Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Milyen lehetőségeim vannak, ha egyedül szeretnék vállalni gyermeket? fórum

Milyen lehetőségeim vannak, ha egyedül szeretnék vállalni gyermeket? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
64. Guruljka (válaszként erre: 63. - Guruljka)
2019. jan. 1. 20:49
Bocs, mérgemben félrebeszélek, lehet x is. De azért a kis "anyagért" még rosszabbul hangzik.
63. Guruljka (válaszként erre: 61. - Farfara8)
2019. jan. 1. 20:46

Mi az istenharagjáért kellene egy hímneműt azért a kis y kromoszómáért egész további életemben elviselnem?

Az írásod alapján már inkább letagadnám, hogy házasságban szültem gyerekeket.

62. unom (válaszként erre: 61. - Farfara8)
2019. jan. 1. 20:41
Ugye nem baj, ha valaki nem a te babonáid alapján él?
2019. jan. 1. 20:31
Ha nem nézel szembe azzal, hogy miért nem vagy kész természetes úton gyermeket vállalni, akkor ezen a tetteden amin mesterkedsz nem lesz áldás! Nagyon fontos lenne elmenned pl. egy családállításra, ahol kiderülhet egyértelműen az, hogy mi az a trauma, ami miatt nem tudsz férfival kapcsolatot kialakítani. És ha ezt a gátat kioldja benned az állító, akkor már nagyobb eséllyel tudsz társat találni. Borzasztó dolog az amúgy, aminek kiteszed a valahonnan összeszedett gyereked! Beláthatatlan dolgokat vonzol be, amik ehhez a problémához képest, hogy nem tudsz férfival kapcsolódni óriásiak lesznek és ezeket végképp nem fogod tudni uralni és a gyereked is egy igen nehéz sorsra ítéled a gyermek utáni önös vágyad miatt. Ha érdekel tudok megbízható családállítót ajánlani mert ezen a területen is akad szép számmal kókler! Sok szerencsét!
60. Saffron (válaszként erre: 55. - Pteri)
2018. dec. 30. 21:54

Most utoljára leírom remélem nem bántok meg senkit de NEM akarok sem futó sem semmilyen kapcsolatot. NEM is szeretnék beszélni róla.

Egyáltalán nem akarok!

Több módja van, de én ezek közül " Megkérni egy barátot, szeretőt, keresni a neten valakit." egyiket sem szeretném.

2018. dec. 30. 20:17
Sajnálom, hogy ennyi ellenvéleményt kapott a fórumindító.Én semmi rosszat nem látok abban, ha valaki gyermeket szeretne, még akkor sem ha pár nélkül teszi ezt.Ha szeretetben igyekszik felnevelni, miért ne. Azt meg hogy kinek mit hoz a sors, senki sem tudhatja.
58. PöttyösPanka (válaszként erre: 57. - Lelkiismereted)
2018. dec. 30. 20:06
Hanem azért, mert túl sok volt rá a "lehetőség". Ugyanis régen igencsak könnyen megesett, hogy az ember lánya megesett akár egy futó kaland nyomán. Tehát attól, mert régen valami nem fordult meg az emberek fejében, még nem elvetendő dolog.
57. lelkiismereted (válaszként erre: 55. - Pteri)
2018. dec. 30. 19:45

A mai világban.


A mai világban olyanokra vetemednek az emberek, ami régen meg sem fordult volna a fejükben. Nem csak azért, mert nem volt rá lehetőség.

56. Borda (válaszként erre: 54. - Saffron)
2018. dec. 30. 19:16

Bp-i Kaáliban lehet egyedülállóként is inszem/lombik donorral. Nekem közel a 40-hez volt ott donor inszem. Az első konzultáció után két hónappal már terhes voltam. Nem kellett várni, akkor még a donorra sem.

Ès az ellenérvekre: nekem nem okoz gondot a gyerekem felnevelése, sem anyagi sem más téren. A gyerekemnek van apja, igaz nem vérszerinti, de imádják egymást. Apucinak hívja, és ő az aki a nyakába veszi, ès a parkban játszik vele. Egy percre sem bántam meg a döntésemet, mi így vagyunk tökèletesen boldogok.

Kívánom, hogy neked is mielőbb teljesüljön a vágyad!

55. pteri (válaszként erre: 54. - Saffron)
2018. dec. 30. 17:41
Ismerek olyanokat, akik így vállaltak gyereket. De bevállaltak érte egy rövid távú kapcsolatot. Ennek is lehet több módja a mai világban. Megkérni egy barátot, szeretőt, keresni a neten valakit.
54. Saffron (válaszként erre: 47. - Lizy92)
2018. dec. 30. 15:32

Én úgy gondolom van sok ember aki apa nélkül nőtt fel és teljes életet élt/él.

Van, hogy kapcsolatban sem tudnak megadni a szülők mindent a gyereknek.

Ami tőlem telne megadnám.

A döntésemen nagyon régóta gondolkodtam és így jutottam el idáig, hogy egyedül is anya szeretnék lenni.

Tudom mindenkinek más a véleménye, mellette és ellene is vannak/lesznek de eldöntöttem és akármilyen nehéz lesz végig járom az utat...

53. Lizy92
2018. dec. 29. 14:02
:D
52. PöttyösPanka (válaszként erre: 51. - Lizy92)
2018. dec. 29. 13:57
Te nem érted a lényeget, de nem baj :)
51. Lizy92 (válaszként erre: 48. - PöttyösPanka)
2018. dec. 29. 13:55
A lényeget nem értetted te sem. Nem baj. :)
50. PöttyösPanka (válaszként erre: 42. - Timycat)
2018. dec. 29. 13:25
Sajnálom, hogy neked ilyen "apa" jutott, de remekül illusztrálja, amiről itt szó van.
49. PöttyösPanka (válaszként erre: 41. - Saffron)
2018. dec. 29. 13:23
Ne foglalkozz vele. Ez a topik már elkanyarodott a te problémádtól. Remélem, azért kaptál olyan választ, ami nyomán el tudsz indulni. Sok sikert kívánok! :)
48. PöttyösPanka (válaszként erre: 47. - Lizy92)
2018. dec. 29. 13:21
Sokminden van, amit sok esetben ketten sem tudnak megadni. Az, hogy egy férfi és egy nő házasságban él, még nem jelenti azt, hogy jó szülők.
47. Lizy92 (válaszként erre: 44. - Bözsi néni)
2018. dec. 29. 13:18
Nekem más a véleményem. Van amit egyedül nem lehet megadni, de persze ezzel nem a kérdezőt akartam leteremteni, meg semmi közöm hozzá, csak azt írtam le amit én gondolok. :)
46. PöttyösPanka (válaszként erre: 35. - Lelkiismereted)
2018. dec. 29. 13:16
Ha egy gyerek apa nélkül nő fel, mindegy neki, hogy miért nincs apja. Vagy gondolod, hogy csak az a gyerek irigykedik a fogócskázó másikra, akit egyedül vállalt az anya, az pedig nem, akié meghalt?
45. Guruljka (válaszként erre: 38. - Lelkiismereted)
2018. dec. 29. 13:11

"kicsit gyanús ha valakinek senki sem jó"


Hány partnert szabad kipróbálni, mire az lesz az eredmény, hogy senki nem jó?


Igaz felesleges kérdés olyan valaki irányába, akinek nincs humorérzéke.

2018. dec. 29. 13:09

Nekem a szüleim házasságban éltek, elvileg volt apám, gyakorlatilag meg nem. Sohasem játszott velünk, (fiútesóm van) sohasem tanítgatott semmire, max. arra, hogy "gyereknek hallgass a neve!"


A suliban meg mindig van gazdagabb is, meg csóróbb is. Szóval mindig lehet hiányolni valamit, vágyakozni valamiért, ez nem érv.

2018. dec. 29. 13:09
Nem hiszem, hogy ezzel bárkinek is el kellene számolnia. Vagy hogy bárki más egy személyben megítélheti mások életét.
2018. dec. 29. 13:05

Hát igen, a gyerekem osztályán is visszatükröződik, hogy sajnos mára a csonka vagy mozaikcsalád lett az általános.


Ahogy nálunk a családban is. Nekem pl nem volt apám, vagyis anyám házasságba vállalt gyereket, de apám csalódott bennem mert lány lettem, meg egyébként is jobb móka tivornyázni a haverokkal, mint a gyerekkel játszani. Szóval én nem bánom, hogy anyám egyedül nevelt. Sőt ha egy jó döntést hozott az életében az az volt, hogy közvetlen a születésem után beadta a válópert. Persze anyám is hibás, nem a születésem után változott meg apám, előtte se volt piskóta. Anyámtól már gyerekként megkérdeztem, hogy hogy a p....ba tudott ehhez hozzámenni?

Gyakorlatilag nincsenek kellemes gyerekkori emlékeim apámról. A vele kapcsolatos felnőttkori emlékeim se kirakatbavalóak.


Ettől függetlenül gyerekként sosem éreztem magam rosszabb helyzetben lévőnek mint a többiek, akik normális családban éltek. Ehhez persze kellett az, hogy anyámnak jó munkahelye volt pénz is volt, rám is jutott ideje és a nagyszülők -az apai is- rengeteget segítettek.


Nem mondom, hogy nem bátorság egyedül gyereket vállalni, de ha van megfelelő anyagi háttér és fiatalos, segítőkész nagyszülők akkor azért meg lehet oldani.

41. Saffron (válaszként erre: 38. - Lelkiismereted)
2018. dec. 29. 13:01

Nem írtam, hogy senki sem jó csak azt egyedül szeretnék vállalni gyereket, és azt okom volt, hogy ez mellett döntöttem.

Nem kell velem egyet érteni, hisz én sem értek mindenkivel egyet.

40. Guruljka (válaszként erre: 38. - Lelkiismereted)
2018. dec. 29. 13:01

A három eddigi kérdésem mellé jön egy negyedik.


Mi volt az eddigi kérdéseimben személyeskedés?

2018. dec. 29. 12:56
A fórum elérte a célját.
38. lelkiismereted (válaszként erre: 36. - Guruljka)
2018. dec. 29. 12:55

Ha már személyeskedik ön sem él valami bonyolult világban.

Nem, sehol nincsen az írva, amiket feltételez.

Nem kötelező férjhez menni, de kicsit gyanús ha valakinek senki sem jó. Tökéletes családapát sem érdemes keresni, mert nem létezik, mint ahogyan tökéletes családanya sem.

37. Hugi0903 (válaszként erre: 31. - Lelkiismereted)
2018. dec. 29. 12:52
Milyen gyermektámogatás???Szó nem volt erről.Se arról,hogy mindig másra támaszkodna.Semmit nem tudunk az életéről,se az anyagi háttérről,lehet milliomos.Gondolom átgondolta többször,ő is tudja,hogy nem lesz más aki éjszaka felébredjen a babához/babákhoz.Az apai szerepről meg csak annyit jegyeznék meg,van aki családban nevelkedik,de egész gyerekkorában azt látja,hogy apa iszik,veri anyát,gyeret,pénzt nem ad haza,csajozik.Az a gyerek mennyivel van előrébb mint az aki apa nélkül nő fel?Persze ez nem általánosítás,mert igenis van nagyon sok rendes apa,aki mindent megtesz a gyermekeiért.Szerintem próbáljuk meg elfogadni mások döntését,ez mind csak elfogadás.Nekünk ez csak egy hozzászólás,neki az egész élet,ha így vállal babát.És nagyon bátor,mert ezt sokunk nem vállalná,nemcsak az anyagi okok miatt.
36. Guruljka (válaszként erre: 26. - Lelkiismereted)
2018. dec. 29. 12:48

Honnan vagy olyan biztos benne, hogy a férfi nem maradt meg mellette?

Minden férfi ideális családapának való?

És ugye az is biztos, hogy minden nő egyetlen célja, hogy férjhez menjen?


Nagyon egyszerű világban élsz.

35. lelkiismereted (válaszként erre: 32. - PöttyösPanka)
2018. dec. 29. 12:43

A teljesen kizárás a férfiakat valaki életéből nem összekeverendő ha például valaki meghal.

Mint ahogyan az sem, hogy minden apa szülő, aki lelép egy szemét.

Akik ilyeneket ismernek sajnálom.

Miért kellene fórumozókra vagy személyes ismerősre hallgatni valakinek, ezt nem értem?

Azt pedig nem várhatja, hogy csupa olyan válaszokat kap majd, ami neki tetszik.

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook