Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Gyermek modellügynökség tapasztalatok... fórum

Gyermek modellügynökség tapasztalatok... (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
75. adbefc7882 (válaszként erre: 72. - 0a84e34983)
2012. máj. 3. 15:06

Persze, hogy figyelembe veszi az ember, amit a gyereke szeretne, ez nem kérdés.

De ha butaságot szeretne, vagy konkrétan még csak nem is tudná, mi az, amit szeretne, akkor le kell ültetni és elmagyarázni Neki, hogy pl: a modellkedés miről is szól, mert nem csak arról, hogy szép ruhákban fotózzák.

És ha saját óhaja és akarata van, akkor nyilván megérti, ha elmagyarázod neki, hogy ez miképp is működik :)

74. 0a84e34983 (válaszként erre: 71. - Csgybzs)
2012. máj. 3. 15:06
Köszönöm...Végre valaki leírta pro és kontra a véleményét,nem csak sérteget...el is fogok még erről beszélni a kislányommal...Soha nem hagynám,hogy koplaltassák...
73. e57e061615 (válaszként erre: 68. - Homern)
2012. máj. 3. 15:04
De ha utánajár az ember történetesen a modellkedésnek, akkor tudja, hogy csak akkor érdemes belekezdeni, ha komolyan gondolja hosszútávon az ember. Vagy lehet, hogy csak én vagyok suttyó, hogy nincs rohadt sok pénzem és felesleges időm, hogy a semmiért kiszórjam az ablakon.
2012. máj. 3. 15:03
Arra lennék kíváncsi,ha a ti gyermeketeknek lenne valami kérése,vagy vágya ami szerintetek nem helyes,rögtön nemet mondnátok?Akkor ti mivel vagytok jobbak nálam,ha figyelembe sem veszitek a gyerkőc óhaját??
71. csgybzs (válaszként erre: 69. - 0a84e34983)
2012. máj. 3. 15:01

Én értem az aggodalmukat, meg értelek Téged is.

Ha kicsit jobban utána olvasol láthatod, hogy valóban nem megengedett a nassolás, nagyon keményen kell súlyt tartani, fotózások előtt pár nappal már a folyadékbevitel sem lehet annyi, amennyi szükséges... aztán a fárasztó, több órás fotózásokról nem is beszélve... idegőrlő ám pózokat megtartani, ráadásul egy 8 éves gyerek koncentrációja és "alázata" nem összehasonlítható egy felnőttével.

Ha sokat hangoztatja, akkor próbálj ki magán fotósokat, sok van. Profi környezetben készít a lányodról képet, lestrapálja kicsit, belelát a kicsi, hogy ez nem csak az illegés-billegésről szól és lehet el is megy a kedve. A portfóliók horror áron vannak, abból a pénzből simán csináltathatsz neki több sorozatot, és még emlék is marad. Az ügynökségek minden tekintetben rosszak, hosszútávú karrier általában azokra az emberekre vár, akiket "felfedeznek" és nyomatnak ezerrel, nem azokra, akik házalni kezdenek a fotóikkal....

Összegezve: először csak próbálkozz a kislánnyal, felesleges pénzt/időt/energiát beleölni úgy, hogy közben nem is lesz hozzá kedve.

A másik. Igazuk van a többieknek, tényleg nagyon sok beteges és perverz fazon van. Már a gyerek részen is. Légy résen és soha sehova ne engedd be, még külön helyiségbe se egyedül.

70. 0a84e34983 (válaszként erre: 68. - Homern)
2012. máj. 3. 15:00
Én is arra gondoltam,hogy esetleg meg lehet próbálni,de ha Zita megunná,vagy nem akarná már ezt csinálni,nem erőszakolnám rá.A gyerekeim a mindeneim,soha nem akarnék nekik rosszat.Nem tudom itt sokan miért gondolják még is ezt.Az is lehet,hogy nem is lenne megfelelő a modellügynökségeken,hiába nekem ő a legszebb.Miért kell ezért bántani,és igazságtalan jelzőket aggatni az emberre?
69. 0a84e34983 (válaszként erre: 63. - E57e061615)
2012. máj. 3. 14:56
Soha nem koplaltatnám a kislányomat.Tényleg ne ragadtassátok már el ennyire magatokat!!!
68. homern (válaszként erre: 66. - E57e061615)
2012. máj. 3. 14:54

Persze,de ha lehetőségük van megadni a gyereknek hogy kipróbálhassa ezt az egészet,miért ne? A 8 éves gyerek nem hülye,ha nem tetszik neki mert inkább menne a barátaival biciklizni,fárasztó stb akkor ennyi volt és kész.

Ha az én gyerekem kérne ilyet és látnám hogy nem egy időszakos fellángolás,én is utána járnék.Legalább látja hogy komolyan veszem és megpróbáltuk,még ha nem is sikerült.

67. mosolyka1111 (válaszként erre: 65. - Adbefc7882)
2012. máj. 3. 14:50
Ezt mondom én is...
66. e57e061615 (válaszként erre: 61. - Homern)
2012. máj. 3. 14:49

A naivitás csak annyiban rejlik, hogy az egy-két katalógus fotózás mennyi energiát és időt igényel. Ez is olyan, mint sok minden más, ritka, hogy a sültgalamb betöri az ablakod, mert annyira szeretne épp a te tányérodra feküdni. Vannak olyan szerencsés személyek, akik annyira modellkedésre teremtettek, és jókor voltak jó helyen, hogy kiszúrták őket az utcán, vagy egy többezer modellt felvonultató katalógusban, de nem ez az átlag.

Sok-sok tucat törtető van, aki szebb, jobb és gyakorlottabb, jobb kapcsolatokkal.

2012. máj. 3. 14:46

Nem vagyunk szuperanyák, én legalábbis tudom, hogy nem vagyok az, de nem is vágyom erre a titulusra.

Csak gondolkozz egy picit, hogy mennyire megváltozna a gyereked énképe, és azt ne hidd, hogy a magyar modell gyerekeket nem sminkelik, meg ilyesmi.

Egy 8 éves kislánynak nem hiszem, hogy az az álma, hogy modellkedjen, hogy ne játszasson, hogy ne piszkolhassa be magát, hogy ne lehessen hétköznapi gyerek...

Egy portfóliót csináltathatsz, de hidd el, nem nagyon fogják a gyerekedet keresni és nem azért mert nem szép (a képet nézve gyönyörű kislány), hanem mert mint mindenhez, ehhez is vagy protekció, vagy iszonyat mennyiségű kezdőtőke kell.


Öcsém nemrégen volt felvételizni egy focicsapatba. Azért nem vették fel, mert azok a gyerekek mehettek a csapatba, akinek vagy nagyon gazdag a rokonsága, vagy volt egy kis hátszele.


Pedig öcsémet kimagaslóan ügyes és gyors jelzővel illették meg.


Ez csak egy példa volt.

64. mosolyka1111 (válaszként erre: 62. - 0a84e34983)
2012. máj. 3. 14:39

Szerintem voltak azért páran, akik normális választ adtak neked.

Amúgy pedig nem akarlak elkeseríteni, de nagyon sok szép gyerek van. Hidd el, hogy megvannak már azok a "csókos" gyerekek, akiket az ilyen-olyan divatkatalógusokba fotóznak, túlkínálat is van belőlük.

Persze, ha úgy gondolod, fizesd ki a portfóliót, aztán várakozzatok türelemmel.

63. e57e061615 (válaszként erre: 44. - 0a84e34983)
2012. máj. 3. 14:35
Játszik, tanul, sportol, és vajon melyikről mondana le a modellkedés kedvéért? Különben meg ne mondja már egyetlen szülő sem, hogy csak a gyerek kedvéért, mert a profi modellkedés nem kevés időt visz el a szülő(k)től, a 8 éves gyereket kísérni kell mindenhova. Meg biztos baromi jó lehet egy tini kislánynak, hogy nem mehet el a barátnőivel délután egy moziba, mert nincs rá ideje, de nem is baj, mert utána meg csak fájna a szíve a fagyizónál, hogy ő nem ehet fagyit, mert a végén még felszed fél dekát.
62. 0a84e34983 (válaszként erre: 61. - Homern)
2012. máj. 3. 14:23
Hát ez az...Én is így gondolnám,nem úgy,hogy a kislányom élete csak erről szóljon...Végre valaki megért,és nem támad...
61. homern
2012. máj. 3. 14:19

Ne értem ezeket a nagy kirohanásokat.Egy anyuka érdeklődött és kész.

Olyan mintha mindenki azt gondolná a gyermekmodellkedésről,hogy ott 8 évesek vonulnak a kifutón bugyiban-melltartóban.Nem is szépségerenyről volt szó..

Mi baja lesz a kislánynak ha részt vesz 1-1 katalógusfotózáson,reklámban stb. ?

Ha a szülők észnél vannak és a kislánynak sem megy a tanulás rovására max gazdagabb lesz pár szép gyerekkori emlékkel.Kipróbálni ki lehet,óvatosnak kell lenni :)

60. 0a84e34983 (válaszként erre: 57. - D9ae06cd11)
2012. máj. 3. 14:13
Miért,ők mit tettek velem!? Én nem ezt mondtam,hogy tűzön vízen át azt akarom,hogy modellkedjen a lányom,csak tapasztalatokat akartam,hogy megy ez hazánkban...Erre ők lehordanak minden féle rossz szülőnek.még jó hogy reagálok rá.
59. 0a84e34983 (válaszként erre: 58. - Mazsinka)
2012. máj. 3. 14:10
Az a műsor tényleg hányinger!Műfogat raknak a babáknak,meg barnítás,és 4-5 éves kislányoknak festik a haját...Na,ezek a nem normális anyukák,nem én,aki csak érdeklődöm,hogy mit lehet tudni a magyar gyerek modell ügynökségekről....
2012. máj. 3. 13:41
Juj, néha nézem a TLC-n azt a babaszépségversenyes műsort. Egy-két-három éves gyerekeket rángatnak el ilyen helyekre, kifestve, beöltöztetve vonaglanak a kifutón. Némelyik bepisil, bekakil, bőg, menne haza aludni, de anyuka rángatja ide-oda, mint egy cirkuszi majmot, hogy MEG KELL NYERNED A VERSENYT, AKKOR IS AZ ÉN LÁNYOM NYERI MEG A VERSENYT!!! Hányok attól a műsortól! Csak félig-meddig vág témába, bocsi, és persze akinek nem inge, ne vegye magára, csak egy ártalmatlan komment volt, ami kikívánkozott belőlem.
2012. máj. 3. 13:33
Te kérdeztél valamit, aztán meg jól kiosztottad azokat, akiknek nem tetszett a válasza. Mit vártál?
2012. máj. 3. 13:23
Na,most már elegem van!Nem nevelési tanácsokat kértem,és nem azt,hogy butának,sötét lelkületűnek,pénzlesőnek kiáltsatok ki.Egyáltalán,hogy jöttök ehhez?Ti mind egytől egyig biztos olyan tökéletesen nevelitek a gyerekeiteket.Ez csak egy gondolat nálunk,és csak a legjobbat akarom a lányomnak,éppen ezért kértem volna tapasztalatokat,nem pedig kioktatást.Nem is biztos,hogy lesz ebből valami..Annyira kiakasztanak az ilyen szuperanyukák!!!!
2012. máj. 3. 10:37

arra számítani kell hogy drága lesz a portfólió :/ főleg ha pestről beszélünk..

utána kell járni acégnek minden téren!

8 éves.. és ez nem amerika! nagyon nehéz! rádasul ha nincs közel utazással jár éjszakákkal is esetleg.. nembiztos hogy jó ötlet.. nem olyan könnyű mint amiennek látszik!

54. d9ae06cd11 (válaszként erre: 1. - 0a84e34983)
2012. máj. 3. 10:27
Ó hogy én mennyi minden szerettem volna lenni 8 éves koromban...
2012. máj. 3. 08:35

Ostoba ötlet szerintem.


Különben meg egy 8éves nem igazán érett még ara, hogy eldöntse, mit akar,konkrétan nem is biztos, hogy tudja, mi a modellkedés...... És akkor lájtosan fogalmaztam.


Itt neked kéne a kezedbe venni az irányítást.

Ha annyira fontos Neki/Neked ez a téma, fészen nevezd be egy pár fotó szépségversenyre és akkor a kecske is jóllakik, a káposzta is megmarad...


De ami jelenleg nálatok elméleti síkon van, az szerintem elég nagy baj.


Többet nem is írok, mert csak felhúzom magam a buta szülőkön..

52. 2c8b615588 (válaszként erre: 13. - Alidamolnar)
2012. máj. 2. 21:06

Ja, általában tényleg így megy ez: méregdrága portfólióval lehúzzák az embert, aztán nuku munka (amivel legalább a portfólió ára visszajönne).


Amúgy elég jó fényképezőgépeket lehet mostanság kapni akár akciósan is (lehet, olcsóbbra kijön,mint egy portfólió). Vegyetek egyet, és kattintgassatok párat a gyermekről, s csináljatok közös képeket is, azok olyan szépek tudnak lenni. Ráadásul ismerős arcok között, nem egy idegen környezetben oldottabb lenne a kislány is. Figyeld meg kedves fórumnindító: néhány hónap alatt meg is unná a fotózgatást.

51. andi6020 (válaszként erre: 42. - 0a84e34983)
2012. máj. 2. 20:59
Az tök jó.
50. 0a84e34983 (válaszként erre: 48. - 9536810fa1)
2012. máj. 2. 20:58
Csak egy hozzászólásra reagáltam.
2012. máj. 2. 20:58

Ha annyira szerepelhetnéke van akkor irány a színjátszókör, statisztaválogatás (szigorúan szülővel), énekkar, akármi, de modellkedni??? 8 évesen? Egy 18 évesnek is "veszélyes" a szakma, hát egy kisgyereknek, meg a hoxán érdeklődő anyukájának.


Sportoljon, tanuljon, nőciskedjen, aztán majd talán 7-8 év múlva ha még mindig akarja, szigorúan kezét fogva esetleg meg lehet jelenni egy leinformálható ügynökségnél, esetleg akkor... bár én nem szívesen engedném akkor sem... a folyamatos elvárások, megfelelési kényszer :S arról nem beszélve, hogy itthon a modellszakma karöltve jár a pedofíliával és prostitúcióval... ahol nagy "szeretettel" várják a nagy álmokkal rendelkező, ilyenekre fel sem készült kislányokat

48. 9536810fa1 (válaszként erre: 45. - 0a84e34983)
2012. máj. 2. 20:55

... csak rossz érzés volt.. a kislány és a pénzkeresés egy mondatban... uhhhhh....

Figyelj, vannak gyermekmodellek gyermekdivat újságokban is, tehát tuti nem életveszélyes munka, mert MUNKA... tehát létezik, de a TI döntésetek lesz... kár mérgezned magad azzal, hogy fórumban akarsz beszélgetni ilyen dologról.

A gyermekkor általában szent (ma már nem, mert egy modellkedésnél sokkal erősebb negatív hatások is érik a kisgyerekeket... de azért vagyunk szülők, hogy ezeket próbáljuk több-kevesebb sikerrel kiszűrni. De az, hogy kinek mi a negatív hatás, ez mindannyiunknál más, de itt a fórumon legtöbbünknek a gyermekmodellkedés az, tehát szerintem ne akarj erről itt beszélgetni. ;)

2012. máj. 2. 20:54

Szintén nem a fórumindítóra értem, de tényleg vannak agyatlan szülők. Egyik ismerős csajt is a suli előtt kapták el, be is mentek portfóliót készíteni (amit ki kellett fizetni), és a csaj (mármint az anyuka) komolyan várta, hogy a lányát majd hívják. És még apuka (külföldön sofőrködött) is bíztatta őket telefonon, hogy de jó lesz majd, vagyonokat fog keresni a lánya, és nem kell dolgozni majd).

Még szerencsére a jobbik eset, hogy csak átverés és lenyúlás volt az ügynökség részéről.

Mariannak annyit, hogy ha tényleg ennyire érdekel, lehet, hogy egy próbát megér. Figyeljél arra, hogy nem akarnak-e lenyúlni, érdeklődjél náluk emailben. Még az első alkalom után is visszatáncolhattok, ha nem tetszik.

46. tücsimücsi (válaszként erre: 42. - 0a84e34983)
2012. máj. 2. 20:54

írtam, hogy NEM RÁD ÉRTETTEM!



Akinek nem inge......:-)

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook