Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Fundamenta, tapasztalatok? fórum

Fundamenta, tapasztalatok? (beszélgetős fórum)


689. LTP ÁKOS (válaszként erre: 688. - LTP ÁKOS)
2008. szept. 24. 13:06

Egyébként 2 gyermekre remélem tudod, hogy használt lakás vásárlásánál Bp-en és megyei jogú városokban 12 millió lehet a max vételár, vidéken 8 millió, és 1,5-3,5 szoba között kell lennie.

Azért írom, mert ha ez nincs meg, nincs értelme szocpolról beszélni. (FOT)

688. LTP ÁKOS (válaszként erre: 687. - Csillangó)
2008. szept. 24. 13:03

Most már értem:)


(Egyébként van szocpolos fórum is, mert ez a téma nem igazán vág ide a Fundamentához)


Tudtommal elég merevek ezek a szabályok, az nem elég, hogy széljegyzetben már a régi lakás vevői vannak, mert senki nem tudja 100%-ra, hogy tényleg fog fizetni, és át lehet írni az ő nevére.

A hivatalos az, hogy ha kifizetésre került, utána 30 napon belül veszik le a nevedről, ezt igazolandóan tulajdoni lapot kell benyújtani a szocpolkérelemmel együtt, hogy nincs már a neveden.


Hogy van-e erre valami áthidaló megoldás, erre az az ötletem van, hogy megkéred a hitelügyintéződet, hogy kérje ki a jogászai véleményét, hogyan lehetne ezt megoldani: 2-3 nap alatt szoktak válaszolni.

2008. szept. 23. 20:21

Szia!

Nehéz leírni a helyzetem-legalábbis nekem:-)az általam kifizetett vételár előleggel ki egyenlíti az eladó a lakásom "-arra gondoltam, hogy az eladóm-akitől a lakást veszem- a vételár előlegemmel tehermentesíti az általam megvéásárolni kívánt ingatlant-mert még van rajta hitel.Ha itt széljegyzékbe kerülök a Földhivatalnál, nem gátolja -e azt hogy megkapjam a szocpolt?-mivelhogy nem lehet ingatlan a tulajdonomban- ez az helyzet már beleszámít?


Ha 2ember válási folyamatban van(közös megeggyezéssel történik, és baráti légkörben), a bírói végzés csak kb.2hónap múlva lehetséges, nem lehet egy ügyvédi- vagy közjegyzői nyilatkozattal megindítani a szocpol és hitel igényemet? Ha a férjem hivatalosan is lemond a szocpol igényéről és kijelenti hogy a továbbiakban semmilyen követelése nincs, és nem is lehet akkor sem??? Ennyire merevek a szabályok? :-( Valami megoldásnak csak kellene lennie.. Köszi.

686. LTP ÁKOS (válaszként erre: 685. - Csillangó)
2008. szept. 22. 11:46

Szia!


Nem egészen értem azt a mondatodat, hogy "az általam kifizetett vételár előleggel ki egyenlíti az eladó a lakásom "


Mire gondolsz?


Egyébként minden saját erőt fel kell használni vásárlásnál, ha van pénzed megvenni, akkor nem jár a szocpol, az adásvételi szerződésnek tartalmaznia kell, hogy mennyi a saját erő, amiben 100%-ban fel kell használni az előző értékesített lakás árát, tehát szocpolnyival legalább drágábbnak kell lennie, mint az előző, ha nem volt más saját erő.

Ha nem vagy elválva hivatalosan, akkor 50-50%-ban kell tulajdonosok lenni férjeddel...

2008. szept. 19. 18:18

Szia Ákos!

Szükségem lenne a tanácsodra. Lakás vásárlás előtt állok,-ill.már benne vagyok:-)

33 éves vagyok, van 2 leányom, és szocpolos lakásvásárlást szeretnék véghezvinni. a gond csupán az, hogy épp válófélben vagyok, amiről még nem született meg a végzés- a lakásunk 3 hét alatt elkelt és már a szerződést is aláírtam azt általam kiválasztott ingatlanra. A kérdésem az, hogy az általam kifizetett vételár előleggel ki egyenlíti az eladó a lakásom akkor az ezek utám megigényelt szzocpol támogatást még megkapom e? A másik kérd:a válással ott tartunk hogy még az első tárgyalás előtt vagyunk, -lesz még egy a két kiskorú gyermek miatt. A már említett szocpol igényléshez tudok e valamilyem jogi nyilatkozat-vagy valami megoldás- amival elő lehetene állni,hogy az igénylésem előbbre hozhatnám a bírói végzésnél? Válaszod köszönöm!

2008. szept. 19. 12:04
Mmanóka! Ha priviben elküldöd a szerződésszámokat, szívesen megnézem, melyikre mikor mi a lehetőség, az a biztosabb:)
683. LTP ÁKOS (válaszként erre: 680. - Ginn)
2008. szept. 19. 12:02
Én a hivatalos verziót írtam, ha a bank jogászai jóváhagyták ez alapján, az ő felelősségük:)
682. LTP ÁKOS (válaszként erre: 679. - Ginn)
2008. szept. 19. 11:56

Szia!


A bank által ajánlott 324-es módoztnak magasabb a hozama a megtakarítási 8 év alatt, 3% a betétkamat rá, kb 200.000 Ft-tal több lesz lejáratkor, mint a 423-as módozat esetén, ahol csak 1%-ot kapsz. Akkor éri meg jobban, ha a Fundi hitelrészt nem kéred, csak a megtakarítást, állami támogatással, kamatokkal együtt.


Ha a Fundi kedvezményes hitelére is igényt tartasz, jobban jársz a 423-as módozattal, mert arra fix Ft 3,9% a lakáskölcsön kamata, míg a 324-es módozatnál 6%.


Ha 6 millió körüli a banki kölcsön, az egészet ki tudod váltani a meglévő 423-as Fundival, jobban jársz, nem a bankot fogod eltartani.


Én nem csökkenteném, bukod a számlanyitási díjat is: 62500 Ft-ot fizettél, míg az 5000 Ft-osra elég lett volna 15600 Ft, és fizethetsz az új 15 ezer Ft-osra is számlanyitási díjat 40 ezer Ft-ot, és 2 szerződés nem lehet párhuzamosan 1 néven, valaki más kell, hogy a kedvezményezettje legyen.

681. LTP ÁKOS (válaszként erre: 678. - Mmanoka)
2008. szept. 19. 11:39

Szia!


Amelyik szerződésnek kértétek a lezárását régen, annak a 3 hónapja is letelt már, ahhoz csak a tulajdoni lapot kell beadni, melyen széljegyben szerepeltek már, melyet meg fogtok vásárolni, és adásvételi szerződés 1 példányát, ezek a kifizetési feltételek, innentől 15 nap a hivatalos, gyakorlatban kb 1 hét.


A most folyamatban lévőket tisztázva:


ha kéred a lezárást szeptemberben, akkor szeptember 30. lesz az utolsó értékelési fordulónap. október 1-től indul a 3 hónapos kiutalási időszak: 2 hónap a válaszra, hogy mit szeretnél a pénzeddel (kölcsönt kérsz-e hozzá...), november 30-ig kell válaszolni. dec 1-31 lesz az a 30 nap, míg feldolgozzák (elbírálják), kifizetésre január elején számíthatsz.


Ha ennél sürgősebb, van rá megoldás: ha a kölcsönrész is kell hozzá, akkor áthidaló kölcsönt kérsz, ha nem kell a kölcsönrész hozzá, akkor gyorsított felmondást, mindkettőnek díja van, de 30 nap alatt feldolgozzák, másfél hónapon belül pénzhez juthatsz, nem kell megvárni a normál kiutalást, míg a Kincstár utal a Fundinak, megelőlegezik neked (jó pénzért)

680. ginn (válaszként erre: 665. - LTP ÁKOS)
2008. szept. 18. 16:11

Szia!

Az én férjem nem magyar, EU-s állampolgár és szintén vettünk fel szocpolt és veszünk fel új házvásárlásra hitelt. Nekünk nem volt gondunk, csak nyilatkozni kellett, hogy első tulajdona a ház és ennyi.

679. ginn
2008. szept. 18. 16:06

Szia Ákos!

Lakáshitel felvétele kapcsán kérem a segítségedet! 1 éve fizetem a fundamentát, havi 20.000 Ft-tal. Új lakásra szeretnék hitelt felvenni úgy,hogy maradjon a havi 20.000 fundamenta. Az Erste Banknál van is erre lehetőség, de azt ajánlották,hogy ne a meglévő 20.000 Ft-os hitelemmel szálljak be a hitelbe, hanem azt csökkentsem le 5.000 Ft-ra és nyissak egy új 15.000 Ft-osat a hitellel egyidejűleg indítva (20.000-nél többet nem tudok erre szánni) Ki is számolták, hogy így végeredményben kevesebbet fizetek be a 20 év végére. A kérdésem mi a különbség a fundamenta által 1 éve megkötött 423-as módozat és a bank által ajánlott 324-es módozat között? 8 év után a megtakarításomat szeretném a lakáshitel tőkerészletének törlesztésére fordítani. Lehetséges, hogy akkor hiteltváltok és átállok a Fundamenta 3,9%-os hitelére? Ha a bank által ajánlott 324-es változatot választom, annak nem az a lényege, hogy a betörlesztés után is a banknak fizessek tovább 6,6%-os kamattal?? Előre is köszönöm a gyors segítséged!

678. mmanoka
2008. szept. 17. 12:39

Szia Ákos!

A kiutalási időszakkal kapcsolatban lenne kérdésem. Páromnak volt egy 4 éves szerződése az lejárt 3 éve. Akkor azt lezártuk és nem kértük a kiutalását. Kötöttünk egy újat az ő nevére . Nekem is van egy 8 éves szerződésem . Most szeretnénk házat vásárolni és ezeket a számlákat kihasználni. Az én számlámat 8 évesről 6 évesre módosítottuk illetve modosítani kellett a szerződéses összeget is illetve kértem, hogy kiutalásba kerüljön. Mindezt egy fundis tanácsadó tanácsa alapján. A fundi közpotban az mondták az én számlámmal kapcsolatban hogy kb 1 honap alatt megkapom azt a nyomtatványt amiben nyilatkoznom kell hogy mire akarjuk felhasználni ezt kb október elején fogom megkapni. Ha minden jól működik akkor a hölgy szerint 30 nap alatt elbírálják és utánna folyósítják a pénzt. Szóval a kérdésem az lenne: ha nincs lezárva a számla akkor durván 45 nap alatt jutok pézhez. Ha le van zárva akkor 3 hónap? Azért kérdezem mert amikor az én számlámat intéztem a hölgytől megkérdetem hogy a párom 3 éve lezárt számláját ha kérjük mennyi idő alatt utalják ki és az mondta kb 15 nap. Párom kérte a kiutalást és akkor egy másik ügyintéző azt mondta dec 31-én zárják az évet és januárban fogják utalni a pénzt. Ezt a 3 hónapot a tanácsadónk is mondta, hogy annyi a kiutalási időszak de mivel több különböző infot is lehet hallani ezért kérdezem a véleményed. Ha szeptember 8-án kérte a párom a kiutalást aminek az ideje 3 hónap akkor dec 8 után kellene folyosítani nem .


Most azzal kalkulálok, hogy ha az én számlámat 30 nap alatt elbírálják és utána folyosítják az összeget plusz igényeljük a 1,5M is aminek 30 nap az átfutási ideje és oktober elején a bankot is lehetne indítani hogy egyszerre ketyegjen a bank és a fundi is , és párom januárban folyosított pénzét (lezárt szerzi)akkor tolnánk be a hitelbe. A harmadik számla még csak 3 éve 8 évre kötöttük ami 5 év múlva lejár. Ha lejárt akkor a hitelbe be tudnánk tolni.


Szerinted mennyire járható ez így?

677. LTP ÁKOS (válaszként erre: 670. - Temi85)
2008. szept. 17. 10:01

SZia!


Az elégedetlenségek 99%-a abból van, hogy nem tudják a 3 hónapos kiutalási időszakot. Ez része a megtakarítási időszaknak, kormányrendelet írja elő. Ha te egy 4 éves szerződést kötsz, az 4 év megtakarítás és 3 hó kiutalási időszak, utána kapod meg a pénzt, HA rendelkeztél arról, hogy kéred, nem zárják le, míg te nem kéred, és nem fizetik ki, ha nem adtad meg, hová utalják.

Ebből a 3 hónapból 2 hónapod van, hoogy eldöntsd, kéred-e most, kérsz-e hozzá kölcsönt, vagy folytatod tovább, ha nem válaszolsz a megkérdezőlevélre, nem lesz lezárva, nem jár le.

Ebből van a legtöbb gubanc. Vagy nem rendszeres a befizetés, kimarad 1-2 hónap befizetés, akkor nem jár le, csúszik az egész, míg a vállalt összeg bennt nincs. Ettől függetlenül fel lehet mondani 4 év után úgy, hogy jár az állami támogatás lakáscélú felhasználásra.


A te esetedben én egy 4 évest áldoznék arra, hogy 1 év után áthidaló kölcsönként (30 nap átfutási idő, kifizetés 45 napon belül) 1,5 milliót felvegyek jelzálogmentesen önerőként egy banki hitelhez, és másik 2 db-ot különböző kedvezményezettek (egyeneságbeli rokon) részére 8 évre kötve 20-20 ezer Ft-tal gyűjtenék, lejáratkor ezzel előtörlesztve a banki hitelt.


Járható az elképzelésetek, sok hasonlót bonyolítottam már le.

676. LTP ÁKOS (válaszként erre: 675. - Cbiker)
2008. szept. 17. 08:48

Szia!


Nagyon jó a kérdésed, örülök neki.


4-8 év között jár a 30% állami támogatás, törvény írja elő.

Ha 4 éveset kötsz, és lejáratkor hosszabbítod meg, akkor most kevesebb számlanyitási díjból megúszod, hosszabbításkor vonják le a különbözetet. Az benne lesz a pakliban, hogy később nem lesz 30% állami támogatás, csak kevesebb, a környező országokban 15% körül van hasonló lakástakarékpénztári megtakarításokra, és mondhatják azt, hogy te 4 évre szerződtél.


Ha 8 éveset kötsz, akkor bármi változik közben, a te elindított szerződésed végig garantált 30% állami támogatással fut végig. Ha megvan a 8 év, a megtakarítási rész hozamokkal együtt szabadon felhasználható, lakáscélra 4 év után bármikor fel is mondhatod, tehát előbb is fel tudod használni. Talán hátránya, hogy magasabb számlanyitási díjjal kezdesz, és ha elég lett volna rövidebbet nyitni, akkor kevesebb nyitási díjjal megúsztad volna.


Nekem emiatt 8 éves szerződéseim vannak, én tartok attól, hogy nem lesz örökké 30% az állami támogatás.

675. cbiker
2008. szept. 16. 21:58

Hello!

3éve dolgozom, és habár még távolinak érzem h. lakásra költsek, azért szeretnék rá megtakarítani. A kérdésem csak az lenne h. havi 20e befiztéssel hogyan érdemes futamidőt választani? Melyik helyzetből jönnék ki jobban ha 4év 11honap mellett döntök és utána még hosszabbítani szeretnék, vagy ha a 8 évest választom és időközben úgy alakulna h. előbb kell a pénz. Mennyivel jár rosszabbul az aki később szeretné hosszabbítani a 4 évet?

A segítő válaszokat előre is köszönöm a tapasztaltabbaknak!


üdv

674. LTP ÁKOS (válaszként erre: 670. - Temi85)
2008. szept. 16. 15:53

Van-e önrészed, vagy a Fundamentából lenne az önerő a bankhitelhez?


A 72.000 Ft szerződésenként jár, fejenként 20.000 Ft-osat érdemes max kötni.

2 db 20.000 FT-os és egy darab 10.000 Ft-os az működik.


1,5 milliót tudsz egy év múlva jelzálogmentesen felvenni lakáscélra, igényléstő 30 nap az átfutása. A többit pedig banki hite előtörlesztésére tudod használni.

673. LTP ÁKOS (válaszként erre: 672. - Nagyi57)
2008. szept. 16. 15:49

A lakástakarékpénztári törvény eőírja a 3 hónapos kiuatálási időszakot, benne van az átalános szerződési feltételekben. A saját pénz elég tág fogalom, a befizetéseidet csak állampapírba heyezhetik, az Államkincstárhoz. Ha felmondod a szerződést, és rendelkezel, hová utalják, megkapod. Az, hogy lejárt-e, függ a megtakarítás rendszerességétől, de a kiutalási időpont után 15 napon beül kifizetésre kerül, ha ezt kérted.

Ha privátban küldesz egy szerződésszámot, vagy pontos nevet, születési dátumot, szívesen segítek, mert annak oka van, hogy nem kaptál pénzt.

672. nagyi57 (válaszként erre: 668. - LTP ÁKOS)
2008. szept. 16. 13:18
♣♣Én is így jártam több mint 4 éve,de semmit nem csinált a Funda-de most is március óta levelezek de már azért,hogy a 8.31-én lejárt SAJÁT pénzemhez ,nem kölcsönhöz hozzájussak!!SOHA Többet Fundamenta!!!!♣♣
671. Ancsa72 (válaszként erre: 670. - Temi85)
2008. szept. 16. 13:13
Ma már egy év után is van lehetőséged pénzt felvenni,azt azonnali áthidaló kölcsönnek hívják.Viszont ekkora értékű ingatlanra kevés lesz a jelzálogmentes 1.5 M hacsak nincs plusz ingatlan fedezeted.A kivitelezős kérdésedet nem értem?
670. temi85
2008. szept. 15. 14:34

Szia!


Én Fundamenta elsőkörös elindításához szeretnék tanácsot, megerősítést, bátorító vállon veregetést kérni! Nos, anno megkeresett egy Fundás személyi bankár, s mesélt a dolgokról. Elég meggyőző volt, s mindenképp szeretnék belevágni, viszont rengeteg kérdésem van, amit szeretnék olyasvalakinek is elsütni, aki nem a jutalékért, hanem kötelességtudatból, jó szándékból válaszol nekem!

Magamra utalva havi 150-180 e Ft nettó jövedelemmel szeretnék, mihamarabb lakást vásárolni magamnak pl. jövőre az áthidaló kölcsön igénybevételével!

Kérdésem tehát, hogy amennyiben most belevágok (szeptembertől) havi 40 e Ft-os befizetésekkel elérhető-e az általam felvázolt célkitűzés? Olvastam ugyanis, hogy 2 év után és a SZÖ 25 %-ának összegyűjtését követően tarthatok igényt az áthidalóra. 15-16 000 000 Ft-os ingatlan esetében tehát van esély egy egy éves periódus végén végrehajtott költözésre?

Nekem a „türelmetlenségre” való tekintettel két megtakarítás elindítását javasolta a bankár, az egyikben havi 10 e Ft önerő-gyűjtés, míg a másikban a big money képződne! Viszont a szabályozás alapján évi max. 72 000 Ft állami tám.-ra számíthatok mindösszesen! Az én bankárom viszont a 40 e Ft-osra és a 10 e Ft-osra is rászámolta a 30 %-ot! Akkor egy kicsit vetített az uriember?

Van olyan dolog, amire kiemelten figyelnem kell a szerződéskötéskor? Gyakori hibák? Sok olyan történetet hallottam, amelyben a főhősök igen nehezen tudták kivenni az összegyűjtött pénzüket! Lakáscélú felhasználás esetén is előfordulhat ilyen? Kivitelezőben is lehet, aki nem „kompatibilis” a Fundamentával?

Elnézést kérek a sok-sok kérdésért, de a bizonytalanság komoly félelmet kelt!


Válaszodat előre is köszönöm!

669. BFM1
2008. szept. 11. 16:18

Kedves LTP ÁKOS!

Köszönöm a tanácsot! Egyébként banki hitelhez kötöttem a szerződéseket, ...

Most már egy kicsit lenyugodtam, de a kellő lépéseket megtettem. Remélem lesz belőle valami.

668. LTP ÁKOS (válaszként erre: 667. - BFM1)
2008. szept. 7. 09:10

Szia Akinél kötötted, attól kérd, ha zárolta bankra a szerződéseket, ahogyan kell, és elutasítja a kölcsönkérelmet a bank, akkor visszakérheted a Funditól 2 hónapon belül.

Ha nem zárolta, akkor nyúljon zsebbe, ez így korrekt. Ha nem partner benne, fordulj a Fundi központ felé, hogy bankhitel miatt kötöttél, és így jártál, biztos vagyok benne, hogy nem hagyják, hogy joggal rossz hírét keltsd.


Ha csak úgy kötötted, nem banki hitelhez, akkor sajna nem jár vissza.

667. BFM1
2008. szept. 7. 00:39

Én, kis naív, azt hittem, hogy milyen jó lesz, pénzem is lesz, a házam sem úszik el. "Király!"

Ezzel szemben azt mondta a hitelügyintéző Úr, hogy ez a hitel tuti, kössek meg 5 db 20 e Ft-os szerződést. Három gyermekem van ők a kedvezményezettek, megy minden a maga útján, tuti biztos lehetek benne.

A bankig el sem jutottunk, viszont 260 e Ft számlanyitási díjam sincs már.

Vélemény?!!!

Szeretném visszakapni a számlanyitási díjat!!!!!!!!!!!

666. jugaband (válaszként erre: 664. - LTP ÁKOS)
2008. aug. 27. 15:03
Köszönöm Ákos!
665. LTP ÁKOS (válaszként erre: 663. - 8958d9809d)
2008. aug. 27. 10:24

Szia!


Megoldható, de elég bizonytalan: szocpolnál 50-50% tulajdonrészetek kell, hogy legyen a megvásárolandó lakásban, külföldinek engedélyre van szükség, hogy lakástulajdont szerezhessen Magyarországon, másrészt igazolás kell Romániából, hogy nincs a származási országodban lakóingatlan a neveden (szocpol miatt).


MÁsrészt ha ez megvan, 2-3 havi bankszámlamúlt kell hogy legyen, és nagyon jó igazolt nettó fizu kell, hogy ilyen magas arányt finanszírozzon bármelyik bank is, ha nem számlára jön, előző évi Apeh jövedelemigazolás.


Harmadrészt 15 M hitelnek kezdeti akciók nélkül kb 75-80 ezer Ft csak a kamata (6-6,5%) havonta, ezen felül tudsz tőkét törleszteni akár a banknak, akár a Fundiban gyűjteni, tehát 100-120 ezer Ft-ra kell számítani havonta, ha nem akarsz 35 évig törleszteni, ehhez a hitelhez az 50-60 ezer Ft a kamatokra sem elég.


Ha ezek megvannak, komoly esélyetek van az új lakás megszerzésére.

664. LTP ÁKOS (válaszként erre: 660. - Jugaband)
2008. aug. 27. 10:12
Ha meghosszabbítod a szerződést 8 évesesre, amelyiken anyukád a kedvezményezett, akkor az egészre jár az állami támogatás elejétől végéig, és szabadon felhasználható, nem kell lakáscélt igazolni. Vagy: anyukád nevén lévő ingatlan felújításáról bemutatsz számlákat, ekkor 8 éven belül is felmondható.
2008. aug. 27. 00:59

Szia Ákos!

Tanácsot szeretnék kéri hitelfelvételel kapcsolatban.2-3 hónapon belül új házat szeretnénk venni,önerőnk kb 1,5M ft,a ház értéke kb 17,5 M ft,szoc.polt is szeretnénk igényelni(8éven belül 2 gyerek).Mi számításaink szerint kb 15M ft-ra lesz szükségünk.Nincs szerződésünk egy bankkal sem.Havonta kb 50-60 ezert tudunk félretenni.Beszéltünk már Fundamentás ügyintézővel,de a Te tanácsod is kérném :)Még egy információ én román állampolgár vagyok,férjem már magyar.

Mit javasolsz? Megoldható ez így?

Köszönöm a válaszod.

662. jugaband (válaszként erre: 661. - Annaluca)
2008. aug. 26. 22:32
Hát igen. Mi is gondolkodtunk ezen a variáción, de nem nagyon javasolták, még úgy sem, hogy jó a viszonyunk a szülőkkel. a jogi dolgok bonyolítanák az egészet. Majd kisütünk valamit. Köszi!
2008. aug. 26. 08:23
Egy ismerősöm is így járt, ők úgy oldották meg, hogy a szülő is 1/5-öd részben tulajdonosa lett a megvásárolt lakásnak. Ha jó a viszonyotok, így is megoldható, és később esetleg ki lehet váltani a részét.
2008. aug. 25. 21:47
Hát kár! Egyszerre lett kötve a két szerződés. Csak azt nem tudom, hogy mi a túrónak köttettek velem kettőt, ha nem tudom felhasználni mindkét áll.tám, mivel a 2.nál a kedvezményezett (az anyám) nem tulajdonrészes? Hogy tudom én ezt kihasználni, hogy ne bukjak? A házastársamnak is most járt le a szerződése és egy kicsi gyerekünk van. Az ő nevükre sem írathatom. Csak a szerződéshosszabbítás jöhet szóba?De akkor is csak az ezt követő időre kapom a támogatást, nem?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook