Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » H1N1 - akik már megkapták az oltást fórum

H1N1 - akik már megkapták az oltást (beszélgetős fórum)


2009. nov. 1. 11:27
Testvérem beadatta, mindkét hónaljában a nyirokmirigy megduzzadt és fáj is (sziszegve keni rá a golyós deót). :(((
43. Kriszti1212 (válaszként erre: 42. - B393c24117)
2009. nov. 1. 11:23
van benne némi igazság:)
2009. nov. 1. 11:21

Mi évek óta beadatjuk az influenza ellen oltást. Most már 8an beadatuk a H1N1 ellenet is a családból, egyszerre a simával. Egyikünknek sem lett semmi baja.

De szerintem egyszerű a képlet: Ha valaki fél az influenzától, akkor addassa be magának!

Ha valaki a védőoltástól fél, akkor meg ne adassa be magának!

Szerintem itt ugy sem fogja tudni meggyőzni senk a másikat az igazárol :D

41. Jázmin85 (válaszként erre: 37. - Egypt)
2009. nov. 1. 11:13
Nálunk a munkahelyemen a sima influenza elleni védőoltást ingyen beadták aki kérte. Másnapra mindenki aki beadatta lebetegedett. Azért az kicsit furcsa lenne, hogy több 10 ember egyszerre betegszik le, pont a védőoltás utáni napon.
40. makrai.lilla (válaszként erre: 35. - Egypt)
2009. nov. 1. 10:56
ha már többen is irták hogy olyan betegek lettek töle,biztos van benne igazság,anyám barátja is beteg lett nagyon
39. Kriszti1212 (válaszként erre: 37. - Egypt)
2009. nov. 1. 10:55
és te miért vagy olyan biztos benne? mondjuk azért mert minden védőoltás eleve egy kisebb fertőzés a szervezetben, hogy az hogyan reagál rá. előidézik a betegséget, mondván, hogy ha ezen túl vagy, akkor már biztos a védelem
2009. nov. 1. 10:53

sziasztok!

én például egyáltalán nem bízom ebben a H1N1 elleni oltásban, hiszen eleve nem tudták konkrétan bizonyítani a hatását. nálunk a családban akarták, hogy oltassuk be magunkat, de én mereven tiltakoztam. nem kell. nekem legalább is.

magán vélemény...

37. egypt (válaszként erre: 36. - 2104cc91e8)
2009. nov. 1. 10:52

Honnan veszi, hogy az oltástól?

Nyilván anélkül is megbetegedett volna!

Az oltás csak az influenzától véd, nem mástól.

2009. nov. 1. 10:50

Az Én barátnőm tavaly a normál influenza elleni oltástól olyan beteg lett, hogy alig élt!

Azt mondta: soha többé!!!

35. egypt
2009. nov. 1. 10:49

Biztos nem az oltástól lettél beteg... Ilyen szövődménye egyetlen oltásnak sincs.

Egyébként 2 hét, míg kialakul a védettség, így ha előtte vagy közben megfertőződsz, akkor kijön az influenza. Ja és ugye ez csak az influenzától véd, nem az összes felső légúti megbetegedéstől és más fertőzésektől, amiből millió van...

Mi több, mint 2 hete kaptuk meg a férjemmel egyszerre mindkét oltást, semmi bajunk nem lett tőle. Nincs semmi más mellékhatása, mint a többi oltásnak.

34. makrai.lilla (válaszként erre: 32. - 19476f1d2a)
2009. nov. 1. 10:47
igen ebben lehet igazság.én nem adattam be a simát évek ota
33. makrai.lilla (válaszként erre: 30. - **Kata**)
2009. nov. 1. 10:46
erröl beszélek
2009. nov. 1. 10:42

Nekem azt mondta a múlt héten egy kórház orvos igazgatója, hogy ha valaki rendszeresen eddig nem kapott sima influenza elleni védőoltást (éveken át), akkor most ezt a h1n1-est nem javasolja....


Sztem ha annyira gyilkos lenne ez a betegség, akkor kötelezővé tennék, mint a DiPerTe vagy a többi kötelező oltást. De az egészségügyi dolgozók is csak akkor kapják ha kérik. Én semmit sem adatok be ami nem kötelező...

Magánvélemény volt :)

31. danama (válaszként erre: 25. - Makrai.lilla)
2009. nov. 1. 10:42
akkor szerintem ne adasd be ha a simától is beteg lettél, egyébként én is majdnem minden éveben beadattam a simát és minden évben el is kaptam az influenzát, majd terhes lett stb, és ahogy nem adattam be nem is lettem beteg
2009. nov. 1. 10:40

szia

én még nem kaptam, tavaly a kolléganőm beadatta, és utána olyan beteg volt 2 hétig h alig élt szegény...

2009. nov. 1. 10:39
bocs a hibákért kapkodtam
2009. nov. 1. 10:39
Én a H1N1 elleni védőoltást adattam be magamnak,és semmilyen mellékhatása nem lett.
2009. nov. 1. 10:39
Ajaj enegm nagyon megzsidott házidokim mert idén elakartam bliccelni,ugy hogy papír nálam szerdán 7.15 kor beadják de csak a hagyományost javasolja,mert az újnál napi szinten változnak a vírustörzsek szerinte.
2009. nov. 1. 10:37
csak azért mert pár éve beadattam a simát és ha jol emlékszem volt bajom is talán lebetegedtem..
2009. nov. 1. 10:36
nemtudom mit tegyek...
2009. okt. 28. 21:03
Több ismerősöm beadatta, egyiküknek a herpesze jött ki, másikuk pedig 5 napig nyomta az ágyat. Meggondolandó...
2009. okt. 28. 19:33
Nem adassuk be.Soha nem is adattunk be semmi védőoltást.
2009. okt. 28. 19:26
Beadattam a régit és az újat is. Semmi mellékhatása nem volt.
2009. okt. 28. 18:54

:)))))

Ennek az egésznek sokkal nagyobb feneket keritettek, mint kellett volna :)

Mi holnap beadatjuk magunknak a férjemmel és kész, ez tul van tárgyalva! (inkább legyen magas lázam, stb stb, minthogy a 3 hónapos fiam elkapja rajtunk keresztül az influenzát).


Már anyumék és az öcsém is beadaták maguknak (semmi mellékhatása nem volt), és a nagyszüleim is (a nagy papám mellesleg volt egészség ügyi miniszter.. nem hinném, hogy csak ugy a hasára ütött volna, és azért beadta magának..).


Azt meg honnan veszitek itt néhányan, hogyha az ember egyszer ezt elkapja, akkor soha többé???

2009. okt. 28. 12:51

Nem adatom be az oltást,pedig nem vagyok fiatal.

Nem bízom ezekben az alig kipróbált oltóanyagokban.

2009. okt. 28. 12:30
Érdekes, hogy az időseket nem támadja, mert védettek. És az is érdekes, hogy a sima influenza évete több áldozatot szed, mint eddig ez, mert az a nem védett öregeket is támadja. Akkor nem lehet, hogy egyszerűbb ezen átesni? Lényeg, hogy menjünk orvoshoz, ha bajunk van!
2009. okt. 28. 12:28
17. correct (válaszként erre: 6. - Szazala)
2009. okt. 28. 12:27
Mellékhatások 60 napig jelentkezhetnek, de újabban azt mondják, hogy évek múlva is jöhet bármi.
2009. okt. 28. 12:27

mi babát szeretnénk, de nem adatom be. Azért, mert a sima influenza elleni oltás sem ajánlott annak, aki terhes, vagy babát tervez. A kislányom 4 éves. Neki sem szeretném. 1 hónapja volt magas lázzal, hányással, hasmenéssel járó betegsége. A fene se tudja ez volt-e vagy sem. Ha átmegy rajta egy életen át védett lesz. Évente oltassam olyan oltóanyaggal, amit pár hónapig teszteltek???

A híradások arról szólnak hány ezer ember halhat meg, ha nem kapjuk meg a védőoltást. Persze, mint a madárinfluenzánál nem? Valakinek ez rengeteg pénzt jelent.

15. lamoni
2009. okt. 28. 12:26

Én se adatom be.

Szerintem az egész már csak a pénzről szól.

Az állam legyártatta a vakcinákat, és muszáj eladni őket, hogy ne bukják a millió vagy milliárdjaikat.

Az meg hogy ráerőltetnék a terhesnőkre, meg a gyerekekre végképp felháborító.

Ki vállalja a felelősséget, ha beteg gyerekek fognak születni?

Senki, mert mindenki maga dönt.

Ja, és lehet hogy ez is csak egy kisérlet. Mi lennénk a kisérleti nyulak, és a végén valaki felmarkolná a pénzt.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook