Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » H1N1 megelőzés, védekezés oltás nélkül fórum

H1N1 megelőzés, védekezés oltás nélkül (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
56. syria (válaszként erre: 55. - 6c5f346e46)
2009. máj. 5. 22:27
Nyugalom!
2009. máj. 4. 08:44
hallottátok,hogy Mexikóban már tetőzött a járvány???most Spanyolországban tombol...
54. syria (válaszként erre: 53. - Böbe83)
2009. máj. 3. 15:16
Nem vitatom, hogy az elmaradott térségekben komoly probléma a z AIDS. Csak azért hoztam fel példaként, mert 1982-ben olyan hírverést csináltak körülötte, hogy ha az ember elkezdett számolni, az jött ki, hogy 40-50 év múlva – vagyis szinte napjainkra - már alig lesz ember a Földön.
53. böbe83 (válaszként erre: 39. - Syria)
2009. máj. 2. 18:52

na azért az aids nem egyszerű betegség... afrika egyes részein 30 év az átlagéletkor az aids következtében, a lakosság fele aidses. persze ez ellen legalább lehet védekezni.

Influenza ellen nehezebb. Nem gondolom, hogy az influenza ma is ugyanannyira veszélyes,mint az évszázad eleji spanyolnátha, de az időben elkezdett kezelés egy ilyen veszélyesebb törzsnél életmentőlewhet.

52. 6c5f346e46 (válaszként erre: 47. - Édesmandula)
2009. máj. 2. 15:38
igen,sajna,minden évben megkapjuk az influenzát,az idén lehetett kérni védőoltást a munkahelyen,de én nem kértem,mert ugy voltam vele,hogyha engem beoltanak a lányomat és a páromat pedig nem,akkor lehet,hogy mégis megfertőződöm,és akkor sokkal rosszabb lehet...a lányomnak ugyanis a gyerekorvosa nem tanácsolta az oltást...és általában ő az aki haza hoz nekem minden nyavaját és ami nála egy kis nátha,az engem általában egy hétre ágynak dönt...mint húsvétkor is...tömegközlekedéssel nem utazom,a kézmosás a mániám,a tömeget pedig gyűlölöm,és általában kerülöm is...remélem minden oké lessz,és hamar vége lessz ennek a szarságnak...kitartást mindenkinek...:)))
51. 8ebbbd5ab5 (válaszként erre: 29. - Aniani63)
2009. máj. 2. 15:36
Ha kicsi tis tájékozódnál, tudnád hogy a disznókhoz semmi köze ennek a vírusnak. Állatok nem kaphatják meg, csak emberről emberre terjed, és olyan mint az influenza csak zavartságot is okoz.
50. 099c0bed40 (válaszként erre: 48. - Szanád)
2009. máj. 2. 14:58

Szerintem is.

Sokkal nagyobb annak a valószínűsége hogy valaki közlekedési baleset áldozata lesz, minthogy ebben az "agyonhisztizett" nyavalyában lelje halálát.

49. syria (válaszként erre: 46. - 6c5f346e46)
2009. máj. 1. 10:47
Elég szomorú!
2009. máj. 1. 10:42

Szerintem el van túlozva ..

a média hatalma.....

47. édesmandula (válaszként erre: 43. - 6c5f346e46)
2009. máj. 1. 10:26

:D nem, ne félj nem vagy önző :)

az infulenzát általában elkapod?

egyszerű "óvintézkedésekkel" amit pocisan különösen érdemes betartani és betartatni a családtagokkal, megelőzhetőek a fertőzések. Ha hazaérsz moss kezet, főleg ha tömegközlekedési járműveken is utazol, lehetőleg kerüld a tömeget, ha bevásárlóközpontban vagy mielőtt megfognád, töröld át a bevkocsi kapaszkodóját, és akkor menj, amikor nincsenek sokan, próbálj időzíteni. Ha nagyon itt van már a dolog, vagy nagyon félsz, vegyél fel maszkot. Gyógyszertárban kapható. Cseppfertőzéssel terjed, mint a többi influvírus. Ha tényleg félsz valószínűleg nem fog zavarni az emberek bámulása hogy miért van rajtad maszk. Japánban ez természetes, aki náthás, felkapja a maszkot, nem fertőz szét mindenkit...

46. 6c5f346e46 (válaszként erre: 44. - Syria)
2009. máj. 1. 10:23
hát,ha nincs más,akkor valamivel el kell ütni a műsoridőt,most lement a boliviai hir,most ez van teritéken...:(
45. 6c5f346e46 (válaszként erre: 42. - Mtt80)
2009. máj. 1. 10:22
nem pánikolok,de azért megszoktam nézni a hireket,és kimondom a véleményem,szerintem már amikor megjelent ez a virus,akkor kellett volna karanténba rakni az egész kócerájt és nem azt mondani,hogy csak azok menjenek az ellenőrző pontokra,akinek épp kedve van...ezen kiakadtam,hidd el,nem kicsit...
44. syria (válaszként erre: 40. - 6c5f346e46)
2009. máj. 1. 10:20

Szerintem az ilyen sűrű nyilvánosság már egyenlő a hisztériakeltéssel. Pl. ez a topic sem indult volna, ha a betegség elhárításával kapcsolatban minden illetékes egyszerűen csak TESZI A DOLGÁT a saját területén, és ezt a média megfelelően kezeli.

De, hogy egy adott probléma esetén a vízcsapból is az jöjjön éjjel-nappal?

43. 6c5f346e46 (válaszként erre: 41. - Édesmandula)
2009. máj. 1. 10:19
igazad van,de azért még is,egyébként bemonták Ausztriát,tegnap hallottam és Hollandiát is,és még Londont is,de már itt magyarországon is modtak olyat,hogy volt rá gyanú,csak szerencsére nem vaklárma volt...attól félek,hogyha mégis elér ide,akkor a kismamák is kaphatnak oltást vagy valamit???mert,hogy a családot leoltják,az jó,de mi lessz a kimamákkal és még a többi emberrel,aki mondjuk nem kaphatja meg a gyógyszert valami miatt???féltem a családom a babám és természetessen a magam életét is...remélem emiatt nem kiáltotok ki önzőnek...
42. mtt80 (válaszként erre: 40. - 6c5f346e46)
2009. máj. 1. 10:09

Most már kötelező, mert 5-ös szintre emelték a járvány besorolását. Egyébként szerintem mindent elkövetnek, hogy ne terjedjen tovább, de elképzelhető, hogy Magyarországra is bekerül.

Elhiszem, hogy félsz, szerintem nem vagy egyedül ezzel, de azért talán még korai a pánik. Reméljük nem is lesz okunk félni.

2009. máj. 1. 10:08

Ugyanígy félhetsz kismamaként a toxoplazmózistól, vagy bármitől...

A hírek meg mind alkotnak :D nézd össze a CNN meg a magyar híradásokat :) más adatok szerepelnek folyamatosan. Nálunk azt hiszem még be sem mondták, hogy egy megbetegedés már Ausztriában is van, de lehet hogy ez is csak egy vetítés :)

Nem félek, a csippcsippflu sem jött át, ha meg vidéki kisvárosban élnék meg még kevesebb okom lenne félni :)

Nem kell annyi híradót nézni, most ez felkapott hír :)

2009. máj. 1. 10:01

a napokban a hiradásokban sokat hallani egy újfajta járványról,a sertés influenzáról...

szerintetek van okunk félni???elér idáig???és ha igen,vajon mi lessz???én nagyon félek,az ilyen betegségektől,pláne,hogy kismama vagyok....

szerintetek megtesznek mindent a világon,hogy ne terjedjen tovább???én azon akadtam ki,de nagyon,amikor azt mondták,hogy a reptéren,az adott országból érkezők részt vehetnek egy ellenőrzésen,de nem kötelező,ugyan a mostani hirekben már az volt,hogy kötelező,de akkor most mi van????

39. syria
2009. ápr. 30. 19:03
Még emlékszem, amikor 1982 nyarán (akkor voltunk a 2 éves kisfiunkkal szakszervezeti üdülésen a Balatonnál, s rossz idő miatt beszorultunk a társalgóba TV-t nézni) itthon is beharangozták az AIDS-t, mint világpusztító járványt, amely négyzetesen növekedve fogja az áldozatait szedni. És? Itt vagyunk!
38. svarc
2009. ápr. 30. 08:24
MOST érdemes nézni az m2 TV-t !
2009. ápr. 30. 08:15
jó, hogy bemásoltad.
36. svarc
2009. ápr. 30. 08:06

én meg mit nem adnék azért, ha egyszer mindent súlyának megfelelően kezelnének országló nagyjaink.Igen visszatetsző volt eü miniszterünk és főállatorvosunk lekezelő mosolygással beszéltek erről a témáról.

Ekkor jutott eszembe az klasszikus kérdés :

Jéééééé, hát az állatorvos is ember ?


most mondja a tv hírek: a WHO ismét emelte a riasztás mértékét - a 6-os skálán 5-ös erősségűre, - itt már minden államnak be kell vezetnie a megelőzésre vonatkozó intézkedéseit...


egy kicsit hosszú amit bemásolok, de azt hiszem érdemes elolvasni - inkább mint alulképzett beírásokból informálódni !


Amit az új influenzavírusról tudni kell

2009. április 28. kedd, 05:40

Világméretű járványtól tart az ENSZ egészségügyi világszervezete a Mexikóban kitört új típusú influenza terjedése miatt. A sertésinfluenzából kialakult vírus terjedésének szakértők szerint nem nagyon lehet gátat szabni, a betegségre utaló tünetek megjelentek már Dél-Amerikában, Kanadában, Európában, a Közel-Keleten és Új-Zélandon is. Mit kell tudni a járványról? Mennyire veszélyes a vírus? A World Health Organization, az Amerikai Járványügyi Központ és a BBC tájékoztató anyagai alapján összeszedtük a legfontosabb tudnivalókat.

A sertésinfluenza olyan légúti betegség, amely elsősorban disznókat fertőz meg. A betegséget az A típusú influenzavírus okozza, és a sertések között rendszeresen fordul elő. Általában súlyos tünetekkel jár, de az állatok pusztulását csak elvétve okozza. Főleg ősszel és télen terjed intenzíven, de egész évben feltűnhet. A sertésinfluenzának - akárcsak az emberi influenzának - több különböző típusa van, leggyakrabban a H1N1 törzshöz tartozik, de a H1N2, H3N1 és H3N2 törzsek is felbukkannak az állatok között. A vírus folyamatosan változik, a disznók között a levegőn keresztül, közvetlen vagy közvetett érintkezés útján, illetve tünetmentes vírushordozó állatok közvetítésével terjed. A WHO szerint sok országban rutinszerűen oltják a sertésállományt a vírus ellen, hiszen az évi rendszerességgel felbukkan.


Elkaphatják-e az emberek a sertésinfluenzát?


A sertésinfluenza normális esetben nem fertőzi meg az embert. Eddig csak elvétve fordulnak elő emberi fertőzések, általában olyanok kapták meg a sertésinfluenzát, akik gyakran érintkeztek az állatokkal. Korábban csak néhány olyan eset vált ismertté, amikor emberek fertőzték meg egymást a vírussal, a betegséget eddig csak az Egyesült Államokban és Spanyolországban mutatták ki. A most kitört mexikói sertésinfluenza-járványnál egyértelmű, hogy a betegség emberről emberre terjed.


Miben különbözik a madárinfluenzától?


A most kitört sertésinfluenza-járványt egy teljesen más vírustörzs okozza, mint az elmúlt években Délkelet-Ázsiában áldozatokat szedő madárinfluenzát. Míg a mostani sertésinfluenza a H1N1 vírustörzshöz tartozik, a madárinfluenza a H5N1 törzs egyik változata volt. A szakértők szerint a H5N1 is magában rejti egy világméretű járvány veszélyét, mivel nagyon gyorsan képes mutálódni. Ennek ellenére ez a törzs ez idáig megmaradt elsődlegesen madarak között terjedő betegségnek, az emberről emberre terjedő változata nem alakult ki.


Új típusú vírussal van-e dolgunk?


Az ENSZ egészségügyi világszervezete, a World Health Organization (WHO) megerősítette, hogy a Mexikóban felbukkant és világszerte terjedő megbetegedések egyes eseteiben az A típusú influenzavírus H1N1 törzsének egy eddig sosem látott változata jelent meg. A H1N1 ugyanaz a vírustörzs, amely rendszeres időközönként az emberi influenzajárványokat okozza. A most feltűnt változat azonban másmilyen: az emberi influenza, a sertésinfluenza és a madárinfluenza génállományának darabjait is tartalmazza.


Ez azért lehetséges, mert az influenza vírusának különböző típusai képesek genetikai összetevőket cserélni egymás között. Ez alapján valószínűsíthető, hogy a H1N1 új változata különböző változatok keveredéséből jött létre. A disznók megfertőződhetnek a madárinfluenza és az emberi influenza típusaival, sőt, előfordul, hogy ezek közül egyszerre tőbbet is elkapnak egy időben. Ilyen esetben fordulhatott elő, hogy a különböző típusú, különböző fajokra veszélyes vírusok genetikailag keveredtek. Az eredeti változatok más-más fajokra voltak veszélyesek, a mexikói sertésekben összekeveredve azonban egy új, emberre is veszélyes változatot hoztak létre.


Milyen tüneteket okoz?


Az embereket megfertőző sertésinfluenzának a hagyományos emberi influenzához hasonló tünetei vannak. A betegség lázzal, köhögéssel, torokfájással, orrfolyással, ízületi és izomfájdalmakkal, kimerültséggel jár, az amerikai beszámolók szerint néhány esetben hasmenést és hányingert is okoz. A világ legtöbb pontjáról jelentett esetekben a betegség enyhe lefolyású, Mexikóban azonban már száznál is többen haltak bele a fertőzésbe. Aggodalomra adhat okot, hogy a halálos áldozatok többsége fiatal, életerős felnőtt, miközben a normális influenza általában a legyengült, idős embereknél és a fiatal gyerekeknél jelent komoly veszélyt. A betegségnek ez a tulajdonsága a korábbi nagy járványokra emlékeztet, mint az 1918-as spanyolnáthajárvány.


Hogyan terjed?


Az emberről emberre terjedő sertésinfluenza a feltételezések szerint ugyanúgy adódik át, mint az emberi influenza: tüsszentéssel, köhögéssel a levegőn keresztül. A betegség néha úgy is elkapható, ha valamilyen fertőzött felülethez érünk hozzá, majd a szánkhoz, orrunkhoz, szemünkhöz érünk. Az influenzával fertőzött ember már a tünetek megjelenése előtt 1 nappal is képes tovább fertőzni, vagyis már akkor is fertőző, amikor még nem tudja, hogy beteg. A tünetek megjelenése után még legalább 7 napig fertőző a beteg.


Mit tegyünk, hogy ne kapjuk el?


Az Amerikai Járványügyi Központ (CDC) néhány egyszerű elővigyázatossági intézkedést javasol, amivel csökkenthetjük a fertőzés kockázatát. Ezek:


Tüsszentéskor és köhögéskor takarjuk el az arcunkat, a használt zsebkendőt pedig mindig dobjuk a szemetesbe

Gyakran mossunk kezet szappannal vagy alkohol alapú kéztisztítóval, különösen miután köhögtünk vagy tüsszentettünk

Ne nyúljunk a szemünkbe, orrunkba, szánkba, mert ezzel terjed legkönnyebben a fertőzés

Kerüljük a beteg emberekkel való kapcsolatot

Éljünk egészségesen: aludjunk és mozogjunk eleget, igyunk sok folyadékot, együnk tápláló ételeket

Mit tegyünk, ha megbetegedtünk?


A CDC azt javasolja, hogy aki a betegség tüneteit tapasztalja magán, az keresse fel az orvosát: az orvos a tünetek alapján meghatározza, hogy szükség van-e az influenza tesztelésére, és szükség esetén az influenzavírus elleni gyógyszert is felírhat. Az influenzásoknak azt javasolják, hogy munka helyett maradjanak otthon, amennyire csak lehet, kerüljék a kapcsolatot az emberekkel, mert könnyen átadhatják a fertőzést. A terhes nők, cukorbetegek, szívbetegek és asztmások kérjenek külön tájékoztatást, mert nekik speciális ellátásra is szükségük lehet.


A betegeknek a betegség kezdetétől számítva legalább 7 napig otthon kell maradniuk. Ilyenkor sok pihenésre van szükség, sok folyadékot kell inni a kiszáradás ellen és ügyelni kell arra, hogy ha a tünetek rosszabbra fordulnak, azonnal orvosi segítséget kell kérni. Azonnali orvosi segítséget kell kérni kisgyermek esetén:


Ha gyorsan vagy nehezen lélegzik

Ha elkékül a bőre

Ha nem iszik elegendő folyadékot

Ha nem ébred fel vagy nem reagál

Ha olyan ingerlékennyé válik, hogy már nem hagyja magát kézbe venni

Ha az influenza tünetei egy ideig javulni látszanak, de aztán magas lázzal és erős köhögéssel visszatérnek

Ha ha a láz kiütésekkel párosul

Azonnali orvosi segítséget kell kérni felnőtt esetén:


Ha nehezen lélegzik vagy nem kap levegőt

Ha fájdalmat vagy nyomást érez a mellkasában vagy a hasában

Ha hirtelen szédülések törnek rá

Ha zavarodott

Ha erős vagy folyamatos hányinger, hányás jelentkezik

Ezek a tünetek nem feltétlenül jelentik, hogy az illető az újfajta influenzavírussal fertőződött meg, az útmutatót a CDC azokra a területekre adta ki, ahol már megjelent a mexikói sertésinfluenza vírusa. Magyarország ilyen szempontból egyelőre nem veszélyeztetett.


Mennyire veszélyes?


A Mexikóban és az Egyesült Államokban tapasztalt megbetegedések alapján a World Health Organization arra figyelmeztetett, hogy az új vírus akár világméretű járványt is okozhat. A WHO szerint a helyzet súlyos, jelenleg a felállított hatpontos veszélyjelző skála alapján nagyobb az esélye egy világméretű járványnak, mint 1968 óta bármikor. A vírus azért veszélyes, mert az ember számára teljesen új, és valószínű, hogy az emberek többsége nem rendelkezik a vírus elleni immunitással.


Ennek ellenére az egészségügyi világszervezet jelezte: még nincs elég ismeretük a vírusról, hogy pontosan tudják értékelni a helyzetet, és még korai lenne messzemenő következtetéseket levonni. Senki sem tudja, milyen hatása lenne a világméretű járványnak, de egyes szakértők szerint milliók életét is követelheti világszerte. Az 1918-as spanyolnáthajárvány, amelyet szintén a H1N1 vírustörzs okozott, több millió áldozatot szedett.


Az új vírussal kapcsolatban biztató ugyanakkor, hogy az Egyesült Államokban regisztrált megbetegedések mind enyhe lefolyásúak: ez azt is jelezheti, hogy a mexikói halálos esetekben helyspecifikus tényezők is szerepet játszanak. Lehet, hogy Mexikóban a sertésinfluenza mellett egy másik betegség is jelen van, és a kettő együtt okozza a halálos eseteket, de az is lehet, hogy az ottani vírus különbözik a világ többi pontján felbukkant változattól. Az is elképzelhető, hogy a mexikói haláleseteket a későn elkezdett kezelés okozta, ezekre a kérdésekre azonban csak a laboratóriumi vizsgálatok eredményei adnak majd választ.


Biztonságos-e disznóhúst fogyasztani?


Egyelőre nincs arra utaló bizonyíték, hogy a sertésinfluenzát fertőzött disznóhús fogyasztásával el lehetne kapni. Ennek ellenére rendkívül fontos, hogy a húst megfelelően megfőzzük. 70 Celsius-fokos hőmérsékleten a húsban esetleg jelen lévő vírusok biztosan elpusztulnak. A bizalmatlanságot mutatja ugyanakkor, hogy Oroszország vasárnap bejelentette: a járvány által sújtott Mexikóból és az USA három déli államából, Texasból, Kaliforniából és Kansasból felfüggeszti a húsáruk importját.


Feltartóztatható-e a vírus?


A sertésinfluenza a jelentések szerint már a világ több pontján felbukkant, valószínűleg a mexikói vírus tüneteit találták meg Kanadában, Spanyolországban, Izraelben és Új-Zélandon is. A szakértők szerint a mai korban a vírus feltartóztatása szinte lehetetlen, hiszen a gyors légi közlekedés miatt a világrészek között is napok alatt átterjedhet a fertőzés. Új-Zélandra a hírek szerint például olyan diákok hozták be a fertőzést, akik nem sokkal korábban jártak Mexikóban.


Az amerikai járványügyi központ már pénteken jelezte, hogy nem is próbálkoznak karanténnal vagy a fertőzés körülhatárolásával, mert az csak akkor működik, ha a betegség egy kis területen koncentrálódik. A sertésinfluenza ugyanakkor egymástól függetlenül, különböző helyeken egyszerre ütötte fel a fejét.


Milyen gyógyszerek és oltóanyagok vannak?


Az amerikai hatóságok szerint az influenza ellen bevált gyógyszerek, a Tamiflu és a Relenza nevű készítmény egyelőre hatásosnak bizonyul azokkal az esetekkel szemben, amelyek az Egyesült Államokban felbukkantak. A gyógyszeres kezelést ugyanakkor már a betegség korai stádiumában el kell kezdeni ahhoz, hogy hatásos legyen. A kezelés segít abban is, hogy a fertőzött emberek kisebb valószínűséggel adják tovább a fertőzést a környezetükre.


A WHO szerint jelenleg nincs olyan oltóanyag, amely a mostani vírus ellen hatásos, és nem tudni, hogy a hagyományos influenza elleni vakcinák adnak-e bármilyen védelmet az új vírustörzzsel szemben, mivel az genetikailag különbözik az eddig ismert változatoktól. Az amerikai tudósok ugyanakkor már fejlesztenek egy új védőoltást, de ennek a tökéletesítése és tömeges legyártása időbe telik.

35. syria
2009. ápr. 29. 23:36

Mit nem adnék azért, ha egyszer megtudhatnám, mi a francért kell időről-időre pánikot kelteni, túllihegni dolgokat: pl. kergemarhakór, mikrosütőtől, mobilozástól rákot kapni, madárinfluenza, világválság meg társaik.


Na, mondjuk a globális felmelegedés következményeitől jobban félek (bár engem nem fog katasztrofálisan érinteni, de az unokáimat minden bizonnyal), mint a hirtelenjében felsoroltaktól együttvéve.

34. aniani63 (válaszként erre: 32. - Böbe83)
2009. ápr. 29. 20:20
Így van,bocs talán félre olvastam! :)
2009. ápr. 29. 19:57
A sertés influenza egyébként a nevében kapcsolódik a sertéshez.Emberről emberre terjed,és a kialakulásánál játszottak szerepet sertések,most már semmi közük hozzájuk.Sem mint alapanyag,sem ha közös légtérben vagy,vagy ha netán csókolóznál/:)/ velük akkor sem kapnád el tőlük,mert már mutálódott az alaptörzs.Nincs közük a sewrtésekhez csak az emberekhez.
32. böbe83 (válaszként erre: 29. - Aniani63)
2009. ápr. 29. 19:57

senki nem írt 70 fokon való sütést.

hanem a vírus 70 fokon elpusztul, tehát sütés-főzés közben elpusztul, ha rendesen átsütik, az akár fertőzött húst.

31. tücsimücsi (válaszként erre: 2. - Marjann)
2009. ápr. 29. 19:57
Ezzel én is pont így vagyok.
30. 2d5a00656a (válaszként erre: 29. - Aniani63)
2009. ápr. 29. 19:43

"Nem az élelemmel van a baj, hanem a beteg sertés húsával. "A sertés hús szerinted milen kategória/vagy bármilyen hús?/

az élelem minden bevitt szénhidrát fehérje és zsír

29. aniani63 (válaszként erre: 27. - Klenca)
2009. ápr. 29. 19:41

Grrrrr!


Mi többnyire csirkeféleséget eszünk,főleg csirkemellet részesítem előnyben.Sertést csak ritkán,akkor is olyan idegen az íze.

Ezt a 70 fokon való sütést,főzést nem igazán értem,mert eleve rotyog az étel főzés közben,ami több,mint 70.

Valaki írta alább,hogy élelmiszerrel nem terjed.Nem az élelemmel van a baj,hanem a beteg sertés húsával.

2009. ápr. 29. 19:34
a megsütött féreg nem fertőz, mégis undorító, áááá
27. klenca (válaszként erre: 25. - Aniani63)
2009. ápr. 29. 19:33

Sajnos igen.


De volt extra élményem a csirkével is, az daganatos volt, anyám kivette belőle a tojás nagyságú daganatot, aztán csinált belőle rántott csirkét.

Utána otthon soha többet nem ettem csirkét!


Pulykacombban még soha nem láttam semmi "furcsát".

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook