Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ha nem jön a baba, vagy jön, de mégsem fórum

Ha nem jön a baba, vagy jön, de mégsem (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

1 2 3 4 5 6
64. gabica2 (válaszként erre: 63. - 204b456479)
2010. szept. 16. 11:06
Most nekem is ajánlottak egy jó dokit, jövöhéten megyek hozzá, ha ő se mond semmi mást akkor tényleg kénytelen leszek várni. Pedig annyira szeretném ha végre összejönne
63. 204b456479 (válaszként erre: 62. - Gabica2)
2010. szept. 16. 11:00
Én is bp-i vagyok, a mensmentisbe járok, ott nagyon rendes a doki. Csak ajánlani tudom. Nekem a 2.hónapban sikerült a baba :)
62. gabica2 (válaszként erre: 61. - 204b456479)
2010. szept. 16. 10:53
Sajnos az első dokinál akinél szültem nem tudok már menni:-( El is költöztem onnan meg hát már nem él sajnos:-( Itt pesten is nem az első dokinál jártam, igaz mind azt mondta hogy minden rendben, egészséges vagyok, majd jön a baba ha akar. Úgy hogy most ezért vagyok tanácstalan
61. 204b456479 (válaszként erre: 60. - Gabica2)
2010. szept. 16. 10:42
Akkor menj másik dokihoz, gondolom tudja h mennyit vártatok az első terhességig, akkor nem értem miért nem lehet segíteni h ne kelljen megint várni ennyit. Én 7 doki után találtam meg az ideális dokit.
2010. szept. 16. 10:39
Szia Mamszli!Voltam már dokonál.Annyit fűzütt a dologhoz hogy majd jön. Ne idegeskedjek.... nem igen ilyen válaszra gondoltam.
59. 204b456479 (válaszként erre: 58. - Gabica2)
2010. szept. 16. 09:56
Szia! Menj el dokihoz! Ő majd megmondja mi a teendő.
2010. szept. 16. 09:47

Sziasztok!Én egy 26 éves lány vagyok. Párommal nagyon szeretnénk egy bébit, de sajna nem jön össze.Már vagy 4 hónapja abbahagytam a gyógyszert de semmi, attól félek hogy olyan nehezen fog összejönni mint a lányom aki mára már 6 éves. Vele is csak 4 év után estem teherbe. Lenne valami ötletetek hogy mit tehetnék?

Előre is köszönöm

57. kiscsibe78 (válaszként erre: 55. - Anikó8383)
2010. szept. 14. 16:20
Szia!Ne csüggedj nekem másfél éve volt egy vetélésem szintén első baba lett volna azóta Én is orvosokat jártam még kiderült inzulinrezisztenciám van amit még most is gyógyszeresen kezelnek.Talán már most lehet majd próbálkozni,de még egy normális orvost kellene keresnem.Nem tudja valaki Miskolcon Dr.Sikó László milyen és pénzéhes e,mindig a magánrendelőbe hívja e a betegeit?
56. Bcicus (válaszként erre: 54. - Viorica82)
2010. szept. 9. 17:59

Mensmentisbe mennyél szerintem is, a legjobb ha Tűű dokihoz ő a legprofibb, de a többiek is jók.

Arra készülj fel, hogy 2 hónap a várólista de megéri.

2010. szept. 9. 17:40

Sziasztok! Én januárban vesztettem el 6 hetesen a babámat. Februárban felkerestem egy budapesti orvost( én vidéken élek, aki írt fel clostylbegyet, bromocriptint és most doxypharmot is. Sajna nem jött még össze, tegnap csinált nálam egy nykcsatorna átjárhatósági vizsgálatot, ahol rossz eredmény lett,-fertőzés van a váladékban. Felírt még gyógyszert és reménykedünk benne, hogy most már ha lassan is de megérkezik majd hozzánk is a gólya!

Mindenkinek sok kitartást kívánok, mert ezt nagyon nehéz feldolgozni!

54. Viorica82 (válaszként erre: 53. - 204b456479)
2010. szept. 8. 11:50
Köszönöm szépen. Mindenképpen elmegyek, és megnézetem végre mi lehet a baj. És akkor talán nekünk is összejön. Ismét. Csak az a legelszomoritóbb az egészben, hogy 19 évesen szülte a léánykámat, és alig múltam 20, mikor a fiamat. szóval nagyon gyoprsan jött egymás után a 2 picur. Nem is voltak betervezve, sőt. Tulajdonképpen a fiamat egy klasszikus "durr defektnek" köszönhetem. :)) Szoptatás alatt ugyanis nem akartam semmilyen gyógyszer szedni,nem is szedtem sohasem, és mint mindig, igy akkor is óvszerrel védekeztünk. Ennek ellenére meg sem fordult a fejünkben, hogy nem vállaljuk. :)) Igy egyszerre voltak meg a korukból való gondok is. :)) Én élveztem minden percét. És azt hittük, hogy mikor már szeretnénk is a gyermeket, úgy értem, hogy tervezzük is, és nem csak a véletlennek köszönhető, akkor is pillanatok alatt összjön. És akkor volt a törés, mikor hónapról hónapra rá kellett jönni,k hogy ez bizony nem igy van. Bár mondjuk, erre már a vérzés hiányából is tudnom kelett volna, de valahogy a 2 picur melletti fáradságnak tudtam be eleinte.
53. 204b456479 (válaszként erre: 51. - Viorica82)
2010. szept. 8. 10:01

Szia! Én a mensmentis rendelőt ajánlom, nem olcsó az tény, de a legprofibbak és leglelkiismeretesebbek, mindegy melyik dokihoz mész, mind profi.

www.mensmentis.hu

Én a második próbálkozós hónapban teherbe estem, és most tartunk a 12.hétnél :-)

Amúgy úgy tudom nem kell endokrinológushoz beutaló, de az SZTK-s endokrinológushoz szerintem csak jövőre lesz időpont (ezt komolyan mondom).

Sok sikert!!!

2010. szept. 8. 07:17
endokrinológus Hozzá kell valahonnan beutaló? Vagy csak úgy besétálok hozzá?
2010. szept. 8. 07:16
Köszönöm a tanácsokat, megfogadom őket. Tudnátok egy orvost ajánlani? Lehetőleg Budapesten, mert most költöztünk ide, 2 hete. Eddig egy kicsi faluban laktam, ahol csak 1 orvos volt, és nőgyógyász is csak a szomszéd kisvárosban. Igy esélyen sem volt váltani. :( De itt már azért valószinüleg "nagyobb a válszték" . Mindenesetre újult reményekkel futok neki megint a dolognak.
50. Bcicus (válaszként erre: 46. - Mandulacska2)
2010. szept. 7. 20:18

Én magán dokihoz járok, mert sjanos az endo dokik 90%-a sem foglalkozik ezzel a betegséggel, így nem tudom, hogy szt-ba kell e.

Nézzetek körül a pcos.hu oldalon, ott van orvos ajánló.

49. Bcicus (válaszként erre: 41. - Viorica82)
2010. szept. 7. 20:16

Szinte biztos, hogy pcos-ed van vagy egyéb hormonális betegség. Mennj el endokrinológusho, lehtőleg olyanhoz aki foglalkozik ezzel a betegséggel.

SPeciális diéta fog kelleni valószínűleg és gyógyszer.

48. tinell (válaszként erre: 42. - Napzuhany)
2010. szept. 7. 18:21

Szia! Én is 2 babát vesztettem el, missed ab lett a vége 8-9 hetesen! :( Nálunk több orvos is azt mondta, hogy genetikai és immunvizsgálatra van szükség! Talán meg lehetne beszélni a dokitokkal, hogy ezt nézzék meg! Egyébként az első terhességem a 2. inszemre sikerült, csak sajna vége lett, aztán még jött 4 inszem 4 beültetés és semmi! És idén tavasszal spontán terhes lettem, csak ennek is hamar vége lett! :(

Én már akkor is mondtam a dokinak, hogy nézzünk genetikát, de nem akart! Most már látja, hogy igazam volt!

47. tinell (válaszként erre: 41. - Viorica82)
2010. szept. 7. 18:15
Szia! Hol él ez a doki? Itt a Földön?? Az lenne az első, hogy kivizsgáltatnálak! Szerintem menj el másik dokihoz! Nagyon könnyen lehet, hogy pont amiatt nem tudsz fogyni, mert valami gubanc van! És az ugye addig nem derül ki, hogy hol, ameddig nincsenek vizsgálatok! Ha meg meg van, mi miatt nem tudsz fogyni, arra van megoldás, utána meg már minden elindul szépen! Inzulinrezisztencia, pajzsmirigy hormonok működése???? Kérlek keress másik dokit!!!!
46. mandulacska2 (válaszként erre: 19. - Bcicus)
2010. szept. 7. 15:29
Nem tudom, hogy van e ténylegesen peteérésem, mert a nőgyógyász (aki elküldött a francba finoman), csak annyit mondott, hogy lehet attól még normális a ciklusom, de nincs tüszőrepedésem. De vizsgálatra nem küldött el. Valahogy majd elmegyek. Kell beutaló az endokrinológiára, vagy magamtól is bejelentkezhetek?
45. mandulacska2 (válaszként erre: 41. - Viorica82)
2010. szept. 7. 15:26
Szia. Én nem vagyok szakértő, de az, hogy évente 2-3 vérzésed van, az utalhat policisztás petefészekre. Ez tipikus tünete ennek a betegségnek. Ennek hátterében (nemrég tudtam meg én is) gyakran inzulin rezisztencia áll. Ez okozhatja azt, hogy nem tudod leadni a kg-at. Nekem azt javasolták többen itt a hoxán, hogy menjek el terheléses vércukorra ill. terheléses inzulin vizsgálatra. Kérdezd meg a dokidat. Mert ha alig eszel, tornázol és nem fogysz, lehet, hogy ezzel van gond. Én ezt tudom mondani. Remélem, helyrejössz.
2010. szept. 7. 15:23
Hát ezzel én is egyetértek, és elég elkeserítő a helyzet. Ahelyett, hogy megelőznék a problémákat és kivizsgálnák a párokat, hogy minden OK, váratnak min. 1 évet. És ha nem jön, akkor talán szóba állnak velük. De még akkor sem. Nem is tudom, mit lehet tenni ez ellen. Mert a legtöbb orvos tényleg csak akkor foglalkozik veled, ha fizetsz neki. :((((
2010. szept. 7. 12:37

Az a baj hogy ebben az esetben is és betegnek sem "szabad" lenni mert sehol nem veszik komolyan az embereket!Külföldön nézek ám hogy olyanokat megmentenek akiknek az esélye szinte 0,idehaza meg a megmenthetők sem azok.:-(

Ha nem lehetsz terhes vagy beteg vagy vagy meg sem gyógyulsz vagy éveket idegeskedsz hogy egészséges legyél...

2010. szept. 7. 11:03
sziasztok! ÉN a babát szeretnék két magzatelhalás után sorba tartozom, és én már másfél éve csak várok, mert váratnak. Tudom, hogy természetes terhességet szeretne mindenki, és hogy minden rendben legyen, de mutatja a két magzatelhalás is, hogy valami gond van. Nem értem az orvosokat. 32 éves vagyok, nem csitri és szeretnék a dolgok után járni, de van egy hatalmas gondom. Nem vesznek komolyan. Miközben panaszkodtam (holott nem szokásom), hogy a második műtét óta én nem érzem jól magam, változik a ciklusom, idegesebb vagyok, ezért fogytam a vasággyal is 50 kg-ból, és nem értették, mai napig nem értik meg, hogy szeretnék utána járni, hogy legalább jövőre a karomban tarthassam a kisfiamat/kislányomat. Először két clostilbegytes hónap után leráztak azzal, hogy még van hatása, sikerülni fog. Most meg már nem tudnak lerázni, mert magánhoz járok. Holott ha megfigyeljük, egy egészséges párnak (nem dohányzunk, nem iszunk, tej-tojás allergia miatt még az ételeket is megválogatom) elég nagy kényszer, hogy ebben a gazdasági helyzetben (két alacsony fizetés) fizetniük kell azért, hogy komolyan vegyék!!! Nem orvosok mellett és nem orvosok ellen vagyok, hanem egy egyszerű problémával szembesíteném a társadalmat. Mit csináljon az a fiatal pár, és min menjek még keresztül, aki gyermeket szeretne???
2010. szept. 7. 08:58

Sziasztok. Nekem is van babás gondom. 2 gyermeket szültem eddig, és szeretnénk még egyet a párommal, de sehogy sem akar összejönni. :((

Már 5 éve próbálkozunk, de hiába. Mintkét gyermekkel veszélyezetett terhes voltam, és végig kellett feküdnöm a 9 hónapból 6-ot, (és mindkettő után megfogadtam, hogy én ezt soha többet nem csinálom végig. )és igazság szerint ez az összesen 1 év alatt felszaladt 50 kg, amivel egyszerüen nem tudok megbirkózni. Hopzzátenném, hogy eléggé alacsony vagyok, és ez igy esztétikailag is csúnya. Minden orvos (nőgyógyász, háziorvos) azt mondja, hogy adjam le, és rögtön jön a baba, de nem tudok megbirkózni vele.Pedig alig eszem valamit, és tornázok is, na meg a gyerekek mellett nem lehet pihengetni, de egyszerüen nem megy lejjebb, igaz feljebb sem, és az is valami. (bár mikor a kisfiam kórházba került, és majdnem meghalt , 1 hétig nem aludtam, csak pár perceket, és nem ettem, akkor lement 10 kg, de ilyen áron nem kell.Utánna persze vissza is kúszott rendesen.) Vérzésem sincs, csak 1 évben 2-3 alkalommal, úgyhogy ez eleve kizárja a teherbe esést. Mit javasolnátok nekem? Kihez, és hova forduljak? Mert ezzel egyedül nem tudok megbirkózni,és már nagyon kétségbe vagyok esve. Az orvosom azt mondja, hogy amig nem adok le pár kg-ot, nem érdemes kivizsgálni sem, de ha egyszer nem megy. Már nem tudom jobban kinozni magam, igyis minden este hulla fáradtan esem be az ágyba.

40. Bcicus (válaszként erre: 38. - Kiandi)
2010. szept. 6. 23:22
Értem. Drukkolok. Nekem MTHFrnél van C677T locusban van homozigóta mutációm és nem tudom kellene e kapnom véralvadás gátlót és nagyon aggódom.
39. kiandi (válaszként erre: 34. - Brigi32)
2010. szept. 6. 22:22
Köszi! :-) Remélem is, hogy most már minden rendben lesz.
38. kiandi (válaszként erre: 32. - Bcicus)
2010. szept. 6. 22:21
Antifoszfolipid szindrómám van, erre kapom a gyógyszereket.
2010. szept. 6. 20:05
Jaj látom mennyien szenvedtek valamilyen probléma miatt.Amikor terhes voltam még jó hogy nem volt netem mert idegeskedtem volna ilyenek miatt,de nekünk szerencsére 2ik alkalommal sikerült,most 13hónapos múlt a kislányunk,mindenkinek mihamarabbi babavárást kívánok!
36. tinell (válaszként erre: 35. - 9287580c6d)
2010. szept. 6. 17:30
Jól tetted! Lépni kell, ha nem úgy mennek a dolgok, ahogy kellene! nagyon szurkolok!
2010. szept. 6. 17:26
Gratulálok a babához!!!Cikkeden elgondolkodva ma én is megtettem amit meg kellett volna már régen.Orvost váltottam és jövőhéten egy újabb orvostól várom a problémámra a megoldást!
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook