Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ha férfi és a nő is teljesen egészséges, hormon, inzulin, sperma rendben, miért nem sikerül teherbe esni spontán és inszemináció útján sem? fórum

Ha férfi és a nő is teljesen egészséges, hormon, inzulin, sperma rendben, miért nem sikerül teherbe esni spontán és inszemináció útján sem? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
33. dcbc0b4041 (válaszként erre: 30. - Duncan)
2012. okt. 26. 13:23

azért eltelt pár hónap január óta:) De azért gratulálok.

Remélem nekünk is fog siekrülni.

32. Duncan (válaszként erre: 29. - VendrinerPiroska)
2012. okt. 26. 13:23
Egyetértek.
2012. okt. 26. 13:22
Sok ismerösöm végigment ezen volt akinél el is ment igy egy két év...és amikor már semmivel nem próbálkoztak mert feladták akkor jött a terhesség!Az élet produkál ilyet nagyon sok párnál és nem biztos hogy konkrét oka van.
30. Duncan (válaszként erre: 23. - Dcbc0b4041)
2012. okt. 26. 13:22
szinte semmit:) januárban beszéltük Apával, hogy abbahagyom a fogigátlót, aztán nem is figyeltünk és beszéltünk a tesóról, csak azt vettem észre, hogy nem jött meg:)
29. VendrinerPiroska (válaszként erre: 17. - Angica0901)
2012. okt. 26. 13:22

Ezzel te lehet, hogy nem értesz egyet, de ha nem lenne így, akkor olyan pároknak, akiket hosszú ideje kezelnek sikertelenül, nem sikerülne a spontán gyermekáldás örökbefogadás utján. Vagy erre jó példa a lombikra ítéltek spontán teherbeesése, miután már lett gyerekük kezeléssel. Mindkettőre ismerek személyes példákat is.

A párok 20% esetében a meddőség megmagyarázhatatlan. Ez lehet lelki okokra visszavezethető vagy a felek mikro szinten inkompatiblisek. Ezekkel se a nőgyógyász, se endokrinológus nem igazán tud mit kezdeni.

28. Duncan (válaszként erre: 24. - Angica0901)
2012. okt. 26. 13:17
Ezeken én is átmentem anno:) a lényeg, hogy ott van melletted a kicsi:)
27. Duncan
2012. okt. 26. 13:16
Bocsánat kicsit lemaradtam:) szóval mi 3 évig küzdöttünk, aztán pihi és jött a kicsi:) most egyáltalán nem gondolkoztunk a tesón és mégis itt van a pocakban 9 hetesen:)
2012. okt. 26. 13:09

Van már 2 gyerek,akkor nyilván lelki okai vannak,hogy nem jön össze.


Mi anno 4 évet vártunk a gyerekre.Holott mind a ketten egészségesek voltunk.Anno én blokkoltam a gyerekvállalást.Kifelé azt mutattam,hogy oké jöhet a gyerek,de sem belsőleg,sem külsőleg nem voltam még rá készen.

25. dcbc0b4041 (válaszként erre: 24. - Angica0901)
2012. okt. 26. 13:05

Alapvetően nálad az volt a baj, hogy rossz orvos kezelt.

De ez nem jelenti azt, hogy más is rssz orvoshoz jár.

Én addig mentem míg meg ne mtaláltam azt aki tudta mit csinál.

Első körben akinél szültem nődokit kerestem természetesen, és egy endokrinológust.

Pár hónap után 4 avgy 5, rájöttem, hogy nem okés egyik sem, ezért új dokik, új nődoki és új endokrinológus.

Az endokrinológus , az új, a létező összes vizsgálatot megcsinálta ami az országban létezik.

Nyugodt szivvel mondom, hogy minden ki lett vizsgálva.

24. angica0901 (válaszként erre: 19. - Duncan)
2012. okt. 26. 13:01
Az az igazság, hogy két nőgyógyászt fogyasztottam el, mire érdemben foglalkozott velünk a harmadik. A másodikkal legalább már addig eljutottunk, hogy elküldött minket egy vérvizsgálatra, amiből annyi vacakot mutattak ki, hogy 6 oldalnyi eredményt kaptam meg. De azt látva csak annyival lettünk okosabbak, hogy vérsűrűségi problémáim vannak, amire Clexane 40 injekciót kellett szúrnom hasba, minden nap. Elvben jó volt a hormonsorom, mégis, amikor a 3. nőgyógyászhoz pályáztam át, a Clexane adagját megemelte 60-ra, mondván, hogy a 40 az nekem semmi, mivel ezt súlyfüggőként adják, és akkoriban 65kg körül voltam (most is :D), és kiegészitette még progi hüvelykúppal. Ezen felül én még vettem progeszteron krémet, amit akkor, mikor sikerült újra állapotosnak lennem, 3 v. 4 hónapja kentem, és a kenést a zebra teszt után is folytattam a 12. hétig, sőt, azt hiszem utána is. Én nagyon rágörcsöltem. A Clexane előtt Aspirint szedtem, ami állitólag segiti a foganást (vagy a megtapadást, már nem tudom), ciklus első felében cickafarkfű teát, második felében palástfű teát ittam (az első peteérést segitő a második megtapadást), hőmérőztem, és LH teszteltem, időre szeretkeztünk, utána fenék felpócolás volt, és a nőgyógyászunk tanácsára nem két naponta, hanem bizony naponta, sőt volt, hogy naponta többször. Vagyis bevetettem mindent, amit csak ismertem. Megjártam lelkileg a poklot, mert minden baba elvesztése több méter közeledést jelentett a diliház felé (még a biokémiai terhességek is), de most itt fekszik mellettem a kiságyban :).
23. dcbc0b4041 (válaszként erre: 18. - Duncan)
2012. okt. 26. 12:54

Most néztem meg az adatlapodat. Gratula:)


Őrá mennyit vártatok?

22. angica0901 (válaszként erre: 16. - Dcbc0b4041)
2012. okt. 26. 12:52
Ha engem kérdeznél, én magamból kiindulva azt mondanám, hogy SOHA nem jön el. Aki annyira vágyik rá, bármennyire is szeretné elengedni a témát, nem fogja tudni. Én nem tudtam. Tény, hogy már a lombikra készültünk, és úgy voltam a dologgal, hogy úgy csak megmarad a babánk, hiszen a legerősebb megtermékenyült petesejteket fogják visszaültetni, és már startra készen álltunk, amikor is a nőgyógyásszal egyeztetett időpont előtt 3 nappal zebrát teszteltem. Csakhogy nálunk nem is a teherbe esés volt a gond, hanem a megtartás.
21. dcbc0b4041 (válaszként erre: 17. - Angica0901)
2012. okt. 26. 12:51
Nálunk is minden oké.
20. dcbc0b4041 (válaszként erre: 18. - Duncan)
2012. okt. 26. 12:51

Nekem a 3. lenne de nem könnyebb így sem. Nem tudom mikor fogom feladni.


Vagyis tudom.Még lenne 2 inszem a lombik előtt, de már az előzőre is úgy mentem, hogy nem is akartam menni. Az ok:tele a tököm az egésszel, hagyjuk már ezt a félidős uh és időre szexelést, ne akarok a doki közelébe sem menni. Így éreztem. Most is így érzem.

Legszivesebben nem foglalkoznék az egésszel.

Viszont ott motoszkál benne, hogy mi van ha épp azért nemsikerül mert nem vagyok elég kitartó.


Na ezzel mit lehet kezdeni?

19. Duncan (válaszként erre: 17. - Angica0901)
2012. okt. 26. 12:48
Nálunk viszont minden lelet tökéletes volt, én erre értettem a lelki dolgokat, ha minden lelet oké.
18. Duncan (válaszként erre: 16. - Dcbc0b4041)
2012. okt. 26. 12:48
Ne tudd inkább meg:D mivel nálam az első gyerek volt így elég sokáig kűzdöttem, nem akartam feladni:)
2012. okt. 26. 12:47
Én ezzel a lélekesdivel nem értek egyet, de nagyon nem. Mi 3 évig próbálkoztunk, ez idő alatt volt 2 biokémiai terhességem, és két vetélésem. Ha nem kerestem volna a hibát, akkor foghattam volna lelki okokra, és talán még ma is csak várnánk, vágynánk a babánkra. Az esküvői tanúink szintén 3,5 éve próbálkoznak, megtalálták a bajt. Nála is csináltak hormon vizsgálatokat, de valahogy kimaradt az Anti-TPO és Anti-TG. Miután megcsináltatta ezt a két vizsgálatot is (iszonyatosan magas volt mindkét érték, leginkább az Anti-TG), gyógyszeres kezelést kapott, fél évig kellett szednie a gyogyit, majd állapotos lett. 3, illetve 3,5 év próbálkozás alatt el lehet képzelni, miken mentünk keresztül, vagyis ez idő alatt lélekbeli problémáink is keletkeztek, görcsösekké váltunk, annyira akartuk. Mégsem ez tehetett a sikertelenségről, és áldom az agyunkat, hogy addig mentünk, mig meg nem találtuk a megfelelő nőgyógyászokat, és általuk a megfelelő terápiákat.
16. dcbc0b4041 (válaszként erre: 14. - Duncan)
2012. okt. 26. 12:47

:)


Hogyan érted el magadban azt a pontot, hogy már nem érdekel??


Csak mert annyi csalódás és negativ teszt és uh-on látott pete de mégis sikertelen hónap után még mindig nem érzem azt , hogy nem érdekel.

Mikor fog ez eljönni?

15. dcbc0b4041 (válaszként erre: 11. - Dominós)
2012. okt. 26. 12:46

Esetünkben pl 2.

Mind2 első hónapban fogant.

A 3. 2 éve nem jön, pedig senkinek smemi baja.


Inszem útján sem jött össze eddig.

14. Duncan
2012. okt. 26. 12:45
Nálam ugyanez volt... aztán amikor besokalltam a meddőségi központoktól és úgy gondoltam, hogy lemondok a csodáról, pár hónap múlva a csoda jött magától. Szerintem a lélekben keresendő a válasz. Szerintem Én már túlságosan görcsöltem a dologra és amikor már nem foglalkoztam vele, akkor jött a csoda. Bár amikor kiejtette valaki a száján, hogy túl rágörcsölsz a gyerekre, meg tudta volna fojtani. De biztosan van benne valami.
13. dcbc0b4041 (válaszként erre: 11. - Dominós)
2012. okt. 26. 12:44
És ha már van közös gyerek?
12. dcbc0b4041 (válaszként erre: 10. - Aquatica)
2012. okt. 26. 12:44

direkt leírtam, hogy mindenki egészséges!!

Ez nyilván takarja a pajzsmirigy kivizsgálását is.

2012. okt. 26. 12:44
nem egymáshoz valók...
2012. okt. 26. 12:41
pajzsmirigy gond,
2012. okt. 26. 12:41
Ezt élő ember meg nem mondja neked. Sokféle elméletet, meg okosságot írkálhatunk össze, de az ok ismeretlen.
2012. okt. 26. 12:37
Erre Én is kíváncsi lennék !!!
7. dcbc0b4041 (válaszként erre: 5. - Rekusi)
2012. okt. 26. 12:36
Mióta? Milyen dolgokon vagy túl?
6. dcbc0b4041 (válaszként erre: 2. - 342402de6d)
2012. okt. 26. 12:35

Mármint úgy érted, hogy nem megfelelő rá az adott ember? Úgy értem ezt, hogy nem "érdemli" meg?

Vagy arra gondolsz, hogy nagyon vágyik rá és épp ezért nem jön össze?

2012. okt. 26. 12:34
Én is erre keresem a választ jó ideje....
4. csukottszemmel (válaszként erre: 2. - 342402de6d)
2012. okt. 26. 12:32
ottapont.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook