Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ha még lesz új macskám, csak szőrtelen lesz, elegem van,... fórum

Ha még lesz új macskám, csak szőrtelen lesz, elegem van,... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

febr. 9. 18:30
Ezért nincs macskám.
2023. jún. 17. 12:13
Macskám még sosem volt, kutya az én világom.
2023. jún. 17. 06:24
Nem kell be engedni. Nekem is van macskám és kint tartom és semmi bajom vele, neki sem, hogy kint van.
2023. jún. 16. 20:58

Nem azért írom, amit, mert savanyú a szőlő, mert azaz az én Picikém szőrös Nekem is mindig tetszettek a kopasz macskák. Nemrég a kezembe vettem/ kaptam

egyet, ( villamoson utaztam, és elkezdett a szembe ülésen cic muzsikálni, a gazdája pedig ideadta,) de már az érintése is furcsa volt, az eddigi szőrös állományunk után.

A macska érintését ahhoz tudom hasonlitani, nemrég a Picike behozott egy gyíkot, - hasonló volt a fogásuk.

17. Sirga (válaszként erre: 6. - Hattori)
2023. jún. 16. 19:06

:D Az enyém olyan (mármint a cicámé :D). Azt mondják, nem a méret a lényeg, na de azért mégis az az igazi! ;)

Engem a szfinxektől ráz a hideg.

2023. jún. 16. 18:57

Nekem hosszúszőrű a cicám, az volt előtte is, de sosem volt szőrös a lakásom, a ruhám.

Ápolni kell a szőrüket, a mostani egyenesen követeli, hogy keféljem, fésüljem.

Babakorától muszáj hozzászoktatni, hogy később se féljen tőle.

2023. jún. 16. 18:36
én azt sem értem,hogy lehet tiszta szőr mindig minden.Én minden nap átporszívózok-bár én nem is érzem tehernek-de ha véletlenül kimarad egy nap,akkor sem fulladunk bele a szőrbe.Pedig feljár az ágyra székre,szönyegpadló,szőnyeg is van....egyedül hosszúszőrű macskánál tudom azt elképzelni,hogy a szőrcsomóit mindenütt ott hagyja...
2023. jún. 16. 18:04
Én kutyás vagyok, de a bengáli macska tetszik (na jó, a tigris tetszik igazán, azt viszont nem hiszem, hogy tarthatnék otthon).
2023. jún. 16. 17:59
Vegulis már 150ezertől kapható, igaz egyből 2 kell mert egyedül depressziós lesz 🤣🤣
12. secret8 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jún. 16. 15:02

Több a macera vele, mint felporszívózni a szőrt. Momdjuk gusztus dolga, nekem a csupasz macskák és kutyák sosem tetszettek. A lényegük a szőr, a bunda, úgy az igazi.

Van ismerősöm, aki csupasz macskát tart, és pont az itt lentebb leírt dolgok miatt azt mondta, szeretik ugyan, de ilyet soha többé.

11. Miss Angel (válaszként erre: 7. - 9b10f3d7ff)
2023. jún. 16. 13:19
ebből a cikkből sokat tanultam 😊
10. Miss Angel (válaszként erre: 4. - Timycat)
2023. jún. 16. 13:14

tényleg zsírosodik??na akkor engem jol félrevezettek,mert azt hallottam,inkább kiszáradnak a rendszeres fürdetéstől.

nem akartam hülyeséget írni,bocsi:/

9. Miss Angel (válaszként erre: 8. - Timycat)
2023. jún. 16. 13:12

a bőrét áállitolag olajozni kell mert kiszárad,de ezt csak hallottam.

viszont a borotválás biztos,ugyanugy nő a szőre ,mint a többi macskának.


az tuti ,hogy az ilyen "macerák" a cicábol olyan hisztit tudnak kiváltani ,hogy a gazdinak rövid idöre az élettől is elmegy a kedve :DDDDDDDDDD


NÁLunk a fürdés akkora mumus,hogy még el se kezdem engedni a fürdővizét,ő már tudja,mire készülök és felszívódik,az ágy alól pislog :))

8. timycat (válaszként erre: 5. - Tulipán***)
2023. jún. 16. 13:06

Olajozásról, borotválásról nem tudok.


Ismerősnek van ilyen cirpója, ők fürdetni szokták csak, plusz fürdéskor fület pucolni, mert mivel nem szőrös a fülcsi nem védi semmi a kosztól a belső hallójáratokat és tisztítás nélkül fülgyulladást kap. Karmot is vágnak, reszelnek neki, hogy ha vakarózik ne vakarjon sebet magára.

Aki látott már macskát közelről az tudja hogy sem a fürdés, sem a pedikűr-manikűr, sem a fültisztítás nem tartozik a kedvenc elfoglaltságaik közé.

Szóval gyönyörű, okos, de macerás kis jószág.

7. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 5. - Tulipán***)
2023. jún. 16. 13:03

[link]


Olvasd el, megtalálod a választ.

6. Hattori (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jún. 16. 12:57
Úgy szép, ha nagy vastag szőrös farka van.
2023. jún. 16. 12:34
Hú pedig nekem is a szőrtelen macskák tetszenek. Viszont nem értem. Ha zsírosodik a bőrük, akkor miért kell olajozni? És borotválni?
4. timycat (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jún. 16. 12:30

Én is vágyok egy csumpi cicusra. Jelenleg 3 szőrös van, ebből 1 hosszúszőrű, az egész ház az övék, mindenünk szőrös. Én ezt már sok-sok éve elengedtem. Ez van egy macskás házban.


A csumpi cicusról tudnod kell, hogy hetente fürdetni kell, mert zsírosodik a bőre, hideget, meleget nem bírja, napon leég, így kizárólag szobahőmérsékleten, árnyékben tartható. Macerás jószág az is.

2023. jún. 16. 12:26
Csak tudd,a szőrtelen macskát borotválhatod,fürdetheted ,olajozhatod,kenheted -fenheted :D ,nap mint nap.Úgyhogy ha már a szőrtakarítás gondot jelent és teher,ez nem lesz az??????
2023. jún. 16. 12:08
Mi közel 30 évig voltunk "szőrös" cicagazdik, sosem esett nehezemre a vedlés okozta takarítás. Igaz nem jártak az ágyban, fotelban, konyhapulton, stb. Volt kosaruk, ágyacskájuk és csak rossz idő, illetve kemény téli hideg esetén voltak a fent említett helyeken. Ha még lenne, csak bundás cicuka lenne.

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook