Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ha nem jön a baba, vagy jön, de mégsem fórum

Ha nem jön a baba, vagy jön, de mégsem (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

1 2 3 4 5 6
94. Bcicus (válaszként erre: 93. - 7b730ab858)
2010. okt. 2. 18:21
Megírod a leleteid?
93. 7b730ab858 (válaszként erre: 90. - Tinell)
2010. okt. 2. 15:03

Köszönöm:) Sokszor bizakodtam, de eddig hiába. Talán már csak pár hónap és tényleg vége lesz ennek a rémálomnak...

Tegnap utána néztem a legutóbbi laboreredményeimnek "Dr. Google" segítségével, hogy tényleg minden rendben van-e, ahogy a nőgyógyászom állította...hát, nem egészen.

92. Bcicus (válaszként erre: 88. - Tinell)
2010. okt. 2. 14:32
Igen a femibion sokkal jobb mivel van benne metafolin. Az emberek közel felének van egy olyan genetikai mutációja amely nehezíti a folsav felszívódását a metafolin viszont biológiailag aktív folsav és azt az ilyen emberek is tudják jól hasznosítani.
91. 204b456479 (válaszként erre: 90. - Tinell)
2010. okt. 2. 13:58
Én is PCO-val lettem spontán terhes, 2x is, de el is vetéltem mindkétszer, harmadjára sikerült.
90. tinell (válaszként erre: 80. - 7b730ab858)
2010. okt. 2. 13:07

Tényleg meg kellene keresned egy endokrinológust!

Sokat segítene egy általa tartott kivizsgálás!

Ismerek itt olyan lányt, akinek PCO-ja van és spontán babás lett! :) Remélem hamarosan Te is az lehetsz! :)

89. tinell (válaszként erre: 88. - Tinell)
2010. okt. 2. 13:01
Ja és a gynevac is jó, bár azt inkább akkor szokták ajánlani, ha sokszor van gombás- ill. más fertőzése az embernek! De az tuti nem árt! Jó a gyulladásokra is, év elején én is beadattam magamnak! Sőt! Ha a párod belemegy, neki sem árt!
88. tinell (válaszként erre: 85. - Bogyólány)
2010. okt. 2. 12:59

Szia! Az is lehet, hogy neked később van az ovud, mint az átlagos 14. napon! Sőt! 18mm-től már érettnek számít a tüsző! Tehát nagyon valószínű, hogy pár nappal későbbre tolódik a peteérésed! legalábbis én így gondolom!

A méhpempő nagyon jó, az a nyártya vastagításban is segít! Most amit hallottam, hogy a Femibion terhesvit. sokkal jobb, mint az elevit! Ugyan marha drága, de jobb! Én anno 2 naponta szedtem és mellé egy kis folsavat!

Hát nem tudom milyen dokid van, de lehet másiknak is ki kellene kérned a véleményét!

87. Bcicus (válaszként erre: 85. - Bogyólány)
2010. okt. 2. 11:42
Miért akar megműteni?
86. Bcicus (válaszként erre: 85. - Bogyólány)
2010. okt. 2. 11:42
Ez egy átlag van akinek 15. AZ is lehet, hogy egy nappal késöbb repedt meg. Rövid idő alatt is nagyot nőhet.
85. bogyólány (válaszként erre: 84. - Bcicus)
2010. okt. 2. 08:28
Állítólag 17-20 mm között kell lennie a tüsszőnek. Nekem pedig 16 mm. Nem értem...
84. Bcicus (válaszként erre: 82. - Bogyólány)
2010. okt. 1. 20:45

Mia z, hogy 1mm-el kisebb. Ez mindenkinél más. Ilyen nincsen.

Miért akar megműteni ha semmi bajod?

83. 7b730ab858 (válaszként erre: 82. - Bogyólány)
2010. okt. 1. 19:40
A gynevac-ról én is sok jót hallottam, felírattam a háziorvossal még szeptember elején, de a gyógyszertárakban hiánytermék. Megrendelték nekem, talán október közepére megkapom. Tudom, mit érzel, mert soha nem született ennyi baba az én környezetemben, mint most...
2010. okt. 1. 18:50
Új vagyok itt köztetek 26 éves, 2 éve próbálkozunk babával. Fogamzásgátlót 3 éve nem szedek. Tavaly voltunk vizsgálatokon, ahol a férjem rendben találták nálam a hormon tökéletes, de a tüsszőm 1 mm-rel kevesebb mint általában peteérés előtt 2 nappal kellene.Nagyon elvagyok keseredve, mert a környezetemben már mindenki babás. Van valakinek valami ötlete? Próbáltam méhpempőt, elevitet. Az orvosom tavaly váltottam, de ő máris műteni akar. Szerintetek van még valami megoldás? Esetleg a gynevac-t próbáljam meg? Köszönöm előre is a válaszokat.
81. Bcicus (válaszként erre: 80. - 7b730ab858)
2010. okt. 1. 16:47

Jól teszed. Tudok embereket akik angliából járnak hozzá meg Olaszországból.

Mindenképp hozzá menj. Sajnos rettenetesen félre kezeltek téged. Hozzá 2 hónap múlvára kapsz kb időpontot de hidd el érdemes kivárni. Addig csináltasd meg a szükséges labor eredményeket.

80. 7b730ab858 (válaszként erre: 79. - Bcicus)
2010. okt. 1. 12:29
Ettől féltem. Évek óta hozzá járok, bíztam benne, erre kiderül, hogy egy...Eddig is padlón voltam, de ez most szíven ütött. Köszönöm szépen a segítséget! Bár székesfehérvári vagyok, inkább kérek oda időpontot, mert legalább biztos, hogy nem csak ablakon kidobott pénz lesz, amit a doktornak adok.
79. Bcicus (válaszként erre: 78. - 7b730ab858)
2010. okt. 1. 11:22
Azonnal hagyd ott a dokid, félre vagy kezelve. A pcos nem nőgyógyászati betegség keress egy specilaista endokrinológust, hormongyógyszereket hiába adnak neked. AZ izulinrezinsztenciádat kell kezelni. Menj el a Mensmentisbe Tűű doktorhoz ő fog rajtatok segíteni.
2010. okt. 1. 11:19

Sziasztok!

Eddig csak olvasgattam különböző fórumokat, de mostanra már annyira elkeseredtem, hogy muszájnak érzem megosztani a problémámat olyanokkal, akik tudják, mit érzek. 23 éves vagyok, tavaly januárban hagytam abba a fogamzásgátló szedését. Tavaly áprilisban úgy éreztük a férjemmel, hogy itt az idő, babát szeretnénk. Persze én kis naiv azt hittem, nekünk biztos, hogy elsőre sikerül. Tévedtem. Júniusban késett a menstruációm, 1 hetet, 2 hetet, 1 hónapot. Sorban csináltam a teszteket, mindegyik negatív lett. Elmentem nőgyógyászhoz...PCO. Szinte hetente kellett mennem hozzá, gyógyszer hegyekkel látott el, persze eredmény nem volt. Belefáradtam, egy kis szünetre volt szükségem. Próbáltam megfeledkezni a babáról, de azért minden hónapban reménykedtem. Idén nyáron újra erőt vettem magamon, és elmentem a dokimhoz. A hormonvizsgálat rendben volt, a progeszteron szintemet leszámítva. Nincs peteérésem. Hiába írt fel újra gyógyszereket... Közben a férjemet is kivizsgálták, vele minden rendben. Most megint kénytelenek vagyunk szüneteltetni a dolgot, és azt hiszem, orvost is váltok. Úgy érzem, csak a pénzről szól neki ez az egész. Persze, tudom, fontosak ezek a vizsgálatok, de anyagilag egyszerűen nem lehet bírni. Egy hónapban 50.000 Ft-ot hagytunk ott nála. Elmentem hozzá pénteken, hogy megnézze, használt e a gyógyszer. Megállapította, hogy nem, de azért menjek vissza hétfőn (újabb 5000 Ft-ért), hátha mégis. Miért jó ez nekik? Miért kell az embert még jobban padlóra küldeni?

77. tinell (válaszként erre: 76. - Timike73)
2010. szept. 29. 18:09

Nagyon sajnálom! :(((((( Sok erőt kívánok Neked/Nektek!!!

Mindenképpen kérj egy vv-t hormonokra!!!!! Pont ma olvastam egy missed ab-os fórumon, hogy az egyik lánynak ott találták meg a bibit! A nyálkahártyája nem bírta el a terhességet és ez a hormon ellenőrzésen derült ki!!!

2010. szept. 29. 17:56

Sziasztok!

Ezen a fórumon még új vagyok, de máshonnan egy-két hozzászoló ismerős.

Hétfőn sikeresen befejezték a harmadik missed ab.-mat.

Már nem is tudom, hogy szomorú vagy mérges vagyok!

Annyi mindent olvasok, úgy gondolom alapos mindenre kiterjedő vizsgálattal megelőzhető lett volna!

Tavaly a 2 missed ab. után volt immunológia, genetika, labor, de például hormonszintet utoljára 2008-ban néztek nálam!

Megkérdeztem az orvosom, hogy mit lehetne-e még vizsgálni, szerinte MINDEN megvolt,a KÖR BEZÁRULT!!

Én nem így gondolom!

Szerintetek milyen vizsgálatot kellen emég elvéztetnem?

Vidéki vagyok, a Bp-i klinikák kilőve!

75. 204b456479 (válaszként erre: 74. - BHH1981)
2010. szept. 29. 11:40

Szia!

Én ugyan nem vagyok ilyen helyzetben, sőt...de úgy tudom, hogy bizonyos kor és X gyerek után a TB fizeti azt, hogy elköttesd magad. Kérdezz meg egy olyan embert, aki tutira ért ehhez, pl. betegjogi képviselő biztos tud segíteni.

2010. szept. 29. 11:34
Sziasztok!Nekem teljesen más jellegű problémám van.Én túl termékeny vagyok 9 év alatt 6 gyermeket szültem.Már annyi féle fogamzásgátló módszert próbáltam,de semmi eredménye minig jött a baba.Már szinte mindent kipróbáltam,elkötni nem akarnak mert egyes orvosok szerint luxus műtét és bevallom nincs is 100-150ezrem rá :( .Valami tutit szeretnék ,mert félek,hogy a házasságom fog erre rámenni,mert már attól rettegek szex közben,hogy "csak ne legyek terhes,csak ne legyek terhes...".Segítsetek!ha valaki rajtam kívül már volt ilyen helyzetben.Köszönöm
2010. szept. 28. 10:24
Helló Lányok!Tud nekem valaki Dr.Sikó Lászlóról véleményt mondani?/Miskolcon/
72. kiscsibe78 (válaszként erre: 52. - Viorica82)
2010. szept. 28. 10:21
Igen kell beutaló a körzetitől.De ha lehetőséged van rá maszek alapon menjél endrokrinológushoz,mert amúgy kevésbé foglalkoznak veled.Bp-ten a mesmentis tudnám ajánlani nekem is ott derítették ki csak a debreceni rendelőbe.Sok sikert
71. 204b456479 (válaszként erre: 70. - Napzuhany)
2010. szept. 17. 11:21
Hát Nekem sincs közel, 1órát mindig utazok, de megéri. :) Meg csak az elején kell hozzá járni, a 12.hétig, aztán mehetsz máshoz, csak Én leragadtam nála, úgy megszerettem, csak szülni megyek máshoz, meg azért előtte 1-2 konzultációra, hogy ne legyünk vadidegenek egymásnak :-)
2010. szept. 16. 17:50
én is mennék a te dokidhoz, de nagyon messze van. Én hiába mondtam a dokimnak, hogy a két missed ab is közrejátszhat a sikertelenségben, ő váltig állítja, hogy nem....
69. 204b456479 (válaszként erre: 68. - Gabica2)
2010. szept. 16. 11:31

Az ember már akkor készen áll a terhességre, mikor először megjön neki, sőt...minél fiatalabb a szervezet, annál könnyebb a teherbeesés elvileg, ha egészséges.

A nehezen teherbeesésnek is oka van, ha az ember jókor van együtt a párjával, és egészséges (van peteérése, megfelelően működik a hormonrendszere, stb..), akkor nem várat magára a baba sokat.

Én könnyen esek teherbe, pedig beteg vagyok (PCO, inzulinrezisztencia, pajzsmirigy alulműködés), "csak" a megtartással voltak gondok.

68. gabica2 (válaszként erre: 67. - 204b456479)
2010. szept. 16. 11:26
Én meg valószinü csak a nehezen teherbeesők közé tartozom. Régen anyukám azt mondta hogy nincs még valószinü eléggé kifejlődve a méhem hogy egy terhességet befogadjon, mondjuk akkor kb 16-17 voltam. Miután betöltöttem a 20 már meg is született a pici lényom:-) nem tudom, csak tényleg attól félek hogy megint 4 évet kell várnom egy újabb bébire, és ez elszomorít
67. 204b456479 (válaszként erre: 66. - Gabica2)
2010. szept. 16. 11:21
Sógornőm is 3 éve vár a kistesóra, 1éve mondom neki a dokimat, és el is megy most kivizsgáltatni magát, de nem hozzá, hanem a régi dokihoz, akinek nem is ez a szakterülete...azért 3 év az sok, neki ráadásul császárral született a babája, szóval akár a heg is közrejátszhat a sikerhetelséghez, csak sok doki nem hívja fel erre a nő figyelmét, vagy nem gondol rá, pedig egy fél órás műtéttel megoldható a probléma, Nekem is heg volt a méhemben a vetélések miatt, 15 perces műtéttel feloldották.
66. gabica2 (válaszként erre: 65. - 204b456479)
2010. szept. 16. 11:17
Hát igen. Annak idején nekem se tudtak és érvekkel jönni miért nem esek teherben. Aztán akkor jött a bébi mikor végképp nem számítottam rá.
65. 204b456479 (válaszként erre: 64. - Gabica2)
2010. szept. 16. 11:13
Én ha visszatekerhetném az időt, akkor elsőre a mostani dokimhoz mennék, sokan azt hiszik h értenek ehhez és baromi okosak a témában, aztán kiderül soksok pénz kidobása után h mégsem...
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook