Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Gyógyszerreklám a Minimaxon! fórum

Gyógyszerreklám a Minimaxon! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
62. 14775640c4 (válaszként erre: 59. - 0c97fbb607)
2008. febr. 21. 07:16

ebben igazad van:))

minden kislány nagylány akar lenni ugy tenni úgy öltözni mint anyu pl..

nálunk is sokszor belebújik a cipőmbe vagy papucsomba

a köröm nálunk is néha néha mert az olyan nagyos

persze nem kell tulzásba vinni de ezzel nem rontjuk el

2008. febr. 20. 20:54
Ha jól visszaemlékszem,én is hordtam anyú magassarkujait és a rúzsát is folyton maszatoltam,púderral együtt:))
2008. febr. 20. 20:54
Ja és van lakk lemosónk is:))
59. 0c97fbb607 (válaszként erre: 57. - DODICA)
2008. febr. 20. 20:52
Ugyan már ,senki nem mondta,hogy minden nap sminkeljen meg manikűrözzön lakkal,de néhanapján ha szeretné,én engedem:))
58. 2577cdcc12 (válaszként erre: 57. - DODICA)
2008. febr. 20. 20:34
Nem kövezünk meg, szerintem speciel igazad van...
57. DODICA (válaszként erre: 56. - Kedveske)
2008. febr. 20. 16:20
De könyörgöm! Oviban??? Szimpla hétköznap, napi szinten kifestve, kilakkozva egy kislány? Kövezzetek meg, én ezt akkor se engedem a lányaimnak.
56. Kedveske (válaszként erre: 55. - DODICA)
2008. febr. 20. 16:17

De hát az olyan "nagylányos"! Én is imádtam anyám magassarkújában klaffogni, meg a rúzsával jól kikenni magam. Igaz Ő sem szerette.

Szerintem minden kislány ilyen.

55. DODICA (válaszként erre: 51. - 0c97fbb607)
2008. febr. 20. 15:32
Én meg továbbra is azt mondom, nem kicsi lánynak való a körömlakk, se a szemceruza, se a többi, max. farsangkor. Boldog annyi minden mástól is lehet...
54. 14775640c4 (válaszként erre: 52. - Kedveske)
2008. febr. 20. 14:01

igaz!

én mondjuk hagyom nézni de ugy mondom nekik kezdettől fogva tudják

hogy ha nem akarok nekik megvenni semmit ugy sem veszem meg

igy mivel ugyis tudják hogy az van amit én mondok e tekintetben

ezért nem is hisztiznek :)))

53. 0c97fbb607 (válaszként erre: 52. - Kedveske)
2008. febr. 20. 14:00

Ez a legtisztább módszer.

Akkor lehet bekapcsolni,ha már érti a gyerek amit mondassz..és megérti:)

2008. febr. 20. 13:58
Bár az én fiam még nincs tv nézős korban, de a mesetv-s reklámokat nagyon egyszerűen kivédem: nincs mesecsatorna. Van helyette könyv, diafilm, dvd.
51. 0c97fbb607 (válaszként erre: 10. - DODICA)
2008. febr. 20. 13:46

Te jó ééééég ,micsoda arcátlanság???:((((((



:DDDén is kilakkozom az ovis lányom körmeit ha kéri,és olyan boldog tőle:))

2008. febr. 20. 13:36

szerintem mese tv-be nem is kéne reklám:((

az nem arra van

pláne nem gyógyszer reklám...

van elég reklám más tv csatornán

49. 2577cdcc12 (válaszként erre: 48. - LoLiNa)
2008. febr. 20. 13:33
Mert abból élnek :(. Nekünk szülőknek meg úgyis meg kell tanítanunk nekik, hogy nem kaphatnak meg mindent...:)
48. LoLiNa
2007. okt. 1. 05:18
egyáltalán minek egy mese tvbe reklám? mást se látni, csak méregdrága vackokat.. könnyű a gyerekeket megfűzni.. aki meg a szülőt nyúzza, mert az neki kell... :/ és nem kis árakon persze.. ha a fiamon múlna, az egész minimax bolt itthon lenne
2007. szept. 30. 21:59
Nurofen szuszpenzió már 3 hónapos kortól, mi? Hát egy biztos,én be nem adnám a szuszpenziójukat a gyerekemnek! Főleg nem 3 hónapos korban!!!!
2007. febr. 18. 03:51
Csak probaljatok meg a gyogyszergyarto cegek fejevel gondolkodni. Erdekuk, hogy meggyogyitsanak? Nem. Az az erdekuk, hogy rendszeresen megtomd a zsebuket. Betegsegek kutatasaba forditanak evtizedek ota oriasi penzeket, es belehalnak emberek megis. Tulnepesedes van, es a beteg a legjobb ugyfel a gyogyszeriparnak. Ha olyan gyogyszert adnak, ami meggyogyit, egeszseges leszel. Ha olyat, aminek mellekhatasai vannak, es ugyan atmenetileg gyogyit, de valami masik betegseget is okoz, akkor vasarlo maradsz. Ez van. Ettol emelkednek a gyogyszergyarak reszvenyei, az o vezetoik is a reszvenyek megtekintesevel kezdik a napot amikor munkaba mennek.
45. DODICA
2007. febr. 17. 17:13

Engem már régóta érdekel ez az egész.... Tapasztalatból mondom, hogy igaz. Azt nem tudom, mennyire, de, ha csak a 10-20 %-a, már akkor sok! Már nem kérdéses számomra...

Utálatos, gyűlöletes.......De ez van. Nekünk meg az a feladatunk, hogy kikerüljük, amennyire lehet, s mentsük az életünk!

44. 12667dcac6 (válaszként erre: 44. - Tenyektevhitek)
2007. febr. 17. 14:20
Én az előbb elolvastam a cikket.Hát nem is tudom mit mondjak.Ha mindez igaz,akkor ez valami rettenet.Nem is tudom,hogy jó e az ilyen dolgokról tudni.
43. regineni (válaszként erre: 36. - DODICA)
2007. febr. 1. 13:59

A férjem unokaöccsének va egy hasonló betegsége, igaz, ők nem tudják a nevét, pontos diagnózis hiányában. De ő már 19 éves.

Az egyik sípcsontjában van egy rész, ami nem csont, hanem olyan mintha porc lenne, ami nem csontosodott ki. Legalábbis nagyjából így tudták elmondani. És több helyen van visszere, pl karján és egyéb lehetetlen helyeken.

Nem tudom, hogy van-e hasonlóság a ti problémátokkal.

De eddig szerencsére semmi komolyabb baja nem volt belőle.

42. Icus (válaszként erre: 34. - DODICA)
2006. nov. 24. 12:03

1992-ben született a nagyfiam. 3 éves elmúlt amikor beadattam neki. Az összes elképzelhető mellékhatás kijött, amit a gyógyszer papíron jeleztek, így nem nagyon idegeskedtem. Csak másnap, vagy harmadnap bemondta a rádió, hogy ilyen és ilyen sorozatszámú védőoltások a gyártás során fertőződtek. Aki még nem adatta be, annak kicserélik a gyógyszertárak.!! Állitólag egy kis gyerek agyhártyagyulladást kapott tőle. Nekünk szerencsénk volt, csak asztmás lett a kisfiam!


Az orvos a Szabadsághegyen, ahol a fiam 9 hónapot feküdt, az eset után, megkérdezte miért adattam be? A védőoltás csak az agyhártya gyulladás ellen véd, Ha a gyermeket megcsípi egy kullancs, akkor lehetőség van egy gyors "eset utáni" oltás beadatásának is. Nem kell feleslegesen a gyereket oltogatni!!

41. DODICA
2006. nov. 24. 08:52
Hallottam én is. Még jó, hogy én mindig a kicsi mellett vagyok, ha apró dolgokkal játszik. Ha nem tudok mellette lenni, akkor elő se kerülhetnek ezen dolgok. A nagyok már nem esznek játékot:), s ügyesen figyelik a legkisebbet, nagyon megbíthatóak! Neki meg persze a mütyürök a kedvencei.:(
40. eee466847e (válaszként erre: 39. - Emike)
2006. nov. 23. 21:11
Magyarországon csak 70 db-ot adtak el az említett babákból. Mágneses öltöztetőbaba. Egyébként aranyos, csak a pici mágnesek, amik a ruhákat a babához rögzítik leesnek. A gyermekek meg bekapják és lenyelik. Amerikában 2 milliót adtak el belőle.
39. emike (válaszként erre: 38. - Eee466847e)
2006. nov. 23. 20:34
Ha ez így fog menni,lassan már nem merek Dorkának játékot venni!!!Undorító,hogy a gyártó cégek képesek a kicsik életével játszani.
2006. nov. 23. 18:55
Most hallom az esti híradóban, hogy Amerikában egy elszuperált baba miatt már három kisleányt kellett megműteni, mert valami mágnest lenyeltek, ami a babából kiesett. A holnapi hírekben biztosan olvasható.
37. emike (válaszként erre: 35. - DODICA)
2006. nov. 23. 18:54
Hát ez döbbenetes:(
36. DODICA (válaszként erre: 32. - Icus)
2006. nov. 23. 13:37

Na, ez jellemző, hogy az orvos nem adja a nevét hozzá! Lányom 4 hónaposan kísérteties módon eltörte a combcsontját. Azaz eltört neki. Máig nem tudjuk, hogy valójában mikor, hol, és hogyan történt, de nem is ez az érdekes. (Éjfélkor szopott, hajnal 4-kor is kelt szopni, de már nem lehetett visszaaltatni) Kapásból a gyámügyet küldték a nyakunkra, ahelyett, hogy azt nézték volna, van-e valami baja. (Még egy szimpla vérképet is elfelejtettek levenni a Hatvani balesetin) Kiderült, hogy egy rendkívül ritka betegsége van, osteogenezis inperfectum, azaz üvegcsont, ami úgy magától is törik (szerencsére azóta se, de ez se rajtuk múlik:). Többen megállapították a járulékos tünetekből, de papírra egyik se merte leírni! Ennek oka, hogy a 100%-ig biztos vizsgálat csak Svájcban létezik, több millió forintért, nekünk kp-ben persze. (Annyi az egész, hogy a száj nyálkahártyájából vesznek kenetet!!!) De, ha ki lenne tutira mutatva, akkor mi van? Semmi. Gyógykezelése nincs, vagy kinövi, vagy nem. Vagy lesz pár centis eltérés a lábai hossza között, vagy nem. Vagy deformálódni fog, vagy nem. Na, élhetünk ezzel a tudattal.:(

Mindenestre a mai napig nem értem, miért nem lehet legalább a feltételezésekről (mellette csontmag-kor meghatározás meg egyebek is alátámasztják a dolgot...) papírt kiállítani? Nem mindegy, pl. oviban-isiben nem ártana majd, ha nem csak én mesélek erről a tanároknak, hanem alá is tudom támasztani valamivel. Úgyis a papír számít mindenütt, s még ekkor se biztos, hogy jobban figyelnek majd rá. :(

35. DODICA (válaszként erre: 30. - Anita72)
2006. nov. 23. 13:29
Röviden: USA-ban forgalomba hoztak egy új divatbabát (Barbi-szerű) kislányoknak, akik persze még aznap vele is aludtak. Csak éppen azt felejtették el közölni a kedves szülőkkel, hogy a haján lévő festékanyag idegméreg. Többen kórházba kerültek, egyik kislány (lehetett vagy 5 éves), aki az arcához szorítva aludt el a babával, s folyamatosan lélegezte be a szagtalan valamit, az bele is halt. Az eset után persze kivonták a forgalomból a szériát, de a betegeken ez már nem segített. :(( A többiek is maradandó agykárososdást szenvedtek, ki ilyen, ki amolyan fokon. :(((
34. DODICA (válaszként erre: 32. - Icus)
2006. nov. 23. 13:26

Jajj, ne már! Én is beadattam nekik, most jól be is paráztam! :( Az a legszörnyűbb, hogy biztos nem ok nélkül. Ha már te mondod!

Mikor adattad be? Mennyi idős gyereknek?

33. emike (válaszként erre: 32. - Icus)
2006. nov. 23. 09:51
Na kösz szépen.Ennyit a védőoltásokról.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook