Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ha antibiotikum szedése kiöli a jótékony baktériumokat is, akkor annak milyen következményei lesznek később a szervezetre? fórum

Ha antibiotikum szedése kiöli a jótékony baktériumokat is, akkor annak milyen következményei lesznek később a szervezetre? (tudásbázis kérdés)


2010. jún. 3. 19:03
Egyébként azt tapasztaltam, hogy a legtöbb orvos felelőtlenül vagy nemtörődömségből ész nélkül írja fel az antibiotikumokat, és még csak nem is figyelmeztetik a pácienst, hogy utána szedjen probiotikumot! (Tisztelet a kivételnek.)
2010. jún. 3. 19:00

Gyerekkoromban mivel gyakran voltam beteg, az orvosok állandóan antibiotikumokkal tömtek, aminek az lett az eredménye, hogy a hasznos bélflórám tönkrement, ami ugye az immunrendszeremet is tönkre vágta... Aztán újra beteg lettem, amire megint antibigyót kaptam stb. Ez egy ördögi kör volt. Még fiatal felnőttként is két-három havonta lebetegedtem.

Aztán néhány éve tartottam egy több hónapos pro-és prebiotikum kúrát, hogy újra felépítsem a hasznos bélflórámat és csodák-csodája: azóta nem voltam beteg! Még az influenzás időszakokban is, amikor minden munkatársam jobbról-balról prüszkölt rám, akkor sem kaptam el semmit! Úgyhogy én nagyon antibiotikum ellenes vagyok!

2010. jún. 3. 11:38

Gyerekkoromba szedettek velem sokat, egyre erősebbeket. Allergiás lettem. Majdnem belehaltam.

Amióta én dönthetek, csak akkor ha nagyon fontos, a legvégső esetben. Bármilyen gyógyszert. De néha kell. Van amire csak ez a megoldás.(legalábbis igy gondolom)

Minden gyógyszert, bármilyet csak akkor ha az orvosommal megbeszéltem.

2010. jún. 3. 08:57
Én nem is nagyon tudok antibiotikumot szedni,még akkor se ha muszály.Beveszek 2 szemet,az nagyjából megmarad,a többi kijön,még akkor is ha probiotikumozom mellette.
7. c1e9612cd3 (válaszként erre: 1. - Pegasus0629)
2010. jún. 3. 01:00

legyengül az immunrendszere, és valóban minden vackot el fog kapni, ha tényleg ilyen szinten eszi. Mellette ami még jöhet: hüvelygomba, és társai, emésztési problémák, hasmenés, stb.

Ezek biztosan társulhatnak, de mindez attól is függ, h milyen antibigyót eszik. Vannak a széles spektrumúak, amik több fajta törzsre is hatékonyak, és vannak a célzott AB-k, amik kifejezetten arra a bizonyosra (ehhez kell a tenyésztés).

Mindemellett nem árt végiggondolni azt is, h a baktériumok uúgy élőlények, mint mi! Ahogy te is hozzászox a környezeti hatásokhoz, vagyis alkalmazkodik a szervezeted pld. a meleghez, úgy a bakik is az antibiotikumhoz, és rezisztensek lesznek rá egy idő után, vagyis, arra a törzsre már nem fog hatni az a fajta AB. Ez történik akkor is, amikor vki nem tartja végig az AB kúrát valódi betegség esetén (úgy érzi jobban van, és 2-3 nap után elhagyja a gyógyszer szedését, majd 1 nap múlva ismét beüt a crach, újra elkezdi szedni, de akkor már nem használ semmit, mert rezisztens a baki....)

Anyud nem tesz túl jót magának ezzel, de megkockáztatom, h a környezetével sem.

2010. jún. 3. 00:08

A gyerekorvos és a homeopata mondataiból okulva én a következő módszert dolgoztam ki:

Előjönnek a tünetek, akkor alaposan megfigyelem őket (ez néha nem is olyan könnyű ám egy 2évessel). Aztán keresek rá egy vagy több homeos szert. Elkezdem a javaslat szerint adagolni. Ha javul, okés, ha nem, figyelek még mindig, mert akkor tutira jön még tünet. De nem szokott, eddig mindig eltaláltam. Ha 2-3 nap után sem látok javulást, vagy épp javult, de hirtelen visszaesik (=felülfertőzés), akkor azonnal irány a doki és AB! De ez eddig még sosem kellett. A homeo mindig segített. Az orvost ősz óta arra használtam, hogy diagnosztizálja nekem pontosan, mi a baja a kiscsajomnak. Mert ugye én a fülgyulladást nem látom...

Szóval van élet AB nélkül is!

2010. jún. 3. 00:00

El kéne magyaráznod anyukádnak valahogyan, hogy ennek nem lesz jó vége!!! Beszed egy csomóféle ABt, aztán ha tényleg baj lesz, akkor meg már nem fognak hatni!

Álljon rá inkább az immunerősítésre. Ha a homeopátiát, meg a gyógynövényesdit nem is tudod belenyomiszkolni a látókörébe, legalább valami multivitamint próbálj szedetni vele...


A gyerekorvos mondta nekem anno, hogy az a különbség a virális és bakteriális fertőzés között, hogy a vírus pár óra alatt látványosan letámad (pl. influenza - ha kitör az emberen, gyakorlatilag négykézláb ér el az orvoshoz), a bekteriális fertőzés tünetei viszont lassacskán jönnek elő, akár 2-3 napba is telik, mire az ember "cudarul" érzi magát (mittomén első nap csak taknyol, aztán másnap a torka is fáj, harmadnap lesz lázas)...

2010. jún. 2. 23:55

A homeopatám azt mondta anno, hogy egy ABs kúra után a szervezetnek nagyjából 2-3 hónap szükséges ahhoz, hogy nagyjából magához térjen...

És azt is mondta, hogy az AB úgy hat, hogy elnyomja az immunrendszert. Tehát ha beszeded, vége, elvileg kb. 2 hónapig nem tapasztalsz semmi bakteriális tünetet, mert az AB maradéka még dolgozik. Ha viszont egy bizonyos szint alá ürül, már nem tud olyan intenzíven dolgozni. Viszont az immunrendszer még mindig alszik, hisz az AB elvégezte helyette a piszkos munkát, mit ugráljon?

És ekkor jön egy kóbor baci vagy épp vírus, szuperül beveszi a testet, és emberkénk megint beteg lesz. És rohan az újabb ABért a jóságos háziorvoshoz... Aki persze felírja, emberkénk hűségesen beszedi, amivel ismét jól kupánkólintja az épp ébredező/éledező immunrendszert...

Mókuskerék...

2010. jún. 2. 23:28

az immunrendszerünk 70%-a a belekben van, uh. azt vágod tönkre a gyógyszerekkel.

rossz emésztés, állandó megfázások, gyulladások...

2010. jún. 2. 23:25
Anyum állandóan nyakló nélkül szedi 2 havonta, minden hülyeségére amire nem is kellene, ezért lennék rá kiváncsi
2010. jún. 2. 23:24
Ha antibiotikum szedése kiöli a jótékony baktériumokat is, akkor annak milyen következményei lesznek később a szervezetre?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook