Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Gyermek utáni tartásdíj fórum

Gyermek utáni tartásdíj (beszélgetős fórum)


febr. 7. 10:53
Én is így tudom.
7. asztanaviszta (válaszként erre: 6. - Sütikee)
febr. 7. 06:16

Úgy pontosítanám, hogy a normál időben elvégzett első felsőfokú tanulmányok befejezéséig, max. 25 éves korig jár.

Tehát, ha valaki egy 3 éves alapszakot 5 év alatt végez el, akkor nem jár 5 évig neki a tartásdíj.

6. Sütikee (válaszként erre: 5. - Fórumnyitó (anonim))
febr. 6. 22:10
Nem 25 éves korig jár a gyerektartás, hanem addig, ameddig tanul! Ha nem tanul tovább, akkor nem jár! Ha továbbtanul, akkor addig jár, ameddig nem végez az egyetemmel.
febr. 6. 19:47
Mondanál példát erre?
febr. 6. 17:18

Van már jogerős végzés? Mert csak ebben az esetben kell fizetnie.

Nem ugyanazok a szabályok vonatkoznak a kiskorú és a nagykorú gyerek tartásdíj fizetésére.

3. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - 3adf9fed6d)
febr. 6. 13:41
Nagyon köszönöm!
2. 3adf9fed6d (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
febr. 6. 09:52

Ezen nincs mit tálalni és teljesen mindegy, hogy keres. Ha ez a törvényi kötelessége, akkor ezt köteles tenni.

Tisztán, érthetően mondd el neki, hogy a gyerek kiadásai ezek és ezek a hónapban, ebből az ő része ennek a fele.

Nem szükséges vitatkozni stb. Ha ő elkezdi, akkor bíróság.


Tudod, az, hogy elváltok, azt is jelenti, hogy nem függsz az ő hangulataitól, nem kell azt kiszolgálnod és nem kell "tálalnod" semmit. Tények és kész.

febr. 6. 08:28
Most költöztem el a volt férjemtől, a 19 éves lányommal együtt, aki idén érettségizik, és remélhetőleg főiskolára megy. Tudomásom szerint 25 éves korig jár a gyerektartás, amennyiben nappalin tanul a gyermek. Apuka nem említi ezt, egy szóval sem, ő egy nagyon zsugori ember. Ebben a hónapban már fizetnie kéne. Ezen kívül, szeretnék vele megegyezni, peren kívül. Hogyan tálaljam a témát? Hozzátenném, jól keres. Köszönöm, ha segítetek!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook