Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Milyen lehetőségeim vannak, ha egyedül szeretnék vállalni gyermeket? fórum

Milyen lehetőségeim vannak, ha egyedül szeretnék vállalni gyermeket? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
34. d29a6eeda9 (válaszként erre: 31. - Lelkiismereted)
2018. dec. 29. 12:42

Egyedül álló vagyok de a gyerekeim nem szenvednek hiányt semmiben.

Nem támaszkodom senkire, anyagilag sem sehogy.

A kérdező írja, nem a semmire vállalja.

Nem kért senkit arra győzze meg , hogy miért ne vállalja. Eldöntötte belevág egyedül is.

Mindíg lesznek érvek és ellen érvek mind a két felől.

Én is "anyus apus" családban nőttem fel, ennek ellenére mégsem párkapcsolatban vágtam bele a gyerekvállalásba.

Megértem mind a két félt, de van akinek nem adatik meg az a kapcsolat amiben vállalna gyereket, esetleg tőrténik vele valami ami miatt nem is akar párkapcsolatot.

33. PöttyösPanka (válaszként erre: 31. - Lelkiismereted)
2018. dec. 29. 12:41

Ezek a dolgok már nem igazán tartoznak a témához.


De ha már... Honnan tudod, hogy a kérdezőnek milyenek az anyagi körülményei? Lehet, hogy egy Rothschild örökösnő.


Elmesélek egy történetet, hogy ki mennyire érzi rosszul magát mások családi hátterétől. Az osztálytársaimmal beszélgettünk arról, kinek milyen a családja. Kiderült, hogy a legtöbben csonak vagy mozaik családban élnek. Végül én inkább meg sem szólaltam, mert nem láttam értelmét azzal dicsekedni, hogy hagyományos családban nőttem fel. Úgyhogy nem lesz vele egyedül az a gyermek, ha véletlenül nem lesz apja.

32. PöttyösPanka (válaszként erre: 26. - Lelkiismereted)
2018. dec. 29. 12:27
És te személyesen garantálod, hogy talál egy rendes, apának való férfit, aki nem lép le, nem hal meg idő előtt, és fogócskázik a parkban a gyerekkel? Aztán mire megtalálja a TI ezt az álompasit, azzal jönnek majd a jóakaratú fórumozók, hogy milyen önző, mert ennyi idősen akar szülni.
31. lelkiismereted (válaszként erre: 27. - D29a6eeda9)
2018. dec. 29. 12:23

Nem lehetetlen, de mindig másra támaszkodni és gyermektámogatásiból élni elképzelhetetlennek tartom.

Sokszor ahol van legalább egy keresettel rendelkező szülő akadhatnak váratlan anyagi problémák.

A gyereknek persze el lehet mesélni miért alakultak úgy a dolgok, csak lehet majd kicsit igazságtalannak tartja az élettől. Főleg amikor olyan környezetben lesz, amikor egy teljes család közelében lesz.

Ám sok sikert hozzá. De ahogyan írtátok, biztos meg van az oka, ha bizonyos hivatalos helyek sem asszisztálnak ehhez.

30. ab61752c45 (válaszként erre: 27. - D29a6eeda9)
2018. dec. 29. 12:14
a gyerekemet én is egyedül neveltem.az apja,amiben tudott,segített,szóval a lányom viszonya az apjával sokkal jobb volt mint az enyém.pedig az övék megszentelt házasság volt.
29. Saffron (válaszként erre: 26. - Lelkiismereted)
2018. dec. 29. 12:13

Mint írtam nem szeretnék beszélni a férfiakkal való kapcsolatomról.

Nem érzem önzőnek magam, akkor lennék az ha a semmire vállalnék gyereket.

28. ab61752c45 (válaszként erre: 26. - Lelkiismereted)
2018. dec. 29. 12:11
ugyan,volt neked apád,nekem férjem,de úgy eltűnt,mint szürke szamár a ködben.nekem volt apám,de sosem játszott velünk,nem fogócskáztunk,a nyakában sem ültem,akkor miről beszélünk?
27. d29a6eeda9 (válaszként erre: 26. - Lelkiismereted)
2018. dec. 29. 12:04

Nem lehetetlen egyedül nevelni gyermeket/gyermekeket. Nagyon sok egyedülálló édesanya van köztük én is.

Itt nem írta a kérdező, hogy xar pasikat fogtam ki ezért nem akarok párt...

Ha nagyobb lesz a gyerek szépen elmondja neki miért döntött így.

Okkal döntött így mint írta, és kérte ne firtassuk a férfiakkal való kapcsolatát...

Gondolom ezt nem egy csalódás miatt kérte...

26. lelkiismereted (válaszként erre: 1. - Saffron)
2018. dec. 29. 11:32

Egyedül vállalni gyereket a mai világban?

Nem mondom, hogy lehetetlen küldetés, de azt a gyereket majd fel is kell nevelni, nem csak megszülni.

Amikor nagyobb lesz és kérdezni fogja, hol van apa milyen választ kap majd? Amikor látja a parkban, hogy apukával fogocskázik, vagy éppen a nyakán ülve fut vele boldogan?

Ne legyél ennyire önző, egy gyereknek szüksége van apára is.

Azon elgondolkodtál, hogy picit változtass magadon, a szemléleteden vagy akár az igényeiden?

Mert biztos oka van ha eddig olyan férfiakat fogtál ki, hogy nem maradtak meg melletted.

25. Saffron (válaszként erre: 24. - 82b19139c2)
2018. dec. 29. 11:18

Tudom kiről van szó, többször elmondta ez nála olyan intim dolog mint a szex és nem akar róla beszélni.

Egyébként nagyon kedvelem, nagyon édesek a fiai.

Többször gondoltam már arra írok neki de megbántani semmikép nem akarom.

24. 82b19139c2 (válaszként erre: 20. - Saffron)
2018. dec. 29. 06:19
Van egy youtuber lány, egyedülálló (illetve azóta már homoszexuális kapcsolatban), két gyönyörű félvér fiúval. Ő is spermadonoros utat járt végig (ha emlékeim nem csalnak). Írj neki, biztos szivesen válaszol :) Daisy Kalan néven találod.
23. Hugi0903 (válaszként erre: 22. - Hugi0903)
2018. dec. 28. 17:22
Olvass bele:Első lombikom...ott írnak a lányok donor spermáról,talán egyedülállónak is működik.
22. Hugi0903 (válaszként erre: 1. - Saffron)
2018. dec. 28. 17:10
Szerintem minden nő megérdemli,hogy édesanya legyen,ha szeretne.Ha te így gondolod,mások véleményével nem kell foglalkozni.Mindenképp segítség,hogy van körülötted olyan(szülők,tesvér,barát),aki támogat.Kívánom,hogy sikerüljön minnél hamarabb a vágyad.Egyedül végigcsinálni nem lesz könnyű,sem lelkileg,sem anyagilag,de szerintem azok a nők sincsennek jobb helyzetben akik párkapcsolatban szültek,majd pár év múlva külön váltak az apával.Ők is egyedül nevelik a gyereket(legalábbis egy ideig).Szerintem ez egy nagyon szép döntés részedről.
2018. dec. 28. 13:40

Budapesti Kaali biztos vállal egyedülállónak is donor lombikot. Győri Kaali biztos nem. Körbe kell járni, mi esik hozzád közel és azok mit vállalnak. Ami gond sajnos, az a pénz. Spermadonoros lombik nagyon kevés van tb támogatott, anélkül meg kb 500 ezer + gyógyszerek egy program. Plusz a vizsgálatok.


Most el vagyok havazva, de jövő héten szívesen írok bővebben, ha elfelejtem, írj rám.

20. Saffron (válaszként erre: 15. - D29a6eeda9)
2018. dec. 28. 11:12

Bele olvasgattam a fórumkba és valóban nincs egyedülálló lombikos hölgy.

Szívből örülök, hogy neked sikerült gratulálok a kisfiaidhoz.

Félek engem is elutasítanak de azért megpróbálom.

19. Saffron (válaszként erre: 18. - 3526824478)
2018. dec. 28. 11:08

Másoknak biztos egyszerűbb vagy ez lenne a normális de okkal döntöttem így.

Azért reménykedem benne lesz valami lehetőségem, "egyedül" is anyává vállni.

18. 3526824478 (válaszként erre: 17. - Saffron)
2018. dec. 28. 11:04
Oké. Csak egy egyszerűbb ötlet volt. Sajnos egyedülállónak nem nagyon engedik azokat amiket írtál szerintem. Én sok sikert kívánok neked bármelyik is jön össze
17. Saffron (válaszként erre: 16. - 3526824478)
2018. dec. 28. 10:54

Nem vagyok idős hozzá de tudom nem azonal fog összejönni talán évek lesznek ezért szeretnék már belevágni.

Ha nem gond nem akarok mesélni miért nem akarok "pasit" az életembe.

16. 3526824478 (válaszként erre: 1. - Saffron)
2018. dec. 28. 10:35

ha biológiailag lehet gyereked miért nem úgy szeretnél?

Idős vagy hozzá?

Tudom drasztikus és kiakaszto de találsz egy jó pasit és még is lesz a baba

2018. dec. 28. 09:35

Itt a lombikos hölgyek 99%-a párkapcsolatban él így együtt a párjukkal mennek végig ezen az úton. Nem igazán találtam anno én sem sok mindent egyedülállóként, hogyan vághatnék bele.

Én is egyedül vállaltam gyermeket igaz én külföldön így nem tudom itthol hogyan zajlik.

Engem anno elutasítottak ezért mentem külfőldre.

Nekem sikerült van két csodálatos kisfiam, akik lassan egy évesek.

Ha lehetett volna itthol szerettem volna én is. Kívánom, hogy sikerüljön. Sok sikert és kitartást minden gyermekre vágyó egyedülállónak és párnak. ❤

2018. dec. 28. 08:56
Több lombikos topic van itt a hoxán. Segítőkész, jól informált csajok vannak mindenütt. Nyugodtan kérdezz bárhol!
13. PöttyösPanka (válaszként erre: 12. - 70e5b68753)
2018. dec. 28. 01:40

De legalább azt tudja, hogy egészséges a biológiai apa, mert szűrésen kell részt vennie. Valamint alapvető paramétereket meg lehet adni vele kapcsolatban. Pl. magasság, szeme színe, végzettsége. Sőt, vannak bővített profilok, ahol szerepel, hogy a felmemők meddig éltek, hobbik, meg egy csomó más. Érdemes körbenézni a Cryosnál.


[link]

2018. dec. 27. 23:44
Pont tegnap láttam egy Kaális riportot, lombikot is csinálnak egyedülálló nőknek. Tehát van esélyed. Annyi, hogy ez donoros... Tehát nem tudod ki a biológiai apa, de szerintem majdnem mindegy is ebben a helyzetben
11. Guruljka (válaszként erre: 10. - Saffron)
2018. dec. 27. 22:50

Ide esetleg benézhetsz:

[link]

10. Saffron (válaszként erre: 7. - Lapbarna)
2018. dec. 27. 21:03

A lehető legkomolyabban gondolom :)

Nem lesz gyors de nem baj . Ha sikerül a végén biztos vagyok benne megéri majd annyit várnom. :)

9. Guruljka (válaszként erre: 8. - Saffron)
2018. dec. 27. 20:58
Gyorsan-frissen visszakérdeztem volna, hogy akkor kié, mert felkeresném.
8. Saffron (válaszként erre: 6. - Guruljka)
2018. dec. 27. 20:56

Sajnos állandó orvosom nics jelenleg.

Nőgyógyász pedig nem tudott segíteni.

Vagyis annyit mondtott ez nem az ő dolga.

7. lapbarna (válaszként erre: 5. - Saffron)
2018. dec. 27. 20:53
Ha komolyan gondolod, minél hamarabb jelentkezz be, mert elég hosszúak a várakozási listák! Az első konzultáción anamnézis, kötelező vizsgálatok kiírása, lehetőségek megbeszélése. Helyrehozni a problémákat. Nem lesz olyan gyors menet szerintem, de sok sikert!
6. Guruljka (válaszként erre: 5. - Saffron)
2018. dec. 27. 20:53
A nőgyógyász is csak tud valamit mondani erről. Írod a PCOS-t, eszerint van állandó orvosod.
2018. dec. 27. 20:50

Köszönöm mindenképp felkeresek egy meddőségi intézményt csak bevallom eddig nem mertem.

Meg nem is akartam úgy oda menni, hogy semmit nem tudok a dologról. (Bár pont azért mennék, hogy tájékoztassanak, mégse akarok butaságot mondani.

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook