Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Gyomor bypass lefogyásra fórum

Gyomor bypass lefogyásra (beszélgetős fórum)


2541. Csippere (válaszként erre: 2540. - Stoppie)
2012. júl. 8. 22:30

Szia, egyáltalán nem nagyképűsködés :)

Nekem is vannak olyan napok amikor ijesztően nem vagyok éhes :) eszembe sem jutna a kajálás, csak azért eszek mert muszály. De máskor meg felfalnék egy elefántot is. Kiváncsi lennék hogy mitől van ez? Lehet valamit rosszul csinálok?

2540. stoppie
2012. júl. 8. 22:04
Nem nagyképűsködni szeretnék, csak elmondani, hogy ilyen is van. Szerdán volt 3, szerdán lesz 4 hete hogy műtöttek. Ma reggel 1db túrórudit ettem, egész nap motorcsónakázni voltunk, abszolút nem voltam éhes. És ma vízisíeltem is, ami sokak számára extrém sport, én űztem a műtét előtt is. 12 kiló körül tart a fogyásom, pedig 39es BMI-vel indultam. Volt a hajóba fornetti, ette is a család rendesen, de egyszerűen nem kívántam. A másik kialakult bennem egy kis félelem, hogy nem eszek ilyeneket, mert fáj majd a hasam tőle. Csak gyümölcs, joghurt, semmi hús vagy tészta. Úgyhogy mindenkinek fel a fejjel :)
2539. gbabi50 (válaszként erre: 2535. - Novel)
2012. júl. 8. 21:17
Ahogyan olvasom a muttoteket,latom nagyon keveset tudnak enni es ebbol is egy resze nem szivodik fel,majd kesobb valamivel tobbet esznek de rendes etelbol gondolom akkor sem haladjak meg az 1500kcal,es ha ez hosszu tavon igy megy a szervezet hozzaszokik,az az igazsag hogy egy dieta utan ami 1200kcal,pl.es te vagy 120kg,amikor 80kg leszel mar nem ehetsz 1500,vagy 1800kcal mert lerakodik,tovabb kell tartani az 1200,es sokat mozogni,itt bukunk el hogy nem birjuk hosszu tavon tartani,es egy kis bunozes mar raktarba kerul a zsir,ezert sem jo ugy fogyni hogy nagyon lecsokkenteni a kaloriakat,az lenne az idealis hogy 1400-1500kcal egyunk de ezt nem kuraszeruen hanem eletmodkent,lehet hogy lassaban fogynank de hosszu tavon biztos,es sokkal tartosabb lenne a fogyas,de tudja mindenki hogy milyen ugyesen kell osszevalogatni az eteleket hogy ezt betartsuk,mert csak egy kis fagy,egy szem sajtos taller,es mar odavan 500kcal.Most nem tudom mi van velem,foztem egy nagyon finom husos kaposztat cs.mellel,es mar 2 tanyerral ettem meg de meg mindig ugy erzem ehes vagyk,es ettem 2 almat is,2 barackot is,ittam 2 pohar vizet,nagyon remelem elmulik,nem tudom mert este jon ram az ehseg,ja es ma 6-kor mar reggeliztem mert az ejjel csak 1 orat tudtam aludni es a sok forgolodastol ehes lettem,es azt mondjak ha az ember reggelizik nem lesz aztan farkas ehes,de nallam ez nem mukodik,ezert is altalaba delig max 1 gyumolcsot eszek mert ha mar 8-9kor eszem aztan meg tobb kaloriat viszek be,na ugy erzem enyhult az ehseg:)
2538. gbabi50 (válaszként erre: 2535. - Novel)
2012. júl. 8. 21:00
Szerintem a mutet utan nagyon kicsi az esely hogy visszahizon az ember,persze ha valaki nem becsuli meg mgat es esznelkul tomi magaba a kaloriakat,ertem a kaloriabomba eteleket,csokikat,stb.de ha mar valaki sokat fogyott sokal mozgekonyabb,aktivabb,en nem hiszem hogy meg lehet olyan kover mint elotte.Most mikor jan. kijottem ide 103kg voltam,vegyesen etkeztem ,persze kenyer stb.kizarva de azert megkostoltam a sutit ha sutottem,na de a kisunokammal az olembe masztam a lepcsoket fel-le,es nem hiztam semmit,aztan jott a koszveny es a gyogyszer amitol farkas ehes voltam,kevesebbet mozogtam es jott a bokaficam ami 1,5 honapig gyogyult,nagyon sporoltam a lepcsozessel,es ekkor jottek fel a kilok eszrevetlenul,csak ugy sunyin:)Szinte naponta merem magam,de most ezt a 6kg nagyon megerzem mert nagyon fajnak a terdeim,nehezen mozgok peddig egy eve voltam 123 is.En ugy gondolom hogy aki lefogyott es sokat tud mozogni es odafigyel amit eszik,mar nem hizik vissza.
2537. Műtött
2012. júl. 8. 20:28
Annyi biztos, hogy az én fizikumom az övéhez képest nulla. Ha valóban ilyen keveset eszik, hogy lehet ereje...
2536. novel (válaszként erre: 2533. - Műtött)
2012. júl. 8. 20:20
Sziasztok! Igen, én is láttam. Tényleg sokat fogyott, de ugyanolyan fanatikus, mint mindig is volt, egyáltalán nem fogadta meg Mohos doktor tanácsát. Azért lehetne egy kis esze, hogy ekkora fogyás után a szívének és mindennek alkalmazkodni kell az új helyzethez és talán nem a kánikula kellős közepén kellene ekkora távot futni.Apropó! Mit gondoltok a fogyás során a zsír-izom vesztés arányáról? Azt hiszem Ria te egyszer írtál erről valamit, hogy próbálod kontrolálni az arányt. Hogyan csinálod?
2535. novel (válaszként erre: 2493. - Gbabi50)
2012. júl. 8. 20:04
Kedves Gbabi50! Úgy látszik sokan megtapasztaltuk a jojózás borzalmait, amikor is ugye a szervezet tartalékolni igyekszik a következő szűkös időre és ezért megyünk mindig feljebb. Én is túl vagyok jó néhány ilyen hullámon, a legtöbb amit saját erőből fogytam 50 kg volt 8 hónap alatt és kb. ugyanennyi idő alatt vissza is jött. Szóval az jutott még eszembe, hogy ha a bypass után is éhezik a szervezet, úgy mintha fogyókúráznál, sőt lehet, hogy méginkább a felszívódási nehézségek miatt, akkor nem lehet esetleg, hogy ez is lassítja az anyagcserét, és ezért tapsztalják egyesek azt, hogy egy idő után elindulhat visszafelé a súly?
2534. Gombóc66
2012. júl. 8. 20:03
Láttátok Pétert? Nagyon szuper a változása.
2533. Műtött
2012. júl. 8. 20:02
Ki látta a Naplót? Kedves műtött társaim, mit szóltok Péter teljesítményéhez?
2532. novel (válaszként erre: 2483. - Prod)
2012. júl. 8. 19:40
Én igyekszem menni, bár az előadóteremben biztos inkább valami tájékozató féle lesz. Esetleg utána beülhetnénk valahová beszélgetni. Ha van hozzá kedvetek.
2531. novel (válaszként erre: 2480. - Műtött)
2012. júl. 8. 19:36
Mindig nagyon kemény szavakat használsz magadra, szerintem ne tedd, ne bántsd magad!Lehet, hogy most még nem az van, amire számítottál, de ha hosszú távon megvan az eredmény és közben elviselhető a helyzet, akkor ezzel érdemes kibékülni. Én is erre próbálom trenírozni az agyamat, hogy talán nem lehet mindent pontosan előre kiszámítani (bármennyire szeretném is :-))de talán könnyebb lesz némi rugalmassággal alkalmazkodni a műtét utáni helyzethez, mint a sok kg-al előtte.Fel a fejjel!
2530. novel (válaszként erre: 2478. - Csippere)
2012. júl. 8. 19:31
Köszönöm Csippere! Ha már csak ez igaz mindenkire, hogy könnyebb megállni, mint a műtét nélkül, akkor már az hatalmas segítség!
2529. novel (válaszként erre: 2477. - 0bd7c96a65)
2012. júl. 8. 19:28
Erre reagálva kérdeznék valamit azzal kapcsolatban, hogy hol a legmegfelelőbb elvágni a gyomrot: van egy régi teljesen laikusoknak íródott élettankönyv, az a címe, hogy az Emberi Test, én ebben olvastam egy érdekes dolgot: kutya kísérletekben bebizonyosodott, hogy ha átvágják az ún. bolygó-ideget, akkor az azonnal megszüntette azt a feltételes reflexet, hogy már az étel látványára is elinduljanak az emésztőnedvek termelése. Ez a folyamat szerintem része lehet a pszichés étvágynak embereknél. Szerintetek a bypass alkalmával átvágják ezt a bolygóideget? Vagy ez egy baromi nagy hülyeség, mert anélkül nem lehet élni???
2528. novel (válaszként erre: 2476. - 0bd7c96a65)
2012. júl. 8. 19:18
Igen, ebben igazad van, hogy már a 30-as BMI is szuper lenne, mégha nem is ez a végső cél. Nekem sajnos jelenleg 54-es a BMI-m, de úgy vagyok vele, hogy ha már ekkora drasztikus beavatkozásra szánom rá magam, akkor szeretném elérni a teljesen normál súlyomat. Egyszerűen érezni szeretném, hogy milyen az, amikor a mindennapokban segítségemre van a saját testem és nem pedig akadályoz mindenben.
2527. novel (válaszként erre: 2475. - Gombóc66)
2012. júl. 8. 19:14
Köszi! Ez például totál új info nekem. Azt már olvastam Tanyi doktor 2007-es írásában, hogy van hosszú és rövid kacsos megoldás. Általánosságban a rövid (50cm)kacsos variációt csinálják, de azt hiszem kb.50 BMI felett a hosszú(150cm) kacsos megoldást szokták választani, ami még kevésbé engedi a felszívódást, mert lejjebb kapcsolódik össze az Y két szára.
2526. novel (válaszként erre: 2473. - Műtött)
2012. júl. 8. 19:08
Hát ez az, én is láttam a riportokat és ezért döbbentem meg én is , amikor szembesültem a valósággal.
2525. novel (válaszként erre: 2470. - 0bd7c96a65)
2012. júl. 8. 19:05
Köszi Ria! Igen erre azért nem figyeltem eléggé, mert ez hála égnek engem még nem érint. De akkor most már értem. szia
2524. Gombóc66
2012. júl. 8. 18:36
2523. Gombóc66 (válaszként erre: 2522. - 0bd7c96a65)
2012. júl. 8. 18:30

Lényeg az optimizmus!

A cikk szerint ez már gyakorlat .

Mint minden, ez is gyorsan átkerül Európába is.

[link] Mexikóban már lehet rá jelentkezni.

2522. 0bd7c96a65 (válaszként erre: 2520. - Gbabi50)
2012. júl. 8. 17:45
Max 4-5 évet kell rá várnod és elintézni, hogy Amerikában megmütsenek....
2521. Gombóc66 (válaszként erre: 2520. - Gbabi50)
2012. júl. 8. 17:41

[link]


Megleltem végre. Itt nincs vágás.

2520. gbabi50 (válaszként erre: 2519. - Gombóc66)
2012. júl. 8. 17:30
Koszi ,erdekes lehet,nem is lenne rossz,egy ilyet en is bevalalhatnek.
2519. Gombóc66 (válaszként erre: 2503. - Gbabi50)
2012. júl. 8. 17:22

Igen, ezek műtétek. Néhány napja nyelőcsöves műtét filmét is feltettem ide, de sajnos időkorlátos volt és már nem nyílik meg. Az olyan volt, ahol normál, még nem Bypassos gyomron csinálták, de írták, hogy műtött gyomornál is célravezető.

Egy csővet dugnak le a gyomorba, mint a tükrözésnél. Aminek a végén van egy lyuk. Ezzel és vákummal beszívják a gyomor falát és egy különleges valamivel összetűzi a gyomor falának két részt.Ezzel szűkítve a gyomor belső térfogatát.

2518. 0bd7c96a65 (válaszként erre: 2514. - Gbabi50)
2012. júl. 8. 16:20

Akkor tágítja ki jobban, ha feszegeted.

Berakás után ha úgyanazokat a szabályokat (lassú evés, jól megrágva, kis mennyiség) betartod amit a bypass után kell akkor nem fog tágulni

2517. 0bd7c96a65 (válaszként erre: 2515. - Gbabi50)
2012. júl. 8. 16:18
Azt már megvizsgáltattad, hogy a hormonjaid rendben vannak-e?
2516. 0bd7c96a65 (válaszként erre: 2511. - Sbeus71)
2012. júl. 8. 16:16
Én is azt hittem, mégis 3 hetembe került mire az utolsó 3 kilót magamra tudtam préselni...föleg fenntartani volt nehéz 3 hónapig :-(
2515. gbabi50 (válaszként erre: 2508. - 0bd7c96a65)
2012. júl. 8. 16:11
Erdekes amit irsz,en pl. sokat egyszerre nem tudok enni mert rosszul vagyok,lehet hogy a sok ehezeses fogyi miat,de ha gyakran eszem ,edesre sosat,sosra edeset,etelt es edesseget,na meg a fagyit imadom,hat bizony sok kaloriat lehet bevinni.Mikor nevnapoztunk barati tarsasagban,nezegettem hogy a tobiek vegig eszik az etlapot,en meg ha csak kostolgattam a fogasokat sem tudtam vegig kostolni nem beszelve hogy a desszertrol minddig lemaradtam,igaz akkorjaban soroztem es az is telitett,na de a tobiek is soroztek.
2514. gbabi50 (válaszként erre: 2512. - 99582e2ee3)
2012. júl. 8. 16:04
igen,errol is van infom de azt mondjak hogy nem igazan hatasos es nem utolso sorban meg draga is,na meg meg jobban kitagitja a gyomrot,aztan amikor kiveszik mi van?
2513. gbabi50 (válaszként erre: 2504. - Gee555)
2012. júl. 8. 16:03
szia,Csipere irta hogy szajon keresztul,vagas nelkul,a laparoskopos eljarasban is van vagas ,csak nagyon pici,ahogyan Csipere irtan nekem ugy jott le hogy olyansmi eszkozzel csinaljak mint az endoskopiat,lanyom mondta hogy o nem hiszi hogy lehetseges,de o sem tud mindent es minddig uj es uj eljarasokat fejlesztenek ki.
2012. júl. 8. 16:01
Gbagbi! Szájon át csak azt lehet,h bedugnak egy gömböt a gyomrodba, és nem fér bele utána ennivaló.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook