Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Gyorshajtás, büntetés! fórum

Gyorshajtás, büntetés! (beszélgetős fórum)

1 2 3
17. Miss Jane (válaszként erre: 15. - Survivor3)
2010. jún. 16. 12:37
10 munkanap
16. Miss Jane (válaszként erre: 10. - 7f4731178d)
2010. jún. 16. 12:37
Megnéztem az idővonaladat, de nálad gyorsabban zajlottak a dolgok kicsit, szerintem olyan június 20-30 között kapod majd meg a tértivevényt. Onnantól számítva van a jogerőre emelkedés, plus 30 nap fizetési határidő. Július -ban bőven ráérsz majd befizetni.
2010. jún. 16. 12:35

A jogerőre emelkedés időpontja a határozat hozatal kézhezvételétől számított 10 munkanap.

A 10 napon belül fellebbezésnek van helye.

A jogerőre emelkedést követően illetékbélyeggel elátott részlet fizetési kérelmet lehet küldeni az ügyintéző részére, ezt általában megadják (a gyakorlat 30.000 Forintra = 3 X 10.000 Ft havi alkalommal)

14. Miss Jane (válaszként erre: 13. - 7f4731178d)
2010. jún. 16. 12:33
Igen. És hagynak elég sok időt befizetni, mondom én február végén gyorshajtottam, és április végén kaptam meg csekket, és ráértem volna kb június elejéig befizetni. És, nem volt sem ügyintézési határidő meghosszabbítás, se semmi.
2010. jún. 16. 12:30

Csak sebesség túllépés. 30ezer ft.

Az az igazság,hogy szeretnék minél hamarabb túllenni ezen,inkább kifzetem egyben csak rendezve legyen.

Ha nem írunk papír,hogy nem apu vezette akkor 1 idő múlva jön a csekk? Befizetni és le van zárva?

2010. jún. 16. 12:28
Mennyi a bírság? Sebességtúllépés csak?
2010. jún. 16. 12:26
Ha nem nevezed meg, hogy tényleges más vezette mint akinek kiszabták, az sem baj, utána max fellebbezéssel lehet élni, de ugye az már illetékbélyeges (5000 Ft). Akkor van jelentősége, ha ponttal is jár a szabálytalanság. de ahhoz már nagyon durvát kell elkövetni, nem néztem utána ennek.
2010. jún. 16. 12:24
Én vezettem és az édesapám nevén van a kocsi
9. Miss Jane (válaszként erre: 7. - 7f4731178d)
2010. jún. 16. 12:23
KI vezette?
2010. jún. 16. 12:22

Először értesítési kötelezettsége van a hatóságnak az eljárás megindításáról. Az első tértivevényes levél erről szól, ahol mentesülhet az üzembentartó a közigazgatási bírság alól. A második tértivevényes levél a közigazgatási bírság kiszabása, amit a határozat jogerőre emelkedésétől számított 30 napon kell befizetni.

Az én esetemben az időpontok: 2010.02.27-én szabálytalankodtak, az első levél 2010. 03. 12-én keltezett, de kb 10 nappal később kaptam meg. A 2. levél 2010. 04.16-án készült, és azt is később kaptam meg. Hozzászámolva a jogerőre emelkedést és a fizetési határidőt kb még június elején is befizethettem volna.

7. 7f4731178d (válaszként erre: 6. - Miss Jane)
2010. jún. 16. 12:22

Köszi. Életem első ilyen levelem...eligazodni nem tudok rajta. :S

FEllebezni is lehet,hogy ellopták a kocsit...stb.

Itt egy képet: hátha valaki megtudja mondani mikorra várhatjuk a csekket:

[link]

Akkor nem is muszáj az én nevemre íratni a bírságot? :S

2010. jún. 16. 12:14
És épp azért jött a levél, hogyha nem az üzembentartó vezette, hanem más, akkor meg lehet nevezni, és az ő nevére szabják ki a bírságot. Elég bonyolultan szerkesztettek ezek a levelek, és minden jogszabályi hivatkozás benne van. Tényleg csak el kell olvasni.
2010. jún. 16. 12:13
Engem is érdekelne, hogy mikor jön a csekk, mert feb. 13-án lefotózák a férjem uilyen paraméterekkel és még azóta sem jött a csekk. Az akkor készült fotókat még nem lehetett megnézni a neten, igazából nem is emlékszünk rá, de mindegy. Vagy tévedés volt az egész, azért nem küldtek azóta semmit? Létezik ez?
2010. jún. 16. 12:12
Elvileg ez csak értesítés az eljárás megindításáról. Azon az oldalon, ahol a képet nézted, ott van egy idővonal is, hogy kb. mikor fogják kiszabni a büntetést, és meddig lehet befizetni illetve végrehajtható. A levél elég egyértelmű, hogy mi a teendő, benne vannak a határidők is, csak el kell olvasni figyelmesen.
2010. jún. 16. 12:11
Volt egy hasonló szitu,hogy az én kocsimat tesóm fizette.Én kaptam a csekket mivel az án nevemen van,odaadtam neki a csekket hogy rendezze le,hisz az ő hibája.Szerintem részletfizetésben is neked kell eljárni mert a neveden van,független attól hogy ki vezette a kocsit
2010. jún. 16. 12:11
2000 ft-os illetékbélyeget kell ragasztani a részletfizetési kérelemre!És elvileg megadják.
2010. jún. 16. 12:09

Ma kapott apukám a rendőrségtől egy levelet,hogy máj. 21-én 50helyett 74el ment x.y helyen....stb.

De a kocsit én használom,hasznátam. Írták,hogy itt megnézhetem a képet: [link] Ezen az oldalom a büntetés díja is szerepel.

Kb.mennyi idő amíg megjön a csekk? Esetleg kell valami papírt írnom a rendőrségre,hogy én vezettem nem pedig az üzemben tartó?

Olvastam,hogy lehet részletfizetést kérni mivel nekem nincs munkahelyem így valószínű,hogy megadnák....De ha nem kell papírt írni,hogy nem apukám vezett,akkor neki is megadnák a részlet fizetést? Neki van állandó jövedelme..... :S

Köszi

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook