Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Gyengülő menszesz fórum

Gyengülő menszesz (beszélgetős fórum)


2023. jún. 29. 16:26
Igazából a hasi UH egy gasztroenterológiai kivizsgálás része volt, nem kérdeztem rá a menopauza témára (csak csendben örültem, hogy ott a petesejt :) . Igaz, több gyereket nem szeretnék)
10. Greeneyed (válaszként erre: 8. - Dombrádi Ildikó)
2023. jún. 29. 16:04
Ez még csak perimenopauza lehet, ami eltarthat 5-10 évig is akár.
9. Greeneyed (válaszként erre: 7. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jún. 29. 16:03
Tudtommal normális. Van, akinél 50 felett kezdődik, van, akinél előbb.
2023. jún. 29. 15:53

Ha voltál drnőnél hasi UH-n, biztosan rákérdeztél a dologra... ő mit mondott?

Nem vagyok nőgyógyász, csak egy ápolónő...a menopauza egyéni, hogy kinek mikor kezdődik, és meddig tart. Nem kóros, ha 40 éves kor körül kezdődik. Az általad leírt tünetek nem utalnak daganatra.

7. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 6. - Greeneyed)
2023. jún. 29. 15:53
Anyukám mindig azzal "motivál", hogy 45-46 éves koromra túl leszek a menopauzán (mint ő). Csak én gondolom azt, hogy ez extrém korai?
6. Greeneyed (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jún. 29. 15:44

Ez egyáltalán nem tűnik ráktünetnek. Rákra rendellenes vérzés (közti illetve kontakt vérzés) utalhat.

Szerintem ez természetes hormonális változás. Még nem menopauza, addig még hosszú évek vannak vissza, szvsz.

5. simple (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jún. 29. 15:28
Igen tapasztaltam én is. Természetes dolog.
4. *lime* (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jún. 29. 15:15
Szeirntem abszolút normális, ez másnál is így van. Az idő előrehaladtával egyre gyengül az intenzitás és rövidül az időszak.
2023. jún. 29. 15:01
Ugyan már, ne láss rögtön rémeket. Szerinted a doktornő nem küldött volna további vizsgálatokra, ha valami természetellenes dolgot észlel? Változol, változik a tested, a hormonrendszered, fogadd el.
2. Bichi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jún. 29. 14:13
Kicsit hipochonder ez a "daganat előjele"...
2023. jún. 29. 13:36

40 éves vagyok, hamarosan 41. 28-29 napos ciklusaim vannak (NAGYON ritkán 30). Eddig úgy működtem, hogy az elején volt 2 brutál erős, aztán egy közepesen erős vérzéses nap, utána már csak gyenge, kb. 6-7 napig tartott az egész. Az utóbbi hónapokban viszont az első nap szinte semmi nincs (a brutális gyomorgörcsökön kívül) a 2. nap nagyon erősen vérzek, utána kvázi megszűnik, max. 4 nap alatt levonul a dolog. Félek, hogy ez a gyengülés a menopauza vagy ami még rosszabb, daganat előjele lehet... Peteérésem van, minden hónapban érzem a testi és a lelki jeleit is, viszonylag sokáig, van, hogy egy héten keresztül. 1 hónapja hasi UH-n a doktornő látta is az érett tüszőt. Fogamzásgátlót sose szedtem, 2 gyerekem van akik császárral születtek.

Tapasztalt valaki ennyi idősen gyengülő vérzést? Orvosi eset lenne vagy természetes jelenség?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook