Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Gyomor bypass lefogyásra fórum

Gyomor bypass lefogyásra (beszélgetős fórum)


2031. Bernibej
2012. jún. 6. 13:37

Sziasztok,

Mához 2 hétre már bent leszek a kórházban. Eléggé izgulok de már várom is.


Egz kis érdekesség:


A Brazil koleganőm leirta nekem, hogy neki mit irt elő az orvos, hogyan táplálkozzon a műtét után.

Őt már 2 éve műtötték és nagyon szépen lefogyott. Vékony és csinos.

Fontos, hogy ezt neki mondták és lehet, hogz a te orvosod mást fog neked tanácsolni, szóval ez csak tájékoztató infó egy valós embertől aki már megcsinálta.



Szoval itt a forditása annak amit irt:


Az elején 10 napos periodusban valtozott az etkezes:


- amikor elkedhettett inni, attol számitott 10 napig csak folyadék. Semmi darabos, fott zoldseg se.



Igy nezett ki nagyjabol az elso 10 napban 1 etkezes:


8-kor Reggeli: 30ml szűrt gyümölcslé (nem cukrozott, nem rostos ,átlútszó) VAGY 30ml tej VAGY light joghurt

10- kor Tizorai: 30ml szűrt gyümölcslé (nem cukrozott, nem rostos ,átlútszó) VAGY 30ml tej VAGY light joghurt

12-kor Ebéd : 30ml szűrt es zsirtalan üres husleves

14-kor Uzsonna: 30ml szűrt gyümölcslé (nem cukrozott, nem rostos ,átlútszó) VAGY 30ml tej VAGY light joghurt

16-kor Uzsi 2 : 30ml szűrt gyümölcslé (nem cukrozott, nem rostos ,átlútszó) VAGY 30ml tej VAGY light joghurt

18-kor Vacsora: 30ml szűrt es zsirtalan üres husleves

Este 8 kor es minden 2. oraban amit meg ebrentoltesz meg kell inni par korty gyümölcslevet (nem cukrozott, nem rostos ,átlútszó)


Ezeken kivult meg mindenkepp meg kell inni napi 2 liter vizet.



A 11. naptol, amikor vegetert az előző 10 napos csak folyadékos időszak, akkor a rakovetkezo 10 napban elkezdett pürésitett ételeket enni . Hust csak nagyon keveset es az is hal vagy csirkemell ami nagyon puhara volt parolva es osszeturmixolva.


Egy peldanap:

8-kor Reggeli: 70ml szűrt gyümölcslé VAGY pici kv val tejeskávé VAGY 1/4ed kifli light kremsajtal

10- kor Tizorai: 2 teáskanálnyi gyümölcspép (banánból,almából, avokádóból estelg papajából) VAGY 30ml szűrt gyümölcslé VAGY 30ml tej VAGY light joghurt

12-kor Ebéd : 1 teáskanálnyi megfőzött és pépesitett zöldség (krumpli, répa, tök vagy amit szeretsz) ÉS még 1 teásknálnyi puhára főzött leturmixolt husi.

14-kor Uzsonna: 70ml szűrt gyümölcslé VAGY pici kv val tejeskávé VAGY 1/4ed kifli light kremsajtal

16-kor Uzsi 2 : 2 teáskanálnyi gyümölcspép (banánból,almából, avokádóból estelg papajából) VAGY 30ml szűrt gyümölcslé (nem cukrozott, nem rostos ,átlútszó) VAGY 30ml tej VAGY light joghurt

18-kor Vacsora: 1 teáskanálnyi megfőzött és pépesitett zöldség (krumpli, répa, tök vagy amit szeretsz) ÉS még 1 teásknálnyi puhára főzött leturmixolt husi.

Este 8 kor es minden 2. oraban amit meg ebrentoltesz meg kell inni par korty gyümölcslevet (nem cukrozott, nem rostos ,átlútszó)


Ezeken kivult meg mindenkepp meg kell inni napi 2 liter vizet.



A 21. naptol, amikor vegetert az előző 10 napos periodus:

Egy peldanap:

8-kor Reggeli: 70ml szűrt gyümölcslé VAGY pici kv val tejeskávé VAGY 1/4ed kifli light kremsajtal

10- kor Tizorai: probalj megenni 1 gyümölcsöt de csak annzit amig erzed hogy televagy NE röltess többet, rágd addig amig szinte szétolvad a szádban

12-kor Ebéd : 1 teáskanályi szénhidrátos étel (pl főtt krumpli vagy főtt tészta) meg 1 teáskanályi zöldség meg 1 teáskanályi husi vagy más fehérje forrás (sajt vagy tojás). Óvatosn és sokáig , jól rágd szét rágd addig amig szinte szétolvad a szádban

14-kor Uzsonna: 70ml szűrt gyümölcslé VAGY pici kv val tejeskávé VAGY 1/4ed kifli light kremsajtal

16-kor Uzsi 2 : probalj megenni 1 gyümölcsöt de csak annzit amig erzed hogy televagy NE röltess többet, rágd addig amig szinte szétolvad a szádban

18-kor Vacsora: 1 teáskanályi szénhidrátos étel (pl főtt krumpli vagy főtt tészta) meg 1 teáskanályi zöldség meg 1 teáskanályi husi vagy más fehérje forrás (sajt vagy tojás). Óvatosn és sokáig , jól rágd szét rágd addig amig szinte szétolvad a szádban

Este 8 kor es minden 2. oraban amit meg ebrentoltesz meg kell inni par korty gyümölcslevet (nem cukrozott, nem rostos ,átlútszó)


Ezeken kivult meg mindenkepp meg kell inni napi 2 liter vizet.



Az masodik hónapban kb ugyanigy evett mint ay utolsó példanap csak megnovelte a teáskanál méretet evőkanálra


A 3 tol a 6 ik hónapig kb 150g okat evett egz étkeyére ,de már nem 2 óránként evett , hanem 3 igy nem 5* evett , hanem csak 3-4 alkalommal egy nap.


Az első félév letelte után már evett mindent csak kis adagokban DE kerülte a sót, olajat, zsirt, füszereset és fóleg diétás dolgokat evett és SEMMI szénsavas innivaló vagy agyoncukroyott gyumolcslé.


1 év után már evett borsosat meg néha 1-1 kocka csokit és a mennziséget is növelte picit.

2030. lego.andi (válaszként erre: 2029. - Gombóc66)
2012. jún. 6. 11:19
Ha minden jól megy januárban:-)
2029. Gombóc66 (válaszként erre: 2027. - Lego.andi)
2012. jún. 6. 10:14
Mikor lesz a műtéted?
2028. bilonka (válaszként erre: 2023. - Klaribaba22)
2012. jún. 6. 10:09

Köszönöm a beszámolót! Nagyon nagy erőt adott ,hogy ilyen pozitívan élted meg az egészet.

Mielőbbi teljes felépűlést ,jó egészséget és sok fogyást kívánok.

Puszi.

2027. lego.andi (válaszként erre: 2026. - Rituka23)
2012. jún. 6. 09:40
Köszi Rituka:-) Remélem hamarosan majd engem biztattok:-)
2026. rituka23
2012. jún. 6. 09:34
Sziasztok! :) Klárika, Vica nagyon örülök, hogy jobban vagytok már ti is! :) Gyógyulgassatok! Csippere, Zsú, Hencsi, Anna-Reni ti hogy vagytok? Lego-Andi neked örülünk hogy itt vagy, mert mindenkit bíztatsz! :) Puszi mindenkinek és szép napot! :))
2025. lego.andi (válaszként erre: 2023. - Klaribaba22)
2012. jún. 6. 08:59
Köszi a beszámolót,gyógyulj meg gyorsan:-)
2024. Bernibej
2012. jún. 6. 08:02

Kedves Vica és Klári

Köszönöm a beszámolókat. Nagyon sok erőt ad. Vicának nagyon nagy köszi a hosszú telefonért és a tanácsokért. Visszaadtátok a kedvem és megerősítettétek az elhatározásom. Pihenjetek meg sétáljatok sokat a friss levegőn. Sok puszi nektek.

Berni (Bea)

2012. jún. 6. 07:11

Sziasztok fórumozók!

Hát megcsináltam én is!!!:):)Köszönöm mindenkinek az aggódást,bíztatást,és a pozitív energiát!!:):)Tegnap fél 1-kor engedtek ki a kórházból,az út elég hosszú volt,de minden rendben van!:)Ne haragudjatok,hogy ki voltam napokig kapcsolva,de valóban ezt a műtétet lelkileg is fel kell dolgozni.Tanyi doki imádni való,tele energiával,mindenkihez van egy jó szava,mindíg mosolyog,és ez fél gyógyulás!!!:):)MINDENT KÖSZÖNÖK DOKI!!!!:):):)A kórház tiszta,rendezett,az ápolók segítőkészek,szóval örülök,hogy Debrecent választottam,és már túl is vagyok a műtéten!!!:):)Műtéti fájdalmam nem volt,hiszen mindíg adták a fájdalomcsillapítót az infúzióba.Inkább a hanyattfekvés,a napi 3liter infúzió,katéter,ami megviseli az embert.A műtétre váróknak üzenem,hogy ki lehet bírni!!!:)Nekem szerencsém volt,hogy Vicával voltam,mert az ő energiája,humora sokat segített!!:):)Köszönöm vica!!!:):)Én most -5kilónál tartok,és már jobban érzem magam!!:)Itthol szűrt husi levest,krémjoghurtot,sertésmájkrémet csipegettem eddig,ja és tegnap pár szem eperből turmixot csináltam kicsi mézzel,fincsi volt!:)Még nem érzek éhséget,sem azt,hogy mikor van tele a pocim!:)Hétfőn megyek varratszedésre,és már nagyon szeretnék egy igazi tusolást!!!:):)Egyenlőre ennyi,szép napot mindenkinek,a műtötteknek mielőbbi gyógyulást!!!!!:):)Puszi!!

2022. Anna-Reni (válaszként erre: 2021. - Műtött)
2012. jún. 6. 06:03
Elküldtem.
2021. Műtött (válaszként erre: 2019. - Anna-Reni)
2012. jún. 5. 19:59
Nem, nincs beérkezett üzenetem. Elküldenéd újra?
2020. Csippere
2012. jún. 5. 19:20

Szia Prod,

54423 Gastro-enterostomia sec. Roux

ez van a zárójelentésemen

2019. Anna-Reni (válaszként erre: 2015. - Műtött)
2012. jún. 5. 19:03
Kedves Műtöt!Írtam Neked egy privát üzenetet,olvastad?
2018. Zsú1965
2012. jún. 5. 17:28

Ma villant az agyamba, hogy ha véletlenül nem Debrecenben, hanem Veszprémben operálnak, és vissza kell mennem a bélelzáródás miatt, akkor vajon ott lett volna az orvosom? Hiszen Tanyi adj szinte mindig ott van, és ez nagyon megnyugtató. De ha Mohos doki Ausztriában van, akkor kihez fordulhattam volna?

Tudom, okafogyott a kérdés, de mégis...

2017. bilonka
2012. jún. 5. 15:35
Klárika , Vica hogy vagytok ? Mi van veletek ?
2016. Műtött
2012. jún. 5. 15:16

[link]


De a zárójelentésen rajta kellett volna lennie, enyémen rajta van. Mert enélkül a biztosító bemondás alapján mit kezd vele? Hiszen ők nem a jóhiszeműségükről és segítőkészségükről híresek, legalábbis amikor fizetniük kell.

2015. Műtött
2012. jún. 5. 14:53

Üzenem a biztosítódnak, hogy elmehetnek a sunyiba. A MABISZ-nak van egy műtéti kódlistája!!!

54421, 54422, vagy 54423 - ezek a gyomorszűkítő műtéti kódok.

2014. prod (válaszként erre: 2012. - Rituka23)
2012. jún. 5. 14:40

A zárójelentésen nincs rajta, Mohos doki nem tudja. A TB nyilvántartásában nincs, mert nem TB finanszírozott a műtét.

És itt bezárult a kör. A biztosító meg röhög a markába. Érdemi ügyintézővel nem lehet beszélni, majd visszahívnak. Perzse, majd ha ötösöm lesz a lottón. :-(

Lassan nem tudom, hogy mit kellene csinálni, hiszen a biztosítási díjat fizettem, de ők rám hárítják a felelősséget, hogy miért nem adom meg a BNO számot. Nekik nem elég a zárójelentés.

Van valakinek esetleg ötlete?

2013. Műtött (válaszként erre: 2010. - Prod)
2012. jún. 5. 14:23
A zárójelentésen nincs rajta?
2012. rituka23 (válaszként erre: 2010. - Prod)
2012. jún. 5. 13:24
Szia Prod! Mohos doki nem tudja?? Elvileg nekik meg kell, hogy legyen, bár lehet, hogy más néven van a BNO listában! Hány kg-nál tartasz? :)
2011. rituka23
2012. jún. 5. 13:09
Sziasztok! Itt egy link, ahol meg tudjátok nézni, 41perc 30 másodpercnél kezdődik! :D [link]
2010. prod
2012. jún. 5. 13:09

Tudja valaki véletlenül, hogy gastric bypass műtétnek mi a BNO kódja?


Senki nem tud ez ügyben segíteni, viszont e nélkül a magánbiztosítóm nem fizet. :-(

2009. Foki Kata
2012. jún. 5. 11:34
Sziasztok, az mtv1 oldalán vissza lehet nézni az adást, MM Megoldások Magazinja, 2012.06.04.
2008. Bernibej
2012. jún. 4. 22:52

Kata , miről beszéltek? Megosztanád velünk, hogy mit láttál?

Köszi

Berni

2007. Foki Kata
2012. jún. 4. 22:10
sziasztok, ma a mtv1-en MM műsorban volt egy nagyon nagyon rövid riport Dr. Tanyi Miklóssal.
2006. Foki Kata (válaszként erre: 2005. - Gombóc66)
2012. jún. 4. 16:24
Szia, ezek nagyon fontos információk,KÖSZI, nekem is legelőször a csontritkulásra hívta fel a figyelmemet egy megkérdezett orvos.
2005. Gombóc66
2012. jún. 4. 15:02

USA kutatók végeztek 1 éves követéses vizsgálatot, gyomor bypass műtét utáni csont-metabolizmus és sűrűség esetleges változásainak tisztázására.


23 betegnél (20 – 64 éves férfiak és nők, átlag BMI 47) végeztek szérum parathyreoid hormon (PTH), 25 hydroxyvitamin D (25OHD), osteocalcin, vizelet N-telopeptid (NTx), és csontsűrűség (BMD) vizsgálatot.


Azt találták, hogy a betegek a műtét után 45 +/- 2 kg-ot fogytak. A PTH hamar elkezdett növekedni, a vizelet calcium csökkent, megduplázott calcium bevitel ellenére. A szérum 25OHD érték változatlan maradt, bár a l2 hónap alatt nőtt a D Vitamin bevitel. A csontelváltozás jelzői (NTx és osteocalcin) növekedtek, mialatt a femur fejnél és a medencénél a csontsűrűség csökkent. Ez utóbbi csökkenés szoros párhuzamban volt a vesztett kilókkal. A lumbalis gerinc és a distalis radius változatlan maradt a 12 hónap alatt.


A szerzők szerint a fentiek calcium és D Vitamin felszívódási zavart igazolnak gyomor bypass műtét után. Feltűnő, hogy a csípő csontsűrűség csökkenésének gyorsasága egyenes arányban volt a fogyás mértékével.


Mindezek alapján felhívják a figyelmet a csont-állapot vizsgálatára gyomor bypass műtét előtt és azt követően.

2004. Gombóc66
2012. jún. 4. 15:00

Az elhízott embere szíve gyakran strukturális elváltozásokat mutat, úgy mint megnagyobbodott bal kamrai izomtömeg vagy jobb kamra tágulat. A vizsgálat során 423, gyomor bypass műtéten átesett, átlagosan 42 éves, kövér beteget hasonlítottak össze, több mint 700 olyannal, akiknek nem volt hasonló műtétje. Az operált csoport átlagos BMI-je 48-ról 32-re csökkent két év alatt, továbbá a betegek derékkörfogata, vérnyomása, szívfrekvenciája, koleszterinszinjte és inzulin-rezisztenciája is kedvezően változott. Az ECHOkardiogrammok során kiderült, hogy a műtéten átesett betege szívének struktúrája szintén kedvezően változott, azaz a bal kamra tömege és a jobb kamra

mérete is csökkent.

2003. motoros10 (válaszként erre: 2001. - Gombóc66)
2012. jún. 4. 09:32
Melyik Péter képeit és hol láttad? A Vizl Péter képeit, akit februárban műtöttek?
2002. Bernibej
2012. jún. 4. 07:24

Sziasztok,

Ha van akit már több mint 4 hónapja műtöttek Debrecenben az legyenszives írjon nekem. Ha nem a fórumon akkor akár levélben. SOS a dolog. Előreis nagyon szépen köszönöm. bernibej@gmail.com

Berni

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook