Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ha a helyemben lennétek...mit tennétek? fórum

Ha a helyemben lennétek...mit tennétek? (beszélgetős fórum)

1 2
2012. febr. 11. 14:27

azért nem kell mindjárt külföldre futni, ha itthon nem jön össze valami elsőre...külföldön sincs kolbászból a kerítés...

ha itthon is tudod mi a célod, és mit akarsz és a szakmádban jó vagy(legyen az ácstól kezdve köművesen át a egyetemi professzorig) megtalálod a helyed és annyi pénzt, ami az élethez bőven elég. Aki elég kitartó és szorgalmas és nem csak siránkozik, az előbb utóbb megtalálja a helyét az életben...

25. Ncilány (válaszként erre: 20. - 1560f47887)
2012. febr. 11. 14:27
Mikor mászunk? Most vagy azonnal? :D
24. 06718ca650 (válaszként erre: 23. - A14deb9047)
2012. febr. 11. 14:26
ahhoz is kell egy kis indulótőke, és ha nincs a kör bezárul. de én is ezt tenném. :)
23. a14deb9047 (válaszként erre: 1. - 7123a77f32)
2012. febr. 11. 14:23
Vagy pedig irány a nagyvilág...
22. Timmy0520 (válaszként erre: 4. - 7123a77f32)
2012. febr. 11. 14:22
Bő másfél éve tettem le az OKJ-s vizsgámat, azóta csak közmunkán voltam 2x.
21. jutzee
2012. febr. 11. 14:21

[link]


ha a helyedben lennék :)

20. 1560f47887 (válaszként erre: 1. - 7123a77f32)
2012. febr. 11. 14:21
Felmásznék a Turulra.
2012. febr. 11. 14:18
Fognám az önéletrajzomat és nyakamba venném a várost.
2012. febr. 11. 14:18

Sajnos nem egyszerű a helyzet most sem. Páromnak diplomával a zsebében tartott kb fél évig, mire talált valamilyen állást, amihez nem volt túlképzett :-(


Volt egy notesze, abba írta be, hogy hány helyre adott be álláspályázatot, és abból mennyi hívta vissza, mennyire érkezett pozitív válasz, és elkeserítő volt...


A beadott önéletrajzok, jelentkezések száma több, mint 300! volt, abból talán 10 hívta vissza, hogy bocs, de nem kellesz, és egyszercsak sikerült elhelyezkednie.


A munkaügyi központ mindenképpen sanszos, mert pályakezdőket alkalmazni jó biznisz, támogatja állam bácsi, és minden helyen, ahol csak lehet, keresni kell az álláshirdetéseket (net, bazár, apró, stb... + ismerősök.

2012. febr. 11. 14:17
Voltam így azzal a különbséggel, hogy a kisgyermekem mellett az otthont is fönt kellett tartani. Lépcsőházat, lakást takarítottam, idősre vigyáztam, bevásárolni jártam, mostam-vasaltam...
16. d84afa853b (válaszként erre: 13. - 7123a77f32)
2012. febr. 11. 14:15
Szerintem esetleg a futáshoz keress itt a hoxán partnereket a lakóhelyedről.Így máris ismerkedhetsz.Ha van nyelvvizsgád és tényleg jól beszéled a nyelvet, akkor ismeretségi körben volt suliban vállalj korrepetálást.
2012. febr. 11. 14:12

Azt hittem ilyen fiatalon,függetlenül Budapesten pofon egyszerű elhelyezkedni .

Én az ország keleti részén lakom és innen a fiatalok Dunántúlra és főleg Pestre mennek dolgozni.


Szerintem is mielőbb kéne munkát találnod az sokat segítene ,ha nem is éppen álmaid állása találod meg de gondolj arra hogy nem innen akarsz nyugdíjba menni ez csak átmeneti állapot és majd jön jobb és még dolgozol addig is keresgélhetsz !!


sok sikert és kitartást kívánok ,hiszen fiatalon elhiszem hogy nem erre a helyzetre vágysz !!


Az pedig példa értékű hogy amiben tudsz segíted a szülei :-)

14. martin3 (válaszként erre: 1. - 7123a77f32)
2012. febr. 11. 14:10

szia! magyarul csak 1 érettségid van, vagy van esetleg szakmád is, csak nem tudsz elhelyezkedni?

a helyedben nagyon körülnéznék mi érdekel, abból lehet-e megfelelő mennyiségű pénzt keresni, és annak rendelnék alá mindent, mármint mindent megtennék, ha ahhoz egy papír vagyis magasabb végzettség kell, akkor regeltől estig tanulnék, hogy felvegyenek! attól,hogy 1x nem sikerült valami nem kell feladni, a barátnőm is 21 éves, tavaly már 3x jelentkezett az orvosira és végre sikerült neki, most elsős! ha valamit nagyon akarunk sikerülni fog, csak akarni kell! egész nap otthon vagy, ez hosszú távon nem mehet így, ha a tanulmányaidra nincs pénz, akkor reggeltől estig tanulj, hogy felvegyenek az adott szakra államilag finanszírozottra! ha meg egyetemre/főiskolára nem is akarsz menni, mert nem érdekel, akkor meg menj el bármilyen munkára, amiből legalább minimiálisan meg tudsz élni, vagy olyan képesítést tudsz szerezni(azok is pénzbe kerülnek) amivel többre mész...nem várhatod a szüleidtől sem, hogy ők tartsanak el nyugdíjas korukig...én 3pici baba mellett csináltam meg a 2. diplomám, szóval az sem lehet kifogás, hogy munka vagy gyerek mellett nem lehet tanulni! dehogy nem, csak akarni kell...sőt most is tanulok és épp ismét egyetemre jelentkezem...ugyanis attól, hogy van 2 diplomám nincs munkám, de nem ülök itt, mint a sült galamb és várom, hátha az ölembe hullik valami, hanem teszek érte, hogy jó történjen...valamelyik csak bejön végre....:)

2012. febr. 11. 14:09

Nyelvvizsgás vagyok :)

Én is arra gondoltam, hogy amint lesz munkám, valamilyen okj-s képzést elkezdek, szeretnék több lábon is állni:)

Apró rövid távú céljaim, pl a hajam :D és hogy Nyárig találjak munkát. Szeretek a külsőmmel foglalkozni és nem szeretném elhanyagolni magam azért mert itthon vagyok egész nap. Jó, ha ne hagyja el magát az ember, és ha véletlenül összejönne egy kapcsolat, akkor nem is lenne időm egész nap olajos fejjel járkálni :D

Ha az idő jobb lesz, futni fogok járni rendszeresen:)

12. d84afa853b (válaszként erre: 1. - 7123a77f32)
2012. febr. 11. 14:09

Egy érettségivel nem könnyű bármit is találni.Mivel fiatal vagy még most kéne valamit tanulnod.A munkaügyi központ által biztosított képzések erre tökéletesek.Van valami, ami érdekel esetleg?

Most átmenetileg bármilyen munkalehetőséget vállalj el, de gondolkodj előre is nem lehetsz örökké mekis kiszolgáló...

11. de Luca (válaszként erre: 8. - 7123a77f32)
2012. febr. 11. 14:06
Nagyon nem lennék a helyedben. Azt hiszem, ezen az időszakon már majdnem mindenki átment egyszer, persze én is.
2012. febr. 11. 14:06

Éna helyedben nyelvet tanulnék, AZONNAL! Lehet otthon is, neten keresztül is, nem csak pénz kérdése! Nyelvtudással sokkal jobbak az esélyeid, és ha mégsem jönne össze itt a meló, akkor még esetleg később, nyevltudással, külföldön is szeretncsét próbálhatnál. Sajnos mostanában ez is sok fiatalnak alternatíva...


Tanulj nyelvet, kapcsolódj is ki azért, mozogj sokat, hogy ne gyűljön fel benned a feszültség, segíts sokat a szüleidnek és legyél velük sokat, mert később erre nem nagyon lesz már alkalom, olvass sokat, tájékozódj, keress, járj nyitott szemmel, és bizakodj! Fiatal vagy, nem tart örökké a munkakeresés időszaka! Drukkolok!

2012. febr. 11. 14:05
Szerintem menj OKJ-s képzésre, amint összegyűlik rá a pénzed. Azzal akár többet is elérsz, mint egy diplomával. Beszélgess a családtagjaiddal erről. Legyenek céljaid rövid távra is, a hajad miatt meg ne aggódj, megnő az.
8. 7123a77f32 (válaszként erre: 5. - De Luca)
2012. febr. 11. 14:04

Szinte az összes munkát a főzésen kívül, mert főzni csak kevés kaját tudok:)

Ismerőseimet is végigkérdeztem már, ők sem igazán tudnak nekem segíteni.

7. 7123a77f32 (válaszként erre: 6. - 9b10f3d7ff)
2012. febr. 11. 14:02

Szórakozás ingyenes nekem, mert: Általában este 10-ig 11-ig ingyenes a belépés, és nem iszom alkoholt ... így nincs mit fizetnem :)

Eladónak, pultosnak, pincérnőnek is jelentkezek folyamatosan, Mekibe is voltam már.. mindenhonnan várom a visszajelzéseket. Egyedül a Zeptertől és az OVB-től hívnak vissza, olyan idegesítő!

6. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - 7123a77f32)
2012. febr. 11. 13:59

Pl. bemennék a munkanélküli központba és kérnék listát milyen képzéseket indítanak. Azok ingyenesek.

Bár nem értem, ha szórakozni jársz akkor az sem ingyenes. Mivel fiatal vagy, nem írtad, hogy beteg lennél, nem várnám az irodai munkát. Elmennék eladónak, szalag mellé munkásnak, Mec...-be szinte állandóan van felvétel, de akár vagont is takarítanék.

5. de Luca (válaszként erre: 1. - 7123a77f32)
2012. febr. 11. 13:59

Ahogy Te is írtad, azonnal munkát keresnék. Sajnos ez manapság nem 2 napos művelet, úgyhogy a helyedben minden ismerősömnek szólnék, hogy járjanak nyitott szemmel. A többség véleményét osztom, miszerint ismerős által könnyebb munkára szert tenni.

Azt meg jól teszed, hogy nem hagyod el magad és tevékenykedsz otthon, neked is jót tesz, és gondolom a szüleid válláról is leveszel ezzel valamennyi munkát.

2012. febr. 11. 13:59
És te mióta vagy ebben a helyzetben?
3. Timmy0520 (válaszként erre: 2. - Timmy0520)
2012. febr. 11. 13:57
A szeretem a sok embert részt kivéve.
2012. febr. 11. 13:56

Én a helyedben vagyok :D

Dettó ugyanez a szitu, de én sem tudok mit kezdeni vele...

2012. febr. 11. 13:53

22 éves lány vagyok, és már hónapok óta munkát keresek Budapesten, eddig sikertelenül. Leginkább irodai munka érdekelne, de bármi jó, amiből rendszeres jövedelmem van.

Egész nap itthon vagyok és takarítok, pakolgatok, igyekszem segíteni a szüleimnek mindenben, ha már itthon élek ingyen.

Továbbtanulni nem tudtam, pontom kevés, pénzünk nincs a tanulmányaimat finanszírozni.


A barátnőimmel sem tudok rendszeresen találkozni, az egyikőjük még hétvégén is dolgozik egy zöldségesben, hetente egy szabadnapja van, amit legtöbbször a párjával tölt(elmennek a pasi szüleihez, stb.) annak ellenére is, hogy együtt élnek már. Viszont a jövő héten megyek hozzájuk és meglátogatom őket kedden :)

A másik barátnőm az egyetemen van mindennap és a barátjával csak hétvégenként tud találkozni, inkább vele találkozik, amit megértek teljes mértékben. Ráadásul bulizni sem szeret.. Mi inkább neten keresztül kommunikálunk.


Abszolút társasági ember vagyok, szeretem a sok embert, ezért mostanában elég magányosan érzem magam. Úgy gondolom hogy ha dolgoznék vagy iskolába járnék akkor más lenne a helyzetem, hiszen el lennék foglalva, emberek között lennék és a barátkozás is könnyebben menne.


Legszívesebben beiratkoznék valami tanfolyamra vagy akárhova, ezekhez pénz kell mindenképpen és mi nem engedhetünk meg magunknak ilyen kiadásokat.


Már arra is gondoltam hogy elmegyek egyedül bulizni, de úgy gondolom hogy egy fiatal lánynak ez elég veszélyes lenne.


Ja és ami még a legjobb, hogy nincs barátom, így abszolút magányos vagyok és ez az érzés olyan nyomorultas.

Sokszor unatkozom, viszont van bőven időm magammal foglalkozni. A fodrász túl rövidre vágta a hajamat például, így hetente 2x ricinusolajos pakolással a fejem mászkálok itthon :D

Nézem a sorozataimat, tornázom, ilyenek, de ez hosszú távon nem mehet így úgy gondolom.


Ti mit tennétek ha a helyemben lennétek?

Kíváncsian várom a válaszokat!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook