Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Gyakran előforduló éjszakai kar zsibbadásra "ellenszert" tud valaki? fórum

Gyakran előforduló éjszakai kar zsibbadásra "ellenszert" tud valaki? (tudásbázis kérdés)


1 2
41. Noncsi18 (válaszként erre: 40. - 07c4794583)
2011. ápr. 29. 22:21

Uhhh ez így elég durva :S

De örülök, hogy rendbe jött! Persze ehhez nem kevés kitartás kellett. De ilyen helyzetben gondolom ez az első, főleg, hogy volt választási lehetőséged és így elkerülted a műtéte.

40. 07c4794583 (válaszként erre: 38. - Noncsi18)
2011. ápr. 29. 20:57

Bocsánat, nem voltam elég konkrét. Nem csak úgy úszni jártam. Hanem a háziorvosi beutaló és az MRI után megállapították, hogy bár a 3 mm-es porcelcsúszás se nem kicsi, se nem nagy, a műtéti kockázat túl nagy lenne, hajlandó vagyok-e megpróbálkozni konzervatív kezeléssel, mondtam, igen.

Ezután derült ki, hogy ez azt jelenti, hogy 6 héten keresztül minden áldott hétköznap meg kell jelenni a Széchenyi fürdőben, és 8-14-ig, tehát napi hat órán át egy szabályozott programot végigcsinálni. Nem fürdőnek nevezték, hanem "nappali kórháznak".


Hat héten át minden nap felkeltem, odamentem reggel nyolcra, ahol a program vízi torna, éteres pakolás, orvosi masszázs, nyújtás, elektromos kezelés volt, délután kettőig. Halasztanom kellett miatta az egyetemen. Utáltam - és megdöbbentő, de segített, már két hét után sokkal jobb volt, a végére teljesen normálisan éreztem magam. Utána elmondták, hogy akkor el kell kezdeni sportolni, mozogni, én a biciklit választottam, amit a negyedik csigolyához nem javasoltak, de én imádtam és élveztem, valamit alkalmanként úszni mentem (amit utáltam). Sokkal jobban lettem, kb hat-hét év volt, mire újra előjött a probléma, sokkal enyhébban, igaz, közben voltam egy csontkovácsnál is.

2011. ápr. 29. 20:42
Olvastam amúgy, hogy a rossz párnától is lehet. Nekem otthon volt anatómiai párnám. Nagyon gondolkozom, hogy veszek egyet.....
38. Noncsi18 (válaszként erre: 37. - 07c4794583)
2011. ápr. 29. 20:40

Mármint, hogy mi a bajom azt mondjam el? És segítenek orvoshoz menni, vagy mondanak valami imát értem? Vagy hogy segítenek, ha segítenek?



Illetve írtad, hogy neked a sport és a masszázs segített. Úszni eltudok járni, úgyhogy azt akkor megpróbálom. Milyen sűrűn mentél? Illetve sok folyadékot kell inni?


Most még annyit teszek, hogy egyáltalán nem edzek karra, hogy azzal is pihentessem.

37. 07c4794583 (válaszként erre: 34. - Noncsi18)
2011. ápr. 29. 20:31
amit megpróbálhatsz, bár nem tudom, vallásos vagy-e, hogy a helyi pl keresztény közösséget felkeresed. tudom, hogy furcsán hangzik, főleg, ha egyébként nem vagy hívő, de elég kiterjedt kapcsolatokkal rendelkeznek és igen segítőkészek, tájékozottak. menj el a helyi templomba, és kérdezd meg a papot, mit tegyél. még akkor is általában tudnak jót tanácsolni, ha totál ateista vagy. én is kaptam az egyháztól formai segítséget, amikor ott voltam, pedig tőlem aztán semmi nem áll távolabb, mint a templombajárás.
36. mmacus (válaszként erre: 35. - Noncsi18)
2011. ápr. 29. 20:31
Igen, elhatároztam, hogy nem hagyom magam többször lerázni és amíg nem tudom meg a valódi okot, gyógyszert sem vagyok hajlandó szedni. Úgy tűnik, próba-szerencse alapon nyomtatja a recepteket, az egyik amit felírt ráadásul szteroid volt.
35. Noncsi18 (válaszként erre: 33. - Mmacus)
2011. ápr. 29. 20:28
:S:S Utálom ha nem veszik komolyan az embert :( Szerintem próbálj meg mindenképpen beutalót kérni.
2011. ápr. 29. 20:26

De én Amerikába vagyok még egyenlőre ESTA-val és nagyon drága lenne elmenni orvoshoz :( Én már tényleg rohannék ha otthon lennék, mert érzem, hogy valami nincs rendben.


Barátom szerint csak megerőltettem magam. Mert, hogy fizikai munkát végzek. 2 hónapja kezdtem el fizikai munkát végezni, előtte mindig lazább munkáim voltak. Lehet ez a baj. Meg edzeni is elkezdtem azt is kb 2 hónapja. Lehet sok neki egyszerre. De akkor sem maradhat így :S:S

33. mmacus (válaszként erre: 32. - 07c4794583)
2011. ápr. 29. 20:25
Csak azt mondogatja, hogy kíméljem. De nem erőltetem semmivel, csak a normális életvitelhez szükséges dolgokat csinálom, ettől jobban nem tudom kímélni.
32. 07c4794583 (válaszként erre: 28. - Mmacus)
2011. ápr. 29. 20:20

az enyém azonnal kb 5 helyre beutalt, milyen orvos az ilyen?

jó mondjuk én látványosan nem tudtam segítség nélkül megtenni egy lépést se.

2011. ápr. 29. 20:20
Nekem volt ilyen - én masszőrhöz jártam, rendbe hozta.
2011. ápr. 29. 20:19
ja és én is külföldön élek, kemény pénzeket pengetek betegbiztosításért, de ezek az izomfájdalmak az elmúlt egy hétben olyan sz...á váltak, hogy már nem érdekel, elmegyek hétfőn a dokihoz.
29. 07c4794583 (válaszként erre: 26. - Noncsi18)
2011. ápr. 29. 20:17
szerintem esélyes vagy valamilyen gerincdeformációra. képalkotó eljárás nélkül lehetetlen megmondani, mi van - CT, MRI. nekem is ez volt, a hátam fájt, zsibbadt mindenem, és az ominózus napon nem működtek már egyáltalán a lábaim, kezeim. rémisztő volt, az biztos, sírtam, úgy megijedtem. valójában nem olyan vészes a dolog
28. mmacus
2011. ápr. 29. 20:16

Sziasztok!

Nem is gondoltam volna, hogy ennyi embernek okoz gondot ugyanaz, ami nekem. Nekem csak a jobb karom, éjjel zsibbad, időnként szinte elviselhetetlenül fáj. Reggel pedig alig bírom mozdítani, semmi erő nincs benne. El nem fekszem, megerőltetve nincs.

Már két gyógyszeres kúrát kipróbált a háziorvos, semmi változás. Nem tudom mi lehet ez, lehet, tényleg az amputáció az egyetlen megoldás?:):(

Ja, és semmilyen szakrendelésre nem küldött tovább a háziorvos, szerintem nem is veszi komolyan, amit mondok.

27. 07c4794583 (válaszként erre: 24. - Noncsi18)
2011. ápr. 29. 20:14

ja, a normál sérv az más - kötőszövetgyengeség, pl belek áttüremkednek a hasfalon -. A porckorongsérv a gerincben a csigolyák közötti vékony porcelemezek elmozdolása, deformációja.

ELSŐDLEGES tünete a végtag zsibbadása, teljes elérzéketlenedése, használhatatlansága...


És én is azt hittem, hogy időskori dolog ez. Elsőéves voltam az egyetemen, 20 éves, egy nap felkeltem, és nem bírtam kikelni az ágyból, a barátom vitt ki ölbe pisilni, az amerikai úti idegsebészeten voltam pár óra múlva, ott mondták, hogy ritka fiatal korban, de annál rosszabb.


Én és az orvosaim törekedtünk a műtét elkerülésére és sikerült. Nem volt könnyű, főleg, mert utálom a vizet, lusta vagyok, de a sok sport és kitartás nagyon sokat segített. Egyébként az MRI tényleg egyértelmű volt, én is jól láttam a felvételen, akármilyen furcsa elhinni, hogy az ember keze-lába azért fáj, mert a hátában elcsúszott valami.

26. Noncsi18 (válaszként erre: 25. - 07c4794583)
2011. ápr. 29. 20:14
Azt kihagytam, hogy a hátam is fáj. Egyre sűrűbben. De csak akkor amikor dolgozok. Haza érek leülök és nem tudok megmaradni. Ez is ettől lehet? :S:S
25. 07c4794583 (válaszként erre: 23. - 07c4794583)
2011. ápr. 29. 20:10

ja, és nekem 20 éves koromban ugyanez volt, mint neked: éjszaka, zsibbadás, használhatatlan ujjak, végtagok, nyaki, háti fájdalom, és hosszú várakozás után csak bejutottam az MRI-re... a felvételen nagyon jól látszott, hogy a porc a 4. és az 5. csigolyám között 3 mm-re előrecsúszott. nekem segített a konzervatív kezelés, úszás, masszázs, vízitorna, de komoly időt elvett az életemből.


amit most érzek, az inkább izomfájdalom és rángatózás, de a nyakam és a hátam nem fáj, csak a végtagok, és csak a jobb oldalon. hétfőn megyek orvoshoz, neked is csak ezt tudom tanácsolni...

24. Noncsi18 (válaszként erre: 23. - 07c4794583)
2011. ápr. 29. 20:10

Igen csak írtam, hogy nem otthon élek, ezért szeretnék először valami mást megpróbálni ha van valakinek valami ötlete? :S:S Egyre jobban kezdek megijedni :(


De akkor ezek szerint porckorongkopás nem csak idős korban jelentkezhet?

Illetve a sérvnek lenne valami más tünete is nem? Mert ha jól tudom az akkor van ha megemeled magad, nem? Bár egyébként mostanában elég nehezeket emelgetek :S:S

23. 07c4794583 (válaszként erre: 21. - Noncsi18)
2011. ápr. 29. 20:07
a tüneteid a szokásos porckoronkopásra, sérvre emlékeztetnek, reumatológiai beutalót kérnék a háziorvostól
22. Noncsi18 (válaszként erre: 20. - 07c4794583)
2011. ápr. 29. 20:07
Nekem éjszaka és ébredés után rettenetes. Napközben elviselhető, de most is érzem, hogy nincs rendben. Nem zsibbad annyira, de olyan furcsa érzés, mintha olyan nehéz lenne, vagy nagyon belül zsibbadna.....
2011. ápr. 29. 20:06

Az még úgy eszembe jutott, bár nem tudom, hogy van e köze hozzá, hogy ha a nyakamat mozgatom akkor folyamatosan ropog, kattog. Olvastam, hogy ez kopás miatt is lehet, de úgy tudom az idősebb korban jelentkezik nem?

Illetve két hónapja történ, hogy alig bírtam mozgatni a nyakamat, folyamatosan éreztem, hogy be akar csípődni és a végén hirtelen fordultam véletlen és be is csípődött. Napokig fájt és nem bírtam forgatni, illetve emelni. Nem tudom ennek van e köze hozzá, mert két hónapja történt, de gondoltam leírom.

20. 07c4794583 (válaszként erre: 19. - Noncsi18)
2011. ápr. 29. 20:02

hú, ez valami vírus? nekem nyolc napja állandó fájalom és zsibbadás van a jobb felső karomban, a jobb alsó vádlimban és most már a felső combban is. teljesen egyoldali az egész, a karom nagyon fájdalmas :(


nem végzek fizikai munkát, nem aludtam el, és nem szoktam beteg lenni,kábé soha, mi a fene ez?


nekem nappal a lergrosszabb.

2011. ápr. 29. 19:57

Nem akartam új fórumot nyitni hasonló címmel. Nekem is ez a problémám, több mint egy hete zsibbadnak a karjaim. Először még csak azt vettem észre, hogy minden reggel ahogy fújom az orrom (tehát hátra hajtom a csuklómat úgy felül fáj az az ideg. Aztán most már éjszaka többször is felkelek arra, hogy zsibbad mindkét karom. Tehát még valaki azt írná, hogy elfeküdtem az is zsibbad amelyiken nem is fekszem. Nagyon zsibbad és nem úgy megy ki a zsibbadás mint szokott, hogy olyan mint ha tűkkel szurkálnának, hanem nekem folyamatosan zsibbad és elkezd fájni főleg a hüvelyk ujjam és úgy marad abba. Ha elkezdem mozgatni, akkor kicsit jobb és ahogy abba hagyom megint annyira elkezd zsibbadni hogy fáj. Már háromszor is megébredek rá, illetve reggel mikor felkelek még 1-2 óráig zsibbad mire azt mondom, hogy elviselhető.

Veszek ma magnéziumot (bár szedek centrumot, de nem néztem abba mennyi van) úgyhogy veszek csak magnéziumot is.

Anyum szerint vegyek valami sport krémet, de mondtam neki hogy nem az izmaimmal van baj, hanem szerintem ez vérkeringés.

Van szerintetek értelme borogatni?

Vagy mit tehetek?

Sajnos nem tudok elmenni orvoshoz, mert nem Magyarországon élek :S

Olvastam róla, de nagyon sok oka lehet. Legtöbb helyen a csigolyákat olvastam, de tényleg több okból is lehet, ezért kérdezem, hogy tudtok e valamit ami lehet, hogy használna és nem ártok vele?


Köszönöm a segítséget!

18. wirgi
2011. márc. 1. 20:16
Én erre biloba és fekete áfonya kapszulát szedek. Sokat segítettek, és egyéb másra is jó hatással vannak.
17. Evawitch (válaszként erre: 15. - Kacago325)
2011. febr. 15. 11:11
Nem, semmit. Ma is zsibbadt a kezem. Kardiológushoz járok, más okból. Szív kizárva, mert nincs olyan bajom, amitől lehetne.
2011. febr. 15. 11:00
?
15. kacago325 (válaszként erre: 14. - Evawitch)
2011. febr. 3. 14:01
Tudsz rá valami ellenszert?
2011. febr. 3. 09:36
Nekem most éjjel is állandóan zsibbadt a kezem. Már másfél éve kínlódom ezzel. :( Nem mindig jön elő, de mostanában megint gyakori dolog.
13. hemos
2011. febr. 2. 13:02
Dr House azt mondta erre egy betegének, hogy vagy ne aludjon a rajta vagy amputálni kell a karját! Végülis aludni kell, nem!? :)
2011. febr. 2. 12:58
érsebészet is megfontolandó
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook