Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Fontos az életedben a pénz, és azt hogy jól ÉLJ? fórum

Fontos az életedben a pénz, és azt hogy jól ÉLJ? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
87. 72f62a66ed (válaszként erre: 74. - Missygirl.e)
2009. júl. 27. 12:58
nem biztos hogy a gazdagok boldogtalanok
2009. júl. 27. 12:56
pénz nélkül aligha lehet jól élni. Persze sokan azt mondják, hogy nem számít, de szerintem ez egy nagy hülyeség. Ha nincs pénzed, semmid sincs.
2009. júl. 17. 20:00
Igen,mert ha nincs pénz,az nagyon megviselő.
84. s.irma
2009. júl. 17. 19:57
igen
83. o.andi
2009. jún. 12. 20:45
nagyon sokat számit!!
2009. jún. 8. 21:51
Igen
2009. jún. 8. 21:19
Fontos.
80. direne
2009. jún. 8. 21:17
Igen, fontos. Nem mindenáron, és nem minden a pénz, de fontos.
2008. nov. 28. 13:15

Ma botlottam bele a neten:


A következő sorokat egy A. J. Christiannal készült riportból idézzük:


"- Egy újságban azt olvastam rólad, hogy tőzsdézel. Sokan állítják (szerintem hamisan), hogy a pénz csak rombolni tud, és aki ezt keresi, kizárólag az anyagi világot éli. Ugyanakkor akarjuk vagy sem, mindannyian pénzért vásárolunk.


- Egyszer valaki azt mondta, hogy nem tanulna olyan mestertől, aki pénzt kér az oktatásért. Én meg nem tanulnék olyantól, aki nem kér érte. Mert az Univerzum egyensúlya a teremtés-pusztítás, a hatás-ellenhatás, az adás és a kapás. Ha a mester nem kér, csak ad, akkor felborítja az egyensúlyt, vagy ami még rosszabb, olyasmit akar tőled, ami csak a tiéd. Az életedet, a jövődet, a lelkedet.


A pénz tökéletes eszköz arra, hogy itt, az anyagban kifejezhesd magad. S mivel napjainkban mindent - ételt, italt, ruhát, stb. - pénzért veszel, nélkülözhetetlen eszköz lett. Aki azt mondja, hogy a pénz nem fontos, az hazudik vagy vak. A pénz fontos. Csak nem lényeges.


A gazdagság vagy a szegénység csak egy állapot. A lényeg az, hogy mit kezdesz velük, hogy mit élsz meg általuk. Öntudatlan az, az ember, aki ész nélkül vágyik a gazdagságra, akárcsak az, aki elutasítja azt. A lényeg a tudatos döntés! Dönts, hogy mit szeretnél, majd valósítsd meg. Ha valóban szükséged van a sok pénzre, akkor tegyél érte. Azonban, ha semmi szükséged rá, és te valóban boldog vagy egy szál gatyában, akkor nincs értelme a világ, vagy a szüleid elvárásai miatt kuporgatnod. "

2008. nov. 28. 07:24
Nem... sőt gyűlölöm a pénzt, és mindent amit venni lehet rajt, ugyanis a párom azért van tőlem több ezer km-re, mert neki viszont fontos a pénz...meg a kis autó ... nagy autó... kis mobiltelefon... nagy mobiltelefont... nagy ház... (megalomániás :o(() Pfuj.... :o((
2008. nov. 28. 03:39

Inkább az fontos, Q legyen értem mint én "Qérte"

Ne uralkodjon az Életemen,ne függjek tQle :)

76. Agines
2008. nov. 7. 08:45

A pénz nem boldogít.

De, ha nincs........

2008. nov. 7. 08:39
A pénz nem boldogit,de sajnos nagy Ur!!
2008. nov. 7. 08:37
A pénz szükséges eszköz, hogy élni tudjon az ember. De inkább vagyok szegény, de boldog, mint gazdag és boldogtalan.
2008. szept. 25. 11:58
Sajnos fontos kell,hogy legyen mert a boltban nem adnak másképp semmit.De nem szeretnék milliárdos lenni.Csak annyi legyen,hogy gond nélkül lehessen élni.
2008. szept. 24. 21:36
aki azt mondja nem,az vagy hazudik,vagy már mindene meg van!
71. o.andi (válaszként erre: 70. - 376fd391e9)
2008. szept. 24. 21:33
:-)
2008. szept. 17. 15:57

Imàdom ha pénz van a kezembe és az elsö gondolatom,mint egy tipikus nönél:ruha,cipö,smink :)))))))

Amikor viszont levagyok égve anyagilag,és épp akkor van valami jo a kirakatban,de nem tudom megvenni,szinte a földhöz tudnàm magam verni.(persze a külvilàg ezt nem veszi észre.

Nos fontos a pénz egyértelmü,de most nem kell ugy képzelni mint [{[{[A HREF=" [link] TARGET="_blank"]}]}]Paris Hilton[{[{[/A]}]}]nàl:)))))))))))))99

2008. szept. 8. 12:54
Igen, nagyon fontos, de a pénz nem lehet cél, csak eszköz.
2008. szept. 8. 11:33
A pénzre szükség van, de nem jelent mindent. Van olyan ismerősöm, akinek a havi elkölthető kerete tízszerese az enyémnek és mégsem él teljesebb, boldogabb életet, mint én. Alkalmazkodik más sztenderdjeihez, de nem találja önmagát. Igyekszik megfelelni az elvárásoknak, de fogalma nincs róla, hogy ő mit szeretne. Úgyhogy inkább kevesebből élek, de élek és jó érzem magam a bőrömben és élvezem azt a kicsit, ami van.
67. kandi
2008. szept. 8. 11:19

helyzet ugyan az mint évi75 63. számú hozzászólásában... sajnos :(

Persze a pénzre szükség van, de nálam sosem játszott nagy szerepet. Te jó ég hányszor kerültem már kellemetlen helyzetbe, hogy elmentem vásárolni pénztárca nélkül, vagy nem volt elég pénz nálam. Mindez azért mert annyira nem érdekel a dolog, hogy rendszerint azt sem tudom pontosan mennyi pénz van nálam. (vagy van-e nálam :)) Az a szerencse, hogy kisvárosban lakom és sokan ismernek így nem annyira kellemetlen megkérni a pénztárost, hogy tegye félre az árut fél órára és visszamegyek érte. :)

2008. szept. 3. 14:29
Nekem nem fontos a pénz, furcsának is tartanak ezért (is...). Nincsenek nagy igényeim és nem a pénztől lesz boldog az ember. Azt vettem észre- minden tiszteletem a kivételeknek- hogy minél több van vkinek, annál több kell. És akinek "mindene megvan", már nem tudja úgy értékelni. Igenis jó álmodozni dolgokról! Nem szabad, hogy az anyagiakról szóljon az élet, mert az sok jónak az elrontója...
2008. szept. 3. 14:20
Nincs sok pénzem... fizetéstől fizetésig élek.. időnként még addig se ;o) ... de köszönöm jól élek. :o) A múltkor hazafelé menet gondolkodtam, hogy mi lenne, ha én nyerném az egyik több mint egy milliárd forintot a lottón (mindamellett, hogy nem lottózom), és rájöttem, hogy teljesen tönkre tenné az életem... tehát nem, én nem vágyom nagy pénzekre. Kicsikét lehetne több a havi bevétel, de nagyon sokat nem szeretnék. :o)
2008. szept. 3. 14:09
igen , fontos. Másképp nem mehetnék évente több alkalommal külföldre
63. évi75
2008. szept. 2. 18:22

nálunk a párom azért hajt, dolgozik, hogy legyen pénzünk. én boldogtalan vagyok, mert nincs itthon, nem tudunk egymással törödni rendesen.

szóval, szerintetek? kell a pénz, mert abból élünk, de azt nem lehet megfiztetni, hogy az ember nincs a családjával.

2008. szept. 2. 18:16

Amire szükség van, az fontos...

Van, amihez pénz kell, s akkor fontossá válik...


Ám maradandó örömöt, vagy megelégedettséget nem a megvásárolható dolgok adják...

61. o.andi (válaszként erre: 60. - Dundy)
2008. szept. 2. 18:13
:-)
60. dundy
2008. szept. 1. 10:31
nekem fontos.A pénztelenség is nagyon sok konflikust szül.
2008. szept. 1. 07:04
Persze,hogy fontos!
58. o.andi (válaszként erre: 57. - Winny)
2008. aug. 31. 23:28
végül is igazad van:-)))
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook