Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Gyerek-nem gyerek fórum

Gyerek-nem gyerek (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Gyerek-nem gyerek

1 2 3 4 5 6 7 8 9
2014. júl. 25. 18:17
Jaj de fogalmatlanok vagytok istenem.... Tököm se magyaráz ostobáknak -.-
127. unom (válaszként erre: 125. - 442edc8c28)
2014. júl. 25. 18:14

Persze, hogy lehet, kellene is mindenkinek, de ez nem zárja ki a játékot. 30 évvel ezelőtt is sportolt a 9 évesek egy része, vagy más szakörre járt.

A világ változik, ez természetes, most gyoesabban, mint régen.

Viszont a 14 évesek ma is naivak, sokszor átverik őőket, épp, mert azt hiszik, ők dörzsöltek.

126. f6390e6b9b (válaszként erre: 125. - 442edc8c28)
2014. júl. 25. 18:13
Igen lehet körökbe járni,de csak ha AKAR!!Ha mesézik azzal sincsen semmi gond,de elvenni a gyerekkorát nem szabad azzal hogy ráerőszakol az ember dolgokat!!!Ha valami nem érdekli akkor tüzes cigánykerekeket is vethetsz akkor sem fogja csinálni!!
2014. júl. 25. 18:09

9 évesen lehet már sportolni, sakkozni, a színjátszókörökkel sincs baj, én a jogi egyetemen pl Szűz Máriát alakítottam- egész jól :)

Én arra gondoltam- mivel 12 hetes vagyok- hogy 15 év múlva az majdani 15 éves fiam milyen világot talál itt, és én biztos vagyok benne, hogy az nem olyan lesz, mint az én gyerekkoromban, és ahogy elnézem a gyerekeket mert most már megszállottan nézem, figyelem hallgatom minden reakciójukat, elég életre valók 14 évesen is, sokkal kevésbé lehet becsapni őket, stb.

De ez az én meglátásom.

124. unom (válaszként erre: 123. - 442edc8c28)
2014. júl. 25. 18:05

9 évesen a normálisabbja még mesét néz.

A célok eléréséhez sokszor kell a tanulás, ez nem zárja ki, hogy dolgozzon mellette, csak úgy nehezebb.

2014. júl. 25. 18:04

Hát mindenesetre nem meséket néznek mint én 20 évvel ezelőtt.

Sajnos azzal áltatni magát az embernek hogy 25 éves korukig tanulnak, ez nem jelent kibúvót az alól hogy legyenek céljai, és afelé lépegessen.

Én is egyetemet végeztem, tudom, hogy vannak akik még 37 évesen is előadásokra mászkálnak és vizsgázgatnak- örök vizsgázók- de ennek már nem felétlenül van értelme...

122. unom (válaszként erre: 120. - 442edc8c28)
2014. júl. 25. 17:58

15 évesen még nagyon kevés gyerek felnőtt. Amelyiknek meg 9 évesen a pénz körül forog az élete ott a szülők valamit nagyon elrontottak. Sokan 24-25 éves korukig tanulnak, ha meg 18 évesen dolgozik nem biztos, hogy el tudja tartani magát.

Ovisok persze, hogy modellek, úrhajósok, vagy épp celebek akarnak lenni, családja válogatja.

121. 442edc8c28 (válaszként erre: 112. - Andurka85)
2014. júl. 25. 17:44
Hát, igen ez az egy mondat ronda tartalommal bír, ha az ember már a saját gyermekét is megtagadja mielőtt megszületett, akkor valóban értelmetlen volt, hogy megfoganjon.
2014. júl. 25. 17:37

Annyit azért hozzáfűznék ahhoz, hogy nem látja felnőni a gyerekét...egy mai 15 fiú vagy akár lány már teljesen felnőtt. Amelyik nem, azt megette a fene.

25-30 éves korukra 6 olimpiai arannyal a nyakukban tulajdonképpen nyugdíjba mennek, vagy éppen 15 évesen is megállják a helyüket mint fotómodell vagy színész akár külföldön akár belföldön. Indulnak szavaló és matekversenyeken országos szinten, szóval sok 'gyerek" van, igen komoly tervekkel, amik akár 15-20 éves korra meg is leszenk valósítva.

Amikor én voltam 17 éves, 1995-ben, akkor még Disney filmeket néztünk, mert akkor jöttek be igazán a külföldi mesefilmek, sorozatok stb. Egy mai 17 éves szinte mindenben leköröz, legalábbis ami a technológia tudását illeti egyiknek másiknak.

Valahogy a mai társadalom- én az egész világot nézem- túl korán öregszik, és túl korán felnőtté válik. Valahogy a fiatalkor szinte átcsúszott a gyerekkorba. Akarnak és tudnak is önállósodni, célokat kitűzni, akár 14 évesen is.

Én úgy vettem észre a fiatalság, az egészség, a szépség a legnagyobb üzletággá nőtte ki magát, de az emberek vonatkozásában...

Hogy ez jó e, vagy sem- hát nem én alakíttam így, de 7-9 éves gyerekek a távolabbi családból már csak a pénzről tudnak beszéléni az általános iskolában.

3 éves unokahúgom aki tényleg úgy néz ki mint egy angyal- hosszú szőke lokni, magas, nagy kék szemek- megkérdeztük mi szeretne lenni ha nagy lesz- Híres modell Párizsban...nem az anyjától hallotta, hanem az ovódában egy másik kislánytól, aki viszont az anyukájától hallja.

A másik kisfiú az oviban meg közölte hogy elmegy a faluból és soha nem jön vissza mert ez egy dögunalmas hely.

Alakulnak a gyerekek és alakul a világ...

119. 25800e2d09 (válaszként erre: 112. - Andurka85)
2014. júl. 25. 16:40
Cukikába. Nekem egysincs.. Nem is nagyon akarom hogy legyen de az idő eldönti hogy mi lesz. Jobb anya leszek azt már most tudom mint sok nő aki anyának hiszi magát azért mert kipréselt egy kölyköt. Na most lehet utálni. Puszcsika.
118. Dinkaanyu (válaszként erre: 117. - Dinkaanyu)
2014. júl. 25. 16:37
már keverem a fórumokat,itt nem említettek fiút:D
117. Dinkaanyu (válaszként erre: 116. - Fiúsmami)
2014. júl. 25. 16:36
Nem is jó ha "mindent" meg adsz neki,mert késöbb már semmit se tud értékelni,vagy felnőtt életében is elvárja,hogy mindig mindent megkapjon.Lesz belőle majd olyan ember, mint az itt említett fiú.
116. Fiúsmami (válaszként erre: 107. - F6390e6b9b)
2014. júl. 25. 15:50
Kétlem,hogy mindent meg tudsz adni,de amire szüksége van azt igen:) A minden túlzás.Ha nem akarsz ne szülj semmiképp .de ne mond azt,hogy mindent meg tudsz adni.A volt főnökömnek 5 fia van ,mindnek tudnak családi házat építeni a legnagyobb 20 éves egy új BMV-vel jár,minden évben utaznak többször külföldre.Egyébként nagyon jól neveltek ,nyári munkát vállalnak stb.Hogy mi az a minden?Szerintem legtöbben aki a pénzre hivatkozik,az nem tud mindent megadni,mert szinte lehetetlen.De nem is kell,az a lényeg,hogy szereted.:)AZ a minden:)Másrészt ne szülj ha tehernek érzed.Nem vagyunk egyformák,nem minden nő egyformán terhelhető.Ki ennyit bír ki annyit.Azt becsülöm benned,hogy te felméred lelkileg mennyit bírsz és azt vállalod.Ne szülj semmiképp másikat,mert nem mindenkinek való.
115. Fiúsmami (válaszként erre: 110. - 09d0a2c098)
2014. júl. 25. 15:42
Miért csökkenne a rájuk fordított idő?Amíg az egyikkel játszol a másikat fiókba teszed?Elárulok neked valamit két három gyerekkel jobb és könnyebb mint eggyel .Természetesen megértem,ha nem akarsz semmiképp ne szülj,mindenki maga tudja.Mi se akartunk másodikat mert egy gyerek is kitett 5-öt.De mikor jött a tesó az első gyerkőc megszelídült.Jelzem ahová nem kellesz 2 gyerekkel oda 1-el sem:mert a gyerekek nem egyszerre kicsik.Tesóm 4 gyerek mellett dolgozik.A nagy 13 éves vele nem megy már táppénzre.Sőt a második 12 lesz vele sem.:) Szóval amit leírsz az nem életszerű csak tipikus egykés hozzáállás.Én egyszerre fürdetek,egyszerre esznek,egyszerre alszanak,egyszerre olvasok mesét.Miért jutna kevesebb idő.Egyszer a kicsi lemaradt a kismotorral. A nagy rohant érte:anya nehogy elhagyjuk öcsikét,mi lenne velem nélküle ,ki lenne a legjobb barátom és elsírta magát:)De ne azért szülj mert mások azt mondják.Akkor szülj ha akarsz.ha nem akarsz ne szülj.A szülés szar senki nem mondta ,hogy jó.na jó némelyek állítják,de na.Én is 28 órát szenvedtem az elsővel 5 percesekkel:( Aztán tessék itt alszik most is mellettem mindkettő :)
2014. júl. 25. 15:31
Kedves fórum indító!A férjed volt orvosnál,mert a korotokból adódóan szerintem inkább a spermaszám a gond nem pedig te.Nagyon sajnállak de olyan kis buta vagy.Már miért lenne megalázó orvoshoz menni.Nem néz le téged senki.Egész egyszerűen nincs idejük lelkizni,mert sok a munka.Neked a fejedben kell rendet tenni első körben.ne görcsölj ,lazíts :)Nyugi :)
113. Dinkaanyu (válaszként erre: 112. - Andurka85)
2014. júl. 25. 15:23
Még nincs gyereke...
2014. júl. 25. 13:07

Próbáltam elolvasni az öszes hsz-t. A cikk írójának : Nem,nem kell feltétlenül mindenkinek anyává válnia,ne kötelességből szülj,és megfelelni akarásból,azért szülj,mert vágyódsz a gyerek után. Viszont,amiket leírtál,abból az jön le,hogy jól elvagy te a bőrödbe így is, gyerek nélköl,és egy idősebb férjel. A férjed bátor,és te is az leszel,ha egy ennyi idős embernek szülsz majd gyereket.Fel is kell nevelni,még ha csak 1 lesz is.


És egy kiragadott cuki hozzászólás,amin lehidaltam,és nem értem,hogy lehet ilyet még leírni is,még ha ezt is gondolod.... ,, az én testem egynél több nem fogja bérelni. " Olvasom,nagyon szereted odalökni a frankót,és megmondani az őszintét. Most én is azt fogom tenni. Jó,hogy csak 1 gyereked van,de komolyan...ha ekkora teher volt(gondolom lesz is),akkor remélem még becsúszni sem fog egy testvérke se. Aztán most lehet engem ,,ősanyázni,, meg amit szoktatok nyomatni, már nem tud meghatni,és nem török pálcát senki felett,mindenki máshogy érzi,csak az az 1 mondatod ne lett volna. :/

111. 09d0a2c098 (válaszként erre: 87. - Warnika)
2014. júl. 25. 12:27

Ez meg a másik amit Warnika leírt...

Nem feltétlen CSAK a nővel van a gond.

A férfivel is lehet simán termékenységi probléma, nem csak a nőké a 'hiba' lehetőség.

Vagy egyszerre mindkettőnél, ilyenre is van példa a családomban. Ők örökbefogadással próbálkoztak végül és a mainapig boldog szép kis család, fel sem tűnik, hogy nem biológiailag sajátjuk, annyira példásan nevelik a kisfiúkat.

Az pedig orvosok sok helyen tudnak megalázóak lenni az tény és való, sajnos ez tényleg így van, de ha végül is szeretnél gyermeket kedves cikk író (mindegyhogyki), akkor érdemes végig járni ezt a kivizsgálósdit, mert sok csodát látni a mai világban is, szóval nem kell feladni.

De csak ha igazán akarod... :)

2014. júl. 25. 12:18

Nekem egy gyerekem van, jelenleg azt mondom kitesz 5 gyereket is, annyira eleven és annyira sok pénzt vesz ki a gondozása, etetése, öltöztetése, és még nem járunk az óvodánál, vagy az egyetemnél...

Nekem is azt verik a fejemhez, miért nem szülök még??? Azért nem szülök többet, mert örülök, hogy élve megúsztuk a szülést, és örülök, ha ő neki megadok mindent amit csak tudok. Örülök, hogy rá tudom szánni az időm legnagyobb részét, hogy egykeként is, de boldogan nőjön fel és szép élete legyen.

Amúgy is örülök, hogy kifizetem a havi rezsit és megtudok neki venni mindent, nem hogy még inkább megbélyegezzen a leendő munkahelyemen, hogy atyaég 20000 kölyköt szült feszt szabadságon és táppénzen lesz ez a nő, na jó ez kuka cv.

Én is annak a híve vagyok, annyi gyermeket vállaljon egy anya, amennyire képesnek érzi magát, hogy eltudja látni és van rá pénzügyi keret.

Arról nem is beszélve, hogy az a sok éjszakázás, 2 óránkénti etetés, meg miegymás, totál kikészített, ne haragudjon senki, ha ezt nem szívesen vállalom be újra, a 3 hetes fájdalmas gyógyulással és a 2 napos vajúdással együtt. Köszönöm elég volt egyszer végig csinálni... :D


Másrészt van olyan családtagom, akik már nyugdíjasok lassan és nem vállaltak gyereket. Boldogan élnek, nyugodtan és utazgatnak a világba mindenfelé. Nekik nem hiányzik a gyereknevelés, ők így döntöttek, hogy ketten élik le az életüket és pont. Joguk van ehhez a döntéshez, ahogy azoknak is joguk van ahhoz, hogy ha 5 gyereket vállalnak be, mert nekik annyi kell, hogy boldog család legyenek. Egyiket sem kell megkövezni...

Főleg nem azokat, akiknek mondjuk valamiért saját gyermekük nem lehet.


Én már akik beszólogatnak nekem, hogy miért nincs kisöcsi?? Azoknak azt mondom, ha kell szülj magadnak pluszba vagy 2 gyereket még, mi jól meg vagyunk így is. Arról nem is beszélve, minnél több gyerek van annál inkább csökken a rájuk fordítható idő mennyisége per fő. Én úgy gondolom jobb úgy, ha tudok magammal is foglalkozni, és a lányomra is van elég időm, nem pedig egy túl hajszolt idegbeteg anyuka legyek, aki éjjel sem tud aludni, mert vagy a kisbaba ordít, vagy a férj noszogat, mert egy nőnek még így sincs befejezve a napi műszak 'még mindig van feladat'... Lehet szélsőséges vagyok, de én így tapasztalom nap mint nap, nem csak magamon, másokon is.


Szóval tisztába van mindenki a felelősséggel amit ezzel vállal, aztán mindenki döntse el maga, neki mi a jó és mi az amit szívesen vállal és amit örömmel eltud látni. ha megkérdezi valaki, miért nincs még egy fiú is?? A válaszom nekem is: Nem, köszönöm, nem kérek!

109. Flóra76 (válaszként erre: 103. - Unom)
2014. júl. 25. 10:18

Ezt jól mondod,tényleg így van!:D

Ha kevés, az a baj, ha sok, akkor meg az!

Nekem kettő van, ráadásul ikerlányok,így kb 20 percenként azt kapom,nem kellene-e egy fiú is???


Nem, köszönöm.

108. unom (válaszként erre: 107. - F6390e6b9b)
2014. júl. 25. 10:10
Vannak akik imádnak más dolgába belepofázni, nem kell velük foglalkozni.
107. f6390e6b9b (válaszként erre: 103. - Unom)
2014. júl. 25. 10:08
Nekem egy gyerekem van,mégis megkaptam a pofámra,hogy önző vagyok,mert nem szülök még egyet!!Csak azért mert ennek az egynek legalább mindent meg tudok adni,és nem akarom előlröl kezdeni az éjszakázást a 3 óránkénti etetést stb.
106. 25800e2d09 (válaszként erre: 103. - Unom)
2014. júl. 25. 10:03
napi komment kitüntetés a tiéd!
105. 388b941089 (válaszként erre: 103. - Unom)
2014. júl. 25. 09:37
XDDDDDD Hát igen, valahogy úgy. :)
104. 52e9416b15 (válaszként erre: 103. - Unom)
2014. júl. 25. 09:35

Igen teljesen igazad van,és ez szomorú.

Nekem is feltették a kérdést miből fogjuk felnevelni öket?A párom dolgozoik,és jól keres,és majd én is vissza fogok menni dolgozni.Én soha nem áltam sorba segélyért,és remélem nem is lesz rá soha okom.

103. unom
2014. júl. 25. 09:32
Nem csak azt nézik le akinek sok gyereke van, hanem szinte bárkit. Népszokás lett a másik életébe belebeszélni. Ha nincs gyereke: önző p.icsa. Ha 1 gyereke van: szegénygyereknek nem adtak testvért. Ha kettő? egy harmadik igazán elférne még. Ha 3 vagy több: felelőtlen.
102. WTFISCH
2014. júl. 25. 09:29
Lenézik, mert a mai vilàgban rotka az, hogy valaki 4 gyermeket normàlis anyagi korulmenyek kozott, segelyek nelkul fel td nevelni. Es benne van a sztereotipia mindenkiben, hogy na, ez is majd segeyekbol elnevelgeti, mert dolgozni nyilvan nem fog, es persze szakadt ruhaban jar majd es elhanyagoljak, mert ideje, na az nincs ra az anyanak 3 masik mellett.
2014. júl. 25. 09:24
Én a 4. babámat várom nagyon nagy szeretetben.Szerintem mindenkinek joga van eldönteni mennyi gyereket szeretne.Sajna igaz,hogy akinek 3-4 gyereke van azt lenézik.Ez szomorú.
100. 25800e2d09 (válaszként erre: 99. - Unom)
2014. júl. 24. 23:30
Semmi baj, az üzenet úgysem megy át annak akinek ezt fel kéne fogni, mi meg akik felfogjuk kevesen vagyunk mindehhez.. kellő rezignáltsággal kezelem már egy ideje a dolgot.
99. unom (válaszként erre: 95. - 25800e2d09)
2014. júl. 24. 23:09

"Szüljünk több gyereket, mert nem lesz nyugdíj" Van olyan gondolkodó ember aki ezt a hülyeséget benyalja???? Ma sem az a baj, hogy nincs elég ember, munkahely nincs, meg tisztességes fizetés.

Legyünk többen, még több munkanélküli nyomorgót az országnak!!! Inkább azokkal kéne foglalkozni akik itt vannak...

Ja, ha besikerült a gyerek tartsa meg. Igen, ha akarja. Amúgy másnak semmi köze hozzá.

Bocs, nem veled vitázok, csak a te hsz-edre kattintottam. Késő van már.

1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook