Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Gyed melletti munkavállalásnak mik a következményei? fórum

Gyed melletti munkavállalásnak mik a következményei? (tudásbázis kérdés)


2012. júl. 3. 20:52
Nekem konkrétan a következő volt a szitu: február 6-ig járt volna a GYES, február 2-től voltam TGYÁS-on, és a maradék 4 napra nem mondtam le. Azt hiszem májusban 6000 ft körüli összeggel kaptam kevesebb családit jogosulatlan igénybevétel miatt (levonták a 4 napra járó TGYÁS összegét a családi pótlékból). A levonást megelőzi egy határozat kiküldése, amiben leírják miért, milyen összeggel tartozol. Ez ellen lehet fellebbezni, de ha valóban Te mulasztottál, akkor nem érdemes, max. ha nagy az összeg, akkor fizetési könnyítést kérhetsz (bár már ez nem biztos hogy így van).
9. t_marcsi (válaszként erre: 8. - Bekomi)
2012. júl. 3. 20:49
Ha 8 órában visszamentél dolgozni munkába álláskor vissza kellett volna mondani a GYES-t. Ha nem tetted meg, jogosulatlan igénybevétel volt, és vissza kell fizetni ugyanúgy kamattal együtt a MÁK-nak.
2012. júl. 3. 19:59

És mi van akkor ha gyes mellett dolgoztál 8 órát, de csak 6 órát lehetett volna.

Tudja valaki?

7. t_marcsi (válaszként erre: 6. - Agica81)
2012. júl. 1. 21:07
Ezzel szerintem hívd fel az illetékes szervet, és kérdezz rá, mert én úgy tudom szüneteltetni kell a vállalkozói tevékenységet is (változtak sokat a jogszabályok, így lehet, hogy már nem így van, de anno mikor engem érintett a dolog, akkor EV-ni sem lehetett).
2012. júl. 1. 15:52
Sziasztok!És mi a helyzet akkor,ha én EV vagyok,könyvelek itthon.Ha nem számlázok,akkor az olyan,mintha nem dolgoznék.Mellette van főállásom és csak pár kisebb ügyfelem van.Gondolom ez miatt,h elmegyek szülni nem kell szüneteltetni a vállalkozásomat.
5. t_marcsi (válaszként erre: 4. - Bekomi)
2012. júl. 1. 15:25
Igen, a büntetőkamat. Visszamenőleg a teljes jogtalanul felvett összegre kamatos kamatot számolnak.
2012. júl. 1. 13:05

köszönöm válaszotokat.

azt tudtam, hogy vissza kell fizetni, csak azt nem, hogy esetleg a visszafizetésen kívűl van e valami plusz pénzbeli büntetés.

3. t_marcsi (válaszként erre: 1. - Bekomi)
2012. jún. 30. 12:37
A teljes összeget vissza kell fizetni büntetőkamattal együtt.
2012. jún. 30. 12:17
A teljes gyed összegét vissza kell fizetned, kamattal együtt, gyest meg utólag már nem tudsz igényelni arra az időszakra. A gyed-et az OEP folyósítja, a gyest a MÁK.
2012. jún. 30. 12:02

Szeretném megkérdezni, tudja e valaki hogy ha gyed mellett dolgoztál 3-4 hónapot, és ez kiderül utólag rá 1-2évre, akkor milyen következménnyel jár, azonkívűl, hogy gondolom vissza kell fizetni az ellátást. Teljes egészében, vagy csak a gyes és a gyed különbözetet?

milyen büntetésre lehet számítani még?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook