnak felelősséget. Ezek után ne csodálkozzanak, ha az emberek egy része bizalmatlan.

Anno pl influenza ellen is egyszer oltattam be magam, mert a szüleim kényszerítettek. Soha olyan beteg nem voltam mint utána 3 hónapig. Soha többet nem kell semmi ilyesmi.

Kösz nem kérek semmilyen kísérleti kotyvalékot.

155. NAZARET
2021. ápr. 24. 20:05
Ha nem oltatja magát, akkor ő is hozzájárul ahhoz, hogy ez mindig később következzen be!!
154. globus (válaszként erre: 142. - 71ddaa07fa)
2021. ápr. 24. 19:50
Mivel a fotók alapján ránézésre is oltatlan korosztály lepte el a teraszokat, túl sokat ne remélj. Legfeljebb elölről kezdjük. Keresünk felelőst. Mindenki mást.
2021. ápr. 24. 19:33
Ki tudja?
152. Bözsi néni (válaszként erre: 147. - Unom)
2021. ápr. 24. 19:30
Nem tudtam, hogy szerinted az, aki autógumikat dobál ki a természetbe, az nem szarházi. Szerintem az.
151. Bözsi néni (válaszként erre: 147. - Unom)
2021. ápr. 24. 19:19

Konkrétan nekem támadtál, hogy mit hasonlitom magam Radnótihoz. Holott erröl szó sem volt.


Ne célozgass, tudom kiről van szó, de ugye közülük sem mindenki Radnóti volt...


Nem tudom, nem néztem, a tiedre válaszolni akartam és kiírta, hogy törölték.

150. Amaunet (válaszként erre: 140. - King86)
2021. ápr. 24. 18:56

Egy gyógyszertártó sem vállal felelősséget a gyógyszerei és vakcinái után.

Azt hiszem tévedésben vagy azzal kapcsolatban, hogy mit jelent, ha valaki beolttatja magát.

Valóban fertőződhetnek és fertőzhetnek az oltottak. DE! a betegség lefolyását nagyban megkönnyíti. Nem kell kórházi ellátás esetleg lélegeztetőgép. Nem kell belehalni a fertőzésbe.

149. 71ddaa07fa (válaszként erre: 146. - Aszparagusz)
2021. ápr. 24. 18:50
Viszont lehetősége lenne mindenkinek, azaz majdnem mindenkinek választania az oltást és akkor a munkába történő járás sem lenne kockázatos ekkora mértékben.
1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook