Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Gyomor bypass lefogyásra fórum

Gyomor bypass lefogyásra (beszélgetős fórum)


5031. 1a44ad4b58 (válaszként erre: 5026. - 0a0348d3b9)
2013. jan. 22. 00:12

Meg a mazsola!

Hamár éjjel úgyis felébredtél... nem igaz, hogy azt a fél marék mazsolát nem érdemled meg...

Kakaóból viszont csakis az instant cukrozottat! A simától köhöghetnéked lesz, aszt rádjön az egész család:-(((

5030. 1a44ad4b58 (válaszként erre: 5021. - Luculus)
2013. jan. 22. 00:06

Neked is köszi!

Én is voltam már egyszer-kétszer itt-ott... na, azokra a helyekre nem megyek!

5029. zzr1200 (válaszként erre: 5026. - 0a0348d3b9)
2013. jan. 22. 00:02

És zizike is beleesett abba a hibába, hogy nem vette komolyan a súlytartási melót és 2 hónap alatt 8 kilót hízott :-(


És mivel zizike most 3 napig a spanyol konyhát teszteli, így csütörtöktöl megint a diétás konyha - extra torna stílust fogja nyomni vagy 3-4 napig :-P


Mindenesetre a hülyeségeimmel és a hibáimmal együtt annyit megállapítottam, hogy igaz ezen a súlyhatáron (BMI25 és alatta) igen könnyü visszahízni, de pár nap komolyabb odafigyeléssel és mozgással le is lehet szedni. Egyszerüen amikor látod, hogy megindul a mérleg felfele akkor reagálni kell. Pár nap diéta vagy több mozgás vagy mindkettö. Ha csak legyintesz, hogy 2-3 kiló nem a világ, vagy megállapítod, hogy neked még mütéttelsem megy akkor felesleges volt minden. Nem csak az elérésért kell harcolni, de a megtartásért is mindennap.


Ma ebédre és vacsira is sikerült túlennem magam, de szerencsére csak a kellemetlen szintig és nem a rosszullétig vagy a fájdalomig. Otthon könnyü. Kimérem a kajám és megeszem. Itt elém raknak annyit amennyi egész napra elég lenne és bizony nem tudtam megállni idöben :-( Emiatt kicsit morc vagyok, de most 3 napig annyira nem érdekel.

5028. 1a44ad4b58 (válaszként erre: 5024. - Prod)
2013. jan. 22. 00:00

Köszi szépen!

Izé... ezek közül melyiket?:-o

[link]

5027. 0a0348d3b9 (válaszként erre: 5025. - TBálint76)
2013. jan. 21. 21:47
Dejo Balint! Gratula!
5026. 0a0348d3b9 (válaszként erre: 5019. - Gbabi50)
2013. jan. 21. 21:24

Szia gabi, igen segit, de nem fogja megoldani helyetted a rossz szokasaidat.


Aki nem dietazik egesz eleteben az vissza fog hizni.

Minnel elobb beedzed magad (a nassolasra, a sutemenyestal kinyalasara, a spajzban dugiban kiskanallal kakaoport evesre, a mekiben kikert 4 hamburgerre, amit mar megeszel, hiszen ha mar megrendelted...) annal elobb hizod vissza a leadott kilokat.

Akinek derogal mozogni (legyen az BARMI) az ne is remelje, hogy eljut a sulytarto idoszakba.


Mert az elso hetekben ovatos vagy, hiszen meg csak most mutottek.

Aztan eltelik par honap, gyakorlod a zsirosat, cukrosat - az agyad persze orul, visszatert a kis dagadt, eszel is, fogysz is. nem torodsz vele, hogy kialakitsd az uj szokasaidat az elso evben,

egy ev utan ugyanolyan nehez lesz elkezdeni dietazni, fogyni, mint elotte. A mozgas elkezdeserol nem is beszelve...


Itt az aktiv tagok kozul egyedul zzr van tul az elso even. Nincs senki mas. Olyan egyaltalan nincs aki arrol beszelhet, hogy 2-3-4 ev utan hogy el.

2013. jan. 21. 20:25
Na végre valami mocorgás. 4 hétig álltam 106 kg-n, ma végre 105 kg-t mértem. Így megvan az 50 kg fogyás!!! 7 és fél hónap kellett hozzá :) T.B.
5024. prod (válaszként erre: 5020. - 1a44ad4b58)
2013. jan. 21. 19:43
Én az Ilka egészségházat ajánlom. A dokinénit kérd.
5023. gbabi50 (válaszként erre: 5022. - Freddy)
2013. jan. 21. 17:57
Köszönöm a bíztatást,remélem majd én is így beszélek nemsokára.
5022. Freddy (válaszként erre: 5019. - Gbabi50)
2013. jan. 21. 16:58
Nekem viszonylag lassan mennek a kilók, 7 hónap -34kg, de soha egy percig sem bántam meg a műtétet. Életem legjobb döntését hoztam, amikor belevágtam.Ne hagyd magad lebeszélni, se magadtól, se mástól. Oda kell figyelni az étkezésnél, de azt hiszem ez a műtét valóban sok mindenben pozitavan változtat a hozzáálláson és a szokásokon. Én újra belevágnék. Remélem neked is minden jól fog menni. Sok sikert!!
5021. Luculus (válaszként erre: 5020. - 1a44ad4b58)
2013. jan. 21. 16:27
Szia!Én Budapesten voltam a Jánh Ferenc korházban és Dr Sebők Andreának hívták aki nekem végezte abszólut kedvesen és segítőkészen az élményt nagyban meghatározza az emberhez való hozzá állás!Megértelek,hogy körbe érdeklődsz mert ezt az amúgy is kiszolgáltatott helyzetet igen csak meg lehet még nehezíteni és maradandó élményként évekig gazdagodni vele,ha nem olyan orvost fogsz ki...
2013. jan. 21. 15:44

Tudna valaki abban segíteni, hogy Veszprémben vagy Bpesten hova/kihez érdemes menni gyomortükrözésre, aki azt ügyesen végzi? Esetleg ha orvos nevét is tudna valaki mondani... Hallottam a Vp. Egyetem utcairól, meg Ilka Egészségház, dehát gondolom főleg az orvos személyén múlik, nem a helyen.

Köszi!

5019. gbabi50
2013. jan. 21. 14:28

Sziasztok!

Bimm,nyugtassál meg kérlek,hogy a kicsi gyomor segitt majd az életmodváltásban:)Most tele vagyok kétejekkel,de lehet hogy ez a műtételötti para.Nagyon remélem hogy utánna ,ha már kezdenek olvadni a kilók,lesz annyi erőm hogy ne essek vissza a rossz szokásokhoz.

2013. jan. 21. 12:14

BOSATIIIIIIII

mikor lesz beszamolo a klubnaprol?

5017. Bársony
2013. jan. 21. 02:55
Köszi szépen az infót mindenkinek és sok sikert nektek. :)
5016. 0a0348d3b9 (válaszként erre: 5006. - 1a44ad4b58)
2013. jan. 20. 23:44

Szóval maga a műtét nem elég a fogyáshoz, hanem a páciens életmódváltása, akarata is szükséges. A műtét nem a megoldás, csak a mankó.


Es ezt 200szor leirni. A fejekben.

5015. 0a0348d3b9 (válaszként erre: 4992. - Zzr1200)
2013. jan. 20. 23:39

zzr-t megtartjuk. Ez a konkluzio.

Megyek is setalni.

5014. gbabi50
2013. jan. 20. 18:04
Nem kell félni attol hogy elfogyunk a mütét után mert egy 70kg-os embernek sokkal kevesebb étel kel mint egy 120kg-nak,az amit megeszünk az már böven elég lesz.Az az igazság hogy a legtöbb ember jóval többet eszik mint szükséges,na de olyan sok a csábittás:(ha mi is csak anyit ennénk mint azok az afrikaiak akik földmüvelők és csak azt esznek amit megtermelnek,mi sem lennénk kövérek,gondoltam is arra hogy engem ott kéne hagyni egy ilyen faluban és csak akkor engedjenek haza ha már lefogytam,szerintem lehet hogy nem kéne egy év hogy normál súlyba legyek,vagy meghalnék?lehet hogy nem bírnám ki,ők nagyon keveset esznek,melette meg sokat mozognak ezért nem kövérek,és olyan kevés élelemmel is lehet élni,de nem csábitja őket sem a sok finomság a boltokban sem a sok reklám a tv-ben,ezt csak azért mondom hogy még más is legyen hibás azért mert dagadt vagyok ne csak én:)
5013. gbabi50 (válaszként erre: 5001. - Bársony)
2013. jan. 20. 17:54

Szia!

A bypass nélkül azért nem megy mert egy idő után mintha megvadulna az ember ,nem tudom milyen parancsokat kap az agy a gyomortól vagy forditva,a lényeg hogy már minden tiltott dolgot kiván és nem tudja megálni hogy ne zabáljon,gondolom én amiatt van hogy a szervezet nagyon ragaszkodik ahoz amilye van és ha elveszti (a zsírt)probálja minél hamarább vissza szerezni,a kicsi gyomor viszont nem engedi hogy sokat egyél,a rövidebb bél meg a felszívodást gátolja,de ha nincsenek akadájok akkor nagyon kivételes ajkaraterő kell a megtartáshoz,100-ból kb.10-nek sikerűl.

5012. Gakocsis (válaszként erre: 4996. - Bársony)
2013. jan. 20. 15:47
Én sem.. :-)
5011. Gakocsis (válaszként erre: 4995. - Elvi45)
2013. jan. 20. 15:46

Szia!

Ne lepődj meg.. olyan mintha terhes lennél (ismét) minden szagra, illatra, ízre sokkal érzékenyebb, fogékonyabb leszel még hetekig.. :-)


Ha már érdekesség.. Pár napja vettem észre, hogy az alvás már nem megy úgy mint eddig. Régebben oldalra feküdve aludtam, a nyakamhoz gyűrve a kispárnám.. most már ez kényelmetlen.. oldalra fordulva fáj a nyakam.. így már csak teljesen háton, vagy hason fekve tudok csak aludni, amire nem is emlékszem előtte mikor volt példa.. De már hat hónapja nem horkolok.. :-)

5010. zzr1200 (válaszként erre: 5005. - Bársony)
2013. jan. 20. 14:22

Pl nézhetjük az é példámat. Otthon cseppet idegbajos voltam és akkor még nem tartottam be azt, hogy evés közben nem lehet inni. Kölyökkorom óta az egyfalat-egy korty stílust müveltem.


Ivással együtt minden további nélkül meg tudtam enni 30-40 dkg pogácsát, mivel nem csak közben, de utánna is folyamatosan ittam egy órán belül tudtam enni megint.


2 hónap alatt sikeresen híztam 8 kilót és enyhén idegbajos lettem, hogy mennyire kitágult a gyomrom.


Amikor visszajöttem felmerült az ivási szabály és kipróbáltam. Így sokkal kevesebbet tudok enni és visszafogytam.


Egyszerüen az étkezés elött-alatt-után ivott folyadék "kimossa" a gyomorból a kaját és sokkal többet meg tudsz enni. Ivás nélkül csak annyit amennyi belefér a gyomrodba.


Elvileg ha nem feszegeted állandóan a gyomrod tárolási kapacitását nem fog egyhamar kitágulni.

5009. 1a44ad4b58 (válaszként erre: 5007. - Bársony)
2013. jan. 20. 14:22

"És az igaz, hogy eltávolítják a vékonybél egy részét, hogy ne szívodjon fel annyi tápanyag?"


Nem. Csupán nem a kezdeti részébe engedik jutni a gyomorból, hanem egy darabot kikerülve, egy későbbi szakaszába. Így nem megy végig a teljes hosszon az étel, az elejét "kihagyja". (Asszem ezért is hívják bypassnak.)


"De akkor sok vitamin, ásványi anyag... sem tud kellő mértékben felszívódni, nem? Mindig mesterséges vitaminokat kell szedni"


Hála Istennek!!!

Néztem én is az ominózus Frei-adást. Aszondja a nagyokos riporter, elszörnyűlködve: de nekik ÉLETÜK VÉGÉIG gyógyszereket kell szedni, vitaminpótlásul. Mondom b.meg, én meg - műtetlenül - már tízféle gyógyszert szedek, és életem végéig egyre többet kell! Bármikor elcserélném arra, hogy csupán ötöt kelljen...

5008. 1a44ad4b58 (válaszként erre: 5001. - Bársony)
2013. jan. 20. 14:16

Többek között mert az elhízott embereknél a gyomorból az agyba a vegetatív visszajelzés (ezt sajna nemtom szakszerűen, csak körülírom), hogy már jóllaktak, nem működik. Károsodott, vagy eleve nem is jól működött az az idegi rendszer, amelyik szól a tudatalattinak, hogy ne kívánd az ételt, mert már tele vagy. Ezért nem tudnak megállni időben, olyan késztetést éreznek, mint más ember olyankor, amikor éhes, függetlenül attól, hogy a gyomor már esetleg feszít a teltségtől. Tehát konkrétan rosszul működik valami, nem csak arról van szó, hogy akinek kevés az akaratereje, az meghízik, mint ahogy azt a sovány emberek olyan előszeretettel hangoztatják. Hasonló késztetés lehet ez, mint a szenvedélybetegség, csak ez a legerősebbekből való. Míg a cigarettáról, alkoholról - esetleg - saját erőből is le lehet szokni, az elhízásról nem. (Olyanok esetleg le tudnak tartósan fogyni, akiknek időlegesen felszaladt a súly valami átmeneti ok miatt, de a kezdettől és tartósan elhízottaknál nincs az az Isten, sajnos...:-( )

Szóval akik műtétre szorulnak, azoknál a fogyás nem csupán elhatározás kérdése lenne:-( Bárcsak ilyen egyszerű volna... Bár az igazsághoz hozzátartozik, hogy végülis le lehet fogyniuk. Csak MEGTARTANI nem lehet az eredményt. Idővel majd több jön vissza, mint volt, ha a fene fenét eszik is.

5007. Bársony (válaszként erre: 5006. - 1a44ad4b58)
2013. jan. 20. 14:06

És az igaz, hogy eltávolítják a vékonybél egy részét, hogy ne szívodjon fel annyi tápanyag?


De akkor sok vitamin, ásványi anyag... sem tud kellő mértékben felszívódni, nem? Mindig mesterséges vitaminokat kell szedni?

5006. 1a44ad4b58 (válaszként erre: 5000. - Bársony)
2013. jan. 20. 14:00

"A műtét miatt meg így megy évtizedeken keresztül??? "


Sajnos nem. Ahogy a teljes gyomor, úgy a leszűkített is "kiválóan" tágul idővel, ehhez jön még, hogy az új, a késsel csinált lyuknak, amin a gyomorból távozik az étel, nyilvánvalóan nincs olyan záróizma, mint az eredetinek (pylorus), így kitágulhat, és gyorsan kijuthat rajta az étel, újbóli éhségérzetet produkálva. (Igaz, hogy ez az étel nem olyan jól emésztett, így kevesebb tud belőle felszívódni, de ha sok az utánpótlás, a sok kicsi sokra megy.)

Mindezek miatt a kezdeti 1-2 falatnyi gyomorkapacitás lassanként felkúszik többdecisre/literesre, így egy idő után a rohamos fogyás megáll, sőt utána már csak némi diétával tartható szinten a már beállt súly. Az igazsághoz az is hozzátartozik, hogy a műtöttek egy része visszahízik. Tehát korántsem azon kell aggódni sajnos, hogy valaki végleg elfogy (megj.: én pl. annyira imádnék etióp éhezőnek kinézni! Bárcsak, annyi szenvedés után, inkább azt mondanák rám: nem vagy te túl... sovány?), hanem hogy visszaszedi, amit leadott:-( Szóval maga a műtét nem elég a fogyáshoz, hanem a páciens életmódváltása, akarata is szükséges. A műtét nem a megoldás, csak a mankó.

5005. Bársony (válaszként erre: 5003. - Zzr1200)
2013. jan. 20. 13:51
De miért van ez az ivási tilalom?
5004. zzr1200 (válaszként erre: 5003. - Zzr1200)
2013. jan. 20. 13:47
Nem semmi... életemben nem írtam még annyi gépelési hibát mint ebbe az egy szövegbe :-D
5003. zzr1200 (válaszként erre: 5002. - Zzr1200)
2013. jan. 20. 13:47

Ivási szabály: keje elött 30 perccel lehet inni utoljára és kaja után 30 perccel elöször.


Ezzel fözelékböl max 300g, szárazabb kajából max 200g amit meg tudok enni. Ráadásul annyira rössul esik ez az 1 órás ivási tilalom, hogy lassan már kényszerítenem kell magam az evésre :-(

5002. zzr1200 (válaszként erre: 5000. - Bársony)
2013. jan. 20. 13:45

Nem tudom. Állítólag vannak olyanok akik a mütét után évekkel sem tudnak normálisan enni. Lást van vagy 5 ember itt a fórumon is akik közel vagy több mint 6 hónapos mütöttek és még mindíg nem bírják a húst.


Nálam most az a gond, hogy azu edzésmennyiségem még a közepes szinten sem nagyon van, de már nem bírom kajával. Ebben a hónapban (20 nap alatt) 5.6 kilót fogytam, ebböl 1.7 kilót az eddigi legkisebb súlyom alá. A jelenlegi BMI szintem 23.78. Az edzéseket nem akarom abbahagyni, a terveimet nem akarom feladni, de ha betartom az ivási szabályt akkor durva lesz az eredmény.


Egyenlöre próbálok valami egyensúlyt találni, de még nem sikerült.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook