Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Fürdőkád rozsdásodás fórum

Fürdőkád rozsdásodás (beszélgetős fórum)


19. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 18. - Birebora)
febr. 24. 20:50
Köszönöm
18. birebora (válaszként erre: 14. - Fórumnyitó (anonim))
febr. 24. 19:17
Ezt nem tudom, de aki ezzel foglalkozik szakember megtudja mondani. Hivj fel párat a környékeden és megmondja.
17. birebora (válaszként erre: 15. - Fórumnyitó (anonim))
febr. 24. 19:12
16. birebora (válaszként erre: 15. - Fórumnyitó (anonim))
febr. 24. 19:09

Nem, nem ugyanaz. Nekem öntöttvaskádam van. A lemezkádról és a műanyagról beszéltek le.

Nem tudom a rozsdásodást.

15. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 13. - Birebora)
febr. 24. 18:53

Az öntöttvas az a lemezkad? Vagy az más?

Az enyém lemezkad, és sajnos rozsdás.

A zomanc mögött lehet rozsdás?

Vagy a rozsda atut a zomancon?

Nem tudod?

14. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 11. - Birebora)
febr. 24. 18:48

Ezt értem, és örülök, hogy a tiétek nem rozsdás.

Arra nem tudsz válaszolni, hogy a zomanc mögött lehet rozsdás a kád?

Vagy a rozsdásodas atut a zomancon?

Ez az én kérdésem

13. birebora (válaszként erre: 12. - Globus)
febr. 24. 17:56
Pontosan így. Az öntöttvaskádnál nincs jobb, stabilabb, szebb és időtállóbb. Örülök, hogy hagytam magam rábeszélni és nem a mostanság kapható műanyag és kitudja milyen horpadós, semeddig sem tartó kádat vettük. Nálunk a férjem akarta volna zuhanyzóra cserélni, de nem engedtem. Én szeretek beleülni a habos forró vízbe.
12. globus (válaszként erre: 11. - Birebora)
febr. 24. 17:42

Nekünk még az eredeti, házgyári öntöttvas kádunk van. Stabil, felújíttattuk, szép. 8 éve festették, hibátlan, talán egy picit sárgult a hófehérhez képest, de abszolút megfelelő.

Én cseréltem volna zuhanyzóra, de f. szerint amíg bele tudunk mászni, használjuk ki. Lehet, meg 1x lefestetjük, utána csere. Akadálymentesre.

febr. 24. 17:35
Tavaly újíttattuk fel a fürdőszobánkat. Mindent kicseréltünk csak a kádat nem. A kádat azért nem mert mi is azt gondoltuk és a szakemberek is azt mondták mint az előttem szóló. Kijött a kádfestő szakember. Gyönyörű, hófehér, fényes lett. Szebb mint új korában. Nem volt rozsdás csak kopott. Nagyon szép lett.
10. timycat (válaszként erre: 9. - Fórumnyitó (anonim))
febr. 24. 17:04

Nálunk van még zománcozós ember, aki régi fémkádakkal foglalkozik, esetleg ha felétek is van, rákérdezhetnél nála, hogy mi a tapasztalat.


Az tuti amit most veszel majd az negyedannyi időt n fog tartani, mint a régi kádad 😕 Ipari hulladék már minden amit gyártanak, lehet bármilyen drága, csak minél nagyobb hasznot akarnak lerántani az emberről, a tartósság nem szempont.

9. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 8. - Bozsu55)
febr. 24. 16:58

De a berepedes azt jelenti, hogy az alja kettészakad?

Gondolom az alja tud beszakadni?

Remélem, hogy évekig bírja meg.

De gondolom azt jelenti, hogy az alja ketteszakad.

Az alja stabil.

8. bozsu55 (válaszként erre: 6. - Fórumnyitó (anonim))
febr. 24. 16:47
Különben is nem a levegőben van,"lábakon áll."
7. bozsu55 (válaszként erre: 4. - Fórumnyitó (anonim))
febr. 24. 16:43
Ahhoz nagyon sok idő kell.
6. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 5. - Tulipán***)
febr. 24. 14:14

Be van építve.

Kívülről semmi nem látszik.

Az alja jó.

Az oldala kong.

A falhoz épített oldalán a széle kezdett rozsdásodni, ennyi látszott, ez lett xilozva.

Kong ennyi hallatszik, semmi nem látszik.

Az oldala kong.

Beépített,burkolt 3 falhoz rögzített a kád.

Hogy tud beszakadni?

febr. 24. 12:55
szerintem beszakadhat, ha alulró elkezdte enni a rozsda. A zománc alatt nem rozsdásodhat de a kád másik oldala (alulról) lehet, hogy rozsdásodik. Ezt viszont szerintem csak úgy tudjátok meg biztosan, ha megnézitek (ha nincs beépítve a kád).
4. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 3. - Bozsu55)
febr. 24. 12:42

Köszönöm


A szélét bexiloztak,sehol nem látszik, hogy rozsdás.

De olyan nincs,hogy beszakad a kád?

Ez valahogy a zománc alatt kezdett el rozsdasodni.

Ilyen létezik?

Tudom, hogy ki kell cserélni, de be nem szakadhat.

Alja,pereme ép.

3. bozsu55 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
febr. 24. 12:26

Ami elkezd rozsdásodni azt csak késlelteni tudod ilyen olyan kezeléssel. Esztétikailag zavarhat,de használható.

Legjobb ha kicseréled műanyagra. Az enyém 1972 től 37 évig bírta. Azóta zuhanyzó van.

febr. 24. 12:18
nem nagyon értek hozzá de úgy tudom, hogy ha egy rozsda kialakul, akkor az anyag tovább fog erodálódni, ha nem kezelik le. Szóval le kellene rozsdamarózni vagy rozsda átalakÍtóval lekenni, aztán lefesteni. Bár ha másutt is elindult a rozsdásodás akkor lehet, hogy jobb ha hagyjátok - ha amúgy sem használjátok - aztán kicserélitek, amikor vissza költöztök.
febr. 24. 10:05

Sziasztok!


Valaki tudna segíteni?

A fürdőkád széle rozsdasodik,állítólag belül is el van rozsdásodva, ki kell cserélni.

Ha nem használnánk/ külföldi munka miatt/, akkor maradhat így?

Nem lehet más baja?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook