Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Gondok az óvónőkkel fórum

Gondok az óvónőkkel (beszélgetős fórum)


1 2
22. Sütikee (válaszként erre: 21. - Egy lány 789900)
febr. 20. 17:53

Nézd, én óvónő vagyok, azért jobban átlátom a helyzetet, mint egy kívülálló. Persze, vannak bunkók, és olyanok, akik nem valók a pályára, sajnos sokan vannak. De nem szabad általánosítani sem. Pelenkát pedig azért nem cserélünk, mert az óvoda alap feltétele a szobatisztaság! Van egy két ovi, ahol nem feltétel, ahol két és fél éves kortól beveszik a gyereket, ott természetesen ki kell cserélni a pelenkát. Igen ám, de ahhoz meg nincsenek meg a tárgyi feltételek!

Beteg gyereket persze hogy haza kell küldeni, és nem egy köhögés miatt, és nem azért, hogy ne legyen ott!

21. Egy lány 789900 (válaszként erre: 19. - Sütikee)
febr. 20. 17:46
Az a baj, hogy nem csak az óvodába már mindenhol van ez (némelyikbe). Bunkó a világ, kevés aki tényleg jó szívűen ad javaslatot vagy kritikát. Mi is láttunk nem egymást. Mikor szó szerint semmi baja nem volt a gyereknek csak egy kis köhögés azért hogy ne legyen ott a gyerek, de mellette menjen a pletyka meg a telefonozás. Arról nem is beszélve hogy mostmár a pelenkát sem cserélik normálisan át a gyerekeken (hallani) mert undorító csak az ilyen minek vállalja a pályát, nem? Arról nem is beszélve hogy kivitelezés megy teljesen, gazdag vagy szegény, óvó néni barátnője vagy családtagja, pénzes vagy nyalis. Sok szereplő játszik és persze hogy nem tetszik valakinek, mert van benne igazság.
20. Sütikee (válaszként erre: 17. - Papája)
febr. 20. 17:36
A fenntartó nem a tankerület, hanem az önkormányzat! De előtte a vezetőnővel kellene beszélni, tisztázni a dolgokat!
19. Sütikee (válaszként erre: 17. - Papája)
febr. 20. 17:29
Na, azért ne általánosíts légyszíves!
18. Sütikee (válaszként erre: 14. - Anyagi)
febr. 20. 17:27
Van házirend és van óvodai működési szabályzat minden óvodában. Mindenhol más a működési rend, az ún pedagógiai program. Ebben le van írva minden. Ezt az óvodában meg lehet nézni, de nem adják ki. Viszont év elején a házirendet minden szülő megkapja, amit kötelező mindenkinek betartani. Illetve szülői értekezleten elhangzik az is, mit kérnek az óvónők a szülőktől. Sajnos a tapasztalat azt mutatja, hogy rengetegen nem tartják be.
17. papája (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
febr. 20. 17:26

Minden oktatási intézménynek, benne az óvodáknak is kell legyen szervezeti és működési szabályzata, ami publikus. Tehát kötelesek odaadni neked betekintésre. Esetleg a honlapjukon is megtalálod. Amennyiben nincs , akkor a panaszoddal együtt simán jelentheted az őket felügyelő tankerületnek.


Olyan nincs, hogy egy egész napi (napközis) ellátásra felvett gyerek nem aludhat az oviban.


Sajnos sok mindent megengednek maguknak ezek, a most már jópénzért foglalkoztatott óvodapedagógusok.

Ld. autista kisfiú kigúnyolása...

16. Sütikee (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
febr. 20. 17:22

Én nem értem, miért háborodsz fel, hogy nem viheti be a kisautóját? Nem viheti be és kész! Van ott bőven játék! Én sem engedtem meg, hogy behozzák az otthoni játékokat, ebből vannak a konfliktusok. Egyedül az alvós plüsst hozhatják be.

Itt valami nem kerek ebben a történetben. Kíváncsi lennék a másik fél nézőpontjára is. Olyan nincs, hogy ha dolgoztok mind a ketten, nem alhat ott a gyerek!!

15. asztanaviszta (válaszként erre: 14. - Anyagi)
febr. 20. 16:49
Ezt miért nekem írod?
14. Anyagi (válaszként erre: 12. - Asztanaviszta)
febr. 20. 16:34

Javaslom kérd el az Óvoda szabályzatát, mert tanulmányozni szeretnéd!

De ha nincs ilyen, milyen jogon tagadnak meg bármit???


Szomorodj el, és jegyezd meg, hogy neked mindenképpen tudnod kell, mi szabályozza pl. az ottalvást - tehát azt is, hogy mennyi időre "hajlandóak" felügyelni a kötelezően felvett, körzetes gyerekre!

Ezért kénytelen vagy továbblépni és bemenni a polgármesteri hivatalba a polgármesterhez és a jegyzőhöz, érdeklődni, hogy kinek küld majd el az írásos kérésedet, panaszodat!!!


Egyébként, még ha lenne is ilyen szabályzat, akkor is csak az ovi munkatársaira vonatkozna és nem az óvoda intézményi működésére!!!!

13. Greeneyed (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
febr. 20. 15:48

"Mondtam akkor jó ott hagyjuk a kerékpár tárolóba. Így is lett aztán most kaptam a lecseszést."

Egész pontosan mi a problémájuk azzal, hogy egy bicikli a tárolóban maradt éjszakára?

Ilyenkor higgadtan kérj magyarázatot.

12. asztanaviszta (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
febr. 20. 15:42

Mi az, hogy nem engedik az ott alvást?

Ha felvették a gyerekedet az óvodába, akkor ott lehet egész nap. Nem az óvónők határozzák meg, hogy ott aludhat vagy sem.

Nagyon gyorsan rendezném velük a helyzetet.

febr. 20. 15:41
Végig gondoltam már párszor mi történhetett, de nincs és nem is volt semmi konfliktus senkivel. Ezért nem is értem mi ez az arogancia
febr. 20. 14:15
Személy szerint, én végig gondolnám, vajon mi válthatta ki a helyzetet, és nem hibáztatlak. Pont ezért is mondom, ha nem te álltál hozzájuk provokatívan akkor javaslom a költözést. Viszont ha valami személyes sértettség és dolog van az ügyben akkor inkább csúnya szóval "eltűrném" mert ha máshová mennék ott is valami lenne. Örökké meg nem jó költözni és felesleges is. Kitartást!
febr. 20. 13:40
Tavaly is ide jártak a gyerekek, akkor normálisabbak voltak. De most borzasztó a helyzet.
febr. 20. 13:32
Nálunk is próbálták az ottalvást lebeszélni,de aztán úgy alakult,hogy muszáj lett a kislányomnak ott aludni. Azóta ott van délután,nem alszik,de pihen.
febr. 20. 13:27
Nem kell felvenni ezeket a "beszólásokat". Van is benne igazság. Tavaly az óvónőnk engem is "kioktatott" sokszor,de idén szinte soha nem beszélünk,vagy csak jó dolgokat. Adj időt nekik!
6. 8a5caeb182 (válaszként erre: 4. - Fórumnyitó (anonim))
febr. 20. 13:13
Nem bírja a gyereked, ezért mindenben IS a rosszat fogja látni...
febr. 20. 13:12
Ágyneműt hiába vittem be, nem fogadták be akkor se. Ott ült a gyerek délutánig és engem várt. Ágynemű a jelmez volt odavágva
febr. 20. 13:11
Mindennapra jut valami. Nem is az hogy beszél velem, hanem arogánsan kötekszik. Egyszer beszólt olyat is hogy mivan a gyerek nem ismeri nálunk a fogkefét? Mert ott nem akarja megmosni a fogát hanem itthon csinálja csak.
3. 8a5caeb182 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
febr. 20. 13:09

Az ottalvásról meg annyit, hogy ha beviszed az ágyneműt, kötelességük befogadni.

Tudom, mert többen is megtettük :D

2. 8a5caeb182 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
febr. 20. 13:07

Bologass hevesen, hogy rendben, megbeszéled a gyerekkel, majd engedd el! 3 éve ezt teszem. Pl. kijön hogy a gyerekem az ebédnél kajával dobálta a másikat. (Közben minden gyerek dobált mindenkit, csak hát ugye ezt nem mondják) Én mondom hogy peeersze, beszélek vele, de mivel se előtte, se azóta se mégcsak elméleti szinten se dobálózik otthon, pont leszarom, az ő dolguk rendet tartani!


Jelenleg ott tartok, hogy csak a legszükségesebb esetben állok szóba az óvónővel!


Ja és kitartást! Komolyan mondtam, engedd el ahogy kiléptek!

febr. 20. 13:00

Sziasztok! Falusi óvoda, a gyermekeim 1 éve járnak ide de a kisebbik gyermekem óvónője folyamatosan minden apróság miatt belém köt. Van hogy összeállnak a nagyobbik gyermek óvónőjével, ketten jönnek ki mikor kiadják a gyerekeket, és akkor kezdi a kicsi óvónője a műsort.

De minden apróságért. Pl az én hibám hogy összeszaladt a fiam egy másik kisfiúval mert a sapkája lehúzódott a szemére. Vagy az hogy a gyerek hisztisebb mert rossz napja van és biztos hogy én rontottam el a gyermeket. Vagy mert ne hozza a kedvenc kisautóját mert nem adja oda másnak stb. Most pl az hogy ott hagytuk a biciklit az oviba (direkt) mert tegnap szakadt az eső és tele voltam csomagokkal babakocsival, gyerekem meg nem akarta hazáig tolni. Mondtam akkor jó ott hagyjuk a kerékpár tárolóba. Így is lett aztán most kaptam a lecseszést. Ott aludni se engedik őket, pedig van nekem is és a férjemnek is rendes munkahelye (váltják itthon egymást) arra hivatkoznak, hogy sok az ott alvós. Érdekes az újonnan érkezők ott aludhatnak. Szóval totál elegem van. A kérdés a következő. Mi a fenét csináljak? Vagy kinek jelezzem a gondokat? Máshova nem veszik át, mert körzegileg ide tartozunk. Próbálkoztam több helyen is. Költözést azt fontolgatjuk nagyon erősen mert már gyomoridegem van tőlük. Elnézést hogy rátok zúdítottam de jól esik kiírni. Nem vagyunk szegények, átlagosan élünk, dolgozunk, rendben vagyunk.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook