Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ha nincs IR 'csak' PCOS akkor mivel kezelik? fórum

Ha nincs IR 'csak' PCOS akkor mivel kezelik? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2012. jan. 25. 22:10

Na akkor még mindig nem értem. Ez abajom ezzel, hogy sose értem ezt az egészet.

Szóval ha lenne ir-em is akkor könnyebben lehetne kezelni a dolgot jól értem???? Mert akkor megvan az oka a pco-nak.


És hameg nincs ir akkor meg nem tudják mi van csak találgatnak, nincs rá igazán gyógyszer csupan a stimulálás hogy legyen érett pete vagy a műtét.

?

47. CsillagTM (válaszként erre: 45. - Minimother)
2012. jan. 25. 22:04
nem akartam én senkit lenézni, és én se vagyok szakértő :) csak javasoltam a többi fórumot, én már nagyon sok okos tanácsot kaptam ott a csajoktól.
2012. jan. 25. 21:47
Kenyeret nem hagyhatom el, mert emésztési gondom van, de csak teljes kiőrlésűt eszem. A húst is szeretem, de a pörköltöt nem. :) Imádom a főzeléket meg sajnos a krumplit is. A rizst nem. Cukros löttyöt nem iszom. Teában is másfél literbe teszek egy csapott kanállal és sok citromlével. Az édességet szeretem, de ha szedek magnéziumot nem kívánom. A tésztát is szeretem. Hát nekem elég nehéz lenne szerintem. Jelenleg 1200 kcal-t eszem egy nap vagyis körülötte. Majd beszélek még az orvossal is. Nekem műtétet soha nem mondott a dokim, de nem is műttetném meg a petefészkem. :( A diétából igyekszem majd több részt is betartani.
45. minimother (válaszként erre: 44. - CsillagTM)
2012. jan. 25. 21:46
szerintem mi se tegnap óta vagyunk PCOsok.....persze érdemes utána olvasni máshol is!
2012. jan. 25. 21:41
miért nem kérdezel vmelyik nagyobb múltú (értsd: évek óta futó) PCOS-fórumban? ott azért már elég tapasztalt emberek vannak...
43. dcbc0b4041 (válaszként erre: 37. - Yanett86)
2012. jan. 25. 21:38
ja , amellett:(
2012. jan. 25. 21:37
most mennem kell de holnap jövök még
41. yanett86 (válaszként erre: 36. - Dcbc0b4041)
2012. jan. 25. 21:36
amúgy én is gondolkodtam a műtéten, de amikor feladtam a 4.clostil után pihenni akartam! És akkor jött össze amikor már nem szedtem...30. napi PÉ-ből!:-) A merionaltról nem hallottam!
40. yanett86 (válaszként erre: 38. - Skinnysanity)
2012. jan. 25. 21:35
jobban utánajárnak a dolgoknak mint itt! Itt sajna egy vagy a sok közül még magánba is!
2012. jan. 25. 21:34
Nézett uh val mondjuk a 16. napon? Mert nekem a 30. ciklusnapon volt peteérésem...fogalmam nincs miért, de éreztem h szúr...és elkezdtem szedni a sárgatestet!
38. skinnysanity (válaszként erre: 22. - Yanett86)
2012. jan. 25. 21:34

Szia!

Nekem a tanáromnak is van és neki elmúltak a cypromixtől. Vagyis felszívódtak, de ha nem szedné megint előjönne. Engem annyira a terhesség nem érdekel, mert nem akarok gyereket, se most se később. Valamiért nem fogott meg a dolog. Igazán jobban a diéta érdekelne. A nőgyógyászom nagyon kedves és mindenben segít, szóval ha meggondolom magam biztos segít majd. :) Egyébként nagyon szépen köszönöm, amit leírtál. Néha elszomorít, hogy itt kisvárosban mennyivel normálisabb orvosok vannak, mint bármelyik nagyvárosban. Legalábbis nekem ez a tapasztalatom. :(

2012. jan. 25. 21:33
Ugye a sárgatestet a hormonlabor mutatja a ciklus utolsó harmadában! Clostil mellett maradt ilyen kicsi?
2012. jan. 25. 21:32
meg akar műteni, kérdeztem, hogy van e más mód, erre jött hogy meg lehet próblni a merionalt és felirta.
35. dcbc0b4041 (válaszként erre: 33. - Yanett86)
2012. jan. 25. 21:32
3szor volt closti
34. dcbc0b4041 (válaszként erre: 30. - Yanett86)
2012. jan. 25. 21:31

ez mit jelent hogy nem nézik a repedést agy a sárgatestet?


nekem 12. napon kellett menni uh ra és láttuk hogy nincs nagy pete csak 0,9 meg 1mm es

33. yanett86 (válaszként erre: 31. - Dcbc0b4041)
2012. jan. 25. 21:31
hányszor adtak clostilt?
2012. jan. 25. 21:30
:-) na a pörivel én is így vagyok, lassan már a rántott hussal is férjem imádja és minden hétvégén ez van.......
2012. jan. 25. 21:30

nemhogy nem reped, meg se nő

11m-nél nagyobbat nem láttam már vagy egy éve. Akkor volt egy db. azóta semmi.

30. yanett86 (válaszként erre: 27. - Dcbc0b4041)
2012. jan. 25. 21:29
attól hogy akarsz-e gyereket, ha nem akkor a 3 fogigátló közül lehet választani, ha akarsz akkor jön a clostil, de sajna sokszor nem nézik a repedést vagy a sárgatestet
29. yanett86 (válaszként erre: 25. - Dcbc0b4041)
2012. jan. 25. 21:28

akkor jó dokid volt akkor viszont nem reped a tüsző

más már biológiailag nem lehet ha nincs letapadás vagy fertőzés, polip meg ilyenek

2012. jan. 25. 21:27
én nem birom megenni miota ez a bajom, undorodom tőle
2012. jan. 25. 21:27

és mitő függ, hogy van olyan pco beteg aki ilyen gyogyszert kap, van aki oylat, és van akit megműtenek.


Ez mitől függ???

2012. jan. 25. 21:26
hús mehet, nekem ezt egy dietetikus sem zárta ki, sőt!!! Csak mondjuk ne a pörköltre gondoljunk :-)
25. dcbc0b4041 (válaszként erre: 22. - Yanett86)
2012. jan. 25. 21:26

Hát nemtudom, nekem a sárgatestet mindig a 14. naptól kellett szednem már a legeleje óta.


A closti nekem pl semmit nem ért.


és hormonvizsgálat ingyen volt, csináltak vagy 5ször biztos.

24. yanett86 (válaszként erre: 21. - Skinnysanity)
2012. jan. 25. 21:25
Kezd a fehérkenyérrel, majd lassan csökkentsd a kruplit és a rizst valamint a tésztát! Ezek tartalmaznak sok szénhidrátot, nem kell lemondani a köretekről csak mondjuk csökkenteni, de a kenyér gyilkos, mármint a fehér...a legjobb a graham kenyér! NA és főleg mozogni kell! A gyerek után én is nehezen fogyok! FElborult minden! DE már úton vagyok a fogyás felé!
2012. jan. 25. 21:24

Semmi szénsavas üditő, semmi cukros lötty csak viz és/vagy izesités nélküli zöld tea és 100%os gyümilé.


Nincs süti, cukor, csoki, édesség.


Felejtsd el a kenyeret, péksütiket.


Kerüld a húst.


Ezen kivül lehet mindent, gyümiből csak olyat ami lúgosit,nyers zöldség mehet orrba szájba.


'csak' ennyi. :) nem olyan nehéz, hozzá lehet szokni,én már pl nem kivánom sem a kenyeret sem ahúst. nem ettem 8 hónapja:)

22. yanett86 (válaszként erre: 16. - Skinnysanity)
2012. jan. 25. 21:22

Sziasztok!

PCOS vagyok IR nincs és van egy 1 éves kisfiam, nehezen fogant, sajnos merkformin az egyetlen ami hosszútávon segítene, de nem írják fel csak cukorbetegeknek én nem voltam cukorbeteg, de a terhesség alatt már az lettem hála annak hogy itt a TB nem finanszírozza nekünk ezt a gyógyzsert csak a cukrosoknak, ráadásul most is magasabb a cukrom az átlagnál....de a cypromix, Diane-35 és a Minerva fogamzásgátlók is, csökkentik a pcos tüneteket és leállítja a peteérést de cisztát nem tüntet el! A legjobbkezelés annak aki nem akar babát, ha ezeket szedi és próbál egészségesen kajálni, én sokat javultam már attól is hogy nem eszem fehér kenyeret! Aki babát akar annak először is ki kell vizsgáltatnia magát, először is középidőben meg kell nézetni, hogy van-e peteérés (általában nincs) adnak clostilt ettől lesz, de lehet hoyg nem reped meg vagy megreped és lepottyan a megtermékenyített petesejt, szóval szükség lehet tüszőrepesztőre amit sima nődoki nem mindig adhat és a legfontosabb a sárgatest hormon ami fent tartja a megtermékenyült petesejtet, na nekem ezzel volt gáz, hiába kaptam clostilt nem sikerül...de amint kaptam sárgatestet időben....(kb ciklus 16-18.nap) akkor sikerült, amikor csak huszonvalahanyadik naptól szedették nem sikerült! Ezt szerintem meg előzhettem volna azzal ha csinálnak hetente hormonlabort, amit nem csinálnak mert Drága....8ezer ft ha te fizeted 1 alkalom!

remélem segítettem

2012. jan. 25. 21:13
Diétával kapcsolatban adnátok nekem infót? Már régóta szeretnék fogyni, de nagyon nehezen megy és sokáig nem értettem, majd rájöttem a vizsgálat után, hogy a PCOs miatt nem sikerül. Lényegében mit takar. Egyet hallottam, de ő csak úgy magától csinálta és az nekem nagyon nehéznek tűnt. Tudtok nekem segíteni?
20. dcbc0b4041 (válaszként erre: 17. - Banita32)
2012. jan. 25. 21:06

clost+merional combót nem keptál???


mert engem pl piszokul bosszant és nem értem, hogy a closti miért nem mozditott a dolgon.


Jó lenne tudni, hogy mi a jobb a merional+closti vagy a műtét...

19. dcbc0b4041 (válaszként erre: 17. - Banita32)
2012. jan. 25. 21:05
műtét után miért kellett pihenni? Drillinged volt???
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook