Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Gyermeket szeretnék...de mire? Akinek nincs munkája az mire is tudna vállalni egy kisbabát? Szerinted? fórum

Gyermeket szeretnék...de mire? Akinek nincs munkája az mire is tudna vállalni egy kisbabát? Szerinted? (beszélgetős fórum)


2012. jan. 25. 15:18

akkor most arra kérek minden hölgyet, gondoljatok bele. Munkanélküliek vagytok, és becsúszik a baba... mit tesztek?

szerintem senki nem mondaná hogy á kösz nem kell az a pénz.. a gyerek az első szempont legalábbis én így gondolom! :)

44. csak mi (válaszként erre: 20. - Filemon79)
2012. jan. 25. 15:18
Na ez nagyon igaz!!!én is igy vagyok vele!!egyetértek 100%ig
43. kacsa118 (válaszként erre: 37. - Csak mi)
2012. jan. 25. 15:15
Igen, segítség, tény. De akkor is azt gondolom, hogy hagy ne én tartsam el azok gyerekét, akik soha egy percig sem dolgoztak...
42. bcb6de9272 (válaszként erre: 34. - 9b10f3d7ff)
2012. jan. 25. 15:14

Az lesz, hogy nem fogok foglalkozni az anyagi dolgokkal, mert ebbe bele lehet hülyülni...

Egy szerencsénk van, hogy nincs hitelünk:) ez nagy áldás...

Nem kell albérletre költeni, csak a rezsi van...de pl most nem is fűtöttünk, és mégis lejött a rohadék számla, pedig mérőnk is van, az ablakaink is jók...

Nem tudom...de ezeken gondolkodok..

41. Vancsa1977 (válaszként erre: 1. - Bcb6de9272)
2012. jan. 25. 15:14

Helló.

Hát a mai világban nagyon időszerű kérdést dobtál fel!!!!!Sőt pont én is ebbe a témakörbe tartozom a családommal.

2008 tavaszán jöttem össze a most már férjemmel.1997-2009 decemberéig én anyukámmal voltam ápolási segélyen.2009 novemberében lettem terhes,de csak 2010 januárjában tudtam meg hogy terhes lettem.A munkaügyiben azt mondták,hogy nem jár nekem segély,mert az ápolási segély nem számít munkaviszonynak....Így 12,5 év "elúszott"a nyugdíjba beleszámolásba..2009-ben amikor megtudtuk,hogy akkor már 10 hetes terhes vagyok,akkor azt mondtuk a párommal,hogy esküdjünk meg,mert nem akarjuk,hogy "zabigyerekünk" legyen..A polgármesteri hivatalba azt mondták 90 nap múlva,hogy nekem nem jár semmilyen szociális segély,mert a férjem "nagyon sokat keres".....72000-et keresett akkor...1 fizetésből vettünk a hónapok alatt fát,szenet,a kiságyat,és bele az ágyneműt+a lagzit is abból álltuk annó februárban.A babakocsit az anyósomék vették meg,a pelenkázót apukám.

Most ott tartunk,hogy a Gyes-em 25000 ft-aa minimumot kapok+12000 ft-os családi+ a férjem dolgozik éhbérért-nettó 47000 ft-ért...Ezt így tudtam leírni dióhéjban.Keresztapám azt mondta,hogy miért nem alapoztuk meg az egzisztenciánkat,és csak akkor vállalzuk be a gyereket.Hát miből kérdem én?????Minimál bérből EGYÁLTALÁN NEM LEHET!!!!!Mondjuk abban szerencsénk van,hogy nekünk nincs a házunkon hitel.Csak nekem van egy 200000 ft-os személyi hitelem,hogy fogjuk kinyögni nem tudom.És......apukám etet minket tavaly január óta.....

2012. jan. 25. 15:14
Még mielőtt kitörne a veszekedés, egyetértek én is ennek az eltörlésével lejebb olvastam hogy kik miatt.. de azok akik nemtehetnek róla, vagy esetleg megerőszakolták őket vagy tudom is én akármilyen ilyen válságba jutnak, megérdemlik a segítséget akkor is ha a saját hibájuk miatt estek teherbe, vagy véletlenül
39. Mosoly30 (válaszként erre: 37. - Csak mi)
2012. jan. 25. 15:14
Ebben is van igazság. Sajnos.....
2012. jan. 25. 15:13
Akik nem dolgoztak és úgy kapják a gyest azok nem is nagyon aggodnak, hogy miből lesz a gyereknek ez meg az.
37. csak mi (válaszként erre: 13. - Kacsa118)
2012. jan. 25. 15:13
mi az hogy nem kell gyest adni???igen is kell!!!mert sok szegénynek segitség az a kis pénz is de fel lehet ugy is fogni hogy nem baj hadd legyen még nehezebb nekik!!!nem mindenki tud munka helyrőlszülni menni!!
2012. jan. 25. 15:13

Azért az alanyi jogú gyesnek is van értelme.

Gondoljatok azokra a fiatalokra, akik suliba járnak még, és teherbe esnek de nem akarják elvetetni a gyereket, gondolok én itt 18-on felül.


Hülye példa, de szerintem van benne realitás.

2012. jan. 25. 15:11
Pl én dolgoztam, de nem most hanem lassan 2 éve..van kb 10 éves munka viszonyom, de sok olyan nő van aki egy percet nem volt munkába az meg kap alanyi jogon mindent..
2012. jan. 25. 15:10

Nagyon jól látod a dolgot, tényleg nehéz az élet munka nélkül, de az sincs bebiztosítva akinek van állása, mert ma még van, holnap lehet megkapja a felmondását. "Idegbajos" a legtöbb ember.

Van véleményem kik a hibásak, de amit leírnék azt tiltja a szabályzat :)

Remélem azért sikerül átélned milyen ha egy meleg pici kéz megérint, az arcodba mosolyog egy ártatlen szempár és valaki azt mondja, szeretlek anya :)

33. kacsa118 (válaszként erre: 29. - KriszTom)
2012. jan. 25. 15:10

Persze, nem erről beszélek én sem!!!!

Hanem az alanyi jogú gyest, annak, aki soha egy percig se dolgozott, az is kapja... Ezt törölném el!!

32. bcb6de9272 (válaszként erre: 29. - KriszTom)
2012. jan. 25. 15:10

Az alanyi jogon gyes tudod kiknek kedvez?

Azoknak..szép egzotikus a színük!

31. bcb6de9272 (válaszként erre: 20. - Filemon79)
2012. jan. 25. 15:09
Akkor nem vagyok egyedül, úgy látom..:( még jobban szomorú lettem, mert látom, hogy akr itt minden nő babát,csak nincs munkája...
30. Mosoly30 (válaszként erre: 27. - 4fbd4b2862)
2012. jan. 25. 15:09
Én biztos nem. Hogy kehet úgy boldog, ha még ételt se tud a gyerekeinek adni?
2012. jan. 25. 15:08

Buborékfújó!

Nem rúghattak volna ki azért, mert kismama vagy! Ennek járj utána!

Tudomásom szerint az állapotos nő védve van a leépítésnél!

Szólj a családgondozónak, kapsz ingyen jogi tanácsot! Én biztos nem hagynám annyiban!

kacsa118!

Én gyes-en vagyok, mennék dolgozni vissza, ha lenne bölcsi. Nem tudom hova tenni a 2,5 éves fiamat. Operátorként nem keresnék annyit, hogy a családi napközi havi 30 ezer forintos költségét kitermeljem!

A gyes összege nagyon kevés, én ezért egyszer már megdolgoztam.

Az alanyi jogú gyes-t viszont én is eltörölném.

28. Arianne113 (válaszként erre: 19. - Csak mi)
2012. jan. 25. 15:08

ez nagyon is igaz...


mi is keresünk munkahelyet, városközelben ráadásul! és nem vesznek fel sehova ezért meg azért meg amazért... pedig mi fiatalok vagyunk, még nincsen gyerekünk sem, akkor mégis miért nem vesznek fel?

2012. jan. 25. 15:07
Sziasztok!A múlt héten volt a kókuszban,egy család nem is tudom...az anya tizenvalahány gyereket szült,még csak 41 éves,és állítólag nagyon boldogok úgy,hogy anya tudja nincs a gyerekeknek mindennap meleg étel!!!!:((Ti csinálnátok ÍGY?Na,jó nem ennyi gyerekkel...
2012. jan. 25. 15:07
Nagyon nehéz ebben az országban megélni is nehogy gyereket vállalni. Én is abban látom a megoldást, ha több munka lehetőség lenne.
25. bcb6de9272 (válaszként erre: 21. - D838452ed6)
2012. jan. 25. 15:07

Nagyon igazad van!

taps:)

24. Buborékfújó (válaszként erre: 18. - Kacsa118)
2012. jan. 25. 15:07
Így visszamenőleg már én is tudom-de akkor nem tudtam hogy lereagálni...egyszerűen aláírtam-én állat-a közös megegyezést...
23. kacsa118 (válaszként erre: 21. - D838452ed6)
2012. jan. 25. 15:07
Ez szomorú... :(
2012. jan. 25. 15:06

Szóval, lányok ,asszonyok ez itt a nagy harci helyzet...

Szerintem a nőknek kéne már kimenni az utcára...nem viccelek...

Hátha akkor rájönnek, hogy mi nők...sokat tehetünk, hogy gyarapodjunk...de ilyen milátások mellett...

Arról nem beszélve, hogy egy 30 as nő nehezen kap munkát, mert ugye a kérdést oda szegezik, hogy van e már gyerek?

És ha azt mondod, hogy nincs akkor azt mondják, hogy majd telefonálunk..a nőket senki nem védi!

21. d838452ed6 (válaszként erre: 18. - Kacsa118)
2012. jan. 25. 15:05
Ne hidd. Jogász vagyok, a bíróságok a valóságban a legkorruptabbak, sajna, h ki kell ábrándítsak mindenkit.
20. Filemon79 (válaszként erre: 6. - Papp Szilvia)
2012. jan. 25. 15:05
Én úgy tudom, nem kap Gyest, aki nem dolgozott előtte. Persze igazad van, ingyen pénz, aki nem dolgozik, ne is egyék. Csak sajnos sok olyan fiatal van, mint én is, aki dolgozna, de nincs hol, szülne, de nincs mire. Ne adják a Gyest senkinek, egyet értek. Adjanak munkát! De az sincs. Kilátástalan így is, úgy is.
19. csak mi (válaszként erre: 1. - Bcb6de9272)
2012. jan. 25. 15:04
mi is szeretnénk de sajnos minda ketten munkanélküliek vagyunk nem a mi hibánkbol csupán itt vidéken semmi lehetőség nincs..de ahhoz hogy el menjünk városba kezdő töke kéne ami nekünk nincs!!szerintem igen is állam bácsi hibája mert itt a környékünkön minden gyárat bezártak a mezőgazdaság tönkre megy szóval pusztulat van!!nem tudom hoogy lehetne ki törni..eddig 56 ezerből éltünk most már csak 44 ezret kell majd beosztanunk mert ezt is lecsökkentették persze...erre gyereket??nincs is nagyobb vágyunk csupán egy munkahely a páromnak de ki ad??senki...és igen is számit a pénz!!!akik száz ezrekből meg milliokbol élnek honaprol honapra el se tudja képzelni milyen lehet 56ezerből vagy mostmár 44ezerből...probálják ki!nem mindenki azért munka nélküli mert lusta hanem mondjuk azért mert nem veszik fel sehova!!!de ez nem számit szerintük hadd szenvedjen a lusta munkanélküli...
18. kacsa118 (válaszként erre: 16. - Buborékfújó)
2012. jan. 25. 15:04
Szia! Hogy rúghattak ki? Tök támadható lett volna a céged... Simán rájuk lehet sütni, hogy azért, mert terhes vagy... Nincs bíróság, aki ne neked ítélt volna...
17. ElErIm77 (válaszként erre: 6. - Papp Szilvia)
2012. jan. 25. 15:03
amit irtál igaz, csak az a baj, h 2 től 3 éves korig annak is a gyes jár,aki dolgozott előtte..én is azért mentem vissza dolgozni, a fiam meg bölcsibe 2 éves kora után..
2012. jan. 25. 15:03

Sziasztok!

Amikor megfogant a babánk,még nekem is relatíve jól fizető állásom volt-még 8 kemény hétig-aztán kirúgtak. Momentán a 23 hetet töltjük,a férjem nem keres valami nagy összeget,velünk lakik a húgom,aki minden keresetét beadja a közösbe,segít az anyósom-és még így is filléres gondjaink vannak...pedig én is úgy vágtam bele,hogy milyen jó,mert van munkám-most meg megnézhetem magam.Ja,és nincs semmi luxuskiadás vagy magánorvos...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook