Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Gyerek-nem gyerek fórum

Gyerek-nem gyerek (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Gyerek-nem gyerek

1 2 3 4 5 6 7 8 9
98. 25800e2d09 (válaszként erre: 97. - 0f332c4ec9)
2014. júl. 24. 22:17
vagy az.. sanszos
97. 0f332c4ec9 (válaszként erre: 95. - 25800e2d09)
2014. júl. 24. 22:13
Vagy még több magyar menne el innen. És ugyancsak nem lenne itt magyar.
2014. júl. 24. 22:11
miről szól ez a cikk és mi az értelme? puffogtatás. Tanácsot akarsz, vagy mit?
95. 25800e2d09 (válaszként erre: 94. - Loch ness)
2014. júl. 24. 22:05

Nem, ezt őszinteségnek hívják. Lehet hogy nyersen fogalmazok de én ilyen vagyok. Nem tudok szépelegni olyasmiről amiről nem lehet.


Jó, és akkor mi lenne ha lenne még több magyar? még többen nyomorognánk... Ez kell? ühüm.. oké..

2014. júl. 24. 21:37
Te valamit nagyon nem értesz. És azt, hogy úgy fogalmazol, ahogy jólesik, némileg korlátoznia kéne annak, hogy mivel gázolsz bele abba, ami másnak szent. Ezt hívják kultúrának.
93. 25800e2d09 (válaszként erre: 91. - Loch ness)
2014. júl. 24. 20:30
jah és kevesebb magyar vér folyik bennem mint hinnéd. meg ez a nagy nemzettudatosság bennem nincs meg. én nem nép tagja vagyok, szimplán egy ember aki él egy országban. aztán majd lehet hogy máshol. nem vagyok röghöz kötött sem nemzetséghez. sajnos megbélyegeztek és rossz volt amit felkaptak hirtelen..
92. 25800e2d09 (válaszként erre: 91. - Loch ness)
2014. júl. 24. 20:28
Ügy gondolom úgy fogalmazok ahogy nekem jól esik. Akkor mondom másképp. egy gyerek max mert úgy döntöttem. ha ikrek lesznek majd agyoncsapom max az egyiket XD (kéretik nem komolyan venni.. humor)
2014. júl. 24. 20:16

Én tisztességesen fogalmaztam, ti is megtehetnétek. Azt írtam, átlagosan mennyi gyerektől maradna fent a jelenlegi létszámunk, nem azt, hogy mindenki szüljön egy rakás gyereket. Különben is, ferré, olvasd végig előbb a hozzászólásomat. WS, én a helyedben szégyellném ezt a hozzáállást és ezt a goromba megfogalmazást. Nem lehetett volna valahogy úgy fogalmazni, hogy neked elég egy gyerek, nem akarsz többet? De a futószalag meg a tested bérlése megfogalmazás súrolja az alpáriságot. És ha te teszel a magyarságra, az a te szégyened. Azért szégyelld magad, ne az egy gyerekért.


Ismétlem, én tisztességes hangnemben írtam. Nagy elvárás, ha vissza is ezt várnám?

90. 0f332c4ec9 (válaszként erre: 88. - Loch ness)
2014. júl. 24. 19:58

És ezért szüljenek a magyar nők egy rakás gyereket ...aham..



(ide?)

89. 25800e2d09 (válaszként erre: 88. - Loch ness)
2014. júl. 24. 19:56
Nincs az az isten hogy 1-nél több legyen.. Teszek a magyarságra de az én testem egynél több nem fogja bérelni. Sajnálom hogy nem leszek futószalag...
88. loch ness (válaszként erre: 86. - Csgybzs)
2014. júl. 24. 18:56

Nagyon sok az olyan pár mostanában, akiknek sehogy sem születik gyerekük, bármennyire szeretnék. Van, aki párt nem talál, ezért marad gyermektelen. Ezért írtam, hogy a szinten maradáshoz 4 gyerek kell(ene). Persze ez csak statisztikai adat, ha valaki 2-3-nál úgy érzi, nem bír többet, akkor ne vállaljon (más dolog, ha becsúszik, akkor vállalja, akkor lesz is hozzá ereje). És van, aki vígan felnevel 5-6-8 gyereket is - teherbírás, humorérzék és idegek kérdése.


Mondjuk engem nem az izgat, hogy a világon van elég ember, hanem az, hogy a magyarság fogy. Épp ezért hozzánk is elkelne kicsit több gyermek, jó lenne, ha nem halna ki a nemzetünk és a történelmünk, a kultúránk. Én készültem 5-8 gyerekkel hozzájárulni ehhez, sajnos nem sikerült :(

2014. júl. 24. 17:25

huuh, ezt durva volt még olvasni is. miért lenne bármi baj benned? honnan veszed, hogy nem a párodnál van bármi gixer? El kell menni az összes kivizsgálásra, ami szóba jöhet és majd megmondják mi a bibi. Sajna ma lassan ez a gyakoribb, hogy nem sikerül spontán.

Nőnek: ciklus követett hormonsor, endokrinológussal egyeztetve 2. és 21. napi vv. Cukorterheléses vizsgálat. Átjárhatósági vizsgálat a petevezetékre. Ha áprilisban volt utoljára mensi akkor kilátásban egy PCOS vagy valami szindróma, amitől nincs megfelelő ciklus!


Férfinek: spermiogram.

86. csgybzs (válaszként erre: 85. - Loch ness)
2014. júl. 24. 12:09

Négy gyerek már plusz 2 fő növekedés.

Másfelől van már elég ember, nyilván nem véletlenül kezdődik ez a jelenség, hogy egyre több ember nem akar....


Nekem nincs gyerekem és csak azokat a több gyerekeseket "nézem le", akik tudatosan a semmire vállalják a gyerekeket, mert felelőtlen, veszélyeztető magatartásnak tartom.


Nyugdíj pedig így se úgy se lesz, arra kár is készülni.

2014. júl. 24. 11:44

Nekem nem olyan nyilvánvaló, hogy nem akarna gyereket. Inkább úgy látom én is, hogy maga sem tudja, mit akar.


Szerintem se társadalmi elvárás a szülés. Csak éppen mindenki meg szokta kérdezni, mikor lesz már baba, mert ez lenne a legtermészetesebb. Csak ez a mostani társadalom egyre több emberben deformálja el ezt a mélyről jövő vágyat. Szerintem az nagyon nem természetes, ha valaki nem akar gyereket - és ezzel nem őket szólom le, hanem a jelenséget, amit bonyolult összetevők hívtak elő.


Egy kis kitérő: inkább az bántó, hogy ha valaki 3-4 gyereket vállal, akkor nyelheti a beszólásokat, amire mindenki feljogosítva érzi magát. Pedig, ha kiszámoljuk az ujjunkon, akkor nem csökkenne a népesség, ha minden családban 3-4 gyerek lenne. És akkor még csak nem csökkenne, de nem is növekedne.

Szóval, elég gáz, hogy egyre elfogadottabb a gyermek nem vállalása, a több gyereket vállalók lenézése, és aztán mindenki ki van akadva, hogy nincs, aki megtermelje a nyugdíjunkat, elöregszik a társadalom, mennyi cigány van, stb.


Visszatérve a témára: szerintem tényleg próbálj meg tisztába jönni önmagaddal, mit is szeretnél úgy igazán. És ha már tudod, beszéld meg becsületesen a pároddal. Mert ha nem akarnál gyereket, ő meg igen, akkor nem becsületes dolog, ha nem mondod meg neki nyíltan.


Minden jót neked, nektek!

84. 52e9416b15 (válaszként erre: 83. - Taurus82)
2014. júl. 24. 08:46
Csatlakozok.
2014. júl. 24. 08:08
Ilyen hozzáállással nem kellene gyereket szülnöd,teljesen nyilvánvaló,h nem akarsz.
2014. júl. 23. 20:11
Én is azt mondtam hosszú évekig,hogy nekem nem kell egy gyerek se,most meg van 2 gyönyörű fiam!!!!!
2014. júl. 23. 18:08

Nekem ambivalenciát sugároz a cikk. Ha ennyire nem akarsz gyereket miért foglalkoztat ennyire a kérdés.

És persze nincs kőbe vésve és nem kötelező minden nőnek gyermeket hozni a világra. Ha te ezt nem érzed és nem akarod minden zsigeredbe ne tedd.

Csak nehogy később megbánd. A gyermek a világ legcsodálatosabb dolga, Isten ajándéka.

Persze ha nem esel teherbe az más kérdés.

Azért én drukkolok neked.

És nekem is az a véleményem, hogy előbb tegyél rendet a fejedben és a lelkedben. Lehet, hogy utána ha letisztultak a gondolatok és érzések, egyből jön a várva várt kisbaba. Mert szerintem te igenis szeretnél.

A vizsgálatoktól pedig ne félj, igenis becsülendő ha valaki mindent megtesz azért, hogy legyen babája.

2014. júl. 23. 17:11
Csak egyet tudok mondani: ha TE nem akarsz gyereket akkor NE szülj, csak azért mert a retardált gyökér társadalom és annak még retardáltabb szószólói, a qrvára okos ismerósök szerint ez az elvárás. Ha nekik engedelmeskedsz, megbánod... Sőt, még ha csak a férjed erőlteti akkor se szülj. Nem szégyen az, ha soha nem fogod úgy érezni, hogy neked anyává kell lenned. Ha a férjed ezt nem érti, engedd el őt is de SOHA ne hagyd, hogy mások éljék az életedet.
2014. júl. 23. 16:14

Eléggé nem tudod, hogy mit szeretnél. Láthatóan nem vagy "kész" a dologra.

Még az is lehet, hogy ezért nem jön össze, volt már ilyen a történelemben. Pl. egy ismerősöm valakije 10!! évig hiába próbálkozott a férjével, majd hazaköltöztek a szülőföldjére és azonnal terhes lett. Addig félt, nem érezte biztonságban magát.

Szóval lehet lelki oka is a sikertelenségnek. De azért jó, ha megnézik mindkét szülőjelöltnél, hogy van-e testi ok.

2014. júl. 23. 13:58

Az első fiam kerek 3 év után sikerült, a második első próbálkozásra. Mondjuk én tényleg nagyon akartam.


Az egyik barátnőm nem szeretett volna, a férje nagyon. Lett egy csodaszép, okos lányuk, akit a barátnőm tisztességel nevel, ellát, minden kötelezettség teljesít, de nem SZERET ŐSZINTÉN. Csak teher. Szerintem ilyennek is születni kell.

77. much
2014. júl. 23. 13:32

Elég zavaros ez az írás. Akarok is gyereket, meg nem is... valaki itt írta, hogy nem vagy te tenyészkanca, és teljesen egyetértek vele. Akkor vállaljatok gyereket ha úgy érzitek mindketten, te is. Le kéne ezt tisztázni.

Azt megint nem értem miért megalázóak a kivizsgálások. Sokan rálépünk bizony a meddőségi kivizsgálás útjára (én is) és valakinek egész sokáig kell mennie rajta, valakinek meg nem. És nem kellemes a tortúra az tény, de én pl. semmiképp se éreztem megalázónak. Rengetegen várnak babára, sikeres inszeminációra, sikeres lombikra, és igen, valaki már több éve. Én úgy voltam vele, hogy szeretnék gyereket, máshogy nem sikerül, ez a útja, és hajlandó vagyok végigjárni, mert szeretnénk kisbabát. Nem gondoltam, hogy akárhol is a személyzet lenézett volna azért, mert meddősági kivizsgálás miatt jöttem. És nem is érdekelt, mit gondolt a személyzet.

76. Éva82 (válaszként erre: 75. - Manó2000)
2014. júl. 23. 13:16
:) Én sem tudom, hogy csinálja, kérdeztem már, de csak nevetett!
75. manó2000 (válaszként erre: 74. - Éva82)
2014. júl. 23. 13:14
Az szép! A férjem családjában vannak ilyen hosszú életűek. Az egyik rokona 98 éves és még elég jól van. Bár nem tudom hogy csinálja.
74. Éva82 (válaszként erre: 73. - Manó2000)
2014. júl. 23. 13:11
Nagymamám 90 elmúlt, és tökéletes szellei állapotban van. Igaz itt fáj, ott fáj, de jól van! :) Én is erre a korra pályázok! :)
2014. júl. 23. 13:03
Ja, meg ezt sem értem, hogy nem fogja megérni a párod, hogy felnőjön. Honnan tudod?
72. virag32 (válaszként erre: 69. - Szafaripók)
2014. júl. 23. 12:58
A párom most lesz 49 és héthónapos a babánk. :)
71. virag32 (válaszként erre: 40. - Unom)
2014. júl. 23. 12:57
Dettó!
70. manó2000 (válaszként erre: 1. - Mindegyhogyki)
2014. júl. 23. 12:56

Mivan???


HA nem akarsz akkor nem szülsz. Milyen cikk ez?

Mi a megalázó? Hogy várni kell az orvosnál? Ó, micsoda probléma.


A férjed lehet, h elvárja, de a társadalom biztos nem, hogy szülj.

2014. júl. 23. 12:49

Nem olvastam a hozzászólásokat...


Szerintem az ilyen dolgokat előre kellene tisztázni, mielőtt összeköti az ember az életét valakivel...

49 évesen még nem kell temetni senkit, párom nagybátyja pl 78 évesen jobban tartja magát, mint az én 62 éves nagybáttyám. És még mindig dolgozik, mert egyszerűen nem bír a seggén ülni. Sose tudhatod, mit hoz a sors: kolléganőm 24 évesen vállalt gyereket a 25 éves férjével. Aztán férj autóbalesetbe meghalt, sose látta a fiát.


Ha nem is akarsz gyereket, az a te dolgod. De az orvosi kivizsgálás akkor se árt, mert valami nem "normálisan" működik nálad. Hogy tényleg megalázó-e, vagy te szégyelled magad ok nélkül tudat alatt, azt innen nem tudom eldönteni, nem is akarom.


De olyan kérdéseket feszegetsz, amit első körben a pároddal kéne megbeszélni...

1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook