Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » "Gyengébb" partner fórum

"Gyengébb" partner (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
2011. márc. 25. 12:06
Az a helyzet, hogy az ember tulajdonsága a tökéletességre való törekvés. Tökéletes munkát akarunk végezni a munkahelyünkön, tökéletes legyen a házunk és a berendezés, tökéletes legyen a ruháink, amit hordunk, és természetesen tökéletes legyen a partnerünk is. Csak sajnos, ez a valóságban nem így működik. Aki a tökéletességet hajkurássza, az mindig csalódást fog átélni.
57. 96b0d6b01f (válaszként erre: 54. - Binky)
2011. márc. 25. 12:04
Hát rátok hagyom, mert megyek dolgozni, legyen igazad, szerintem az ember társas lény, és ha a társaddal nem beszélgetsz akkor magányos vagy, de igazad van ez az én véleményem, hála az égnek mások vagyunk...
56. 96b0d6b01f (válaszként erre: 53. - Binky)
2011. márc. 25. 12:02

Elképzelem megyek az utcán és azt pásztázom,hogy ki lenne az akivel szívesen osztanám meg az ágyam és ki az akivel tökéletes utódokat tudok nemzeni és amikor kiszúrom a kifinomult kereső rendszeremmel azonnal rá vetem magam és ott a helyszínen magamévá teszem... :DDDDDD


ugyanmár a pár választásnál, nem azon gondolkozol,hogy vajon milyen gyerekünk lesz??? Vagy van ilyen??? mert nekem még eszembe sem jutott...


most,hogy így mondjátok, lehet,hogy párt kéne váltanom, mert ha kettőnket összegyúrom kb Shrek-et fogom a világra hozni.. :D :D :D

55. spinneli (válaszként erre: 1. - A83b0152b5)
2011. márc. 25. 12:00
Az emberek többsége tudja, milyen kategóriából választhat, vagy érdemes választania...ha valakinek ez megalkuvás az a maga helyzetével nincsen tisztába, amivel ellgedetlen az nem a párja, hanem saját maga.
54. Binky (válaszként erre: 52. - 96b0d6b01f)
2011. márc. 25. 11:58

Az te vagy. Nálunk meg ebéd:))

Azért, mer te jobban szeretsz beszélgetni, vannak kapcsolatok, ahol a felek más okok miatt vannak együtt. Le lehet őket nézni, mert nem ugyanazt akarják, mint te a párodtól. de ettől függetlenül lehetnek boldogak, akár boldogabbak is, mint ti.

53. Binky (válaszként erre: 44. - Várhegyi Márton)
2011. márc. 25. 11:57

Heh. Én ugyanezt fogyasztói kosarakkal tudtam leírni.


A második mondatot nem értem, hogy néz ez ki az életben. Hasonló arcvonásokat keresünk vagy épp a nemi jelleget hangsúlyozó tulajdonságokat?

52. 96b0d6b01f (válaszként erre: 49. - Binky)
2011. márc. 25. 11:52

És kinek elég a szépség??? Ezen gondolkozz el...azoknak az embereknek, akik két méterrel a föld felett járnak...

Nekem egy barát sem pótolhat egy párommal történő beszélgetést...

51. Binky (válaszként erre: 32. - Virág47)
2011. márc. 25. 11:51
Ez 12 db kitétel egy mondatban. Na ez az all in one.
50. Virág47 (válaszként erre: 45. - Várhegyi Márton)
2011. márc. 25. 11:49
A szépséget mindig az adott kor szépségideálja, vagy inkább a "szépségreklámja" határozza meg. Sok szép férfi és nő van, de tudomásul kell vennünk, hogy nem birtokolhatjuk őket, de ha mégis, általában az rövid időre szól. Ritka az, amikor két szép, különnemű ember találkozik és tökéletes párt alkotnak kívül-belül. Gondoljunk csak a szép színészekre, színésznőkre, hogy még azokat is megcsalja vagy elhagyja a párja, a partnere. Tehát nem a szépség az, ami meghatároz egy jó kapcsolatot, hanem a belső lelki egymáshoz tartozás, egymás lelki kiegészítője. Ha ez nem működik, akkor a szépség sem segít a kapcsolaton.
49. Binky (válaszként erre: 22. - Vigyorex6)
2011. márc. 25. 11:48

Igen, ez az általános hozzáállás.

De nem igaz sok esetben. Van, aki mindent a párjától akar megkapni, van akinek elég a szépség, és majd beszélget mással. És erre nem is lehet azt mondani, hogy "ők" vagy épp a felső tízezer, mert ez általános emberi szokás. A barátok mindig ott lesznek, már ha az ember tud barátot választani, és sok mindent pótolnak. A nők részéről túl sok a kimondatlan elvárás, all-in-one-nak kell lennie, aki a párjukká lesz.

48. 96b0d6b01f (válaszként erre: 44. - Várhegyi Márton)
2011. márc. 25. 11:40
Jesszus...
47. 96b0d6b01f (válaszként erre: 40. - 9536810fa1)
2011. márc. 25. 11:39

Ez így van,de én nem is így értettem...

Addig ilyenek a szép emberek, amíg fiatalok, amíg úgymond nem ér be a fejük lágya... utána már másképp látnak nagyon sok mindent, arra akartam kilyukadni,hogy hiába szép valaki, ugyanúgy eltelik rajta az idő mint a kicsit csúnyácskábbon, azaz ugyanolyan ráncos lenne Angelina is mint én leszek, ha nem műttetné magát...

Csak ennnyit akartam ezzel...

46. Várhegyi Márton (válaszként erre: 13. - Binky)
2011. márc. 25. 11:34
Viszonylag ritka az ilyen nő, mivel az ember általában csak annyi erőfeszítést tesz, amit szükségesnek gondol az érvényesüléshez.
45. Várhegyi Márton (válaszként erre: 12. - Binky)
2011. márc. 25. 11:32
A biológiában nincs olyan, hogy "szép", csak önkényesen lehetne ilyen fogalmat meghatározni.
44. Várhegyi Márton (válaszként erre: 12. - Binky)
2011. márc. 25. 11:30

Az evolúciós magatartás része a szaporodási törekvés, emiatt a kevésbé "kelendő" férfiak vagy nők nem fognak egyedül maradni, hanem be fogják érni kevésbé "jóval".

Fontos megjegyezni, hogy rejtett, "speciális" tényezők is meghatározóak a párválasztásban (pl. az, hogy mennyiben eltérőek a két fél bizonyos génjei, ezek az utód életképességét befolyásolják).

43. 22342e0151 (válaszként erre: 1. - A83b0152b5)
2011. márc. 25. 11:29
Ez tömény butaság.
42. Virág47 (válaszként erre: 40. - 9536810fa1)
2011. márc. 25. 11:28
Egyetértek! :)
41. Virág47 (válaszként erre: 39. - 96b0d6b01f)
2011. márc. 25. 11:23
Csalódás.
40. 9536810fa1 (válaszként erre: 39. - 96b0d6b01f)
2011. márc. 25. 11:23
Nem.... csupán a 18 évest a 18 éveshez, a 60 évest a 60 éveshez kell hasonlítani... :) anyum szép ma is (63 éves elmúlt), még az öcsém is mindig megjegyzi, mert mosolyog... állandóan mosolyog és énekel. :)... egy 20 éveshez képest nem szép valószínűleg, de egy átlagos 60-ashoz nagyon is. :))
2011. márc. 25. 11:20
Én azt mondom egyszer minden még a szépség is múlandó és akkor mi lesz???
38. Virág47 (válaszként erre: 37. - 96b0d6b01f)
2011. márc. 25. 11:20
:) Köszi! Reméljük!
37. 96b0d6b01f (válaszként erre: 36. - Virág47)
2011. márc. 25. 11:19
Szép történet... gratulálok :D Remélem még sokáig ezt fogod érezni...
2011. márc. 25. 11:13
Nekem volt régen egy olyan furcsa helyzetem, hogy egyszerre két férfival volt kapcsolatom. Nem szép dolog, de nem tudtam dönteni kettejük között. Az volt a helyzet, hogy az egyik nagyon helyes pasi volt, a szex is jó volt vele, de kimondottan szarul éreztem magam a társaságában, mindig éreztem azt a lenéző, félvállról vett dolgot, hogy én neki csak az ágyban kellek, semmi másra nem, nem is volt köztünk a szexen kívül, azon az egy órán kívül semmi romantika. A másik pasi nem volt szép, de istenien éreztem magam vele, a szexen kívül is, órákat el tudtunk lenni egymással anélkül, hogy kellemetlenül éreztem volna magam vele bármikor is. Végül döntöttem: a nem szép, de kellemes pasit választottam. 10 év után is azt mondom: megérte! Mindenki vonja le a következtetést! :)
35. 96b0d6b01f (válaszként erre: 12. - Binky)
2011. márc. 25. 11:08
Ez még soha nem fordult meg a fejemben, egyetértek az előtted szólóval,ha nem tetszenél neki, nem is állna veled szóba, ha meg úgy alakul,hogy talál jobbat menjen isten hírével, meg pár át bőgőtt éjszakával a picsába....
34. 96b0d6b01f (válaszként erre: 9. - Vigyorex6)
2011. márc. 25. 11:06
:D milyen igaz :D
33. Vigyorex6 (válaszként erre: 31. - 9536810fa1)
2011. márc. 25. 11:05
Erről van szó :)
2011. márc. 25. 11:03
Még annyit, hogy sok nő nem a szép férfiakat akarják hosszú távra partnernek, vagy férjnek, hanem azokat a férfiakat, akikkel jól érzik magukat, akikben megbíznak, akik nem erőszakosak, akik finomak és érzékenyek, akikre belső titkokat lehet bízni, akik romantikusak, akik erősek lélekben és nem nyavajognak mindenen, akik ezermesterek, mindenhez értenek egy kicsit, akár egy csapjavításról van szó, akár a csillagok állásáról, és nem utolsó sorban biztos anyagi hátteret tud biztosítani majd egy közös családnak. Nyílvánvaló, hogy sok nő szívesebben látná ezeket a belső tulajdonságokat egy szép és tökéletes testi arányú férfiban, de a nők általában tudat alatt is érzik, hogy ilyen csak az álmaikban létezik. Azok a nők, akik ezt nem akarják tudomásul venni, azok még 40 éves korukban is a herceget keresik a fehér lovon, végül gyorsan férjhez mennek egy nem szép férfihoz, hiszen tudják, hogy lassan a gyermekvállalástól is eleshetnek, ha nem választanak azok közül, akik körülöttük vannak és nekik udvarolnak. És azt gondolom, a férfiak egy részével is ez lehet a helyzet.
31. 9536810fa1 (válaszként erre: 29. - Vigyorex6)
2011. márc. 25. 11:02

... én is próbálkoztam megalkudni... egyszer-kétszer... nem jött be. Már nem tenném. Normális boldog életet akarok élni, nem nap mint nap megalkuvósat.. meg beletörődőset, elfogadósat...

... és ez nem azt jelenti, hogy a világ legszebb, legokosabb, legizmosabb, leggazdagabb pasijára vágyom... egyáltalán nem. :)

30. Vigyorex6 (válaszként erre: 23. - 9536810fa1)
2011. márc. 25. 10:59
Ez is igaz. Végülis talán ezeknek az embereknek ez az igazi boldogság, de nekem valahogy mégis szegényes..de ez én vagyok az én véleményemmel. :)
29. Vigyorex6 (válaszként erre: 21. - 9536810fa1)
2011. márc. 25. 10:58

Oké, akkor letudtam írni amire gondolok. Mert ilyenkor szokott jönni a duma, hogy méé' Te tökéletes vagy??? Nem vagy én sem, de valakinek én vagyok a két lábon járó listája, a kép a fejében. Mindannyiunknak kell lennie egy képének és addig kell menni, ameddig nem áll előttünk. Én már megalkudtam és bele is buktam, mivel mindig jöttek olyan dolgok, amik nem illettek bele a képembe és zavartak. Szerintem a külsőségnek akkor van nagy jelentősége, amikor az ember már kórosan rondának látja magát és befordul.

Van egy barátom, egy mackós alkatú fiú, hozzáteszem nem ronda és teljesen normális. Viszont ő sajnos elhitte magáról, hogy az ő külsejével egyedül marad. Nem jár el otthonról csak dolgozni. Szerinte azok a nők akik neki tetszenek, rá sem néznek. Nah, innentől reménytelen a dolog, mivel elhiszi magáról és nem tudod kirángatni, holott eljönne neki.

1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook