Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Gyógyszerreklám a Minimaxon! fórum

Gyógyszerreklám a Minimaxon! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
32. Icus (válaszként erre: 28. - DODICA)
2006. nov. 23. 08:18
Nem, mert hivatalosan egy orvos sem merte ezt kimondani!! De, úgyan így jártunk a kullancs elleni védőoltással. Fertőzött szérum került forgalomba, amire országosan fel is hívták a figyelmet, de mi már előtte beadattuk a gyereknek!! Az orvosok szerint ez hozta elő az asztmáját, de egy sem vállalta fel, hogy hívatalosan is kimondja!!!
31. emike
2006. nov. 22. 23:41
Ezt a babatémát én sem ismerem:(A reklámoknak a szülők,és a gyerekek is sajnos áldozatul esnek...le velük!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
30. anita72 (válaszként erre: 29. - Icus)
2006. nov. 22. 14:46
Mi ez a festett baba sztori?
29. Icus (válaszként erre: 28. - DODICA)
2006. nov. 22. 14:29
Én nem hallottam, mi volt!!
28. DODICA (válaszként erre: 24. - Icus)
2006. nov. 22. 13:26

Ez iszonyat! A gyártó céget nem pereltétek? Tuti megnyertétek volna!


Számomra annak a kislánynak az esete a legszörnyűbb, aki egy festett baba miatt halt meg. :( Biztos ti is hallottátok már ezt, annak idején nagy port kavart fel.

Én emiatt csak a jól bevált olyan babákat adom alvósnak, ami már engem is túlélt gyerekkoromban. :)

27. DODICA (válaszként erre: 30. - Juniperus)
2006. nov. 22. 13:23
Ezt csináltam én is egy darabig, de minél idősebb a gyerek, sajna annál jobb az emlékezőtehetsége is. :( Egy idő után fel kellett vele hagynom, mert mindig aznap kezdte el keresni a sose használt játékot, amikor lekerült a pincébe.:(
26. DODICA (válaszként erre: 28. - Juniperus)
2006. nov. 22. 13:22

Ez a baj ezzel a méregdrága ajándékkal. :(((

Jó neked, ha elfelejtik! Nekem még hetek múlva is képesek a beígért cuccokat követelni. Ezért szoktam arra rá, hogy semmit se ígérek meg, de azt be is tartom. :) Mert ugye az ígért szót illik megtartani.

Egyébként néha a 100 ft-os játék többet ér a többezresnél. Fiamnak Tescoban (jujj, de utálom, de nálunk ez van:( ) találtam 100 ft-ért egy szellembábot (maradt az angolszász szokásból:), különben is szörnyes korszakát éli most, elhoztam, mert sok pirosat hozott az isiből. Komolyan mondom, alig hittem a szememnek, hogy azzal a vacakkal sokkal jobban eljátszik, mint bármi mással. A csajok meg vonyíthatnak érte, még vele is alszik.:)

Viszont olyan is volt, hogy X rokontól megkapta a legújabb mittudomén milyen borzadályt, azóta is a vödör alján lapul. :(

2006. nov. 22. 07:51
Ez bizony megdöbbentő, ami veletek történt. Hallottam hasonló esetről, de az felnőttel esett meg. Az csak homeopátiás szer volt, amire nem írták rá, hogyan kell alkalmazni. Az illető kórházba került.
24. Icus (válaszként erre: 31. - Juniperus)
2006. nov. 22. 07:39
A fiaim aszthmások. A nagy fiam(15) amikor kicsi volt, reklámozott a tv egy kenőcsöt, gyerkekkel!! Kis balerinának, bekenték este a mellkasát ezzel a krémmel, és klasszol vette a levegőt egésu éjjel, kipihenten tudott, másnap balettozni!! Hát én is bekentem a fiamat vele!! Rohantunk a korházba, mert befuladt!!! Ott ugye megkérdezték, mit kentem a gyerekre, miután megmondtam, jó mérges lett a doktornő, de nem rám, hanem a reklámra, mert nem ez volt az első ilyen eset!! Ugyanis a gyógyszerre elfelejtették ráírni, asztmásokn ál rohamot válthat ki!!! Szoltam, gyorsan a szomszédasszonyomnak, nehogy bekend vele a gyereket, közölte, már késő, bekente, és a gyerek a korházban van!! Hát ennyit a gyógyszer reklámokról!!!
23. eee466847e (válaszként erre: 30. - Juniperus)
2006. nov. 21. 15:23
Ez a csel az unokáimnál is bejött. Úgy örülnek egy előszedett régi játéknak. Most a társasjátékok a menők. 2 éve hever a láda alján és most még élvezik is.
22. eee466847e (válaszként erre: 28. - Juniperus)
2006. nov. 21. 13:26
Fiaim amíg kicsik voltak korukhoz képest túl sok játékot kaptak. Családtól, barátoktól. Úgy van, ahogy írod, megunták, félretolták és nehéz volt örömet szerezni nekik, mert már ez is meg volt, az is meg volt. Tanulva az esetekből unokáimnál már más a helyzet. Koruknak megfelelő, egy-egy ajándéknak örülnek nagyon. Nem halmozzuk őket el egyszerre, mert valóban félreteszik. Akkor jövőre mit hoz a jézuska?
21. DODICA (válaszként erre: 18. - Icus)
2006. nov. 21. 09:58
Jogos, de akkor gyerekcsatorna se lenne...
20. eee466847e (válaszként erre: 19. - Emike)
2006. nov. 21. 08:53
Én ismertem egy nőt, aki mindíg megvette a legújabb arckrémeket. Szép, fiatal, simabőrű lányok mutatták be, hogy eltünnek a ráncok egy hónap alatt. Ez az ostoba nő elhitte, hogy az ötven évével olyan szép és üde bőre lesz, ha azt a krémet használja. Hát ezért vannak a reklámok. Minden tizedik "bejön" már megéri nekik hirdetni.
19. emike
2006. nov. 21. 08:44
Igazából a baj az,hogy mindenhol találkozunk a reklámokkal.Nekem már csömöröm van tőle.A párom reklámügynökségen dolgozik,tudnék mesélni.Volt "szerencséje"több ismert magyar emberhez,és semmi,és senki nem az aminek,akinek látszik.A szegény vásárló,rajongó meg jól pofára esik.Én a kicsiket sajnálom leginkább,mert ők még nem igazán értik miért nem lehet sok játékkal még játszani sem,mikor a tévében olyan szupernek tűnt.Mi is beleestünk már,hogy megvettük a drága társast,de hogy mit kell vele csinálni,az kínai.
18. Icus (válaszként erre: 15. - Juniperus)
2006. nov. 20. 17:46

Teljesen igazad van, mert ennyi erővel, betehetnek valami sőr vagy martini reklámot is!!


Én már a rengeteg játék, csipsz üdítő reklámért is haragszom!! Gyerek csatornán ne legyen reklám!!

17. eee466847e (válaszként erre: 21. - Juniperus)
2006. nov. 20. 17:19
Eredetileg 12 gyerkőc volt hivatalos. Hozták a tesókat. Később jöttek a szülők a gyerkőcökért, ők is maradtak. Nem húszan voltunk. Köszi a gratul.
16. anita72 (válaszként erre: 15. - Eee466847e)
2006. nov. 20. 14:14
Azért a 20 gyerek nem semmi! Gratula!
15. eee466847e (válaszként erre: 18. - Juniperus)
2006. nov. 20. 13:29
Túlzásokban nem szabad esni!! A játszóház és egyéb bulizóshely nem biztos, hogy azt nyújtja nekik, amit a szülők szeretnének. Nálunk most volt a Fanni szülinapi bulija. Két napig készültünk otthon. Lufik, kézzel gyártott díszítés. Végre remekeltem a tortasütésben is. Szóval mindent magunk készítettünk. A Fanni anyukája forgatókönyvet készített a játékok sorrendjéről. 20 gyermek haza sem akart menni, olyan jól érezték magukat. Ráadásul elég olcsón megúsztuk.
14. eee466847e (válaszként erre: 13. - DODICA)
2006. nov. 19. 19:57
A női identitás valóban nem csak a szoknyán múlik, de szerintem ez is meghatározó tényező. Én pl. szeretem, hogy Fanni kedveli a rózsaszínű ,csipkés, gyöngyös dolgokat, ami az ő egyéniségét tükrözi. Vannak dolgok, amiket nem vesz fel, mert mint mondja "fiús". Tehát,a külsőségekben is jelentkezik, már kicsi korban a nőiesség bizonyos megnyilvánulása.
13. DODICA (válaszként erre: 11. - Eee466847e)
2006. nov. 19. 19:39

Én is úgy gondolom. Épp ezért természetes, hogy hagyom, ha szoknyában akar menni (hajajj, mesélhetnék, mennyi válogatás megy reggelente:), csincsi csatok-hajgumik, stb... Node tényleg nem szabadna átesni a ló túlsó oldalára! Mert bizony, a lakk, rúzs, meg még jó pár dolog nem egy kislánynak való! Aztán meg nehéz ezt megértetni egy kicsivel, ha pont az ellenkezője dívik az oviban. :( Nem is értem soha azon szülőket, akik úgy öltöztetik gyermeküket, legyen bármelyik nemű, mintha magukkal tennék! Minden kornak megvan a maga szépsége, de szerintem nem a külsőségektől lesz valaki "szoknyás", kicsi korban sem! A nőiesség, férfiasság számomra belül dől el. Nem a ruha meg egyéb cicomák teszik az embert azzá, ami! Ezért vagyok akkor kiakadva, amikor kicsiny lányom is szeretne olyan lakkot, rúzst, stb, mint a másiknak....

Hát igen, abban is igazd van, hogy a 13 gyerek már "kész nő", vagy legalábbis úgy akar kinézni. Pl. a kvízben Willisék lányáról én meg nem mondtam volna, hogy csak 11 éves! Jóval többnek nézett ki annál. :(

12. Icus (válaszként erre: 3. - Juniperus)
2006. nov. 19. 18:54
Azért mert egy gyógyszergyártócég, nem reklámozhatja az ülőfürdőt!!:)))
11. eee466847e (válaszként erre: 10. - DODICA)
2006. nov. 19. 18:31
Én azt gondolom, hogy egy kislány ne legyen fiús. Érezze és tudja ovis korban is, hogy ő "szoknyűs". A lakkozott köröm és a rúzs felnőtt nőknek való. Ezt is tanítani kellene. Ezért van sokszor , hogy 13 évesen 20-nak néznek ki.
10. DODICA (válaszként erre: 7. - Eee466847e)
2006. nov. 18. 19:56

Lányom kapott is ilyesmit. A guta majd megütött! Kitaláltam, hogy akkor csakis egy-két arra való babát lehet vele kikenni. Egy darabig működött a dolog, igaz, a babákról sose tudom azóta se levakarni a színeket. :(

Aztán megyek egyszer az oviba a csajsziért. Egyszer csak arra leszek figyelmes, hogy Zsófikától kölcsönkéri a rúzst, s mire feleszméltem, Zsófika már épp a lányom száját kente vele. Apukája meg ott bazsalygott mellettem. Azért finoman megjegyeztem, hogy ez azért mégiscsak túlzás.

Tévedtem. :( Nyílt nap alkalmából máson is döbbenhettem. Tornaóra is volt, s az átöltözés alatt azt hittem, rosszul látok, de nem! Egyik kislánynak az összes lába körme ki volt rendesen lakkozva, ciklámen színűre! Elhűltem.... Láttam, a normálisabb szülők is csak bámulnak rémült tekintettel.

Hát itt tartunk manapság....:(((

9. DODICA (válaszként erre: 5. - Gpetra)
2006. nov. 18. 19:51
Az általános iskolában is ki van téve a kávéautomata, abban az épületben (rögtön az aulában, ahogy belépünk), ahova csakis alsósok járnak! (Tanárnénik a tanáriban főzik maguknak, ők sose használják!) Mondanom se kell, elmentem emiatt az igazgatóig, mert ugye a hülyeség ragadós, nekem meg nem tetszik, ha a gyerekem kávézik. (Pénz sosincs nála, de élelmes kölök, kikunyerálja a haveroktól ügyes zsarolási fogásokkal.) Közölték velem, hogy nevelés kérdése... Magyarázhatom én a sajátomnak a dolgokat, ha az élő példa pont ellentétes! :(((
8. DODICA (válaszként erre: 4. - 12667dcac6)
2006. nov. 18. 19:47
Igen, a kúptól gyorsabban lemegy a láz, mint bármi mástól. Node mikor érdekli ez a gyereket? :))
2006. nov. 18. 19:26

Említett csatornán mutatták be kisleányok részére gyártott sminkkészletet. Fanni unokám 5 éves volt.

Közölte, hogy ő ilyet szeretne. Természetesen nem kapta meg. Egy óvatlan pillanatban használta az enyémet. Mondanom sem kell, mindent összekenegetett. Én ezt a reklámot sem tartottam akkor jó ötletnek részükről.

6. emike (válaszként erre: 3. - DODICA)
2006. nov. 18. 18:19
Maximálisan igazad van.Az egész egy jó nagy parasztvakítás.Az én lánykám is nézi a Minimaxot,és ha reklám van,utána azt hallgatom:anya ezt megvesszük nekem?Mondjuk ő nem hisztizik ha nemet mondunk,de utálom hogy minden vackot rásóznak az emberre.Persze mindent fényeznek,aztán ha sok pénzért megveszed,nézel hogy ez mi.
2006. nov. 16. 19:54
Én már semmin nem lepődöm meg azóta, hogy a Műjégen kávét osztogatak reklámozási célból a gyerekeknek (is)...
2006. nov. 16. 19:30
Én is úgy tudom,hogy csak 6hónapos kortól lehet adni.én addig csak germicid kúpot használtunk és csak utánna próbálkoztunk a különféle szirupokkal.a nagyobbik(5 éves)szívesen beveszi de a kicsi 17 hónapos nem igazán hajlandó bevenni,úgyhogy neki marad akúp.És azt kell,hogy mondjam hamarabb lemegy a láza.
2006. nov. 16. 19:18

Ha jól tudom, csak 6 hónapos kortól adható. Előtte kúp van, Germicid pl. Mondjuk épp ez a kedvenc lázcsillapítóm (mihelyst lehetett, a lányaimnál át is álltam rá, mert kényes volt a fenekük:), de akkor is egyetértek azzal, hogy nem helyes mesecsatornán reklámozni.

Viszont ilyen alapon azt is disznóságnak tartom, hogy a méregdrága játékokat reklámozzák, aztán szegény szülő hallgathatja a visítást, mikor közli gyermekével, hogy nem fér bele a családi költségvetésbe.

Sőt... Minden reklámot kitiltanék! A gyerek minden téren a legbefolyásolhatóbb, épp ezért semmi szükség rájuk! Max. "éhenhal" a csatorna, megszűnik. Többet be se kapcsoljuk a tévét.... De leülünk rajzolni, kártyázni, elmegyünk kirándulni, stb.........


Nagyon haragszom bizonyos dolgokra, de a világ halad "előre", s nemigen tehetünk ellene, nem a kis embertől függ. :(

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook