Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Fundamentás munkában otthon van valaki? fórum

Fundamentás munkában otthon van valaki? (beszélgetős fórum)

1 2 3
2010. máj. 25. 13:05

Sziasztok!

Nem tudja valaki hol lehet jelentkezni vagy ilyenek?vagy ismerősöm ismerőse kell hogy bejussak?

Szeretnék dolgozni:)

59. nagycigi (válaszként erre: 58. - 849ed2581d)
2010. máj. 6. 16:27
rég volt...
2010. máj. 6. 10:43

Kitüntették a Fundamentát!


2009.11.19. 13:32


A Hewitt idén kilencedik alkalommal végezte el a Legjobb Munkahely Felmérést Magyarországon, a Fundamenta-Lakáskassza Zrt. 5. éve indul a megmérettetésen. A 2009-es felmérésben a Hewitt összesen 146 vállalat közel 30 ezer munkatársát és több mint 700 felsővezetőjét kérdezte meg. Az iparági versenyben a pénzügyi szolgáltatók iparágában a Fundamenta szerezte meg az első helyet.



A kérdőív számos fontos témára fókuszált, a Fundamenta kiemelkedő mutatókat a felső- és középvezetők elismertsége, valamint a munkakörnyezet kérdéscsoportokban tudott felmutatni. Ami a Társaság menedzsmentje számára kiemelten fontos, hogy a munkatársak elkötelezettsége évről-évre emelkedik, az idei érték 15%-kal nőtt a 2008-ashoz képest.


A 80%-os elkötelezettség-mutatóval a Fundamenta a teljesítményzóna felső határába került, ami azt jelenti, hogy az üzleti sikeresség, eredményesség egyik alapvető forrása a dolgozói elkötelezettség.


"A "Legjobb munkahely" cím elnyerése külön öröm a számomra, hiszen több mint 12 éve, az alapítása óta vezetem a Fundamentát. Mindenek előtt köszönöm mintegy 650 ezer ügyfelünknek, akik ez idő alatt minket választottak és inspiráltak arra, hogy jól működő vállalatot hozzunk létre. És természetesen minden munkatársamnak, akik ebben együttműködtek, és a vállalati célokat helyezték egyéni céljaik elé" - mondta dr. Gergely Károly, a Fundamenta elnök-vezérigazgatója.

penzcentrum.hu

57. cilus (válaszként erre: 56. - Nagycigi)
2010. jan. 16. 12:22
tökéletes:)köszönöm!
56. nagycigi (válaszként erre: 55. - Cilus)
2010. jan. 16. 11:25

igen...


(ez most bővebb volt...? :))))

de kérdezz, és válaszolok..!

55. cilus (válaszként erre: 40. - Nagycigi)
2010. jan. 15. 10:25
kicsit bővebben??megosztásra gondolsz?
54. nagycigi (válaszként erre: 53. - Nyáriné Kovács Tímea)
2009. nov. 18. 12:52
:)
53. Nyáriné Kovács Tímea (válaszként erre: 52. - Nagycigi)
2009. nov. 17. 10:27
Elképzelhető,hogy hasonló cipőben járunk,mert nekem is ez a véleményem.Egy-egy esetnél így is járok el,nyugodtam alszom és nem érzem magam kihasználónak,átverőnek!Azt adom az embereknek amit tudok és számukra ami fontos.Sajnos a mai világban nem sok ilyen ember él szerintem.Az szeretné mindenki,hogy jól éljen,de nem mindegy milyen áron és kin gázolva át.
52. nagycigi (válaszként erre: 50. - 328b38aacb)
2009. nov. 14. 12:39

Az én etikám szerint:

,, Amit akartok azért, hogy az emberek ti veletek cselekedjenek, mindazt ti is úgy cselekedjétek azokkal.”

A SZEB hírneve rettentő fontos, mert ebből, az ajánlásokból él. Lehet, hogy elbukok egy üzletet, mert figyelmeztetem az ügyféljelöltet, hogyha ez így nem fog hasznot hozni neki, mégis, hosszú távon nagyon sokat nyerek vele.

Én mindig elmondom az ügyféljelöltemnek, ha a mi termékünk nem ad megoldást az ő gondjára...


Úgy érzem ilyenkor, hogy fölösleges kiadástól, csalódástól óvtam meg, és korrekt voltam vele. Nagyon jó érzés. Ezt úgy kell úgy fogni, mintha adtam volna az ügyféljelöltnek valami jelentőset.

Nagyon remélem, hogy Te is így vélekedsz erről...

2009. nov. 14. 12:31

ne nyilvánosan? akkor úgy tűnik, mintha nem is lenne ilyen jelenség?!? hagyjuk, hogy az ügyfelek minket is hülyének/naivnak nézzenek, vagy mert tagadjuk, vagy mert takargatjuk...?!?

Egyébként egyetértek, nem a TISZTESSÉGES SZEB ismérve...Szomorú vagyok, hogy Te ezt érzed piszkításnak, és nem azt, amit "ezek" csinálnak

2009. nov. 13. 23:27
Kedves nagycigi, abban ugye egyetértesz velem, hogy amiket példaként leírtál, az nem a Fundamenta személyi bankárainak az ismérve? Vannak közénk nem illők, bizonyára. Ámde egyetlen külsősre sem tartoznak ezek, ezt nekünk belsősöknek kellene "tisztán tartanunk" . szomorú vagyok, hogy munkatársként a saját tányérodba piszkítasz, de ajánlom figyelmedbe az etikai kódexet, minden szempontból, többek közt a munkatársak véleményezésével kapcsolatban is.
2009. nov. 13. 23:24
Sajnálom, hogy az általad ismert példából általánosítasz, azonban már megbocsáss, de ahhoz nincs jogod, hogy lejárasd azokat, akik tisztességgel végzik a munkájukat. Milyen jogon általánosítasz?
48. Nyáriné Kovács Tímea (válaszként erre: 47. - Nagycigi)
2009. okt. 18. 17:00

Igen

Na persze az ügyfél nem szól mert nincs kinek,ahogy jött úgy megy a kámfor a szép szó rá.

47. nagycigi (válaszként erre: 46. - 328b38aacb)
2009. okt. 17. 14:01

Bocs, SZEB...

Amikor a "szeb" nyomul és tukmál, azért az zavaró. Ráadásul, ha hazudik, hogy behálózza az ügyfelet, akkor ki kell rugni. (pl.: azt állítja, ha nem vált módozatot - 321-ről 324-re - akkor nem kapja meg az ÁT-t.) És a "szeb" nyomul. mert teljesítmény-kényszer alatt van. Nem érdekli, hogy az ügyfél másik szebbel már megállapodott, neki kell a karrierpont, kell a jutalék, és ezért mindenre hajlandó. Az ügyfél pedig nem írja le panaszát,(ritka a bátorja) inkább kiszedi a pénzét, és mindenkinek elmondja: "szóba ne állj fundamentással..." Nem az hát a derogáló, hogy esetleg házal a szeb, hanem az, amikor szembesül ezekkel a véleményekkel, amikor leég a pofájáról a bőr, mert ilyeneket kennek rá, viszont így nem teljesít, nem keres, de látja, hogy a gátlástalanabbja halad "felfelé" Tehát egy "munkatárs" nem elviszi az ügyfeleldet, hanem igenis lenyúlja.

A kollegalitás, a csapatszellem le van... Nem, nem estek egymás torkának, hiszen sokszor fogalmad sincs, melyik "munkatársad" volt etikátlan...

2009. okt. 16. 08:08
Elnézést a késői válaszért, nincs időm minden nap feljönni. Nos, kedves Tímea, ön jól sejti, a munkát főállásban végzem. Ön milyen területen dolgozik, hogy önnek ez kötelező? Teljesen igazat adok önnek, mindenkinek saját szuverén joga a véleményét elmondani, ugyanezt tettem én is, remélem ebbéli jogomat ön sem vitatja el. Én tiszteletben tartom, ha ön úgy gondolja, hogy más házába bemenni már házalásnak minősül. De ha ön így érzi,kellemetlen perceket élhet át, ha valakihez baráti látogatásra érkezik. Én úgy vélem, az emberek nem szívesen beszélnek az anyagi helyzetükről általában. Ezt egy személyes beszélgetés során könnyebben megteszik, mint egy bankfiókban sorban állva 70 ember közt egy vadidegennek, akivel két szót nem váltottak. Nekünk nem az a feladatunk, hogy a fiókvezető által épp favorizált terméket toljuk rá a kedves ügyfélre, akár szüksége van rá, akár nincs, hanem valós megoldást viszünk a problémájára. Én ezt valahogy nem látom annyira derogálónak, mint ön. Ami pedig az ügyfelek "lenyúlását" illeti: kedves Tímea, azt ön bizonyára tudja, hogy partner pénzintézeteink, akik jogosultak lakásszámlát értékesíteni, meglehetősen szűk jogkörrel rendelkeznek. A mi szolgáltatási palettánkon viszont nem csak a számlanyitás szerepel. Vannak tehát olyan helyzetek, amikor az ügyfél, ha akarna sem tudna a további problémáival a banki értékesítőhöz fordulni. Megjegyzem egyébként, hogy nálunk nem esik senki a másik torkának, ha valamelyik ügyfél személyi bankárt vált. (persze vannak kivételek sajnos). Abban azonban biztos lehet, hogy aki elégedett a bankárával, azt az ügyfelet senki nem lesz képes "lenyúlni". Tehát ha egy munkatárs el tudja vinni az én ügyfelemet, akkor maximum nekem ildomos önvizsgálatot tartanom, hogy vajon jól végeztem-e a munkámat, tartottam-e a kapcsolatot a kedves ügyféllel, megkapott-e minden aktuális információt, volt-e bizalom? Ugyanis kedves Tímea, a jó személyi bankár ezekre mind odafigyel. És a tisztesség mindig kifizetődik. elnézést, hogy kissé hosszúra nyúlt a válaszom, de igyekeztem én is élni a szabad véleményalkotás jogával.
45. nagycigi (válaszként erre: 44. - Nyáriné Kovács Tímea)
2009. okt. 11. 11:09

:)

vagy jobb lett volna:

:(


merthogy mélyen igaz...

44. Nyáriné Kovács Tímea (válaszként erre: 43. - Nagycigi)
2009. okt. 10. 21:27
Igazad van,teljesen.Viszont a fő munkámat nagyon szeretem.Bár a "Fundamentás" dolgokat is,csak a 2 év amióta nem vagyok csak részben benne félek nem fog már úgy menni.Na meg a baráti körről és persze a családról ne is beszéljünk.Elmondjuk neki,mivel tudjuk milyen a helyzetük és mi lenne a legjobb,persze,hogy nem ránk hallgat.Másik idegennel csinálja meg és nem a személyére szabva,mert tudni lehet,hogy az emberek nagy többsége nagyít egy kicsit magán.Aztán megjön,hogy ilyen szemetek meg olyan szemetek,holott csak nekik kellett volna az igazat mondani.
43. nagycigi (válaszként erre: 41. - Nyáriné Kovács Tímea)
2009. okt. 6. 22:10
Teljesen egyetértek... igazából más munkát sem nagyon lehet kisbaba-kisgyerek mellett rendesen végezni... akkor sem igazán, ha korán bölcsibe kerül. Ilyenkor a kicsi a legfontosabb... Aztán a baráti körről is kiderül, ahelyett, hogy segítenének, a hátad mögött megmosolyognak: "ezismiraadtaafejét,méghogybankár?ügynök!piha!"
2009. okt. 6. 21:05
Bocsi Marcsykaa egy kicsit elnéztem.Nem baba utáni munka,hanem életkezdési munka.
41. Nyáriné Kovács Tímea (válaszként erre: 39. - Nagycigi)
2009. okt. 6. 21:03

Veled is egyetértek,de egy kicsi baba mellet szerintem nem igazán lehet 100%-an végezni ezt a munkát.Most nem erre gondoltam,hanem aki elindította ezt a fórumot.

A baráti kör pedig véges,arra várni,hogy majd a másiknak is ajánlja kicsit hosszú idő.Mivel meg kell érje,hogy valóban megkapja,valóban annyi összeget.Legalább is ha az én fejemmel gondolkodok.

2009. okt. 6. 18:14

MINDENKINEK:


Még mindig van lehetőség szabadfelhasználású megtakarításhoz jutni. Nem új lehetőség, kezdettől fogva létezik. És nem szünt meg.

39. nagycigi (válaszként erre: 36. - Serry)
2009. okt. 6. 18:03

Félreértelmezed a fogalmat, és a tevékenységet...

Házalás alatt én azt értem, hogy ismeretleneket keresek fel, szinte találomra... (Kell egy porszívó?)

Egy személyi bankár azonban kezdetben ismeretségi körét térképezi fel, és tőlük kér/kap ajánlásokat - olyan személyeket, családokat, akik szívesen elköltetének akár egy milliót lakásukra, de pillanatnyilag nincs, és belátható időn belül nem is lesz...vagy lakász terveznek venni, de előbb spórolni kell egy kevéskét.. ezekhez - nekik "visszük" az állami támogatást...És amikor túl vagyunk egy szerződéskötésen, az elégedett ügyfél jó szívvel ajánlja ismerősét, akinek hasonló gondjai vannak.

Más: bizony havonta akát 60-80 tárgyalás, és száznál is több telefonhívás eredményez 15-20 szerződéskötést. (profiknak, gátlástalanoknak többet) Ha beszámítod, hogy házhoz "kell" menni, akkor akát 10 óra is rámegy egy nap... de nem ezért kell a személyi bankárokat sajnálni...! :)

38. Nyáriné Kovács Tímea (válaszként erre: 36. - Serry)
2009. okt. 4. 16:24

Semmi baj a kereszteléssel.

A babázás után valószínű visszakerülök,legalább is remélem.Bár addig van még bőven időm.

A főállásúakkal pedig semmi bajom,csak nagyon sok "bedolgozói" vannak.Többek közt az én munkahelyem is.Amikor anno elkezdtük '98-ban még jó volt,mert új dolog volt.Most már hogy sok mindenkinek már lejárt kap az alkalmán a fölállású és azokhoz megy vissza akiknek már volt.Könnyű így ügyfélkört lenyúlni.Ráadásul "rámenős","rádumálós"mert ez a dolga,nem baj ha elszúrja a termék típusát eltűnik,mint szürke szamár a ködben.Aki viszont megint bajba lesz az mi akik nap mint nap találkozunk és az ügyfél általánosít és engem szid,mert biztos én küldtem oda.Holott csak a szerződések címlistáiból szerezték.Ezt onnan tudom,hogy elég sok bajom volt vele.Mivel nekem is volt és természetesen azt kötöttem ami nekem kell és nem a jutalékot néztem,lejárt azóta is nyaggatnak a főállásúak,de mivel tudom milyen kijárni üres járatba elmondom nekik mi a helyzet és egyből visszalépnek.

Bocsánat ha valakit megbántottam,csak elszerettem volna mondani a való tényt.

Serry ahogy Te is írtad a modern házalás így megy.

Akinek tetszik ez a dolog ám legyen,félmillás havi fizetésért,de azt hiszem akkor nincs család nincs pihi,mert a nap 24 órájában talpon kell lenni.

37. Serry (válaszként erre: 36. - Serry)
2009. okt. 4. 09:41
Bocsi Timi elkereszteltelek:)
36. Serry (válaszként erre: 35. - Nyáriné Kovács Tímea)
2009. okt. 4. 09:41

Ezzel egyetértek. Hiába egyeztetsz időpontot, ez ma már a modern házalás.

Attól,hogy te időpontra mész még házalsz. Hiszen olyan terméket viszel neki amiről nem biztos,hogy meg van győződve,hogy kell.

Ja és igen ugyanúgy házalsz mint egy porszívó ügynök, ők is időpontot egyeztetnek...


Tünde én megérteném ha a babázás után nem folytatnád, hanem keresnél jobb területet. Bár ha üzletkötő maradsz akkor lényegében mindegy mit csinálsz a jutalékos rendszer ugyan az.

Mennem kell.



S igen mindenkinek joga van a saját véleményéhez.

2009. okt. 4. 09:20
Valószínű,hogy főállasban végzed.Szemben velem akinek kötelező és 10% jutalékért.Míg Te megcsinálsz 5 üzletet félmilláért nekem minimum 50 kell.Ez a különbség köztünk!Azt hiszem mindenkinek saját szuverén joga,hogy kimondja a véleményét.Szerintem akkor is ha más idegen házába kell menni az házalás.
2009. okt. 3. 16:19
Ragaszkodva a topic címéhez, néhány észrevételt teszek. serry-nek annyit szeretnék megjegyezni, hogy nálunk kétféle ember fordul elő:az egyik, aki otthon ül és várja a csodát, nem jelzi, ha valamivel elakadt. A másik típus dolgozik, az ügyfelei elégedettek. Az első típus úgy nyilatkozik, hogy ez egy rosszul fizető munka. A másik típus a világért sem menne máshová dolgozni. Mint mindent, ezt is több oldalról lehet szemlélni. Az én véleményem az, hogy nem azokra kell hallgatni, akiknek nem sikerült, hanem azokra, akik sikeresek. Nyáriné Kovács Tímeának annyit üzenek, hogy a házalás általában úgy néz ki, hogy lakásról lakásra jár az illető és mindenhova becsönget. Mi időpontegyeztetést követően látogatjuk meg az ügyfelet. Ezt valaki érezheti derogáló munkának, de nekem erről annyi a véleményem, hogy jelenleg a havi jövedelmem kb. félmillió forint. Ha te ezt házalásnak is érzed, én bizony elházalgatok ennyi pénzért. És cserébe egy hatékony megoldást viszek az ügyfélnek. Aki ezt a munkát eleve úgy fogja fel, hogy azt számolgatja, melyik tranzakcióból mennyi jutaléka lesz, az nem közénk való.
2009. okt. 2. 20:23
megtaláltam csak egy vessző is van benne,de ott sem tudnak többet
2009. okt. 2. 20:21
Itt nem találtam egy fórumot sem ezzel a címmel
2009. okt. 2. 14:26
Szia!Van egy fórum.Fundamenta tapaszatalatok cimmel!Ott kap mindenki tanácsot!
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook