Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » H1N1 megelőzés, védekezés oltás nélkül fórum

H1N1 megelőzés, védekezés oltás nélkül (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
2009. nov. 6. 10:08
Sziasztok! Az a baj,hogy a sima "orvosi" maszk nem ér semmit,csak az amin van valami szűrő és azok már nagyon drágák (több ezer Ft).
85. mimmo33 (válaszként erre: 84. - Fdóri)
2009. nov. 6. 10:06
Mi Clarasept kézmosót használunk. Nem olcsó, de jó!
84. fdóri
2009. nov. 6. 10:05

Sziasztok!


Én ha du megyek a gyerekemért a suliba veszek (ha lehet kapni). Fel is fogjuk venni mindannyian, legalább a buszon. A nagy fimnak megmondom, hogy a suliban is viselje. Elsős, lehet nem fog neki tetszeni. De az osztály fele nem oltatja be magát (mi sem), így kell vmivel védekezni. Vitaminokkal tömöm őket 1 hónapja, remélem nem lesz semmi baj. Ha meg megfázik, rögtön itthontartom, mert ugye a szövődmények veszélyesek, aminek kisebb az esélye ha kikezeljük. Lehet veszek a suliba+itthonra vmi kézfertőtlenitős mosót is... Igen, be vagyok tojva. Féltem a gyerekeket, ha csak pánikkeltés, akkor nálam bejött.

83. mimmo33 (válaszként erre: 68. - 7ed48e33ee)
2009. nov. 6. 09:53

Szerintem egyáltalán nem ciki.Sőt , ez lenne a normális!

Pontosan azért mert a legtöbb ember arra nem veszi a fáradtságot, hogy a szája elé tegye a kezét, vagy zsepit használjon.

Én ha beteg vagyok és elkell mennem otthonról szoktam használni.Ha egyedül vagyok otthon akkor nem, de ha a család is otthon van akkor igen

82. 43a06bd4d9 (válaszként erre: 81. - 7ed48e33ee)
2009. nov. 6. 09:49
Hát nem tudom...
81. 7ed48e33ee (válaszként erre: 80. - 43a06bd4d9)
2009. nov. 6. 09:45
Lehet elkezdenék abban járni, már akkor többen fel mernék venni....még cikinek tarja mindenki....mondjuk lehet valahol az pánikot okozna nem??? Még megvernek, mert azt hiszik vírus hordozó vagyok. Debrecenbe megvertek egy lányt, mert hapcizott a buszon közben a lány csak allergiás volt.
80. 43a06bd4d9 (válaszként erre: 78. - 7ed48e33ee)
2009. nov. 6. 09:40
igen, ebben van igazság!
2009. nov. 6. 09:33
Nem tudom mennyibe kerül egy maszk de ma munkából menet ki próbálom.
2009. nov. 6. 09:32
Én úgy tudom, hogy az influenza zárt térben terjed a legjobban.Az utcán azért nem olyan veszélyes, de zárt térben szerintem kockázatos....Szerintem előbb utóbbb a magyarok is felveszik a maszkot...idő kérdése, pláéne hogy Ukrajnában rémiszgetik az embereket. Az este néztem a Házon kívül c. műsort és szörnyűvolt amit láttam.Gyógyszerük sincs az ukránoknak tehát alapvető dolgok hiányoznak,olyan esetben egy nátha is végzetes ha nem kezelik.A boltokból hiányzik a gyümölcs,tehát nem tudják még erőssíteni az immunrendszerüket sem az emberek.Ott ahol van gyógyszer ott szerintem vissza lehet szorítani a terjedését a betegségnek.Vegyük pl Kinát Mexikót ott azért a szegény helyeken alap vető dolgok hiányoznak....szerintem ez itt a gond, hogy a szegény országokat támadja a betegség, ahol nincs higiénia , gyógyszer, stb....azért Magyarország jó helyzetben van, mert van minden....
77. Donyta
2009. nov. 6. 09:29

Sziasztok!

Én már láttam maszkban több helyen is embereket az utcán is!

Tehát nem ciki, sztem!

76. 43a06bd4d9 (válaszként erre: 74. - 7ed48e33ee)
2009. nov. 6. 09:27
Nézd a jó oldalát!Biztos lesz ülőhelyed a buszon! ;D
75. dzsigg (válaszként erre: 74. - 7ed48e33ee)
2009. nov. 6. 09:27
Nem baj hadd ijjedjenek,legalàbb tàvolabb àlnak,neked meg kevesebb esélyed lesz a megbetegedésre...
74. 7ed48e33ee (válaszként erre: 71. - Dzsigg)
2009. nov. 6. 09:25
Csak szerintem az emberek meglátnának egy ilyen maszkban megijjednének, azt hinnék beteg vagyok...én ki próbálom. Ciki vagy nem ciki.FŐ A BIZTONSÁG!!!!!
2009. nov. 6. 09:25

Ha te úgy érzed magad védettnek, hát tedd!

HA valakinek esetleg ez szúrná a szemét, akkor mond el neki hogy miért is viselsz maszkot!

Elég szomorú hogy sok emberebe még annyi műveltség sem szorult, hogy buszon vagy bármilyen olyan helyen ahol sok ember van egy légtérben, odafigyeljen arra, hogy köhögéskor vagy tüsszentéskor vegye a fáradtságot és odategyen egy zsebkendőt vagy a kezét!Engem is felbosszant az ilyen!

72. daroki (válaszként erre: 70. - 7ed48e33ee)
2009. nov. 6. 09:24
Hajrá!És ne törődj másokkal!
71. dzsigg
2009. nov. 6. 09:24
Mi a cikibb?Szàjmaszkot hordani,vagy sulyosan megbetegedni...Szerintem az emberek vevök lennének a szàjmaszkra,csak mindenkinek megfordul a fejében:ciki....Ha valaki elinditanà ezt a szàjmaszk viselést,szerintem idövel egyre többen vennék a bàtorsàgot.
70. 7ed48e33ee (válaszként erre: 69. - Daroki)
2009. nov. 6. 09:23
de ha ez véd akkor kötelezővé kéne tenni! Legalább a tömegközlekedési eszközökön! Aki nem viselné megbüntetném.Szerintem sok bajt meg lehetne egy ilyen dologgal előzni.Ma esküszöm veszek maszkot...
69. daroki (válaszként erre: 68. - 7ed48e33ee)
2009. nov. 6. 09:21
Sztem egyáltalán nem ciki,én még a suliba is feldobom a dolgot.
2009. nov. 6. 09:20
A napokban arra gondoltam maszkot veszek, a buszon, metrón köhög sok ember, és még arra sem veszi a fáradságot, hogy oda tegye a szája elé a kezét.Azon elmélkedem a saját egáészségem érdekében szájmaszkot veszek.De nem akarok nevetségessé válni.Van köztetek olyan aki szintén gondolt már ilyen védekezésre, a vírus ellen?
2009. szept. 3. 18:40

Nem kell beszarni! Ugyanolyan influenza mint a többi, pár napig iszonyat szar közérzet, hidegrázás, láz, itt fáj, ott fáj... és túl leszünk rajta. Esetleg akik valamely alapbetegségben vagy krónikus betegségben szenvednek, kicsit jobban megviseli őket, esetleg szővődmény kialakulhat. Oltás?? Nekem nem kell! És a családomnak sem fogom javasolni.

Ezt a hisztéria keltést kicsit túlzásnak tartom, a vakcina gyártóknak jó pénz szerzési lehetőség.

Nem is tudom...nem vagyok paranoid...de ilyenkor mindig a Mission... című film témája és története, nevezetessen a korókozó és az ellenanyag a chiméra és belerofon jut eszembe.

Valahogy furcsa érzésem van... csak nekem???!

2009. szept. 3. 18:04

Véleményem szerint kicsit túl nagy feneket kerítenek ennek az egésznek.


Gondolom ezt kívánja egyes oltóanyag gyártó cégek és isten tudja még kiknek az érdeke, jól beijesztik a népet mindenféle mende-mondákkal.


Az a helyzet hogy szív és érrendszeri továbbá tumoros megbetegedésben sokkal többen halnak meg mind a mai napig, mint ebben az olyannyira rettegett "új influenzában".

2009. szept. 3. 12:59
Allandoan ijesztgetik az embereket,en is kaptam e-mailben, egy felhivast, hogy ne oltasd be magad, mert fertozott vakcinaval akarnak beoltani.Allitolag Becsben keszitettek elo. Most meg olvasom, hogy ennien, meg annyian kerulnek korhazba, es mennien meghalnak majd. Az erintettek, a gyerekek, terhesnok.Ez egy ijesztgetes. Ha nem megyunk nagy tomegbe, es vigyazunk a higienara,kezet mosunk tobbszor,es szedjuk, a vitaminokat, nem lehet gond.Nem kell felulni, minden rossz hirnek.
2009. szept. 3. 12:11
csak immunerősítéssel vagy erős immunrendszerrel lehet kivédeni!!! még mindig, mint ahogy 900 éve is.
63. mohonc (válaszként erre: 62. - Csicsi25)
2009. máj. 19. 08:18
Hát akkor borozzunk! :)
2009. máj. 18. 23:11

Sziasztok!


Talán érdemes elolvasni ezt a cikket:

[link]

61. mohonc
2009. máj. 10. 22:50

Eddig 32 országban, 4379 esetben igazolták a laborvizsgálatok, hogy sertésinfluenza betegített meg embereket. Halálos áldozatok száma 49.


Az eddig igazolt esetek:

Mexikó - 1578 [45†]

USA - 2254 [3†]

Kanada - 242 [1†]

Spanyolország - 93

Nagy-Britannia - 39

Franciaország - 12

Németország - 11

Olaszország - 9

Izrael - 7

Brazília - 6

Új-Zéland - 7

Dél-Korea - 3

Japán - 4 [Új]

Hollandia - 3

Salvador - 2

Svájc - 1

Portugália - 1

Panama - 3 [Új]

Lengyelország - 1

Kolumbia - 1

Norvégia - 1 [Új]

Írország - 1

Ausztrália - 1 [Új]

Svédország - 1

Dánia - 1

Kína - 1 [Új]

Ausztria - 1

Argentína - 1

Norvégia - 1 [Új]

Hongkong - 1

Guatemala - 1

Costa Rica - 1 [1†]


2009.05.10.

60. 15defe00af (válaszként erre: 59. - Syria)
2009. máj. 10. 11:50

De jó, hogy ezt írod. Így legalább nem vagyok egyedül, mert én is erre gondoltam. Tippem is van. Amíg az influenzával foglalkozunk, addig nem gondolunk a gazdasági gondokra. Mert hát az is érinti az egész Világot.

Az egyik rokonom háziorvos, Ő is azt mondja, hogy túl van ez ragozva.

59. syria
2009. máj. 10. 09:45
Az ilyen hírverések kapcsán mindig az jut az eszembe: vajon milyen más, nagyobb horderejű dologról akarják elirányítani a figyelmünket?
2009. máj. 6. 06:08
Aki nagyon retteg hogy ideér és esetleg Ő lesz az első aki elkapja, az szerezzen be "Taminflu" nevű szert. Ez állítólag hatásos lehet annak, aki kúraszerűen szedi, igaz jó borsos az ára, 6000 körül mozog a havi adagja. Háziorvos felírhatja, patikában kapható szer.
57. tapsi hapsi (válaszként erre: 55. - 6c5f346e46)
2009. máj. 5. 23:07
Spanyolországban?? na neeee.... Melyik részén, azt tudod?? Vagy vki tudja?
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook