Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Gyermeket szeretnék...de mire? Akinek nincs munkája az mire is tudna vállalni egy kisbabát? Szerinted? fórum

Gyermeket szeretnék...de mire? Akinek nincs munkája az mire is tudna vállalni egy kisbabát? Szerinted? (beszélgetős fórum)


165. kismacska2 (válaszként erre: 162. - Thetisz)
2012. jan. 25. 19:37

Én se olvastam nagyon vissza, de egy biztos: soha nem lesz ideális idő, helyzet a baba vállalására. Ez az én tapasztalatom 2 gyerek után, meg az ismerőseimé, akiknek szintén van gyerkőcük. Gondoljatok bele, hogy nem csak a várásnál adódnak rossz helyzetek, hanem akkor is, ha bölcsisek, ovisok, iskolások... Gond mindig van/lesz.

Ha csak a munkán múlna a gyermekvállalás, nagy bajban lenne az ország népesedése...

Nem kell várni túl sokáig a babával, mert egyszer csak arra kelünk fel, hogy kicsúsztunk. ( Ilyen ismerősöm is van.) Amilyen szeretetet tud adni egy baba, az pótolhatatlan.

164. 116212323c (válaszként erre: 162. - Thetisz)
2012. jan. 25. 19:36
szerintem csodálatos, hidd el nem fogjátok megbánni! és majd az élet mindenre hoz valami megoldást :) sok sikert, boldogságot és egészséget a picikének!
163. 116212323c (válaszként erre: 161. - 06718ca650)
2012. jan. 25. 19:35
persze van ilyen, mi nem is ezt a részét nem értettük...hanem hogy most az anyagiak miatt civódik, míg nem régen egyáltalán nem érezte ennek akadályát, az akadály más volt, ami szerintem még nem változott....
162. Thetisz (válaszként erre: 1. - Bcb6de9272)
2012. jan. 25. 19:24

Nem olvastam el az egész topikot mert a vége felé már nagyon eltértek a tárgytól, átcsaptak az indulatok személyeskedésbe.

Viszont az alapgondolat engem is elgondolkodtatott.

Hasonló cipőben járok: babát szeretnénk, viszont az anyagi hátterünk nem éppen ideális egy babának. Főleg úgy, hogy fiatalként elterveztem, hogy akkor lesz gyerekem, ha majd dolgozom, sokat keresek, mindenből az újat tudom megadni neki, stb. stb. Na hát ebből szinte nem lesz semmi sem. Nincs saját lakásunk, albérletben vagyunk, ahol még külön szobát sem kap. Persze, majd nagyobba költözünk, ha találunk a környéken valami olcsót. Azt, hogy miből fogom megvenni neki a dolgait, nem tudom. Így is mindig tartozom (igaz, csak a családban és nincs hitelünk - szerintem ez nagyon fontos kérdés), de úgy vagyok vele, hogy ezt majd akkor megoldom. Ha le kell valamiről mondanom, majd lemondok.

A munkámat viszont nem szívesen adnám fel. Nincs az a lehetőségem, hogy elmegyek 3 évre, majd ott folytatom, ahol abbahagytam. Kezdhetnék mindent elölről, szinte nulla tapasztalattal.Így szeretnék hamar visszamenni dolgozni. Az a lehetőség, hogy más megy el helyettem gyesre, vagy babysittert fogadok. Az előbbi jól hangzik, de mégis kit kérhetnék meg rá, az utóbbi meg többet keresne csak rajtam, mint amennyit én keresek.

Szóval ezek miatt a jövőt én sem látom, de úgy vagyok vele, hogy igenis belevágok :)

2012. jan. 25. 19:23
nem szeretnék belefolyni a vitába de van az ember olyan élethelyzetben mikor hol ezt akarja hol azt. elég sz*r egy helyzet, én is voltam ilyenben és már kaptam ilyet hogy bezzeg amott nem az írtad. hát ez olyan egyszerű hogy akkor úgy gondoltam, most meg másképp.
160. mandella (válaszként erre: 110. - Filemon79)
2012. jan. 25. 19:05
jó, hogy ezt írod, majdnem el is pityeredtem a szavaidon, annyira pont ez van a barátnőimnél is, ahogy látom
2012. jan. 25. 18:35

Én ha akarnám őket most kizárhatnák,mert olyan dolgokkal jöttek, amit más nemtudhat és ez undorító és kész máso előtt bemocskolni, persze annak égjen a pofája aki ezeket írja..én tudom milyen vagyok...a többi me levan pipálva.

Ezek után jobban megnézem kikel beszélgetek!

2012. jan. 25. 18:34
Tudod, ez is téged minősit, hogy igy fogadod a fórumodon azt, akivel még 1 héttel ezelőtt másokat akartál kitárgyalni egy másik fórumról. Csak Ő nem volt Rá vevő. Igen, Ő hiányzott innen, mert igazol minket többieket, akik tudjuk, hogy ellentmondásos vagy. Ami önmagában még nem baj. Nekem az nem tetszik, hogy most igy irsz, máskor meg semmi nem számitott, csak babád legyen.
157. michelle.r (válaszként erre: 139. - Angica0901)
2012. jan. 25. 18:23
Kérdezz majd meg egy gyereket, mit érez, amikor azt látja, hogy anyja, apja nem eszik, csak hogy neki jusson egy kis étel? Aki egész életében mások levetett cuccaiban jár, a cipője vagy szorít, vagy lötyög a lábán, vagy egyszerűen csak egy csámpás lábú elődtől kapta. Aki soha életében egy osztálykirándulásra nem mehet el, akinek nincs karácsonyi ajándék, Mikulásra kapja az ehetetlen tortabevonó csokit, mert az jön ki száz forintból.
2012. jan. 25. 18:21

Egy dolgot, azért szerintem itt beszéljünkmeg gyorsan!

Én nem egy átlag nő vagyok, a párom sem egy átlag férfi..

Mi mindketten sajnos nem vagyunk egészségesek!

innentől fogva szerintemnem kell írni, hogy mik a gondok?

A párom heti két alaklommal dolgozik...és kap valamit de a szociális jutattásokat is csökkentették, sőt én ide be sem vagyok jelentve,mert onnantól bizony a párom sem kapna egy fillért sem.

Én gyerekkorom óta mozgéássérült vagyok sokszor műtöttek, én 20 ezer ftból élek..

tehát nincs mit álmodozzak, hisz tudomnekem duplán nehezebb mint egészséges épp társaimnak!

itt sajnos már kicsit más a téma,mert inkább már szociális témáról beszélünk.

mi nem az a klasszikus pár vagyunk, akik tudnak 100% ban dolgozni tehát nekünk még több segítségre lenne szükségünk.

Én ezzel a lábbal...előre láthatólag nehezebben fogok boldogulni mint más nők!

Én már ahogy növöget a terhesség, nem tudok pl dolgozni, vásásrolni..stb..

Szóval itt szimpla egyszerű életről beszélünk, nem luxusról meg ilyenek.

nekem az állam nem fizeti semmit, se cip, se kezelés, tehát 20 ezerből kell élni!

nem panaszkodni szeretnék,csak hogy egyesek világosabban lássanak, mert látom nagyon halvány a látásuk!

155. 06718ca650 (válaszként erre: 149. - Bcb6de9272)
2012. jan. 25. 18:18
ugye hogy valahogy más?
154. Arianne113 (válaszként erre: 135. - Bcb6de9272)
2012. jan. 25. 18:17

ha olyan helyzet adódna, igenis neki adnám az ételt mint magamnak, egy kis fogyókúra sosem árt..

én így értettem.

153. 06718ca650 (válaszként erre: 151. - Michelle.r)
2012. jan. 25. 18:17
egyetértek.
152. a01aa57d8a (válaszként erre: 43. - Kacsa118)
2012. jan. 25. 18:17
de te általánosítasz, vannak kivételek, csak 1 kapal alá veszed azt, aki gyes-en van....szomorú!
151. michelle.r (válaszként erre: 131. - Bcb6de9272)
2012. jan. 25. 18:15

Semmi baj nincs azzal, ahogyan gondolkodsz. Ha jól emlékszem, pár hónapja volt egy topicod, ahol írtad, hogy a párodnak van valami egészségi problémája, ha jól emlékszem, talán a tüdeje nem működik egészen?


Én úgy gondolom, abszolút felelősségteljesen gondolsz a család alapításra. Ebben a pillanatban valószínűleg nem kellene teljes mértékben a párodra hárítani a felelősséget, hogy rajt a múlik a család anyagi biztonsága, nem biztos, hogy jót tenne neki a stressz.


Koncentrálj arra, hogy legyen munkád, mert kell az a gyerek. Minden gondolatod arra irányuljon. Ne itt vitatkozz, mert úgyis lesz olyan aki "leoszt", keresd azt a munkát mindenhol, minden pillanatban. Majd meglesz. És a bébi is, ha nem most, akkor majd egy év, két év, öt év múlva. Inkább később, jobb körülmények közé, mint most a nagy bizonytalanságra. Szerintem nem túl funny egy gyereknek, ha még a háromszáz forintos mandarin is elérhetetlen álom.

150. a01aa57d8a (válaszként erre: 13. - Kacsa118)
2012. jan. 25. 18:14
Kérdem én, mi van azzal az emberrel, akiknek nem jön egyből a baba, van munkahelye, ami megszűnik,,s pont akkor sikerül a baba, és persze emiatt GYES-t kap, elvennéd tőle?Látom még 1et belerúgnál, szép!!!!!!!Csak soha ne kerülj ilyen helyzetbe!!!
149. bcb6de9272 (válaszként erre: 147. - 06718ca650)
2012. jan. 25. 18:14

Én zsíros kenyeren nőttem fel, de nem éreztem, hogy nélkülözök!

de ez a világ más...rohadt egy anyagias valami...minden egyre drágább, a számlák jönnek..csak győzd fizetni...

2012. jan. 25. 18:13
Én szeretnék dolgozni, onnan eljönni, de van egy másik dolog is a kor...szóval...nehéz dió:(
147. 06718ca650 (válaszként erre: 144. - 06718ca650)
2012. jan. 25. 18:13
a létbizonytalanság meg nem a legnyugodtabb környezet egy gyereknek. mondhatjuk hogy szegénységben nőttünk fel mi is, de valahogy mégis csak másabb volt.
2012. jan. 25. 18:12

Minőségi étel?

mit nevezünk annak?

én normális kajákat eszek, de nem tscos gazdaságos élelmiszert veszünk...

145. bcb6de9272 (válaszként erre: 138. - Angica0901)
2012. jan. 25. 18:11

Pl az én kontkatlencsém sajnos nem luxus, hanem ez van erre nincs támogatás de én ezzel látok, a látáshoz szükséges!

Ilyenekről nem mondhatok le hisz ha nincs lencsé vak vagyok, és én nem 1dioptriás szemüveget viselnék sajnos...így nekem ez olyan mint a viz....az élethez..ha már itt tartunk...akkor...ezekrúl nem mondok le soha!

144. 06718ca650 (válaszként erre: 132. - Bcb6de9272)
2012. jan. 25. 18:09
megértelek. nekem is mindig mondogatják hogy mire várunk. hát már nem is magyarázom. semmi pénzből nem lehet semmit sem kezdeni.
143. Vancsa1977 (válaszként erre: 135. - Bcb6de9272)
2012. jan. 25. 18:08
Én a terhesség alatt nem ettem minőségi ételt,és mégis megszületett a gyerekem...3,88 dekávak,és 51 cm-rel.Egészségesen!!!!Azt ettem amit megkívántam,de mértékkel!!!
142. angica0901 (válaszként erre: 137. - Bcb6de9272)
2012. jan. 25. 18:08
Na látod..., Te magad sem tudod mit akarsz. Ez volt érezhető annak idején is. Egyik pillanatban akartál, utána amikor megjött, elbújtál valami mögé. Ha akarod, "semmi" nem számit, mert tudod, hogy megoldod.
141. bcb6de9272 (válaszként erre: 139. - Angica0901)
2012. jan. 25. 18:08

neked mi az étel?

Én úgy vagyok, hogy azért meválogatom, hogy mit eszek és mennyiért?

mert van zöldség olcsón, és van zöldség drágán, inkább veszek jó minőséget, amiből mondjuk csak egyet veszek de tudom, hogy az finom volt.

2012. jan. 25. 18:07

Én mindég mérlegelek!

természetesen,hogy nem szeretnék lemondani semmiről, a gyerek ez nem erről szól,már ne haragudj!

Most, ezt úgy írod, hogy születik egy babád, onnantól kezdve te már nem létezel csak a pici!

Ilyen nincs, a nőnek utánna is kell élnie..

én nem érzem magamat önzőnek, de én nem fogok lemondani semmiről..ha a gyermek kap egy banánt akkor én is veszek magamnak egyet..tehát...olyan nincs, hogy csak a gyerek...mert én is megóhajthatok pl pont azt amit a baba is szeret.

Az már majom szeretet lenne ha csak neki adnék mindent!

Egyformán ha ő kap akkor kapjon az anyuka is és az apuka is..az már már tészta ha pl én neki adom...mert látom, hogy szereti pl a banánt!

139. angica0901 (válaszként erre: 135. - Bcb6de9272)
2012. jan. 25. 18:06
Ételre van szüksége, nem minőségi életre
138. angica0901 (válaszként erre: 132. - Bcb6de9272)
2012. jan. 25. 18:05
De a drága kontaktlencse pld.: luxus. Van olcsó is ám. Itt a lényeg szerintem az, amit korábban leirtam. Te egyértelműen leirtad, hogy nem akarsz lemondani SEMMIRŐL, hogy gyereked legyen. Tehát nem akarsz gyereket.
137. bcb6de9272 (válaszként erre: 121. - E33ecb08b8)
2012. jan. 25. 18:04

ha úgy alakulna, sztem nem érdekelne a pénz...valahogy lenne!

van egy mondás, hogy ahova gondok jönnek rossz így mondani értsétek jól oda jönek a megoldások is.

136. angica0901 (válaszként erre: 133. - Bcb6de9272)
2012. jan. 25. 18:04
De két hónappal ezelőtt sem volt. Akkor most mi változott a fejedben?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook