Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Gravida vagy Elevit?Tapasztalatok? fórum

Gravida vagy Elevit?Tapasztalatok? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2009. jan. 30. 22:56
Az elevit mellet voksolnék.
33. Lirori
2009. jan. 30. 18:53
Sziasztok én 10 hetes kismama vagyok, Gravidát szedet kb: 3 hete. A védőnő ajánlotta. Igaz van hányingerem de gondolom e nélkül is lenne. A terhességem előtt nem szedtem. Akkor csak Actival Max-ot szedtem meg C vitamint. De szerencsére elsőre összejött a baba. Pedig abortuszom is volt, de nem a férjem mellett.
32. Lexike
2008. nov. 27. 12:34
ÉN az Elevitet szedtem de csak a terhesség elött 2 hónapot. Nekem nem vált be elöször késett tőle, nagyon görcsölt a hasam, és nagyon sokat híztam tőle mert székrekedésem lett.
31. borbelya (válaszként erre: 30. - Angi84)
2008. nov. 27. 12:31
Én is inkább ezt ittam az elevit helyett.
30. angi84
2008. nov. 27. 12:20

Sziasztok!

Én a Hipp Natal vitamin étrend-kiegészítő itókáját iszom, ami 1300 ft és 12 napra elég. Többek között tartalmaz: jód, folsav, vas, magnézium, b1,b2,b6...stb(tartósítószer nincs benne).Természetesebbnek tartom, mint a kapszulát, hiszen kimondottan csak gyümölcsből van.

De kinek mi jön be...csak gondoltam leírom!!!

29. huszka
2008. nov. 26. 13:02
Sziasztok...na akkor Gravidát veszek :D
28. Lalilu
2008. nov. 26. 12:47
Elevitet szedtem, már terhesség előtt 2-3 hónappal, aztán 4-5 hónapig napi 1-et, aztán a végén már csak 2-3 naponta egyet, mert féltem, a nagy-baba riogatásoktól, 2840g-mal született egészségesen a lányom, úgyhogy ennyit a riogatásokról.A védőnőm a Gravidát ajánlotta, és mindig váltásra ösztökélt, mert abban van jód és az nagyon fontos bla-bla. Én már nem akartam váltani, vettem jódozott sót, és azzal főztem, meg több halat ettem, abban is van jód, foszfor. Mellékhatásként az Elevitnál csak ami az ismertetőjében is van, élénk sárga pisim, és jó sötét fekete (a vastól) de normális állagú székletem volt. Ja, olvastam itt valakinél a székrekedést, ez főleg szülés után volt nálam durva, aranyér meg minden - de van egy csodaszer:LENMAG (sötétbarna cezám-mag méretű). Egy patika magazinban olvastam akkoriban, és nagyon jól jött. Drogériában lehet kapni, minden este vacsi után két-három teáskanál lenmagot jó sok vízzel be kell venni - a magok kicsit megduzzadnak, és nyálkásak, csúszósak lesznek a bélben, és teljesen rendbe hozza a kakit! És egészséges, természetes anyag! Próbáljátok ki, nekem bevált!! A hashajtók hosszú távon nem egészségesek, terhesség alatt meg nem is nagyon ajánlott.
2008. nov. 24. 17:08
Maternát szedtem elsö terhességemnél egészséges babám született és ezt ajánlom.A következö terhességnél elevitet szedtem amitöl székrekedés és folyamatos rosszullét fogott el.Abba is hagytam és minden gond elmult.
26. vviki2
2008. nov. 24. 15:06

Gravida...nekem bejött. Az első 3 hónapban szedtem napi szinten, utána már csak heti 1-et. A kislányom teljesen normál súlyú baba lett: 3310g! A kisfiamnál és a nagylányomnál nem szedtem semmit és 3670/3460g-al születtek...ennyit a súlygyarapodásról :-))


Nekem mindegyik terhességemnél volt hányinger, a lányoknál erősebb, a fiamnál enyhébb. Tehát ez nem vitaminfüggő.

2008. nov. 24. 11:24

Igen,elég nagy az Elevit is!

Én sem vagyok még babás!

24. Yulcsy
2008. nov. 23. 19:38

Sziasztok!Köszönöm a hozzászólásokat!Én még nem vagyok várandós, csak tervezzük és én a Gravidát szedem.Egyenlőre nem tapasztaltam hízást, székrekedést,viszont a tabletta mérete miatt nagyon hányingerem van tőle.Az Elevit is nagy szemű gyógyszer?

A Béres nekem kicsit megbízhatóbb ""márkának"" tűnik, azért is választottam ezt.

2008. nov. 23. 16:39

Az Elevit nekem is okoz székrekedést!A vastartalma miatt van!

Ezért szedem csak másnaponta,így már jobb....

2008. nov. 22. 23:00
Én is elevitet szedtem,de csak az első 3 hónapba.Utánna csak rengeteg gyümit ettem,és ittam.:)És minden rendben volt.Kisfiam 3170-el született.
2008. nov. 22. 22:55
En is Elevitet szedtem, es szedek most is, szoptatas alatt. Nem lett a babam sem tulhordott, sem tul nagy sulyu (39.heten szuletet, 3.4 kg-al). A szekrekedest inkabb a hormonok okozhatjak, mint az Elevit, de biztos ez is mindenkinel valtozo. En remekul ereztem magam a terhesseg alatt is es szules utan is hamar felerosodtem, szerintem ha nem szedtem volna semmit, nem igy lett volna.
2008. nov. 22. 22:28
Ja és még székrekedésem is volt tőle,nem kicsit!
2008. nov. 22. 22:26
A Gravidában van szelén és jód is,ami az Elevitben nincsen.De volt egy doki,aki azt ajánlotta,hogy egyik nap ezt a másik nap azt szedjem,váltakozva.
2008. nov. 22. 22:25

Elevitet szedtem,szedem még mostis,a szoptatás alatt!Nem tudom mi igaz belőle,de állítólag,nagy súlyú,vagy túl hordott babák születnek tőle!

Az én kislányom normális súlyal született,de 13 nap túlhordással!

Azt nem mondhatom hogy amiatt!

Egyébként ezt a szülészeten mondta az egyik csecsemős nővér,miután szültem!

2008. nov. 22. 21:51
Én Elevitet szedtem minden terhességemnél.
2008. nov. 22. 21:50

bocs rossz helyen vagyok! :) :P :D


egyébként: elevit

2008. nov. 22. 21:49
meg kéne fürödnöm :( de lusta vagyok :)
2008. nov. 22. 21:49
Én az első terhességemet az Elevittel kezdtem.Maga volt a borzalom,.Rosszul voltam tőle,amikor már székrekedésem is lett tőle,váltottam a Gravidára.Nyáron voltam terhes így inkább rengeteg zöldséget és gyümit ettem.A Gravidát Hetente 3* szedtem.Most szinte ugyanakkor vagyok terhes a második babával,mint az elsővel voltam.Ugyanígy csinálok mindent.Olyan a vérképem,hogy az idős védőnőm nem hitte el,hogy nem szedek semmit.A kisfiam egészségesen jött világra és most is minden rendben van.
2008. nov. 22. 21:44
materna
2008. nov. 22. 21:36
Én Elevitet szedtem mindkét terhességem alatt, egészséges babákat szültem és jóformán gondtalan volt a terhességem. A hányingert is csillapította. Nem híztam tőle, és szoptatás alatt is szedtem az első két hónapban. Nekem is a nőgyogyi ajánlotta
2008. nov. 22. 21:22

Én Elevitet szedtem, még a baba fogantatása előtt elkezdtem szedni. Na fel is röppent rám 5 kg, oszt még terhes se voltam...

A második babánál lehet, hogy a Gravidát fogom szedni. Még nemtom.

10. Cyntia
2008. nov. 22. 20:58
Én Gravidát szedek, szedtem...
2008. nov. 22. 20:52
Én azt javaslom, hogy rfengeteg gyümölcsöt egyél, annál jobbat nem tehetsz!
2008. nov. 22. 20:49
Én Elevitet szedek!A doki is javasolta!Minden másnap szedem!
2008. nov. 22. 20:48
nekem vészes hányás jellemzte a terhességem decembertől május végéig(augusztus elején szültem) és nekem felerősítette a tüneteket az elevit, de gondolom hogy ha komplikáció nélküli a terhesség,akkor hasznos vitamin!
2008. nov. 22. 20:47
Én elevitet szedtem, de nem gyakran, nem nap mint nap, és ezt feleslegesnek tartom.
2008. nov. 22. 20:44
Én is az Elevitet szedtem a terhességem alatt és nekem is az orvosom javasolta. Semmi gondom nem volt vele. Persze biztosan jó a gravida is.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook