Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ha egy alapítvány átvesz egy oktatási intézményt az önkormányzattól, milyen következményekkel járhat? fórum

Ha egy alapítvány átvesz egy oktatási intézményt az önkormányzattól, milyen következményekkel járhat? (tudásbázis kérdés)

2009. febr. 12. 18:39

Köszönöm szépen a felvilágosítást!

Máris nagyon megnyugodtam!

Nagyon hálás vagyok Neked!


Ha történik valami, és kérdés merül fel bennem, majd jelentkezem!(márc. 31-ig úgyis eldől hogy lesz-e belőle valami)


Üdv.: Idavica

6. Jekaterina (válaszként erre: 5. - 9e19dcb0b4)
2009. febr. 12. 05:23
A nyárra csak akkor nem adhat fizetést, ha határozott munkaszerződéssel vesz fel, viszont hosszútávon ezt nem lehet csinálni, mert az törvényellenes. A másik dolog, mivel az alapítvány is igényel normatív állami támogatást, azt nem szeptembertől júniusig adják, hanem egész évben, tehát semmi oka nincs, hogy ne adjon fizetést.Majd írsz, mi újság.
5. 9e19dcb0b4 (válaszként erre: 4. - Jekaterina)
2009. febr. 11. 18:21

Köszönöm hogy segítesz!


Még nem konkrét hogy átvesznek bennünket, de egy kicsit félünk.

Pl. attól hogy nem leszünk közalkalmazottak (amit Te is írtál)

Meg olyanokat is hallottunk hogy van olyan alapítvány amely nyáron nem ad fizetést!(2 hónap)

Tudom minden attól függ, hogyan áll anyagilag az alapítvány.

De mondom konkrétumokat még nem tudok, egyenlőre csak ezektől félünk!

De még az sem biztos hogy átvesznek, mert a pedagógusok,(iskola) és a szülők ellenállnak! Én az óvodában dolgozom óvónőként! (Tehát az iskolát, és az ovit együtt venné át az alapítvány - ha átveszi!)

Nem tudom mi lesz!

Folynak a tárgyalások az önkormányzat, és az alapítvány között!

Ha esetleg lesz valami konkrét, majd kérdezek!

Előre is köszi hogy ilyen aranyos vagy!

2009. febr. 11. 04:53
Attól függ, milyen a vezetés. Ha alapítvány működtet egy iskolát, az ott dolgozók nem közalkalmazottak lesznek, ezt jó észben tartani. A béreket odarakja ahova akarja, nálunk a közalkalmazotti bértáblához van általában rakva, de nem mindenkié. Ha érdekel konkrét valami, írjál, mert egy alapítvány által működtetett iskola gazdaság vezetője vagyok.
3. 9e19dcb0b4 (válaszként erre: 2. - Narzisse)
2009. jan. 31. 11:44

Köszönöm a választ!

De én nem szülőként kérdezem, hanem dolgozóként!

2009. jan. 31. 11:37

Szia!

Nálunk nem sok jóval járt.

Első év még oké.Másodikban előjött,hogy fizetni kell,holott ígéretetkaptunk rá,hogy nem lesz fizetős.Úgyhogy átvittük a lányomat másik suliba.

De az egész iskola morálja lecsökkent.:(

2009. jan. 31. 11:02
Ha egy alapítvány átvesz egy oktatási intézményt az önkormányzattól, milyen következményekkel járhat?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook