Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Forma-1 kedvelők ide! fórum

Forma-1 kedvelők ide! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 ... ❯❯
2007. nov. 21. 14:29

Nekem is ez jutott eszembe! :))


Ilyen idegrendszerrel ajándék lehet élni! :))

3268. 7d63a79b47 (válaszként erre: 3267. - 6ee0ffb012)
2007. nov. 21. 12:50

Ez egy vérbeli "KIMI-s" nyilatkozat.

Míg a többiek aggódtak, Ő a főszereplő, akinek legtöbb vesztenivalója lett volna, nyugodtan vakációzott. Gondolta izguljanak a szurkolók.:)))

2007. nov. 21. 11:55

Räikkönen sosem aggódott a McLaren fellebbezése miatt!!


A Ferrari pilótája, Kimi Räikkönen elárulta, ő sosem aggódott igazán amiatt, hogy az úgynevezett üzemanyag-hőmérséklet ügy miatt, a tárgyalóasztal mellett elvesztheti élete első Forma-1-es világbajnoki címét.


A finn versenyző a szezonzáró futamon, Brazíliában szerezte meg a 2007-es bajnoki trófeát, ám csak azóta tudhatja teljes biztonsággal magáénak a címet, hogy az FIA Nemzetközi Fellebbviteli Bírósága múlt pénteken elutasította a McLaren fellebbezését.


Räikkönen korábbi csapata a versenybírók döntése ellen élt kifogással, amiért nem büntették meg a BMW-t és a Williamst. A két csapat autóiban a megengedettnél hidegebb üzemanyagot találtak a futam alatt, ám a versenyfelügyelők úgy ítélték meg annyira elenyésző volt az eltérés, hogy eltekintenek a szankciótól. A McLaren ezt követően fellebbezést nyújtott be, ami nem volt elfogadható, mert a wokingi alakulat csak a végeredményt támadhatta volna meg.


"Nyilvánvalóan ezt a hírt akartam magam is hallani"- mondta a 28 éves pilóta a Fellebbviteli Bíróság határozatára reagálva, aki jelenleg svájci otthonában pihen. "Végül minden tisztázódott. Mi vagyunk a bajnokok és többé nincs miről beszélni."


Räikkönen szentül állította, hogy egy pillanatig sem aggódott amiatt, hogy a világbajnoki cím korábbi csapatának újoncához, Lewis Hamiltonhoz kerül. A finn elmondta, hogy még akkor sem idegeskedett, amikor kiderült, a McLaren néhány versenyautó szabályosságát vitatta, amelyek a brit előtt értek célba.


"Őszintén megmondom, egyáltalán nem voltam feszült az ügy miatt. Semmi sem változott azóta, hogy a versenybírók megvizsgálták az esetet a futam után. Egy csapat csak próbálkozott valamivel, most pedig itt a vége"- folytatta a minden bizonnyal kötélidegekkel rendelkező pilóta. "Szerintem ez jó a sportnak és nyilván nekem, illetve a Ferrarinak is. Most, hogy az utolsó piszkot is lesöpörtük az asztalról, egy kicsit még jobban élvezhetem a szabadságomat."


A Jégember korábban már kétszer is éppen csak lemaradt az egyéni világbajnoki címről, 2003-ban Michael Schumacher győzte le, két évvel ezelőtt pedig Fernando Alonso bizonyult jobbnak nála a végén: "Még mindig érzem, mennyire fájt. Számomra ugyanis a győzelem jelent mindent. Most azt mondhatom, még jobb is úgy nyerni végül, hogy korábban már vesztettem."


Räikkönen december elején csatlakozik a Ferrarihoz, és a jerezi teszten újra autóba ül majd, illetve a finn még részt vesz az FIA díjátadó ünnepségén Monacóban is, amelyen végre átveheti a világbajnoki trófeát: "Sosem voltam oda az ilyen gálákért, de ezúttal más lesz."

2007. nov. 19. 13:54

Hivatalos: Timo Glock a Toyotához igazolt!!


Miután előző héten a Contract Recognition Board (Szerződéseket elismerő tanács, CRB) úgy döntött, hogy a BMW Sauber tesztversenyzője, Timo Glock szabadon igazolhat a Toyotához, a japán istálló hétfőn hivatalos közleményben be is jelentette, hogy a német pilóta vezet 2008-ban a csapatnál.


Glock már hónapok óta kapcsolatban állt a Toyotával, és meg is egyezett a gárdával, ám szerződésével probléma merült fel, így csak múlt pénteken dőlt el, hogy versenyezhet a japán csapatnál a következő szezonban. A BMW motorsport-igazgatója, Mario Theissen már pénteken megerősítette a sofőr távozását.


"Nagyszerű érzés, hogy újra Forma-1-es pilóta vagyok, és már nagyon várom az előttem álló új kihívást"- mondta Glock, aki 2004-ben már rajthoz állt a versenysorozatban a Jordannél. "Az elmúlt pár évben keményen dolgoztam, hogy lehetőséghez jussak, és azt kell, mondjam, hálás vagyok a Toyotának, amiért hisz bennem."


"Meggyőződésem, hogy jó munkát végzünk majd a csapattal, és előreléphetünk. Bár 2004. óta nem versenyeztem a Forma-1-ben, elég gyakran teszteltem, ezért úgy vélem, nem sok időbe telik majd, hogy visszaszokjak"- tette hozzá a német.


A Jordannél töltött szezon után, Glock egy évet versenyzett a Champ Car szériában, majd két idényt húzott le a GP2 sorozatban, ahol 2007-ben bajnoki címet szerzett.


"Elég szerencsésnek mondhatom magam, amiért különböző bajnokságokban versenyezhettem és érhettem el sikereket a karrierem során, ám a célom mindig is az volt, hogy aktív Forma-1-es pilóta legyek. Szerintem a mostani tapasztalatnak köszönhetően erősebb leszek"- folytatta Glock. "Természetesen igazi megtiszteltetés számomra, hogy a GP2 után visszatérhetek a Forma-1-be. Mindannyian láthattuk, hogy milyen jól szerepelnek a széria korábbi bajnokai, Nico Rosberg és Lewis Hamilton, ezért ez nagyon bátorít engem. Remélem, én is hozzájuk hasonló benyomást keltek majd a következő szezonban. Elértem azt a célomat, hogy visszakerüljek a Forma-1-be, a következő célkitűzésem pedig az, hogy sikeresek legyünk a Toyotával 2008-ban."


A japán istálló csapatfőnöke, Tadasi Jamasina a következőkkel folytatta: "Óriási öröm, hogy megerősíthetjük, Timo Glock a Toyota versenyzője lesz 2008-ban. Biztos vagyok abban, hogy Timo a csapat segítségére lesz az előrelépésben, és hozzájárul az istálló céljainak eléréséhez."


"Óriási tapasztalatot szerzett különböző motorsport-kategóriákban, és további hírnévre tett szert azzal, hogy megnyerte a GP2 sorozatot. Már láthattuk, hogy utóbbi szériában fantasztikusan felkészülnek a versenyzők a Forma-1-re"- folytatta Jamasina. "Timo bizonyított a GP2-ben, ezért úgy véljük, ő a mi megfelelő emberünk."


Glock az idei szezon végén távozó honfitársát, Ralf Schumachert váltja a Toyotánál.

2007. nov. 19. 11:00
Ez mint az oldal neve is mondja,bulvár.Sztem egy szó nem igaz belőle.Ráadásul ez már két éves történet,csak vki mindig előrángatja.Csak a csaj mindig rossz időponot ad meg,hogy mikor voltak együtt,mert érdekes módon,mikor állítólag olaszban együtt voltak,akkor Kimi hol FIA-gálán volt,hol Braziliában.Szóval igencsak megkérdőjelezhető a nő szavahihetősége.Meg egyébként Kimi szereti Jennit,mégha ez fordítva nem is feltétlen igaz.
2007. nov. 18. 21:00
2007. nov. 18. 16:03

Nem,még nem is írhatott alá,mert dec. 6-án lesz a renault tárgyalása,addig nem fog.

Állítólag a TOYOTA-val tárgyal.

3262. szabotimi (válaszként erre: 3261. - 6ee0ffb012)
2007. nov. 18. 15:38

Szia !

Nálunk az egész család Kimi Fan!

Én úgy hallottam,hogy Alonso aláírt a Renaultnak!

NEm igaz?

2007. nov. 18. 15:24

Schumacher: "A Ferrari pilótái a legjobbak"


A McLaren-Mercedesszel történő szakítása után Fernando Alonsónak még mindig nincs csapata 2008-ra, ezért sokszor meglehetősen vad spekulációk is napvilágot látnak a kétszeres világbajnok jövőjével kapcsolatban. Az egyik ezek közül a Ferrarival hozza összefüggésbe - annak ellenére, hogy az olasz csapat néhány héttel ezelőtt 2010 végéig meghosszabbította Felipe Massa szerződését és Kimi Räikkönené is csak 2009 végén jár le.


A „pletykagyárak" ennek ellenére nem tágítanak attól, hogy a Ferrari Massát szívesen „beáldozná" Alonsóért, ám ennek semmi alapja sincs, amint azt a csapatnál tanácsadó szerepet betöltő Michael Schumacher elmondta Barcelonában: „Alonso és Hamilton két nagyszerű versenyző, de nem olyan jók, mint Massa és Räikkönen." - mondta a hétszeres világbajnok.


Schumacher már korábban is - amikor egy kitüntetést vett át Alonso szülővárosában Oviedóban - irreálisnak minősítette ezeket a híreszteléseket: „Csalódást kell okoznom Fernando rajongóinak, de nagyon elégedettek vagyunk Kimivel és Felipével, így nem hiszem, hogy a következő három évben erre lesz lehetőség. Később talán újra megnyílnak az ajtók." - mondta a spanyol televízió kérdésére válaszolva.

2007. nov. 17. 16:43
Nem jön aloka,mert Monti úr nyilatkozata mindent elárul,olvasd el a 3243-as hsz-t! :)))
3259. jemma (válaszként erre: 3256. - 6ee0ffb012)
2007. nov. 17. 15:48

igen, ez egy tökéletes hét volt!


az igazi rémálom az lett volna/lenne, ha alo a ferrarihoz igazolt volna/igazolna. azt nehezen viselném...

2007. nov. 17. 14:15

Schumacher már várja a Race of Champions-t


December 16-án kerül sor az idei Race of Champions-ra a londoni Wembley Stadionban, amelyen ott lesz a már visszavonult hétszeres Forma-1-es világbajnok, Michael Schumacher is.


A Németországot Sebastian Vettellel együtt képviselő versenyző reméli, hogy nem fog meglátszani teljesítményén az, hogy már több, mint egy éve nem versenyzett: „Természetesen remélem, hogy a kihagyástól nem csökkennek a győzelmi esélyeim. Sőt, ez talán inkább csak növeli a motivációmat, amint az a Forma-1-es tesztemen is látható volt. Ugyanakkor sosem lehet tudni, hiszen természetesen az sokat segít, ha valaki edzésben van."


Arra a kérdésre, hogy ideges-e, Schumi így felelt: „Nem, nem vagyok ideges. Elmondhatom, hogy az életem során még sosem éreztem rosszul magam egy autó kormánya mögött. De félretéve a tréfát, örülök annak, hogy ismét versenyezhetek. A Race of Champions nagyszerű rendezvény."


Az idei RoC-on a Forma-1-ből ott lesz David Coulthard, Jenson Button, Heikki Kovalainen, Sebastian Vettel valamint a Champ-Car-ból most váltó Sébastien Bourdais is. De más sorozatok menői sem hiányozhatnak - így például részt vesz a kétszeres rali világbajnok Marcus Grönholm, az aktuális túraautó világbajnok Andy Priaulx, a hétszeres Le Mans 24 órás bajnok Tom Kristensen, az egykori DTM bajnok Mattias Ekström és a NASCAR aktuális bajnoka Jimmie Johnson.


A versenynek lesz egy szomorú vonatkozása is, hiszen Coulthard mellett eredetileg Colin McRae képviselte volna a skót csapatot, aki azonban néhány héttel ezelőtt kisfiával együtt halálos helikopter balesetet szenvedett. Így helyette testvére, Alister McRae vesz részt, aki 1995-ben nyerte meg a brit ralibajnokságot.

2007. nov. 17. 14:12

A Ferrari immáron végérvényesen megünnepelheti Kimi Räikkönen 2007-es egyéni világbajnoki címét, hiszen az FIA Fellebbviteli Bíróságának pénteken kihirdetett határozata szerint elvetették a McLaren beadványát, így a Brazil Nagydíj után kialakult végeredmény véglegesnek tekinthető.


Ezt azt jelenti, hogy immáron biztosan kimondható, a Ferrari duplázott idén, hiszen a konstruktőri trófea mellett a pilóták versenyében is a vörösökhöz került a bajnoki cím.


"A Nemzetkőzi Fellebbviteli Bíróság döntésével véget ért egy olyan szezon, amely a pályán és azon kívül is igen mozgalmas volt"- nyilatkozta a döntés kihirdetése után nem sokkal Jean Todt, a Ferrari ügyvezetője.


"Ma az utolsó kétségbeesett kísérlet is meghiúsult, ami a pályán elért eredmény módosítására irányult. Most már minden erőnkkel a következő szezonra készülhetünk"- tette még hozzá a francia.

3256. 6ee0ffb012 (válaszként erre: 3254. - Jemma)
2007. nov. 17. 10:15

Igen,100%,este 9 körül került fel a hivatalos ítélet a netre! :)))))))))


Nekem ez a hét több,mint csodálatos volt!Felipe marad a Ferrarinál,Kimi marad vb,Schumi lealázta a mezőnyt a teszten.Mi kellhet még????

2007. nov. 16. 22:15

A Nemzetközi Automobil-szövetség hivatalos közleménye

"Az FIA Nemzetközi Fellebbviteli Bírósága Londonban ülésezett 2007. november 15-én, csütörtökön, hogy megvizsgálja a Vodafone McLaren Mercedes fellebezését, melyet a csapat a versenybírák 2007-es Brazil Nagydíj után hozott ítélete ellen nyújtott be.

A technikai delegátus által beszolgáltatott adatokból kiderült, hogy a futamon a 9-es, (Nick Heidfeld), a 10-es (Robert Kubica), a 16-os (Nico Rosberg) és a 17-es (Kazuki Nakadzsima) rajtszámú autók üzemanyagának hőmérséklete eltért a megengedettől, ezek után a versenybíróság a büntetés lehetőségét sem zárta ki. A bizonyítékok megvizsgálása után azonban úgy döntöttek, nem büntetnek, mert kétségeik voltak az üzemanyag és a külső hőmérsékletet illetően is.

A felek meghallgatása, és a rendelkezésre álló dokumentumok, valamint egyéb bizonyítékok átvizsgálása után a bíróság úgy döntött, elfogadhatatlan a McLaren beadványa.


A Nemzetközi Fellebviteli Bíróságot Jan Stovicek (Csehország), John Cassidy (Egyesült Államok), Vassilis Koussis (Görögország) és José Macedo e Cunha (Portugália) alkották."

3254. jemma (válaszként erre: 3253. - 6ee0ffb012)
2007. nov. 16. 21:33

ez már 1000000000 százalék???????????


nagyon remélem:))))

2007. nov. 16. 21:08

HIVATALOS:


KIMI A VILÁGBAJNOK!!!!!!


:))))))))))

:))))))))))

:))))))))))

:))))))))))

:))))))))))

2007. nov. 16. 20:18

Kimi Raikkönen világbajnok maradhat


A döntés még nem hivatalos, de egy angol site állítja, az FIA elutasította a McLaren óvását, és nem adta Hamiltonnak a vb-címet.


Elutasította a McLaren óvását, így marad a pályán kialakult sorrend a Forma-1-es világbajnokságban, azaz továbbra is Kimi Raikkönené a vb-cím, állítja a pipass.com [1].


A weboldal kiemeli viszont, értesülése nem hivatalos, csak nagyon jól értesült és megbízható forrásból származik. A gazzetta.it [2] a végső határozatot fél negyed körül már várta, de az még nyolckor sem derült ki.


Az angol istálló a Brazil GP után az ellenőrök felmentő döntését támadta meg, ami nem zárta ki a futamból a szabálytalan üzemanyaggal futó, 4-6. helyen célba ért pilótákat. Kimi Raikkönen első, Lewis Hamilton hetedik helyen ért célba, ha a fellebbezés sikeres lett volna, és a három versenyzőt kizárják, az újoncot legalább két hellyel előrébb sorolják, ő lett volna a bajnok.

2007. nov. 16. 19:58
A pitpass.com értesülései szerint a Nemzetközi Fellebbviteli Bíróság (ICA) elutasította a McLaren-Mercedes istálló fellebbezését, így Kimi Räikkönen megtarthatja a bajnoki címét. A hivatalos megerősítés néhány órán belül várható.
2007. nov. 16. 18:24

igy bizonytalanságban tartani az embereket????Ez már kínzás!

Elvileg a pont a bmw-k büntetése esetén sem szállhat hamira,de ugye börni őt akarja vb-nak...

2007. nov. 16. 18:21
Nem biztos,hogy hamika nem akarná,persze nem mondhatja,hogy igen.Egyébként még nincs hír,bár már lennie kéne.Egyelőre még találgatnak mindenhol csak.
3248. zsóka53
2007. nov. 16. 18:09
Hát remélem,hogy nem veszik el Kimitöl a vb-cimet,igazságtalaság lenne.Hamilton,biztos nem akar igy vb-ok lenni,hogy elöbbre tolják.
2007. nov. 16. 17:57
A Marca értesülései szerint Fernando Alonso menedzsere és jogtanácsai tárgyalóasztalhoz ültek a Toyota istálló képviselőivel, hogy a Renault istálló büntetése esetén is biztos helye legyen a kétszeres bajnoknak a Formula-1-ben.
2007. nov. 16. 15:57

aloka megy a force india-hoz! :))

Áh,mégsem,oda már találtak nála két jobbat.Megy a levesbe a fenébe!!!!

2007. nov. 16. 15:51
Tudtam,hogy Monti nem cseréli le Felipe-t,hisz ő akart vele hosszabítani.Nesztek alokások,jól megkaptátok!!!!!!!!!!!!!
2007. nov. 16. 15:50

ENNYIT AKKOR A GÖRÉNYKÉRŐL!!!!!!!



:)))))))))))))))))

2007. nov. 16. 15:50

Montezemolo leszögezte, hogy nagyon elégedett a csapat jelenlegi pilótapárosával, ezért nem áll szándékában új pilóták után néznie a piacon.


"A többi pilóta iránt érzett minden tiszteletem ellenére azt kell mondanom, hogy senki másra nem cserélném le Kimi Räikkönent és Felipe Massát. Ők a legjobbak a világon" - mondta az elnök a Gazetta dello Sportnak"


Az elnök az idén hat pole pozíciót és három győzelmet szerző Massáról is szuperlatívuszokban beszélt, és elmondása szerint az, hogy a brazil pilóta szerződését 2010-ig meghosszabbították az olasz csapatnál, az ő személyes döntésén múlott.


"Annak ellenére, hogy milyen fiatal, Felipe Massa idén mindenki másnál több pole pozíciót szerzett. Erős és lojális, így személyesen én döntöttem úgy, hogy meghosszabbítjuk a szerződését 2010-ig" - mondta a 26 éves brazilról Montezemolo.

2007. nov. 16. 10:39
Mielőtt bárki azt gondolná,hogy magamnak irogatok itt,elmondom,hogy priviben többen is megírták,hogy olvassák a fórumot,köszönik a híreket és ne hagyjam abba.Nekik köszönöm,a többiek meg nem érdekelnek,ők csak csorgassák a nyálukat a hisztigép Csalokára.
2007. nov. 16. 10:32
2007. nov. 16. 09:20

Teljes a nevezési lista Felipe Massa jövő heti (november 24-25.) gokart versenyére, az International Challenge of Go-Kart Champs-ra. A brazíliai Florianopolisban rendezendő verseny már hagyománynak számít - tavaly a házigazda, Massa nyert.


„Ismét sikerült nagyon jó versenyzőket meghívnunk a világ legfontosabb versenysorozataiból. Biztos vagyok benne, hogy idén még nagyobb lesz a harc, mint tavaly volt. Nem lesz könnyű megvédenem a címemet. Bárki nyerhet." - nyilatkozta Felipe, aki egyébként is mozgalmas napok elé néz, ugyanis egy héttel később megnősül. Esküvőjére legjobb Forma-1-es barátait is meghívta - így Michael Schumachert, Rubens Barrichellót és Vitantonio Liuzzit.


A gokart verseny nevezési listája:


1. Felipe Massa - Forma-1

2. Michael Schumacher - Forma-1

3. Rubens Barrichello - Forma-1

4. Vitantonio Liuzzi - Forma-1

5. Luca Badoer - Forma-1

6. Gil de Ferran - Champ Car

7. Christian Klien - Forma-1

8. Roberto Pupo Moreno - Brazil GT3

9. Nelsinho Piquet - Forma-1

10. Tony Kanaan - IRL

11. Vitor Meira - IRL

12. Ricardo Mauricio - Brazil Stock Car

13. Marcos Gomes - Brazil Stock Car

14. Luca Filippi - GP2

15. Antonio Pizzonia - Brazil Stock Car

16. Enrique Bernoldi - Brazil Stock Car

17. Luciano Burti - Brazil Stock Car

18. Popo Bueno - Brazil Stock Car

19. Cacá Bueno - Brazil Stock Car

20. Ricardo Zonta - Brazil Stock Car

21. Lucas Di Grassi - GP2

22. Xandinho Negrao - GP2

23. Alexandre Barros - MotoGP

24. Felipe Giaffone - Brazil Teherautó Sorozat

25. Thiago Camilo - Brazil Stock Car

❮❮ ... 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook