Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Gondok az óvónőkkel fórum

Gondok az óvónőkkel (beszélgetős fórum)


1 2
febr. 28. 09:34
Elköltözni egy óvoda miatt? Akkor inkább keress/kérvényezz óvodaváltást. Hacsak más okból nem akartok költözni.
46. Sütikee (válaszként erre: 44. - Szimba)
febr. 21. 15:45
Amúgy ezt is leírtam már abban a kommentben.
45. Sütikee (válaszként erre: 44. - Szimba)
febr. 21. 15:44
Mi, a szobatisztaság? Ez is ovi függő, legtöbb helyen feltétel! De van olyan ovi, ahol nem az. Van, ahol két és fél éves kortól lehet menni, és van, ahol 3 éves kortól.
44. szimba (válaszként erre: 22. - Sütikee)
febr. 21. 13:05
Ki szerint alapfeltétel? Mert ilyen jogszabály nincs.
febr. 21. 07:36
Még egy: Ha leírod, arra válaszolniuk kell, a panaszt ki kell vizsgálni és téged tájékoztatni kell.
febr. 21. 07:34

Ilyen nincs. Ez megengedhetetlen. Intézkedj. Nyilvánvaló, hogy valami antipátia van az óvónők és a család között.


Mond, hogy utána jártál. Megkülönböztetik a gyerekedet. Ez negatív diszkrimináció és leírod minden lehetséges fórumon, önkormányzat, működtető, face, akár az óvoda megjelölésével is. Most már eleged van, eddig volt türelmed, de most már elfogyott. Ne hagyd. Szegény gyerek. Képzelheted mi van ha nem vagy ott. Az ilyen menjen el a bányába szenet lapátolni, ne a gyerekeken vezesse le a frusztrációját. Nem mindenki való gyerekek, emberek közé.


Mit mond a vezető óvónő? Ird le neki a panaszodat, ne csak szóban jelezd. Az írásnak nyoma van. Kezdj el belelendülni a dologba.


Sok sikert!

41. Charlize (válaszként erre: 40. - Fórumnyitó (anonim))
febr. 21. 06:18

Beszélj a vezetővel! Ez nonszensz, hogy nem aludhat ott a gyerek. Mondjuk játékot a mi ovinkba sem lehet bevinni.

Engem az aggasztana, hogy a gyerekkel hogy bánnak ilyen helyzetben. Életre szóló traumát okozhatnak, szorongást, sok mindent.

febr. 20. 20:32
Másfél éve lakunk itt. Az előző ovival nem volt semmi gond. Imádtuk az óvónőket, és a kislány is szeretett oda járni. Terhes voltam akkor és még ők mondták hogy aludjon ott hogy nekem is legyen több időm otthon akár pihenni is. Nem csináltak ebből gondot. De itt igen. Hiába beszéltem velük többször, egyszerűen nem engedik hogy ott aludjanak arra hivatkozva, hogy nincs elég hely a terembe és nem tudnak mit csinálni. Vittem már munkáltatóit is, ők ezt nem fogadják el. 8ra beviszem, fél 9/8:45 mire hazaérünk, azalatt a 2.5 óra alatt főzzek meg, vágjam rendbe a házat mire hazaérnek a nagyok..lehetetlenség.
febr. 20. 19:52

Négy gyerek. Nem lehet könnyű. Akkor, ha jól értem a négyből kettő óvodás, kettő pedig bölcsődés?

Vagy a két kisebbről felváltva vagytok otthon a férjeddel?


Azt írtad lentebb, hogy tavaly nem volt gond az óvónőkkel. De akkor mi változott? Mi indította el azt a lavinát, ami miatt úgy érzed, hogy a kisebb ovis gyereked óvónője arrogáns veled szemben?

Ha vele nem tudod megbeszélni, akkor tényleg fordulj az óvodavezetőhöz.


Ha az a variáció áll fent, hogy a két pici gyerekkel a férjeddel felváltva vagytok otthon, akkor mondd el, hogy nagy könnyebbség lenne, ha a nagyobb gyerekeid az oviban alhatnának.

Pedig a gyakorlat tényleg az, hogy a kisebb gyerekkel otthon lévő szülőket arra szokták kérni, hogy ebéd után vigyék haza a gyerekeket. De ez csak kérés szinten elfogadható. Kerek perec kijelenteni, hogy nem alhatnak ott, azt nem lehet.


Egyébként hidd el, hogy nincs olyan, hogy álomóvoda, és álomóvónő. Ugyanarról az óvodáról és óvónőkről a szülők egy része ódákat zeng, másik része szidja őket. Mindenkinek lehetetlen megfelelni.

Viszont az majdnem biztos, hogy az együttműködő szülők gyerekeivel más az elbírálás.

38. Egy lány 789900 (válaszként erre: 36. - Sütikee)
febr. 20. 19:34
Értsd jól, én befejeztem.
37. Sütikee (válaszként erre: 34. - Fórumnyitó (anonim))
febr. 20. 19:33
Beszélj a vezetővel! Ez legyen az első!
36. Sütikee (válaszként erre: 35. - Egy lány 789900)
febr. 20. 19:32
Te miről beszélsz??
35. Egy lány 789900 (válaszként erre: 30. - Sütikee)
febr. 20. 19:29
Tényleg? Akkor csak a mi takarítónőnk szerencsés... Ébresztő! 😉🤫
febr. 20. 19:28
Férjem is azt javasolta hogy beszéljek a vezetővel, mert ez így nem mehet tovább. Nem vagyok otthon hanem váltjuk egymást a férjemmel munka miatt. Ő 2 napot megy 2 szabad, és amikor ö itthon van én megyek ugyanúgy 12 órázok mint ő. Egy helyen dolgozunk. De azért jobb lenne nyilván ha nem csak 8-12ig lehetnének oviba a gyerekek. Amúgy ha 8ig nem viszem be, már onnantól be se engednek. Szerintem ez se oké..
febr. 20. 19:23
Az óvodavezetővel beszéltél?
32. fincsi5 (válaszként erre: 26. - Sütikee)
febr. 20. 19:10
Én már nyugdíjas vagyok, szóval régen felhívtam egy anyukát, hogy az üzemorvos délelőtt látta a gyereket, de továbbra is lázas és hány. Majd' bekapott, mit képzelek én, ellenőrzés van náluk.....:((
31. Sütikee (válaszként erre: 27. - Fórumnyitó (anonim))
febr. 20. 19:05

Azt nem értem, hogy másnak miért szabad bevinni otthoni játékot? Nálunk vagy mindenki vagy senki, nincsenek kivételek.

Itt az első lépés a vezetőnő legyen! Ha őt kikerülöd, és nem tud ezekről a dolgokról, akkor te jársz rosszul. Ezeket mind mondd el neki, amit tapasztaltál! Olyan meg nincs hogy nem alhat ott a gyerek. Azt tudom elképzelni, hogy javasolhatják, kérhetik, hogy amíg otthon vagy, addig ne altasd ott, de ez sem minden esetben van így. Mert nem tilthatják meg.

30. Sütikee (válaszként erre: 28. - Egy lány 789900)
febr. 20. 18:58
Hát egyáltalán nem egy kaptafa! Ne beszélj butaságot! Már eleve más végzettség kell a bölcsődébe!
febr. 20. 18:36
Teljesen megértem.
28. Egy lány 789900 (válaszként erre: 24. - Sütikee)
febr. 20. 18:35
Egy kapta fa, teljesen mindegy. Fejétől büdösödik a hal. De vannak kivételek csak én még nem találkoztam velük.
febr. 20. 18:31
Más gyerekek is visznek be hol ezt, hol azt. A kutya nem szól rájuk. A múltkor másfél hetet kénytelen voltam itthon tartani mert szerintük annyira köhög, meg taknya nyála egybe folyik. Elvittem orvoshoz se ő se én nem tapasztaltam ezekből semmit a másfél hét alatt. Vannak még bajok ezzel az ovival, nemcsak én panaszkodtam, hanem más szülők is ki vannak bukva teljesen. Jó páran már elvitték a gyerekeiket be a városba. 25 km. Csak sajnos ezt nem tudom meglépni mert egy autónk van, buszozgatni meg nem tudok 4 gyerekkel. A legkisebb 1 éves.
26. Sütikee (válaszként erre: 25. - Fincsi5)
febr. 20. 18:22
Igen, én sem értettem, minek behozni ezeket, csak konfliktusok vannak belőle. Na meg a betegség is mumus, meg vannak sértődve, ha szólunk, és nem két köhögés miatt! Aztán csodálkoznak, ha szövődmény lesz belőle. Nem beszélve arról hogy fertőzik a többi gyereket meg minket is. Múlt héten kolléganőm volt beteg, most én kaptam el.
25. fincsi5 (válaszként erre: 16. - Sütikee)
febr. 20. 18:18
Én is ezt nem értem. Az én időmben jött a Barbi baba, na azokat 2 hónap után kénytelenek voltunk kitiltani. Kisautót sem engedtünk, veszélyes is, és vitáztak, hogy melyik kié.
24. Sütikee (válaszként erre: 23. - Egy lány 789900)
febr. 20. 18:14

Hát nem ezt mondtam én is, hogy nem egy két köhögés miatt kell haza küldeni?

Bölcsődében kisgyermeknevelők vannak! Óvodában óvónők, nagyon nem ugyanaz a kettő!

Itt óvodáról van szó.

23. Egy lány 789900 (válaszként erre: 22. - Sütikee)
febr. 20. 18:10
Bölcsödébe? A köhögés még nem betegség ahhoz képest mikor más úgy viszi hogy a taknya nyála egybefoly. Egyébként kívülállóként addig lehet nem bele látni míg nem erről beszél az egész falu.
22. Sütikee (válaszként erre: 21. - Egy lány 789900)
febr. 20. 17:53

Nézd, én óvónő vagyok, azért jobban átlátom a helyzetet, mint egy kívülálló. Persze, vannak bunkók, és olyanok, akik nem valók a pályára, sajnos sokan vannak. De nem szabad általánosítani sem. Pelenkát pedig azért nem cserélünk, mert az óvoda alap feltétele a szobatisztaság! Van egy két ovi, ahol nem feltétel, ahol két és fél éves kortól beveszik a gyereket, ott természetesen ki kell cserélni a pelenkát. Igen ám, de ahhoz meg nincsenek meg a tárgyi feltételek!

Beteg gyereket persze hogy haza kell küldeni, és nem egy köhögés miatt, és nem azért, hogy ne legyen ott!

21. Egy lány 789900 (válaszként erre: 19. - Sütikee)
febr. 20. 17:46
Az a baj, hogy nem csak az óvodába már mindenhol van ez (némelyikbe). Bunkó a világ, kevés aki tényleg jó szívűen ad javaslatot vagy kritikát. Mi is láttunk nem egymást. Mikor szó szerint semmi baja nem volt a gyereknek csak egy kis köhögés azért hogy ne legyen ott a gyerek, de mellette menjen a pletyka meg a telefonozás. Arról nem is beszélve hogy mostmár a pelenkát sem cserélik normálisan át a gyerekeken (hallani) mert undorító csak az ilyen minek vállalja a pályát, nem? Arról nem is beszélve hogy kivitelezés megy teljesen, gazdag vagy szegény, óvó néni barátnője vagy családtagja, pénzes vagy nyalis. Sok szereplő játszik és persze hogy nem tetszik valakinek, mert van benne igazság.
20. Sütikee (válaszként erre: 17. - Papája)
febr. 20. 17:36
A fenntartó nem a tankerület, hanem az önkormányzat! De előtte a vezetőnővel kellene beszélni, tisztázni a dolgokat!
19. Sütikee (válaszként erre: 17. - Papája)
febr. 20. 17:29
Na, azért ne általánosíts légyszíves!
18. Sütikee (válaszként erre: 14. - Anyagi)
febr. 20. 17:27
Van házirend és van óvodai működési szabályzat minden óvodában. Mindenhol más a működési rend, az ún pedagógiai program. Ebben le van írva minden. Ezt az óvodában meg lehet nézni, de nem adják ki. Viszont év elején a házirendet minden szülő megkapja, amit kötelező mindenkinek betartani. Illetve szülői értekezleten elhangzik az is, mit kérnek az óvónők a szülőktől. Sajnos a tapasztalat azt mutatja, hogy rengetegen nem tartják be.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook