Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Gyógyult alkoholisták fórum

Gyógyult alkoholisták (beszélgetős fórum)


1 2
2017. jún. 27. 17:27
Köszönöm szépen mindenkinek. Azért még mindig szeretnék absztinensekkel beszélni.
25. fincsi5 (válaszként erre: 24. - Missjuti)
2017. jún. 27. 17:27
Persze, van egy határ, ameddig lehet csinálni, nem kell, hogy 1 miatt kettő menjen tönkre.:))
24. missjuti (válaszként erre: 22. - Lencsi.)
2017. jún. 27. 17:17
Tényleg szép dolog odaállni valaki mellé és segiteni,de attól tartok,az alkoholizmus egy reménytelen ügy.Az alkoholista önző ember,aki nincs tekintettel a környezetére és senkire.Arra azért vigyázz ,ne menjen ez a segitökészség a te egészséged rovására!Az is megtörténhet,te hamarabb belebetegedsz lelkileg és fizikailag,mint ahogy ő kigyógyulna a függőségéből.Sok sikert és erőt kivánok neked!
23. fincsi5 (válaszként erre: 19. - Lencsi.)
2017. jún. 27. 16:46
Szép tőled, mert amiken átment, nem egyszerű dolgok. Járjatok sikerrel!:))
2017. jún. 27. 15:14
Ha azt látnám, hogy agresszív, hogy kötözködik, hogy keresi az alkalmat, hogy bántson, menekülnék. De azt látom, hogy kapaszkodik. Talán még zöldfülű vagyok. Nem tudom. Bízom benne, hogy tudok segíteni. Minden általam ismert módszert alkalmazni próbálok, h segítsek neki.
21. Lencsi. (válaszként erre: 20. - Missjuti)
2017. jún. 27. 15:12
Ő egy ember elsősorban. Az ÉN EMBEREM. És, ha ezt kapta, én fogom a kezét. Addig amíg engedi. Nem tudok dolgokat félig csinálni. Valamiért az utamba sodorta az élet. Addig amíg látom a fényt a szemében, mellette maradok. Amíg az utolsó pillanatig elfogadja a segítséget. Addig.
2017. jún. 27. 15:05
Lencsi!Nagy terhet vesz magára,aki alkoholistát akar kigyógyitani!Sosem fog sikerülni,csak lelki vivódásod lesz belöle és zaklatott életed!Én még nem láttam nyugodt részeg embert,lehet nem ismered eléggé,mindegyik agressziv kivétel nélkül!Egy normális ember sokáig nem birja az alkoholista lelki hullámvölgyeit!Magadat pusztitod el végül..az alkoholista meg tojni fog rád egy nagyot!
2017. jún. 27. 15:02
Nagyon köszönöm. Megkerestem, felírtam az elérhetőséget. Bár messze lakom, hozzám legközelebb Budapesten van, de menni fogok mindenképpen. Ismerni, tudni akarok mindent ami vár rám. Tele van fénnyel ez az ember, nem akarom, hogy megfulladjon. Kapaszkodik belém, de amikor jön a mélypont, elengedi a kezem, hogy egyedül nézzen ezzel végig.Nagyon nehéz.
18. Lencsi. (válaszként erre: 16. - Fincsi5)
2017. jún. 27. 15:01

Nem. Mindig egyedül van. Sose járt kocsmába, sosem ivott társaságban. Van egy fajta ciklikusság benne. Kb. havonta történt meg. Most elköltözött tőlem, mert így láttuk jónak, de én járok hozzá. Ott alszom, vele vagyok.

Rettenetes gyerekkora volt, aztán beszippantotta a jehova tanúi csoda, majd elvett egy lelki terrorista nőt. Az apja is alkoholista volt. Ezek után nagyon nehezen elvált (18 év után). Nem bírta az egyedüllétet, így pénteken amikor hazaért a melóból eszméletlenre itta magát és vasárnapig aludt. Hétfőn meló. Intelligens, okos, nagyon szeretem őt, tanult, művelt ember. Gyerekkorom óta ismerem őt. Soha nem ártana senkinek, csak önmagát kapcsolja le ilyenkor, hogy a félelmeit kioltsa. Persze rossz a protokoll.

17. fincsi5 (válaszként erre: 15. - 12d083b51b)
2017. jún. 27. 14:53

A kis hadseregből segíthetne pár katona a kekszfüggésből való kigyógyuláson is. DD

De akkor aki a kajától kövér, az is orvosi eset, nem? na, már nagyon elkanyarodunk.

Különben a Zacher az ő pipázását is függőségnek mondja, a cigizőket meg pláne. :))

16. fincsi5 (válaszként erre: 14. - Lencsi.)
2017. jún. 27. 14:49
Házidokit nem tudod megkérdezni? Mert ez furcsa. És társasággal olyankor, vagy anélkül?:))
15. 12d083b51b (válaszként erre: 11. - Fincsi5)
2017. jún. 27. 14:01
Éppen ezért mondom, hogy senkinek eszébe sem jut, hogy a dohányosokat is beteg embernek mondják, pedig ahogy te is írod, a tüdő és még ki tudja mi minden károsodik. A dohányosoknak símán a képükbe vágja mindenki, hogy oldd meg magad... míg a piások kórházi elvonókúra, meg egyéb orvosi ellátások, meg idegorvosok, stb. stb. egész kis egészségügyi hadsereg segíti őket.
14. Lencsi. (válaszként erre: 13. - Fincsi5)
2017. jún. 27. 13:41

Ezt Gépszíj alkoholizmusnak hívják. Nem gyakran, de akkor eszmletvesztésig. És TUDOM, h a gyerekkori démonok elől menekül, és soha senkit nem bánt, nem agresszív, lekapcsolja magát, hogy ne vegye el az energiáimat,

de akkor is.

13. fincsi5 (válaszként erre: 12. - Lencsi.)
2017. jún. 27. 13:36

Nem a fenét, nem különbözteti meg!

Akkor meg lehet, nem is alkoholista, ha nem gyakran iszik.

Már arra is ráfogják, aki naponta 2 üveg sört megiszik. Pedig ha valaki ennyit iszik, mondom ennyit, nem többet és töményet nem, az nem alkoholista.

És az sem, aki mondjuk hazaérve 1 / egy!/ fél deci konyakot, vagy vodkát megiszik.

12. Lencsi. (válaszként erre: 11. - Fincsi5)
2017. jún. 27. 13:30
Többféle alkoholizmus van. Ő nem agresszív és nem hetente történik. És úgy lehet összehasonlítani, hogy pontosan ugyanolyan erős vágy munkál benned, hiszen a szervezeted nem különbözteti meg a nikotint az alkoholtól. A tüdőrákra annak is esélye van, aki sosem szívta.
11. fincsi5 (válaszként erre: 7. - 12d083b51b)
2017. jún. 27. 13:28

Ne már! Azért más, ha valaki hetente részegen esik haza, vagy az árokba, mint a cigizés.

A cigitől még nem válik agresszív állattá, én nem tudom, hogy lehet összehasonlítani.

Dicséretes, hogy leszoktál, de ha pl. 30-40 évig szívja valaki, és utána leteszi, ugyanannyi esélye van a tüdőrákra, mintha élete végéig szívná.

10. Lencsi. (válaszként erre: 9. - 12d083b51b)
2017. jún. 27. 11:31
Tudatosan tettem le, többször, de ahogy valami számomra nehezen feldolgozható stressz ér, az első amihez nyúlok. Te nagyon ügyes vagy hópihe14.
9. 12d083b51b (válaszként erre: 8. - Lencsi.)
2017. jún. 27. 11:30

Személy szerint 6 évvel ezelőtt letettem a cigit, és azóta egyetlen szálat nem szívtam el, soha eszembe sem jutott, hogy de jó lenne... sőt, füstölhetnek mellettem, az sem zavar.

Igaz, hogy szépen, fokozatosan csináltam, és nem erőszakos módon vontam meg magamtól a nikotint, tehát a szervezetem hozzászokott, hogy egyre kevesebbet kapott, és amikor már eszembe sem jutott a reggeli kávézásnál a cigi után nyúlni, azóta valóban eszembe sem jutott. :))

8. Lencsi. (válaszként erre: 7. - 12d083b51b)
2017. jún. 27. 11:21
Igen, dohányzom. És ma pont ezen agyaltam. Nincs olyan, h gyógyult nikotin függő. Mert mindig ott motoszkál az agyunkban a "de jó lenne". Sokféle alkoholizmus van. Esetünkben a Gépszíj alkoholizmus áll fenn.
2017. jún. 27. 10:53

Gyógyult alkoholista?

Van akiben van annyi akaraterő, ha szükséges le tudja tenni, és van, akiben nincs akaraterő, vagy éppen azt mondja, hogy nincs benne.


Amikor egy olyan embernek, aki naponta nem tökrészegen jött haza, hanem tökrészegen hozták haza, és 3 hónapos ultimátumot adtam neki... egyetlen pohárral sem ivott. A három hónap után megkérdezte, hogy akkor mostmár ismét minden oké? Igen! És ott folytatta, ahol 3 hónappal korábban abbahagyta.

Nekem ne mondja senki, hogy az alkoholizmus betegség! Senkinek nem jut eszébe ugyanezt mondani a dohányosokra! Pedig az is legalább annyira erős drog, ha úgy vesszük!

6. Lencsi. (válaszként erre: 4. - Jozsi.38)
2017. jún. 27. 09:49
Az Al-anont hol érem el?
2017. jún. 27. 09:48
Tudom, mindenkinek van gondja,hiszen ettől erősödünk. De ők valahogy nem képesek erősek maradni. Érzem én, hogy állandó figyelmet igényel, de nem lehet ezt egészséges lélekkel sokáig csinálni . Mégis, önmagamhoz képest a legnagyobb segítséget szeretném adni neki.Köszönöm a segítséget
2017. jún. 27. 09:41

Neked az Al-anont javaslom, ők alkoholisták hozzátartozói vagy barátja a tagság egyelen feltétele, hogy valaki ivása zavarja az életed.

Az anonim alkoholistákat pedig azoknak, akiknek gondot jelnt az is vászata, vagy végigcsinált egy elvonót és szeretne józan maradni

2017. jún. 27. 09:24

Orvosi ertelemben gyogyult alkoholista nincs.

A szervezet nem felejti el; max. onmegtartoztato, aki tudja kontrollalni magat.

Amugy sok szerencset a patiensnek.

2017. jún. 27. 09:20
Azt olvastam, nincs gyógyult alkoholista, csak átmenetileg absztinens. :( Ha újabb nehézségbe ütközik az életben, újra az italhoz fog nyúlni. :( Sajnos a környezetemben én is így látom. Sok sikert! Félek, nem lesz egyszerű. Ha most tényleg nem iszik, akkor talán van esélyed segíteni.
2017. jún. 27. 08:44

Sziasztok!

Gyógyult alkoholistákkal szeretnék beszélgetni őszintén. Nem ítélkezni akarok, hanem segíteni Valakinek, aki fontos nekem. Szeretnék belelátni, megérteni, felkészülni. Mindenkit megkérek, hogy csak olyanok szóljanak hozzá, akik érintettek és elég alázat van bennük ahhoz, hogy erről intelligensen elbeszélgessünk. Nagyon köszönöm

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook